Page 21 of 24 FirstFirst ... 111920212223 ... LastLast
Results 301 to 315 of 359

Thread: Homeland

  1. #301
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    καλά δεν χρειάζεται επίσης να με κάνεις να μου αρέσει και με το ζόρι.
    την ειρωνεία στον πάτο σου.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  2. #302
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default


  3. #303
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Διακρίνω μια άνευ λόγου επιθετικότητα Ιωάνη. Δεν καταλαβαίνω από που πηγάζει, αλήθεια...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  4. #304
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ονιμποτσειε, εχεις δει εστω κι ενα επεισοδιο Homeland?

  5. #305
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  6. #306
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Καταλαβα, δεν εχεις δει ουτε δευτερολεπτο αλλα δε μπορουσες να αντισταθεις στο να απαντησεις αν και ασχετος...

  7. #307
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Σωστό συμπέρασμα, για ακόμη μία φορά Γιάνι.

    Δεν είναι όλες οι σειρές Lost, φίλε μου, για να με απωθούν. Συγκεκριμένα, δεν έχω δει μόνο 4η και 5η σεζόν από το Homeland κι ο λόγος ήταν πως με κούρασε αφάνταστα η κάκιστη τρίτη σεζόν.

    Παρόλα αυτά, κάτι τέτοιο είναι εντελώς άσχετο με την παρατήρηση που έκανα, η οποία σχετίζεται με το ύφος σου κι όχι με την πλοκή/ποιότητα/εξέλιξη/δεν_ξέρω_τι_σκατά_θες_να_βάλεις_εδώ της 5ης σεζόν.

    Όταν δω τις 2 αυτές σεζόν όμως, θα σου πω αν συμφωνώ με σένα ή με τους υπόλοιπους που κράζουν.
    Last edited by OniBocho; 19-01-2016 at 08:07.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  8. #308
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Βασικα για να μπεις στο θρεντ και να σχολιασεις το υφος μου χωρις να εχεις δει 2 σεζον... ε τι να πω, ψαξου για το τι παει λαθος.
    Τι εχει το υφος μου, δεν καταλαβαινω την εκρηξη σου. Προτεινω να πατε για φραπε ολοι μαζι να τα συζητησετε και να ηρεμησετε.

  9. #309
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Καλά είμαστε, από "ούτε ένα δευτερόλεπτο" φτάσαμε στο "-2 σεζόν". Υπάρχει πρόοδος. Καμία έκρηξη, από μέρους μου βασικά. Εσύ ήσουν που έβγαλες τρελλούς όσους δεν αρέστηκαν στην 5η σεζόν. Για ψάξου λίγο κι εσύ!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  10. #310
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Πως θα γινει να σταματας να ποσταρεις σε θρεντ με τα οποια δεν εχεις καμια σχεση και μπαινεις απλα για τη φαση? Το αν εκραξα εγω καποιους και για το τι τους εκραξα, αστο να το ξερω εγω καλυτερα.... ευτυχως ολα τα σοβαρα sites τυπου Rotten Tomatoes, Metacritic, imdb και βασικα οποιοδηποτε αλλο συμφωνουν μαζι μου και οχι με οσους "δεν αρεστηκαν στην 5η σεζον". Απλα το ΕΡ εφτασε ΚΑΙ σε αυτη τη σειρα στο σημειο που το παιζουν γνωστες εναλλακτικοι χιψτερς του τυπου "I liked Homeland before it was cool". Απο την αλλη εχεις και χρηστες που εχουν να δουν απο το 2013 και νομιζουν οτι μπορουν να κρινουν.

  11. #311
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    ρε φίλε, έχεις αποκτήσει κάποια δυσχέρεια στην ανάγνωση; Δεν καταλαβαίνω, αλήθεια... Δεν έγραψα κάτι για τη σειρά, ακριβώς για το λόγο που λες. Έχω να δω ολόκληρες σεζόν εδώ και 2 χρόνια. Τα 3 μισά επεισόδια της 4ης και το πρώτο της 5ης που είδα, δε λένε τίποτα. Αλλά, guess what? Δε μιλάω για τη σειρά. Και σιγά τα αίματα, δηλαδή, που γράφω στο ιερό θρεντ του Homeland, αλλά δε σχολιάζω τα επεισόδια, παρά το ανεξήγητο rage ενός ανθρώπου προς 5-10 άλλους χρήστες, απλά και μόνο επειδή διαφωνούν. Και ω, το imdb, που οι χρήστες του κατέταξαν ως 6η καλύτερη ταινία όλων των εποχών το Dark Knight, υποστηρίζει τη θέση σου. Έχεις σκεφτεί μήπως το ενδεχόμενo η θέση και η γνώμη σου να επηρρεάζεται από όλα αυτά που παραπλεύρως διαβάζεις; Δεν κρίνω αν αυτό είναι καλό ή κακό, αν συμβαίνει σε άλλους, σε μένα ή όχι, αλλά πραγματικά, δε θεωρώ επιχείρημα το "τα ίδια γράφουν στο IMDB και στο Metacritic", λυπάμαι.

    Peace, ε; Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί σου, το ξέρεις ότι μου είσαι πολύ συμπαθής. Σε καυλαντίζω λίγο, επειδή μου την μπαίνεις τελευταίως, αλλά μην παρεξηγιόμαστε κιόλας. Με τόσα κοινά (καράφλα, Chicago, Star Wars) δε θα μας χωρίσει τώρα το Homeland να 'ουμ!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  12. #312
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Προφανως δεν εχω εγω προβλημα με την αναγνωση, αλλα εσυ. Αυτο ελειπε, να εμπαινες σε ενα θρεντ και να εγραφες για μια σειρα που δεν εχεις δει, και να σε επαιρνα και στα σοβαρα. Η απορια μου ειναι γιατι μπαινεις γενικοτερα στο θρεντ. Δηλαδη βλεπεις τελευταιο ποστ ξερω γω στο ταδε θρεντ και πρεπει να μπεις ενω δεν σε ενδιαφερει η κουβεντα για τη σειρα, μονο και μονο για να πεις τη μαλακια σου?

    Ειδες λες 3 μισα επεισοδια της 4ης σεζον και 1 επεισοδιο της 5ης σεζον. Εισαι γνησια χαζος? Σε μια σειρα οπως το Homeland κρινεις ξερω γω εστω και ελαχιστα απο αυτα? Σε μια σειρα που βλεποντας την καταλαβαινεις οτι εχουν σχεδιασει μεχρι και την παραμικρη λεπτομερεια σε καθε σεζον για τα 12 επεισοδια ως μια ολοτητα, εσυ καθεσαι να κρινεις ξερω γω απο μερικες σκηνες που δε βγαζουν κανενα νοημα out of context? Ή απλα ειδες τελευταιο ποστ Φιξξξερ και λες αντε ας μπω να κανω τον χαβαλε μου γιατι εχουμε και οι δυο φαλακρα και γουσταρουμε Σικαγο Μπουλς?

    Αν ειχες δει λοιπον τη σειρα, μπορει να καταλαβαινες οτι δεν ειναι ανεξηγητη καμια διαφωνια μου με τους υπολοιπους χρηστες, αλλα τι να σου λεω κι εσενα τωρα, εδω δεν καταλαβαινεις τα απλα... Ποιο rage? Ειδες να βριζω κανεναν ή να του λεω οτι γαμιεται το σπιτακι του επειδη δεν του αρεσε το Homeland? Επειδη εγραψα "αθανατο ER" ξερω γω ως ειρωνεια? Rage δεν λαμβανεται καν το παρον ποστ που διαβαζεις, αφου ειναι γνησιες αποριες εκ μερους μου, της φασης "πως γινεται να μιλαω ακομα με τον τυπο που ειναι στο περιπτερο και επειδη εχει ελευθερο χρονο καθεται και με τρολαρει?". Για το Dark Knight τι ακριβως να απαντησω? Οποιος δεν του αρεσει το Dark Knight ειναι ηλιθιος, τοσο απλα, deal with it. Στην αλλη σου ερωτηση, ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν διαβαζω κριτικες για το οτιδηποτε πριν το δω και βγαλω τα δικα μου συμπερασματα. Δε θα καθομουν να λεω ποσο τα σπασε η 5η σεζον Homeland αν δεν την ειχα δει πρωτα. Ε την ειδα και καθε επεισοδιο απο το 4ο και μεχρι το τελος ηταν μεσα στην αγωνια, αυτο γραφω σε αυτο το θρεντ, με συγχωρεις αμα πληγωσα τους συγχωριανους σου.

    Αλλα κατσε να σκεφτω, εσυ προσπαθεις να με πεισεις οτι ενω:
    1. Δεν εχεις δει τη σειρα εδω και 2 χρονια με εξαιρεση απο οτι μαθαμε μερικα διασπαρτα μισα επεισοδια (....)
    2. Μπαινεις σε ενα θρεντ για να μου την πεις επειδη την λεω σε αλλους (!)
    3. Τα περισσοτερα sites κριτικης τηλεοπτικων σειρων αποθεωνουν σχεδον την 5η σεζον Homeland
    4. Οι χρηστες εδω μεσα εχουν τα εκπληκτικα ευγλωττα και στιβαρα επιχειρηματα του επιπεδου "πιο βαρετη σεζον πεθαινεις" και "νταξει το παρατησα το Homeland, τα εσβησα απο το σκληρο'

    Κατα τα αλλα εγω ειμαι ανεξηγητος. Ε οκ

  13. #313
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Τα οποία σωστά αυτά sites αποθεώνουν όλα breaking bad αλλά οκ, είσαι ανίατη περίπτωση.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  14. #314
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    κλάμα
    I'll bury you in your god's fucked garden

  15. #315
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Αντι να τα λετε εδω περα και να ανταλλαζετε αποψεις με τετοια ευγλωττια, δεν πατε για κανα φρεντο εσπρεσσο, εγω καλα ειπα...
    Θελει και ο Ονιμποτσο να ερθει μαζι σας και σας στηριζει χωρις να εχει δει τη σειρα, τι αλλο θελετε.

Similar Threads

  1. [Cinema] Χώρα Προέλευσης [Homeland] (2010)
    By ikonoklast in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 12
    Last Post: 16-11-2011, 14:39

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •