Page 150 of 199 FirstFirst ... 50100140148149150151152160 ... LastLast
Results 2,236 to 2,250 of 2980

Thread: ΨΟΦΟΣ ΣΤΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. #2236
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Κόμισαρ τι σου φαίνεται βαθύ ή έστω όχι ρηχό στη σκέψη του Καπουτζίδη; Καλοπροαίρετα ρωτάω, καμία ειρωνία.

  2. #2237
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Το προβλημα κομπλεξικη κουραδα αντιμουζικ δεν ειναι τα δεκα λεπτα Καπουτζιδη, αλλα Λιαγκα.

    Ικονοβλαξ, το ειπα για οποιον μπορει να καταλαβει την εμφαση που προσπαθω να δωσω. Οχι για σενα ομως, οπως φαινεται.

    Μπρο, δε θα αλλαξει η γνωμη μου γιατι βλεποντας το καταλαβαινω οτι εχει φαει την παραμυθα των "δυο ακρων" και δε θα ψηφισει τσυριζα γιατι η μαμα θα τον μαλωσει, αλλα Τζημερο ή Δραση/ΦΙΣ και δεν ξερω 'γω τι αλλο.. Προφανως ειναι αδιανοητο να ΜΗΝ ψηφισει και να παρει τη ζωη του στα χερια του.

    Ghoul δεν ειναι ζητημα επιπεδου και διατηρησης του. Εδω συμφωνει με το Λιαγκα οτι αυτοι που ψηφιζουν ΧΑ τωρα ξεφυτρωσαν και ειναι παραπλανημενοι νεοι που ηθελαν τροπο διααμαρτυριας.. Κι ολοι αυτοι οι πουστογεροι που μου ζητανε στοκο, εμπρος, χροισυ αβγοι και ακροπολις τι ειναι;; δεν ειναι ο μικροαστος φασιστας που εκρυβε τοσα χρονια ο αιλοινας μεσα του και ηλπιζε καποτε να βγαλει παρα εξω;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  3. #2238
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by Λεκές View Post
    Κόμισαρ τι σου φαίνεται βαθύ ή έστω όχι ρηχό στη σκέψη του Καπουτζίδη; Καλοπροαίρετα ρωτάω, καμία ειρωνία.
    Σε σχέση με το 99% όλων των χαζοcelebrities της ελληνικής tv που είπαν την άποψή τους για το θέμα αυτός εμένα μου φάνηκε πιο μορφωμένος και συνειδητοποιημένος και ότι σε σχέση με τους άλλους σχεδόν ξέρει για τι πράγμα μιλάει. Πέταξε βέβαια και το "θρηνώ για τον Φύσσα όσο και για τους 2 της χα" αλλά ούτε φασιστόμουτρο μου έκανε εμένα, ούτε "άλλος ένας Βαλλιανάτος" ούτε "ο Καπουτζίδης είπε ότι δε θέλει μετανάστες στη χώρα του "

  4. #2239
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Ναι αλλά, ο μόνος που θέλει μετανάστες στη χώρα του είναι αυτός που είναι μετανάστης στη χώρα του. Σύμφωνα με τον John Locke αυτό.


  5. #2240
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Το προβλημα κομπλεξικη κουραδα αντιμουζικ δεν ειναι τα δεκα λεπτα Καπουτζιδη, αλλα Λιαγκα.

    Ικονοβλαξ, το ειπα για οποιον μπορει να καταλαβει την εμφαση που προσπαθω να δωσω. Οχι για σενα ομως, οπως φαινεται.

    Μπρο, δε θα αλλαξει η γνωμη μου γιατι βλεποντας το καταλαβαινω οτι εχει φαει την παραμυθα των "δυο ακρων" και δε θα ψηφισει τσυριζα γιατι η μαμα θα τον μαλωσει, αλλα Τζημερο ή Δραση/ΦΙΣ και δεν ξερω 'γω τι αλλο.. Προφανως ειναι αδιανοητο να ΜΗΝ ψηφισει και να παρει τη ζωη του στα χερια του.

    Ghoul δεν ειναι ζητημα επιπεδου και διατηρησης του. Εδω συμφωνει με το Λιαγκα οτι αυτοι που ψηφιζουν ΧΑ τωρα ξεφυτρωσαν και ειναι παραπλανημενοι νεοι που ηθελαν τροπο διααμαρτυριας.. Κι ολοι αυτοι οι πουστογεροι που μου ζητανε στοκο, εμπρος, χροισυ αβγοι και ακροπολις τι ειναι;; δεν ειναι ο μικροαστος φασιστας που εκρυβε τοσα χρονια ο αιλοινας μεσα του και ηλπιζε καποτε να βγαλει παρα εξω;
    1. Μην κάνεις λογοπαίγνια με nicknames τη στιγμή που ξεκινάς flamewar με nick που μπορεί να διαβαστεί GiaToBucho.

    2. Δίνεις απόσπασμα συνέντευξης που προσπαθεί να εκβιάσει νοηματικά αντιμεταναστευτικό περιεχόμενο γιατί προέρχεται από κανάλι που έχει το εξής cover image:



    3. Καμία προσπάθεια για «έμφαση» δεν είναι αθώα επειδή είναι «έμφαση». Αν για σένα είναι εμφατικό χαρακτηριστικό κάποιου το ότι είναι ανάπηρος, ή ότι είναι μετανάστης, ή ότι είναι γυναίκα ή ότι είναι δεξιός ή ότι δεν έχει χιούμορ, δεν είναι το ίδιο και δείχνει πώς σκέφτεσαι. Το γεγονός ότι επέλεξες να δώσεις έμφαση στο ότι είναι ομοφυλόφιλος (βλ. «πούστης», «πουστόγερος» κλπ) και μάλιστα αυτό για σένα είναι και μειωτικό χαρακτηριστικό δείχνει ότι είσαι ομοφοβικός και ο Ghoul σου εξήγεί πολύ καλά ότι κάνεις ακριβώς το ίδιο με αυτόν που μισεί τους μετανάστες.

    4. Ο Καπουτζίδης, στο δια ταύτα, εκφράζει μια δεξιότατη (για τα κινηματικά δεδομένα) πολιτική θέση. Που για τα δεδομένα του γυαλιού, του χώρου στον οποίο κινείται και του κόσμου που απευθύνεται και τον παρακολουθεί μπορεί να λειτουργήσει ακόμα και προοδευτικά. Μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει δυνατά επιχειρήματα για το γιατί κάθε Βανδή και ο κάθε Καπουτζίδης είναι ρηχοί και δεν πρέπει να τους υπερασπιζόμαστε. Αλλά τότε θα έχω κι εγώ τα δικά μου για το γιατί να μην υπερασπίζεσαι και τον κάθε αναρχικό/αριστερό ομοφοβικό βλάκα, που είναι εξίσου ή λίγο λιγότερο ρηχός.

  6. #2241
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Το προβλημα κομπλεξικη κουραδα αντιμουζικ δεν ειναι τα δεκα λεπτα Καπουτζιδη, αλλα Λιαγκα.

    Ικονοβλαξ, το ειπα για οποιον μπορει να καταλαβει την εμφαση που προσπαθω να δωσω. Οχι για σενα ομως, οπως φαινεται.

    Μπρο, δε θα αλλαξει η γνωμη μου γιατι βλεποντας το καταλαβαινω οτι εχει φαει την παραμυθα των "δυο ακρων" και δε θα ψηφισει τσυριζα γιατι η μαμα θα τον μαλωσει, αλλα Τζημερο ή Δραση/ΦΙΣ και δεν ξερω 'γω τι αλλο.. Προφανως ειναι αδιανοητο να ΜΗΝ ψηφισει και να παρει τη ζωη του στα χερια του.

    Ghoul δεν ειναι ζητημα επιπεδου και διατηρησης του. Εδω συμφωνει με το Λιαγκα οτι αυτοι που ψηφιζουν ΧΑ τωρα ξεφυτρωσαν και ειναι παραπλανημενοι νεοι που ηθελαν τροπο διααμαρτυριας.. Κι ολοι αυτοι οι πουστογεροι που μου ζητανε στοκο, εμπρος, χροισυ αβγοι και ακροπολις τι ειναι;; δεν ειναι ο μικροαστος φασιστας που εκρυβε τοσα χρονια ο αιλοινας μεσα του και ηλπιζε καποτε να βγαλει παρα εξω;
    1. Μην κάνεις λογοπαίγνια με nicknames τη στιγμή που ξεκινάς flamewar με nick που μπορεί να διαβαστεί GiaToBucho.

    2. Δίνεις απόσπασμα συνέντευξης που προσπαθεί να εκβιάσει νοηματικά αντιμεταναστευτικό περιεχόμενο γιατί προέρχεται από κανάλι που έχει το εξής cover image:



    3. Καμία προσπάθεια για «έμφαση» δεν είναι αθώα επειδή είναι «έμφαση». Αν για σένα είναι εμφατικό χαρακτηριστικό κάποιου το ότι είναι ανάπηρος, ή ότι είναι μετανάστης, ή ότι είναι γυναίκα ή ότι είναι δεξιός ή ότι δεν έχει χιούμορ, δεν είναι το ίδιο και δείχνει πώς σκέφτεσαι. Το γεγονός ότι επέλεξες να δώσεις έμφαση στο ότι είναι ομοφυλόφιλος (βλ. «πούστης», «πουστόγερος» κλπ) και μάλιστα αυτό για σένα είναι και μειωτικό χαρακτηριστικό δείχνει ότι είσαι ομοφοβικός και ο Ghoul σου εξήγεί πολύ καλά ότι κάνεις ακριβώς το ίδιο με αυτόν που μισεί τους μετανάστες.

    4. Ο Καπουτζίδης, στο δια ταύτα, εκφράζει μια δεξιότατη (για τα κινηματικά δεδομένα) πολιτική θέση. Που για τα δεδομένα του γυαλιού, του χώρου στον οποίο κινείται και του κόσμου που απευθύνεται και τον παρακολουθεί μπορεί να λειτουργήσει ακόμα και προοδευτικά. Μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει δυνατά επιχειρήματα για το γιατί κάθε Βανδή και ο κάθε Καπουτζίδης είναι ρηχοί και δεν πρέπει να τους υπερασπιζόμαστε. Αλλά τότε θα έχω κι εγώ τα δικά μου για το γιατί να μην υπερασπίζεσαι και τον κάθε αναρχικό/αριστερό ομοφοβικό βλάκα, που είναι εξίσου ή λίγο λιγότερο ρηχός.
    1. Λες κι αν πεις κατι τσιτατο για το nickname μου θα με θιξει ή θα ειναι η πρωτη φορα που προσπαθεις να μου την πεσεις. Στον ονιμπουτσο μου τι λογοπαιγνιο θα εφευρεις, ικονοβλαξ. Ουτε θα μεταβαλω τα γραφομενα μου αναλογα με το αν εχεις χεσει ή οχι.

    2. Το απολυτως τελευταιο πραγμα που θα εκανα ποσταροντας απο το κινητο, ειναι να δω το YouTube channel και το cover photo του.

    3. Δεν υπερασπιστηκα την αθωοτητα του λογου μου, παρα μονο εδειξα δυο λεξεις ταμπου της κοινωνιας και τις τοποθετησα συμφωνα με το περιεχομενο των αποψεων του κρινομενου. Αυτο, εχοντας πολλακις υπερασπιστει εμπρακτα μειονοτητες και λειτουργωντας με πυξιδα το δικαιο/αδικο του λογου κι οχι την ιδιοτητα του λεγοντος. Κι αυτο, ακομα κι απο την μη-παραγωγικη και ποταπη δουλεια μου, μεχρι το δρομο..

    4. Η κατακλειδα σου αναιρειται γενικοτερα. Οχι μονο διοτι δεν δεν απευθυνεσαι σε αυτο που περιγραφεις, αλλα γιατι η συμπεριφορα σου αρμοζει σε ατομο πιο ρηχο απο το ρηχο που επιδιωκεις να εισαι.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  7. #2242
    Senior Member GraveMiasma's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    UK
    Posts
    964

    Default

    min kanaitai san poystrakia

  8. #2243
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  9. #2244
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Φαντάζομαι θεωρείται ύποπτος κι ο κάθε εργαζόμενος σε ιχθυόσκαλα... Και στα ψέμματα ανίκανοι είναι ρε πούστη...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  10. #2245
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    OniBocho δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι είσαι ο χρήστης που ΣΤΟ ΕΒΔΟΜΟ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΣΤΟ ΦΟΡΟ ΠΟΣΤΑΡΕ ΤΑ ΒΥΖΙΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΤΟΥ ΝΑ ΒΥΖΑΙΝΟΥΝ ΤΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΤΗΣ ΒΡΕΦΟΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ «ΠΑΡΤΕ ΤΖΑΜΠΑ ΦΙΣΚΟΥΝΙΑ». Είσαι μεγάλος ήρωας, ξέχνα ό,τι έχω πει μέχρι τώρα, το board περνάει μια φάση ενδοσκόπηση και ντεφορμίλας, συγχώρεσε μας.

    Οντοπικ.

    Spoiler

  11. #2246
    Ροβινσώνας Φρούσος bbq's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Salieri studios
    Posts
    634

    Default

    οντόπικ με χαρούμενα παιδικά γρυλίσματα
    ΠΑΣΟΚ Σ'ΑΓΑΠΩ ΚΙ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΩ ΘΕΛΩ ΗΛΙΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΜΟΥ ΑΠΑΝΩ
    Spoiler

  12. #2247
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default

    για την ψυχιατρική πτέρυγα κατευθείαν
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

  13. #2248
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    OniBocho δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι είσαι ο χρήστης που ΣΤΟ ΕΒΔΟΜΟ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΣΤΟ ΦΟΡΟ ΠΟΣΤΑΡΕ ΤΑ ΒΥΖΙΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΤΟΥ ΝΑ ΒΥΖΑΙΝΟΥΝ ΤΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΤΗΣ ΒΡΕΦΟΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ «ΠΑΡΤΕ ΤΖΑΜΠΑ ΦΙΣΚΟΥΝΙΑ». Είσαι μεγάλος ήρωας, ξέχνα ό,τι έχω πει μέχρι τώρα, το board περνάει μια φάση ενδοσκόπηση και ντεφορμίλας, συγχώρεσε μας.
    Πέρα από προκατειλημμένος και συνεχιστής του ηλίθιου μιλιταριστικού μοτίβου καλωσορίσματος και "μύησης", είσαι και τυφλός και καταφανώς διαστρεβλώνεις όσα έχω γράψει ή μοιραστεί. Αλλά δε γαμιέσαι ρε Ικονοβλάξ; Το να ασχοληθεί κανείς μαζί σου είναι χάσιμο χρόνου κι εγώ σπατάλησα ήδη μπόλικο στην αφεντιά σου. Βάλε κι εσύ όριο στη βλακεία σου και μην επανέρχεσαι δύο μέρες (τόσο σας πήρε με το τυρόγαλο και την κομπλεξική κουράδα; ) μετά με ψέμματα και παπαρολογίες, επειδή απλά θέλεις κάτι να πεις. Τρόμπα της κακιάς ώρας και ξεφτυλισμένο κακομοιράκι.
    Last edited by OniBocho; 24-02-2014 at 23:10.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  14. #2249

    Default

    Quote Originally Posted by bbq View Post
    οντόπικ με χαρούμενα παιδικά γρυλίσματα

    Quote Originally Posted by απόφοιτοι νηπιαγωγίου
    τους βλέπετε αυτους; τους λενε αλβανούς
    Αυτή την περίοδο η χρυσαυγή μισεί τους αλβανούς or what? Πότε έτσι πότε αλλιώς, μας έχουν μπερδέψει τα παιδιά...
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  15. #2250
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    μ'αρέσει που πας να βρεις λογική ρε πρόεδρε
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

Similar Threads

  1. [Documentary] Χρυσή Αυγή: Προσωπική Υπόθεση (2016)
    By KoiliaSamprela in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 07-05-2016, 03:16
  2. Χρυσή Δεκαετία '70-Καλύτερα LIVE Albums
    By my_troubled_Mind in forum Music Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 23-07-2011, 21:46
  3. Μάικολ Τζάκσον ψόφος
    By Parasight in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2009, 09:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •