Page 44 of 48 FirstFirst ... 344243444546 ... LastLast
Results 646 to 660 of 719

Thread: "Psaxnw mia tainia pou..."

  1. #646
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Quote Originally Posted by Λαλάκης ο εισαγώμενος View Post
    Quote Originally Posted by Ghoul View Post
    Quote Originally Posted by Λαλάκης ο εισαγώμενος View Post
    Το είδα φίλε μου αλλά την σειρά που ζητάς την γυρεύω κι ο ίδιος, χρόνια τώρα. Το περίεργο είναι ότι δεν υπάρχει στο "Ψηφιακό Αρχείο Της ΕΡΤ" παρόλο που προβλήθηκε σε επανάληψη γύρω στον Δεκέμβριο του 2010. Έχω κάποιον γνωστό που την έχει και σχεδιάζω εδώ καιρό να κάνουμε μια τράμπα όπου έχω σκοπό να ζητήσω και αυτήν, μέσα σ' άλλα, αλλά λόγω άλλων προτεραιοτήτων αυτό μάλλον πως θα καθυστερήσει λίγο...
    κάπου διάβαζα ότι το 2010 που προβαλλόταν σε επανάληψη έπιασε φωτιά στο αρχείο της ΕΡΤ και μεταξύ άλλων κάηκε το 2ο επεισόδιο. για τα υπόλοιπα δεν ξέρω. ευχαριστώ εισαγώμενε χρήστη λαλάκη. αν βρεθεί στα χέρια σου κάποια στιγμή και δε σου είναι κόπος, στείλε μου ένα pm να δευτερολογήσουμε μια τράμπα.
    Αλίμονο... Εγώ το 'μαθα αργά ότι προβάλλονταν και δεν... Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο που λες και μάλλον πως είναι ράδιο αρβύλα. Αφενός γιατί είμαι σίγουρος ότι το παλικάρι που θα του ζητήσω τα επεισόδια, τα έχει όλα και τα έκανε grab απ' αυτή την επανάληψη και αφετέρου γιατί έχω την αίσθηση ότι αυτές τις σειρές τις ψηφειοποιούν όλες για το μουσείο της ΕΡΤ (όταν τις ξετρυπώσουν απ' τις αποθήκες τους που το μεγαλύτερο μέρος είναι ήδη κατεστραμμένο), οπότε τις προβάλουν από ψηφιακή μορφή πλέον και όχι από βίντεο και slides. Εικασίες κάνω, έτσι; Όταν γίνει πάντως, θα ενημερώσω! Ενημερωτικά, το παλικάρι αυτό, όποια Ελληνική παραγωγή κι αν έχει (και πίστεψέ με..έχει ΠΟΛΛΕΣ!), έχει φροντίσει να την μετατρέψει σε DVD-Video, με ότι συνεπάγεται αυτό, οπότε έτσι θα το παραλλάβω. Ας είναι... Όταν έρθει η ώρα, θα μιλήσουμε!
    δεν ξέρω τι έχει συμβεί ακριβώς αλλά και στο λινκ που πόσταρες το αναφέρει

    Η σειρά σώζεται στο Αρχείο της ΕΡΤ, εκτός από το 2ο (δεύτερο) επεισόδιο της σειράς, λόγω τεχνικού προβλήματος.
    τέλος πάντων, ευχαριστώ χρήστη λαλάκη, μιλάμε όταν έχεις νεότερα!

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  2. #647

    Default

    Έχεις δίκιο και μάλιστα η πληροφορία αυτή περάστηκε τον φετεινό Σεπτέμβρη! Θα μάθω απ' αυτόν που την πέρασε. Ευχαριστώ για την ενημέρωση!
    The spice must flow...

  3. #648
    wtch trial's victim Fucking Wizard's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tanelorn
    Posts
    457

    Default

    Λαλακη λαλακη σου εχω ευκολακι

    Λοιπον, ελληνικη, περιπου 95 με 2002. βανακι σεκιουριτι μεταφερει διαμαντια/κοσμηματα μιας Ρωσιδας.τσιμπαει σφιγγα τον οδηγο,αναποδογυριζει το βαν,και τα κοσμηματα παιφτουν στα χερια ενος τυχοδιωκτη.Μετα γινεται της πουτανας μπερδευονται και διαφοροι αλλοι (κατι γκομενες θυμαμαι).Τα κοσμηματα αλλαζουν χερια συνεχως και ειναι καταραμενα,οποιος τα εχει στην κατοχη του ή παθαινει αμνησια ή τρελενεται.Τι ειναι?

    Επισης που μπορουμε να βρουμε το Captain Clegg (Night Creatures - 1962 - Hammer productions) το The Living Dead at the Manchester Morgue (1974) και το Psych-Out (196, ολοκληρα και οχι utube.Καποτε υπαρχαν κατι τορεντσ αλλα δεν κατεβηκαν ποτε ολοκληρες οι ταινιες
    "I know this: if life is illusion, then I am no less an illusion, and being thus, the
    illusion is real to me. I live, I burn with life, I love, I slay, and am content."

    http://www.myspace.com/cosmicplunge
    http://el-gr.facebook.com/pages/Cosm...p_178091127385

  4. #649
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    το Psych Out το εχω σε ΒΙΝΤΕΟΚΑΣΕΤΑ

  5. #650
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Quote Originally Posted by Fucking Wizard View Post
    Επισης που μπορουμε να βρουμε το Captain Clegg (Night Creatures - 1962 - Hammer productions) το The Living Dead at the Manchester Morgue (1974) και το Psych-Out (196, ολοκληρα και οχι utube.Καποτε υπαρχαν κατι τορεντσ αλλα δεν κατεβηκαν ποτε ολοκληρες οι ταινιες
    δεν είναι τόσο σπάνιες αυτές, υπάρχουν σε όλα τα γνωστά τορρεντάδικα (thepiratebay, kat.ph κλπ). το "The Living Dead at the Manchester Morgue" θα το βρεις ως "Let Sleeping Corpses Lie". ταινιάρες όλες.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  6. #651
    wtch trial's victim Fucking Wizard's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tanelorn
    Posts
    457

    Default

    Αυτος που εψαχνε πιο πανω ταινιες με/για ναρκωτικα να δει αυτο

    "I know this: if life is illusion, then I am no less an illusion, and being thus, the
    illusion is real to me. I live, I burn with life, I love, I slay, and am content."

    http://www.myspace.com/cosmicplunge
    http://el-gr.facebook.com/pages/Cosm...p_178091127385

  7. #652
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    ''κλασικο'' και ψιλοχαλια

  8. #653
    wtch trial's victim Fucking Wizard's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tanelorn
    Posts
    457

    Default

    Quote Originally Posted by Ghoul View Post
    ταινιάρες όλες.
    Ας ειναι καλα οι Cathedral και οι EW.
    Εχεις δει Mark of the Devil (1970 - ηταν η εμπνευση και η εισαγωγικη ατακα για το I, the witchfinder -EW) και το Blood On Satan's Claw?

    Μινμιν φανταζομαι εχεις δει το Frank Zappa's 200 Motels.Αξιζει?Ειδα λιγο στην αρχη καποτε, αλλα δεν καταλαβα αν ηταν ταινια, ντοκιμαντερ η ταινια
    "I know this: if life is illusion, then I am no less an illusion, and being thus, the
    illusion is real to me. I live, I burn with life, I love, I slay, and am content."

    http://www.myspace.com/cosmicplunge
    http://el-gr.facebook.com/pages/Cosm...p_178091127385

  9. #654
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    οταν ημαν νεαρος με μαλλια...δεν πολυθυμαμαι πολλα πραματα να πω την αληθεια
    γενικα με τον Ζαππα δεν τα παω πολυ καλα, οχι λογο επηδεις δε με αρεσει, απλα τον ψιλοφοβαμαι...εγω με τον Καπετανιο ημανε μια ζωη

    παραταυτα δες το Baby Snakes
    μεγας αρχιγκουρους ο καριολης

  10. #655
    wtch trial's victim Fucking Wizard's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tanelorn
    Posts
    457

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    παραταυτα δες το Baby Snakes
    μεγας αρχιγκουρους ο καριολης
    Θα γινει συντομα.Ευχαριστω
    "I know this: if life is illusion, then I am no less an illusion, and being thus, the
    illusion is real to me. I live, I burn with life, I love, I slay, and am content."

    http://www.myspace.com/cosmicplunge
    http://el-gr.facebook.com/pages/Cosm...p_178091127385

  11. #656
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Quote Originally Posted by Fucking Wizard View Post
    Quote Originally Posted by Ghoul View Post
    ταινιάρες όλες.
    Ας ειναι καλα οι Cathedral και οι EW.
    Εχεις δει Mark of the Devil (1970 - ηταν η εμπνευση και η εισαγωγικη ατακα για το I, the witchfinder -EW) και το Blood On Satan's Claw?
    τις έχω πετύχει σε αναφορές αλλά δεν έχει τύχει να τις δω. κατεβαίνουν και θα τσεκαριστούν μελλοντικά. cheers =)

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  12. #657
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Cool •Movies Request•

    Επισης που μπορουμε να βρουμε το Captain Clegg (Night Creatures - 1962 - Hammer productions) το The Living Dead at the Manchester Morgue (1974) και το Psych-Out {1968}
    ολοκληρα και οχι utube.Καποτε υπαρχαν κατι τορεντσ αλλα δεν κατεβηκαν ποτε ολοκληρες οι ταινιες
    Available All/Psych-Out without Subs Which Dowld Hoster Y Prefer?
    P.S.:"The Trip" Also Available With GRsubs
    Must Seen,too:
    Code:
    http://www.imdb.com/title/tt0067500/
    Last edited by tsonos; 19-11-2012 at 21:20. Reason: "V"

  13. #658
    wtch trial's victim Fucking Wizard's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tanelorn
    Posts
    457

    Default

    Γεια σου Τσονε μεγαλε!
    Επος η τετραλογια του του Οσσοριο

    Για τα αλλα στειλε μου κανα λινκ αν εχεις προχειρο.Αλλιως 8α βρουμε
    "I know this: if life is illusion, then I am no less an illusion, and being thus, the
    illusion is real to me. I live, I burn with life, I love, I slay, and am content."

    http://www.myspace.com/cosmicplunge
    http://el-gr.facebook.com/pages/Cosm...p_178091127385

  14. #659
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default

    Pm will be Send soon...

    Viva La Muerte
    Last edited by tsonos; 20-11-2012 at 14:54. Reason: "V"

  15. #660

    Default

    Fucking Wizard οι ταινίες που αναζητάς δεν υπάρχουν όλες με Ελληνικούς υπότιτλους. Το "Psych-Out" ('68 ) υπάρχει. Το "Αμαρτωλό Ταξείδι" ("The Trip") ('67) επίσης! Απ' το "200 Motels" ('71) βρίσκεις μόνο Αγγλικούς υπότιτλους, αλλά υπάρχει το "Head" ('68 ) με ενσωματωμένους, όπου πάλι παίζει ο Frank Zappa (μολονότι δεν έχει πρωταγωνιστικό ρόλο). Οι υπότιτλοι είναι ενσωματωμένοι και την έχει μεταφράσει φίλος. Εάν σ' ενδιαφέρει, μου λες. Ελληνικοί υπότιτλοι υπάρχουν και για το "Πλοίαρχος Φάντασμα"/"Σύγκρουση Καθαρμάτων" ("Captain Clegg"/"Night Creatures") ('62) όπως και για την ταινία "Η Νύχτα Του Μαύρου Θανάτου"/"Η Εκδίκησις Των Βρυκολάκων"/"Ζόμπι Στη Νύχτα Του Μαύρου Θανάτου" ("Tombs Of The Blind Dead") ("La Noche Del Terror Ciego ") ('72). Η δεύτερη είναι λίγο δύσκολο να "αλλιευτεί" επειδή είναι σε torrent κλειστού tracker. Θα δω αν βρεθεί κάπου αλλού γιατί μ' ενδιαφέρει κι εμένα. Το "Ζόμπι: Επιδρομή Από Το Νεκροταφείο" ("The Living Dead At Manchester Morgue") ("Non Si Deve Profanare Il Sonno Dei Morti") ('74) βρέθηκε και αυτό με Ελληνικούς υπότιτλους. Για όποια απ' αυτές δεν βρήκες και ενδιαφέρεσαι ακόμη, στείλε μου pm να σου δώσω σχετικές πληροφορίες!

    Υ.Σ. Αναζητώ και την Ελληνική που αναφέρεις. Δε θυμάσαι καμία γνωστή φάτσα, να δούμε μήπως έχει παίξει και κάπου αλλού;
    Last edited by Λαλάκης ο εισαγώμενος; 24-12-2012 at 00:21.
    The spice must flow...

Similar Threads

  1. τα νεα "hypes" στo "metal"
    By Pastor_Of_Muppets in forum Music Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 20-02-2012, 06:02
  2. "x -wing" kai "tie-fighters" wanted
    By atom_smasher in forum PC & Games
    Replies: 15
    Last Post: 22-11-2005, 11:54
  3. Psaxnw mia tainia me ti Monica Belucci
    By president in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 2
    Last Post: 07-02-2005, 02:34
  4. mpantes pou "ksepoulithikan"...
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 71
    Last Post: 07-06-2004, 23:14
  5. xaroumena tragoudia pou sas "rixnoun"
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 45
    Last Post: 28-08-2003, 02:11

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •