Page 78 of 100 FirstFirst ... 2868767778798088 ... LastLast
Results 1,156 to 1,170 of 1491

Thread: Γυμναζεστε... (Άσκηση και Διατροφή από τους ειδικούς του ER)

  1. #1156
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    καλή ενυδάτωση και φάε καμιά μπανάνα πριν. μετά θέλει αναπλήρωση της ενέργειας και ανάλογα με το πρόγραμμα, σωστή τροφή (γιαούρτι χαμηλών λιπαρών, ξηρούς καρπούς, μέλι, ταχίνι και κανα φρούτο ή κάτι σε τοστ γαλοπούλα, τυρί χαμηλών λιπαρών, λαχανικό).
    5' έντονο μάλλον δεν παίζει, κανείς δεν μπορεί να δουλέψει σε max σφυγμούς επί 5' σερί.
    κάτι σε λογική σπριντ είναι ό,τι καλύτερο (π.χ. http://totalfitness-christos.blogspo...post_4490.html), αλλά πρέπει να είσαι ήδη σε καλή φυσική κατάσταση αλλιώς θα τραυματιστείς. προσωπικά 1-2 φορές τη βδομάδα κάνω σπριντ σε ανηφόρα, 10x100m και επιστροφή περπατώντας ενδιάμεσα. τα 3 πρώτα πιο χαλαρά για ζέσταμα, 5 στο 100% που μπορώ και 2 πιο χαλαρά στο τέλος για να έρθει ομαλά η αποθέρμανση. μου παίρνει ένα 20λεπτο.
    αν είσαι στο ξεκίνημα, μπορείς να πας 1'-2' σε ρυθμό που να χτυπάς 160 σφυγμούς/λεπτό και στα ενδιάμεσα 1'-2' τζόγκιν ή περπάτημα ώστε οι σφυγμοί να επιστρέφουν στους 110-120/λεπτό. κάνε 8-10 επαναλήψεις, 5' ζέσταμα στην αρχή και 5' αποθέρμανση στο τέλος.
    αυτά μέρα παρά μέρα.
    Rock or Nothing

  2. #1157

    Default

    Νομίζω το πιο σειφ είναι καμία μπανανά. Ότι άλλο έχω δοκιμάσει απο φρούτα ή δημητριακά κτλ το νιωθά να κολυμπάει στο στομάχι μου

  3. #1158
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Και καμιά μπάρα βρώμης με αποξηραμένα φρουτα κάνει καλη δουλίτσα.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  4. #1159
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Διαβασα "και καμιά μπύρα βρώμης με αποξηραμένα φρούτα" και έψαχνα να δω σε πιο θρεντ είμαι
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  5. #1160
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Σε αυτό 1-0 ωωωωωωωωωωω

    Ας πιω τώρα το Κεφίρ μου
    Last edited by OniBocho; 17-10-2017 at 10:17.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  6. #1161
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    κεικ βρώμης, το κάνεις μόνος σου.
    Ένα σακουλάκι βρώμη, 8 αυγά, γάλα, μια κουταλιά της σούπας μέλι, το ζυμώνεις με τη χερούκλα και το ψήνεις σε φόρμα στον φούρνο.

  7. #1162
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Εννοείς ότι αλέθεις τις νιφάδες έτσι; Η την αγοράζεις αλεσμένη ηδη;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  8. #1163
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    κεικ βρώμης, το κάνεις μόνος σου.
    Ένα σακουλάκι βρώμη, 8 αυγά, γάλα, μια κουταλιά της σούπας μέλι, το ζυμώνεις με τη χερούκλα και το ψήνεις σε φόρμα στον φούρνο.
    σακουλάκι βρώμης: ? ? ?
    μου λες, αν είναι νιφάδες ή πίτουρο (ή δεν έχει σημασία)
    επίσης σε πόση βρώμη βάζεις τα 8 αυγά? ψήθηκα για σήμερα
    θέλει βουτύρωμα η φόρμα? και οδηγίες ψησίματος ?
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  9. #1164
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    8 αυγά ολόκληρα, καθημερινά;
    Life begins at 45°.

  10. #1165
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Μια φόρμα κέικ πριν το πρωινό τρέξιμο ρε Πλίτσα;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  11. #1166
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Μισό κιλό δεν είναι το σακουλάκι; Με νιφάδες βρώμης το έκανα.
    Τα αυγά είναι 8 περίπου, θα δεις, ούτε πολύ σφιχτό ούτε πολύ νιανιά, και μια τζούρα γάλα και μέλι να πάρει γεύση. Τώρα αν θέλεις σταφίδες κτλ βάζεις ότι θέλεις.
    Γίνεται σφιχτό δε φουσκώνει πολύ, για μπέικιν και τέτοια δεν έχω δοκιμάσει μήπως γίνει πιο αφράτο.
    Το κεικ ρε μάστορα δεν το τρως σε μια μέρα για να φας 8 αυγά.
    Πάντως τρώγεται ευχάριστα.
    Βάλτο σε λαδόκολα, καίγεται η βρώμη και κάνει μαυρα σημαδάκια, δεν κολάει.

  12. #1167
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Α ολόκληρο κέικ εννοούσε; Νόμιζα ατομικό.

    Εγώ έφτιαχνα το εξής ατομικό τοστοειδές κάποτε: 4 ασπράδια, ένας κρόκος (ναι, ξέρω, μελέτες έδειξαν, μπλαμπλα, αλλά διαφωνώ), ανακατεύουμε με quaker, ψήνουμε σε πλάκα/τηγάνι, γίνεται σαν ζύμη, προσθέτουμε γαλοπούλες, πιπεριά, ντομάτα και ό,τι άλλο θέλουμε (όχι καφρίλες) για έξτρα γεύση και καλή όρεξη.
    Life begins at 45°.

  13. #1168
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    (ναι, ξέρω, μελέτες έδειξαν, μπλαμπλα, αλλά διαφωνώ)
    Rock or Nothing

  14. #1169
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Έχεις κάτι έγκυρο να διαβάσω, που υποστηρίζει το αντίθετο; Αλήθεια, δεν ειρωνεύομαι. Δυσκολεύομαι να δεχτώ ότι μπορώ να τρώω 4 ολόκληρα αυγά κάθε μέρα, χωρίς επιπτώσεις στην υγεία μου.
    Life begins at 45°.

  15. #1170
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    και τώρα που επέστρεψα απο διακοπές...πως γινόμαστε φέτες σε 2 μήνες που θα κατέβω Ελλάδα για να έχω χώρο για να αποθηκεύσω;
    1) e4, c5
    2) Νf3

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •