Page 43 of 48 FirstFirst ... 334142434445 ... LastLast
Results 631 to 645 of 719

Thread: "Psaxnw mia tainia pou..."

  1. #631
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Φίλε Τσόνο αυτό είναι η κλασσική σειρά κινουμένων σχεδίων, αυτό που ψάχνω εγώ είναι η ταινία που είχε βγει με ηθοποιούς και όχι κινούμενα σχέδια. Την ταινία την έχω, υπότιτλοι δεν υπάρχουν.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  2. #632
    Forever Failure geologiko_karoto's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Toundra
    Posts
    4,474

    Default

    μπα Κάλκι δεν είναι αφτή
    μάλλον η γκοθού είναι αφτή που γίνεται μουνάρα τελικά

    Λαλάκη απότι κατάλαβα χρησιμοποιείς το keyword search στο imdb,έκανα και γω το ίδιο αλλά δεν έβγαλα άκρη

  3. #633
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Τελικά η δική μου δεν είναι αυτή.
    Δεν αναφέρει κάθολου το θέμα της σποράς από εξωγήινους.
    I don't do drugs. I am drugs.

  4. #634

    Default

    Quote Originally Posted by geologiko_karoto View Post
    μπα Κάλκι δεν είναι αφτή
    μάλλον η γκοθού είναι αφτή που γίνεται μουνάρα τελικά

    Λαλάκη απότι κατάλαβα χρησιμοποιείς το keyword search στο imdb,έκανα και γω το ίδιο αλλά δεν έβγαλα άκρη
    Δεν ψάχνω μονάχα στην imdb. Μπορεί κάλλιστα να μην έχει ούτε ένα keyword η ταινία που αναζητάει ο καθένας. Ο Khalkji σου ανέφερε δυο ταινίες. Δεν είναι καμιά απ' αυτές;
    The spice must flow...

  5. #635
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default


  6. #636
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Παρεμπιπτόντως, εγώ έλεγα το Jaded, το βρήκα, το είδα, ξενέρωσα και αυτά.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  7. #637

    Default

    Quote Originally Posted by geologiko_karoto View Post
    με φαίνεται για 90'ζ,το πολύ αρχές 00'ζ
    την είχα δει στη τιβι περίπου το 2003
    Είναι μιας δεκαετίας πιο πιο πίσω απ' αυτήν που ζητάς, αλλά δεν χάνω τίποτα να δοκιμάσω... Μήπως λες το "Back To The Beach" ('87); Περιέχει ότι λες κι έναν με πανκ look, αλλά με gothic στυλ μάλλον όχι... Για ρίξε μια ματιά. Παίζει και η ακόμη παλαιότερη τηλεταινία "Zuma Beach" ('78 ), βέβαια!

    Quote Originally Posted by Harbinger of Death View Post
    Παρεμπιπτόντως, εγώ έλεγα το Jaded, το βρήκα, το είδα, ξενέρωσα και αυτά.
    Σοβαρά; Και το 'χω χρόνια στην want list για να το δω κάποια στιγμή! Τόσο χάλια είναι;

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    http://www.myfilm.gr/article2437.html

    βασικα την εχω κατεβασει/δει αλλα την εφαγε η μαρμαγκα (δολιοφθορα της ΔΕΗ σε εναν σκληρο)
    απ'οσο εψαξα δεν παιζει καποιο λινκ...αμα καποιος την εχει και ζει στον πολιτισμο, τουτεστιν εχει ΓΕΡΗ συνδεση ας την ανεβασει
    Η ταινία "Διόρθωση" (2007) βρέθηκε με "νεκρά" easybytez links σε DVD Rip, που σημαίνει ότι έχει κυκλοφορήσει σε DVD. Ωστόσο, αν σ' ενδιαφέρει και σε TV Rip, υπάρχει στο Bluewhite-gt! Δυστυχώς δε μπορώ να στην κατεβάσω και να στην ανεβάσω σε rapidshare (που έχω λογαριασμό) γιατί το account που έχω το παρέλαβα από φίλο και προσπαθώ καιρό τώρα να αναστήσω το ratio που ήταν σε κακά χάλια. Έχει υλικό ο tracker αυτός αλλά οι κανονισμοί είναι, πραγματικά, για τον πέοντα. Ενημερωτικά, πάντα...
    Last edited by Λαλάκης ο εισαγώμενος; 05-11-2012 at 05:56.
    The spice must flow...

  8. #638

    Default

    Μάλλον πως χάσατε το ενδιαφέρον σας γιατί δεν βλέπω ν' απαντάτε (και ειδικά ο geologiko_karoto που του απέστειλα και pm, μπήκε, είδε και δε μπήκε στον κόπο να απαντήσει). Δεν πειράζει. Πάμε γι' άλλα.
    The spice must flow...

  9. #639
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    ρε λαλάκη, ασ' τους αυτούς αφού δεν τους νοιάζει, βρες το δικό μου.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  10. #640

    Default

    Quote Originally Posted by Ghoul View Post
    ρε λαλάκη, ασ' τους αυτούς αφού δεν τους νοιάζει, βρες το δικό μου.
    Το είδα φίλε μου αλλά την σειρά που ζητάς την γυρεύω κι ο ίδιος, χρόνια τώρα. Το περίεργο είναι ότι δεν υπάρχει στο "Ψηφιακό Αρχείο Της ΕΡΤ" παρόλο που προβλήθηκε σε επανάληψη γύρω στον Δεκέμβριο του 2010. Έχω κάποιον γνωστό που την έχει και σχεδιάζω εδώ καιρό να κάνουμε μια τράμπα όπου έχω σκοπό να ζητήσω και αυτήν, μέσα σ' άλλα, αλλά λόγω άλλων προτεραιοτήτων αυτό μάλλον πως θα καθυστερήσει λίγο...
    The spice must flow...

  11. #641
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by Λαλάκης ο εισαγώμενος View Post
    Η ταινία "Διόρθωση" (2007) βρέθηκε με "νεκρά" easybytez links σε DVD Rip, που σημαίνει ότι έχει κυκλοφορήσει σε DVD. Ωστόσο, αν σ' ενδιαφέρει και σε TV Rip, υπάρχει στο Bluewhite-gt! Δυστυχώς δε μπορώ να στην κατεβάσω και να στην ανεβάσω σε rapidshare (που έχω λογαριασμό) γιατί το account που έχω το παρέλαβα από φίλο και προσπαθώ καιρό τώρα να αναστήσω το ratio που ήταν σε κακά χάλια. Έχει υλικό ο tracker αυτός αλλά οι κανονισμοί είναι, πραγματικά, για τον πέοντα. Ενημερωτικά, πάντα...
    ναι ειχα βρει κι εγω κατι πεθαμενα λινκς
    με ρατιο και τετοια δεν μπλεκω

    φχαριστω για τον κοπο σου
    θα κοιταξω αν υπαρχει στον σκληρο κανενος φιλου που κερασα

  12. #642

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    Quote Originally Posted by Λαλάκης ο εισαγώμενος View Post
    Η ταινία "Διόρθωση" (2007) βρέθηκε με "νεκρά" easybytez links σε DVD Rip, που σημαίνει ότι έχει κυκλοφορήσει σε DVD. Ωστόσο, αν σ' ενδιαφέρει και σε TV Rip, υπάρχει στο Bluewhite-gt! Δυστυχώς δε μπορώ να στην κατεβάσω και να στην ανεβάσω σε rapidshare (που έχω λογαριασμό) γιατί το account που έχω το παρέλαβα από φίλο και προσπαθώ καιρό τώρα να αναστήσω το ratio που ήταν σε κακά χάλια. Έχει υλικό ο tracker αυτός αλλά οι κανονισμοί είναι, πραγματικά, για τον πέοντα. Ενημερωτικά, πάντα...
    ναι ειχα βρει κι εγω κατι πεθαμενα λινκς
    με ρατιο και τετοια δεν μπλεκω

    φχαριστω για τον κοπο σου
    θα κοιταξω αν υπαρχει στον σκληρο κανενος φιλου που κερασα
    Εάν κάποιος φίλος σου έχει account στον Γαλανόλευκο, έχει καλό ratio και κατεβάζει ανοιχτά, ζήτησέ του την! Μέσα δε μπορεί να μπει ο καθένας και ν' ανοίξει λογαριασμό γιατί είναι "κλειστός" tracker... Για το "δικό μου" account, σου εξηγώ πως έχει... Ευχαρίστησή μου πάντως! Τουλάχιστον ξέρουμε ότι υπάρχει σε DVD οπότε το πολύ πολύ να την αναζητήσεις από κάποιο ενημερωμένο DVD club!

    Quote Originally Posted by ion_storm View Post
    Τελικά η δική μου δεν είναι αυτή.
    Δεν αναφέρει κάθολου το θέμα της σποράς από εξωγήινους.
    Μήπως η ταινία που ψάχνεις είναι το "Κυνηγός Εξωγήινων" ("Alien Hunter") (2003) ή το "Survivor"/"Nightwolf: Survivor" ('99);
    The spice must flow...

  13. #643
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Quote Originally Posted by Λαλάκης ο εισαγώμενος View Post
    Quote Originally Posted by Ghoul View Post
    ρε λαλάκη, ασ' τους αυτούς αφού δεν τους νοιάζει, βρες το δικό μου.
    Το είδα φίλε μου αλλά την σειρά που ζητάς την γυρεύω κι ο ίδιος, χρόνια τώρα. Το περίεργο είναι ότι δεν υπάρχει στο "Ψηφιακό Αρχείο Της ΕΡΤ" παρόλο που προβλήθηκε σε επανάληψη γύρω στον Δεκέμβριο του 2010. Έχω κάποιον γνωστό που την έχει και σχεδιάζω εδώ καιρό να κάνουμε μια τράμπα όπου έχω σκοπό να ζητήσω και αυτήν, μέσα σ' άλλα, αλλά λόγω άλλων προτεραιοτήτων αυτό μάλλον πως θα καθυστερήσει λίγο...
    κάπου διάβαζα ότι το 2010 που προβαλλόταν σε επανάληψη έπιασε φωτιά στο αρχείο της ΕΡΤ και μεταξύ άλλων κάηκε το 2ο επεισόδιο. για τα υπόλοιπα δεν ξέρω. ευχαριστώ εισαγώμενε χρήστη λαλάκη. αν βρεθεί στα χέρια σου κάποια στιγμή και δε σου είναι κόπος, στείλε μου ένα pm να δευτερολογήσουμε μια τράμπα.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  14. #644
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Για το Jaded: ήταν αρκετά χάλια, ναι. Δεν μπορώ να το περιγράψω καλά, είχε μια αποτυχημένη δραματικότητα, και ήταν επιφανειακό.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  15. #645

    Default

    Quote Originally Posted by Ghoul View Post
    Quote Originally Posted by Λαλάκης ο εισαγώμενος View Post
    Το είδα φίλε μου αλλά την σειρά που ζητάς την γυρεύω κι ο ίδιος, χρόνια τώρα. Το περίεργο είναι ότι δεν υπάρχει στο "Ψηφιακό Αρχείο Της ΕΡΤ" παρόλο που προβλήθηκε σε επανάληψη γύρω στον Δεκέμβριο του 2010. Έχω κάποιον γνωστό που την έχει και σχεδιάζω εδώ καιρό να κάνουμε μια τράμπα όπου έχω σκοπό να ζητήσω και αυτήν, μέσα σ' άλλα, αλλά λόγω άλλων προτεραιοτήτων αυτό μάλλον πως θα καθυστερήσει λίγο...
    κάπου διάβαζα ότι το 2010 που προβαλλόταν σε επανάληψη έπιασε φωτιά στο αρχείο της ΕΡΤ και μεταξύ άλλων κάηκε το 2ο επεισόδιο. για τα υπόλοιπα δεν ξέρω. ευχαριστώ εισαγώμενε χρήστη λαλάκη. αν βρεθεί στα χέρια σου κάποια στιγμή και δε σου είναι κόπος, στείλε μου ένα pm να δευτερολογήσουμε μια τράμπα.
    Αλίμονο... Εγώ το 'μαθα αργά ότι προβάλλονταν και δεν... Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο που λες και μάλλον πως είναι ράδιο αρβύλα. Αφενός γιατί είμαι σίγουρος ότι το παλικάρι που θα του ζητήσω τα επεισόδια, τα έχει όλα και τα έκανε grab απ' αυτή την επανάληψη και αφετέρου γιατί έχω την αίσθηση ότι αυτές τις σειρές τις ψηφειοποιούν όλες για το μουσείο της ΕΡΤ (όταν τις ξετρυπώσουν απ' τις αποθήκες τους που το μεγαλύτερο μέρος είναι ήδη κατεστραμμένο), οπότε τις προβάλουν από ψηφιακή μορφή πλέον και όχι από βίντεο και slides. Εικασίες κάνω, έτσι; Όταν γίνει πάντως, θα ενημερώσω! Ενημερωτικά, το παλικάρι αυτό, όποια Ελληνική παραγωγή κι αν έχει (και πίστεψέ με..έχει ΠΟΛΛΕΣ!), έχει φροντίσει να την μετατρέψει σε DVD-Video, με ότι συνεπάγεται αυτό, οπότε έτσι θα το παραλλάβω. Ας είναι... Όταν έρθει η ώρα, θα μιλήσουμε!

    Quote Originally Posted by Harbinger of Death View Post
    Για το Jaded: ήταν αρκετά χάλια, ναι. Δεν μπορώ να το περιγράψω καλά, είχε μια αποτυχημένη δραματικότητα, και ήταν επιφανειακό.
    Τι να σου πω, δεν ξέρω και τα γούστα σου... Μπορεί να μ' αρέσει. Με αποθάρρυνες λίγο, πάντως και δε θα την αναζητήσω σύντομα. Άσε που τελευταία λίγο με δραματικές, κουλτουριάρικες και λοιπές "βαριές" απέχω και παρακολουθώ πιο εύπεπτα (εξαρτάται) κι αγαπημένα είδη που ανήκουν στον χώρο του φανταστικού (Sci-Fi, Horror, Fantasy). Το συνιστούν κι οι γιατροί! Μπήκαμε στο νέο μεσοπρόθεσμο, βλέπεις... (δεν πάει σ' εσένα φυσικά! Για αλλού είναι συστημένη!).
    The spice must flow...

Similar Threads

  1. τα νεα "hypes" στo "metal"
    By Pastor_Of_Muppets in forum Music Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 20-02-2012, 06:02
  2. "x -wing" kai "tie-fighters" wanted
    By atom_smasher in forum PC & Games
    Replies: 15
    Last Post: 22-11-2005, 11:54
  3. Psaxnw mia tainia me ti Monica Belucci
    By president in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 2
    Last Post: 07-02-2005, 02:34
  4. mpantes pou "ksepoulithikan"...
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 71
    Last Post: 07-06-2004, 23:14
  5. xaroumena tragoudia pou sas "rixnoun"
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 45
    Last Post: 28-08-2003, 02:11

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •