Page 11 of 20 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 293

Thread: Κλοπές thread

  1. #151
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    την πέφτει στην ελίτ και δε φοβάται τίποτα
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  2. #152
    alan turing hyatari's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    167

    Default

    paidia, klepste o,ti thelete apopou thelete, de tha sas malosei kaneis, ektos apo ton parasight isos. oi ilithies dikaiologies ton diaxorismon einai to asteio/thlivero tou thematos. oso systima einai to zara, toso einai ki autoi pou psonizoun kai o psilikatzis tis geitonias sas, ki ego ki eseis. auta. antio apo mena.

  3. #153
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    ΜΑ ΡΕ ΠΑΣΟΚΕ ΠΟΙΟΝ ΖΗΜΕΙΩΝΕΙΣ ΣΤΗ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ;

    Σου έχω απαντήσει εν τω μεταξύ ευθέως και εκτενώς σ' αυτό που λες εδώ και τέσσερις σελίδες και αποφεύγεις συστηματικά ν' ανταπαντήσεις!
    Last edited by Dythor; 12-10-2009 at 16:08.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  4. #154
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by LokiTricksterGod View Post
    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Ενδιαφέρουσα η συζήτηση και χαίρομαι που δεν ξεφεύγει σε flame, ναι είμαστε πολιτισμένοι!

    Εγώ απλά θέλω να θέσω το θέμα υπο ένα πιο γενικό πλαίσιο. Αυτά που λέγαμε για τους νόμους κι ο φίλος Dythor μου'πε ότι τα βρήκα απόα ΠΑΝΩ κλπ. Ναι, οι νόμοι υπάρχουν. Και εννοείται ότι τους αξιολογούμε (ως σκεπτόμενα όντα κλπ κλπ), αλλά θα πρέπει να αντιλαμβανόμαστε και το πνεύμα και τη χρησιμότητά τους.
    Παράνομη η κλοπή λοιπόν. Γενικά και παντού. Μαχαίρι. Αν δεν ήταν όμως μαχαίρι, τι; Πού θα βασιζόταν όλο αυτό; Στην αντίληψη του καθενός; Τι θα γινόταν τότε; ΟΚ εσείς εδώ θέτετε για τον εαυτό σας κάποια πλαίσια και ειλικρινά να πιστέψω ότι τα τηρείτε, αλλά τι θα πούμε για τον οποιονδήποτε; Κάποιον ο οποίος δεν έχει φραγμούς ούτε καν για να σηκώσει το μπακάλικο του κυρ-Θύμιου;
    Να πάμε και λίγο πιο πέρα; Απαγορεύεται να οδηγάς μεθυσμένος λέει. "Όχι" λεω εγώ, με 3 μπύρες είμαι ΟΚ, το ελέγχω. Άρα να μην υπάρχει ένα όριο αλκοόλ για όλους και με βάση αυτό να γίνεται αλκοτέστ, να δηλώνει ο καθένας πόσο αντέχει και να πάμε με αυτό. Να φύγουν τότε και τα όρια ταχύτητας (αφού ο καθένας μπορεί να κρίνει πόσο πρέπει να τρέχει), να επιτρέπεται η χρήση κινητού στο τιμόνι κλπ κλπ. Και γενικά λοιπόν η νομοθεσία να είναι εντελώς custom, να εφαρμόζουν όλοι μόνο ό,τι θέλουν και να ελπίσουμε το κριτήριό τους να είναι σωστό. Good luck with that.
    http://www.nizkor.org/features/falla...ery-slope.html περίπου.
    Έεεελα τώρα, όχι δα.
    Μιλούσα για νόμους και για το πόσο είμαστε προετοιμασμένοι να τους "τεντώσουμε" δικαιολογώντας το. Απλά υπερέβαλλα για να δώσω έμφαση, μη μας ξεφεύγει το ζουμί. Η επιχειρηματολογία επιτρέπει κα παραλληλισμούς, όχι;


    edit:
    Quote Originally Posted by hyatari View Post
    paidia, klepste o,ti thelete apopou thelete, de tha sas malosei kaneis, ektos apo ton parasight isos.
    Ασταδιαλαρα
    Προφανώς παρεξηγούμαι γιατί ίσως δε μεταδίδω καλά αυτά που θέλω, συνεχίστε εσείς λοιπόν.

  5. #155
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    εγω παντως που ειδα παρασαιτ καλυτερα να μην σας μαλλωσει. τρομακτικος τυπος.
    υπομονή

  6. #156
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    ναι ναι συγκρίνετε λογισμικά με τα παραγόμενα της τέχνης τώρα. θα γελάσουμε.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  7. #157
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Ρε θεέ, το ένα άβαταρ είναι καλύτερο από το άλλο!
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  8. #158

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    carheart, είναι απολύτως χαζό αυτό που λες.
    ε δεν είναι.

    γενικώς δεν είμαι της κλοπής πάντως, απλά εξήγησα ένα σκεπτικό κάποιου κλεφτοκοτά.

    Ως τώρα έχω κλέψει : τις τάπες ενός μαλάκα στο δημοτικό, ενα πρόμο impaled nazarene και ενα unleashed, μια κούπα από τα στάρμπαξ, ένα βιβλίο που είχε τις τιμές γραμμένες με μολύβι, είχα μαζί μου γόμα, έσβησα, έγραψα ενα μικρότερο ποσό και πήγα και το αγόρασα, αλλά δεν είχα άλλα χρήματα πάνω μου, και τελικά έλειπαν μερικές σελίδες.

  9. #159
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Marillion View Post
    ναι ναι συγκρίνετε λογισμικά με τα παραγόμενα της τέχνης τώρα. θα γελάσουμε.
    Τι μπορεί να σημαίνει αυτό το ποστ;

  10. #160
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    υπερανω ικονοκλαστ, εκτος του οτι τα περισσοτερα ειναι αγορασμενα ή οι φρη εκδοσεις (μετα το φορματ θα μπουν λινουξ στο υποσχομαι!), δεν εκανα εγω θρεντ ηθικης καταδικαζοντας οσους κλεβουν, εσυ εκανες θρεντ κλοπες λολ.

    και συγνωμη αν βρισκω παρανοικο το να εχει βουτήξει κάποιος τα μισα βρακια που εχει φορεσει, μολυβια, και δεν ξερω τι αλλο, να βαζει λογκο πνευματικης ιδιοκτησιας στις φωτο της μην τις βουτηξουν ιντερνετικα, αλλα να στελνει καρκινο οταν της βουτανε τη μηχανη.

    το κομμουνιστικο μανιφεστο το ειχες, η γνωση του ηταν προσβασιμη σε σενα, αλλα εσυ ηθελες την αντικ εκδοση με τη σκληρη ραχη. δε μου απαντησες γιατι. δεν αρκουσαν οι φωτοτυπιες;

    για να τελειωνουμε, εχουμε ξανασυζητησει το θεμα της πνευματικης ιδιοκτησιας. δεν την ειπα σε κανεναν ουτε χαρακτηρισα κακο, οποιον εχει κατεβασει μουσικη, βιβλια, κομιξ, ταινιες ή τετοιου ειδους. Αυτα συμβαλλουν στην εκπαιδευση ενος ανθρωπου, απο ουμανιστικης αποψης αυτα τα πραγματα θα επρεπε να ειναι ή δωρεαν από το κράτος ή με πολυ μικρο αντίτιμο. Αλλά δεν άνοιξες το θρεντ για αυτα, το ανοιξες για τσιχλες, βρακια, κουταλια και κουκουναρια.

    οποτε βουλωνε που θα μου την πεις κιολας
    Vielen Dank für alles was mal war

  11. #161

    Default

    Επίσης εσείς δεν λέτε "μην σπάτε περίπτερα, σπάτε τράπεζες";;;; Επειδή δεν έχουν τσίχλες οι τράπεζες να κλέψετε;;;;;

  12. #162
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default

    Quote Originally Posted by Marillion View Post
    ναι ναι συγκρίνετε λογισμικά με τα παραγόμενα της τέχνης τώρα. θα γελάσουμε.
    το λογισμικό είναι τέχνη φιλαράκι
    [/URL]

  13. #163
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    πάλι έσβησες ποστ


    θες να μπω απο το λαπτοπ με το ΝΟΜΙΜΟ λογισμικο που κανει και απντεητ μονο του;
    Vielen Dank für alles was mal war

  14. #164
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Βασικά κάνε ό,τι θες απλά μη μου γαμάς τα ωραία μου θρεντάκια!

    Οντοπικ, πείτε αν κλέβετε, τι κλέβετε, τι είναι το πιο large που έχετε κλέψει και τι το πιο μαλακία. Πείτε για fail κλοπές που γίνατε ρόμπα και σενάρια ocean's 11, πείτε ψέμματα και πείτε αλήθειες.

  15. #165
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    φοβερό reaction formation στο er, έχει γίνει τόση δουλεία στο πόλιτιξ που ακόμα και σε ένα τέτοιο θρεντ θα νομίσετε ότι ο άλλος προσδίδει πολιτική ουσία στο γιατί κλέβει κούπες.

Similar Threads

  1. the 90s thread-wx wx.....
    By hcpunksonacid in forum Music Discussion
    Replies: 33
    Last Post: 07-04-2009, 21:25
  2. Request Thread
    By Vicotnik in forum Music Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 12-11-2007, 00:38
  3. Japanese RPGs Thread (ex-FF thread)
    By sereg in forum PC & Games
    Replies: 31
    Last Post: 21-08-2005, 04:01
  4. Another MDB thread
    By Kveldssanger in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 08-12-2004, 18:06
  5. Another gay thread
    By The_Painless in forum General Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 07-05-2004, 13:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •