Page 43 of 100 FirstFirst ... 3341424344455393 ... LastLast
Results 631 to 645 of 1491

Thread: Γυμναζεστε... (Άσκηση και Διατροφή από τους ειδικούς του ER)

  1. #631
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Tabata φίλε μου Ταλιμπαν, Tabata.

    Κτήνος με 3 φορές την βδομάδα προπόνηση.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  2. #632
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Αυτο για καποιο λογο μου δημιουργει την εντυπωση οτι ειναι σαν ζουμπα η κατι αντιστοιχο που κανουν οι γυναικες για να αδυνατισουν, no offense
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  3. #633
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Καλά.

    Χτύπα 5 ασκήσεις:

    1) Σχοινάκι
    2) Βυθίσεις
    3) Κάμψεις
    4) Κοιλιακούς
    5) Μονόζυγο

    Από 8 επαναλήψεις στην κάθε μία. Κάθε επανάληψη να διαρκεί 20 δευτερόλεπτα (στην μεγαλύτερη δυνατή ταχύτητα), και 10 δευτερόλεπτα διάλλειμα (μεταξυ των διαφορετικών ασκήσεων 2 λεπτά διάλλειμα), και θα σου πω εγώ...
    Last edited by Reject; 27-10-2014 at 02:47.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  4. #634
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    TRX μάγκες... Μεγάλη πούτσα. Την άκουσα πολύ γερά... Και δουλεύουν κάτι μύες στο σώμα που τους είχες για ξεχασμένους ή και χεσμένους μη σας πω...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  5. #635
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    εγω εχω κολλησει στις 15 ελξεις ... να τις κανω με κανα βαρακι μπας και φτασω την 20 αρα ;
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  6. #636
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by my_troubled_Mind View Post
    ρεϊβεν ή όποιος άλλος ξέρει.

    καλύτερα πολλές και γρήγορες(full range βέβαια) έλξεις ή λιγότερες και αργές.
    επίσης, καθημερινά μονόζυγο δεν είναι είναι overtraining?
    η ταχύτητα που εκτελείται η κάθε άσκηση αλλάζει και τις μυϊκές ίνες οι οποίες ενεργοποιούνται κατά την εκτέλεση, όπως και τη λογική της προπόνησης που θες να κάνεις. π.χ. θες ταχύτητα και έκρηξη? θες δύναμη και αντοχή? θες μυϊκή αστοχία? θες ισομετρικότητα?
    για 'μενα καλό είναι σε μια προπόνηση σε μονόζυγο κάθε σετ να το κάνεις διαφορετικά. έτσι ανπτύσσονται οι μυς σου πιο ομοιόμορφα και φυσιολογικά. και όταν λέω διαφορετικά εννοώ και από άποψη ταχύτητας και από άνοιγμα και είδος λαβής.

    το "κάθε μέρα" είναι πάλι σχετικό. κάθε οργανισμός αντιδράει διαφορετικά. γνώμη μου, η ξεκούραση να μην είναι λιγότερη από 24 ώρες και όχι μεγαλύτερη από 48 ώρες.

    κοιτάξτε και τα TRX που είπε ο ονιμπότσος, κάνουν πράγματικα καλή δουλειά. λόγω έλειψης ισορροπίας,πιάνουν απίστευτες μυϊκές ίνες.
    Rock or Nothing

  7. #637
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Ψαχνω να βρω κατι αντιστοιχο για τα ποδια (οι περισσοτεροι εκει υποφερουν) αλλα παπαρια... :/
    δυστυχώς, έχω το ίδιο πρόβλημα. κάθε καλοκαίρι που κόβω γυμναστήρια και το ρίχνω έξω σε ποδήλατο και τρέξιμο, τα πόδια μένουν αρκετά πίσω. έχω δοκιμάσει σπριντάκια, ποδήλατο σε ανηφόρα, σκουατς στο ένα πόδι, box jumps και ότι άλλο λειτουργικό παίζει, αλλά ενώ το πάνω μέρος του σώματος διατηρείται μια χαρά (από όγκο) με το μονόζυγο και τις κάμψεις, τα πόδια χάνουν... καλό αποτέλεσμα έχω δει μόνο με βάρη....

    εσύ φρικ τι το θες να φτάσεις πάνω από 15 έλξεις? μια χαρά είναι να κάνεις σετάκια των 10-12. άμα φτάσεις και συμπληρώνεις 10-15 σετάκια των 10 την ημέρα, τότε άνετα θα μπορείς να βγάλεις 20 σερί.
    Rock or Nothing

  8. #638
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    TRX και μονόζυγα και μαλακίες...

    Χθες ήμασταν στο σπίτι φίλων και ο Ορφέας που είναι τώρα 21 μηνών, ήθελε να παίξουμε κυνηγητό.-
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #639
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Ψαχνω να βρω κατι αντιστοιχο για τα ποδια (οι περισσοτεροι εκει υποφερουν) αλλα παπαρια... :/
    δυστυχώς, έχω το ίδιο πρόβλημα. κάθε καλοκαίρι που κόβω γυμναστήρια και το ρίχνω έξω σε ποδήλατο και τρέξιμο, τα πόδια μένουν αρκετά πίσω. έχω δοκιμάσει σπριντάκια, ποδήλατο σε ανηφόρα, σκουατς στο ένα πόδι, box jumps και ότι άλλο λειτουργικό παίζει, αλλά ενώ το πάνω μέρος του σώματος διατηρείται μια χαρά (από όγκο) με το μονόζυγο και τις κάμψεις, τα πόδια χάνουν... καλό αποτέλεσμα έχω δει μόνο με βάρη....
    Συγγνώμη για το double post, αλλά ήθελα να πω ότι μόλις γύρισα από προπόνηση spinning και ίιιιιισως είναι αυτό που ψάχνεις/ψάχνετε... (μιλάμε για πολύ ιδρώτα και πολλή δουλειά στα πόδια. βέβαια, θέλει δύναμη και στον κορμό και προφανώς, έχει τη δική του τεχνική για να ανταπεξέλθεις, η οποία είναι σημαντικότερος παράγοντας από τη δύναμη αυτή καθ' αυτή.)

    Καλό βράδυ, πάω να πεθάνω για 5 ωρίτσες πριν την αυριανή μεγάλη περιπτερομέρα...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  10. #640
    Senior Member Gamopanagy's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    120

    Default

    τι μας νοιαζει που επαιξες κυνηγητο με το ανηψακι σου ρε μεσηλικα να πουμε , τραβα γραψου σε κανα ροκινγ η στο ελληνιδες μαμαδες.

  11. #641
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Εσύ δε μας είπες πως γυμνάζεσαι όμως.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  12. #642
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    spinning και ίιιιιισως είναι αυτό που ψάχνεις/ψάχνετε...
    τώρα χειμώνα δεν υπάρχει πρόβλημα, αφού κλείνομαι στο γυμναστήριο. ολυμπιακή μπάρα στην πλάτη και squats, clean 'n' jerk κτλ. μέσα σε ένα μήνα καλύπτεις το χαμένο έδαφος του καλοκαιριού.
    το θέμα είναι ότι το καλοκαίρι έκανα και ποδήλατο, μόνο ανηφόρα ή σπριντάκια, HIIT, το οποίο νομίζω είναι αρκετά κοντά στο spinning. εννοείται από φυσική κατάσταση είσαι jet, αλλά πάλι από θέμα μυϊκής ανάπτυξης στα πόδια μένεις σταθερός (λεπτομέρειες βέβαια, δε με χαλάει κιόλας).
    Rock or Nothing

  13. #643
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Μα για το καλοκαίρι το ανέφερα, αφού πάνω σε αυτό συζητούσατε. Λόγω των θέσεων που αλλάζεις πάνω στο ποδήλατο, δουλεύουν όλοι οι μύες του ποδιού και ο κορμός, ειδικά οταν πρέπει ας πούμε να έχεις χαμηλή ένταση στον ιμάντα του πεταλιού και πρέπει να σηκώνεσαι, να σπριντάρεις και να γέρνεις μπροστά, σχεδόν παράλληλος με το έδαφος. Μεγάλο μανίκι...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  14. #644
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    μανίκι είναι (βέβαια καλοκαίρι δεν υπάρχει περίπτωση να κλειστείς με στατικό ποδήλατο), αλλά από ότι κατάλαβα το πόδι θέλει και τις αντιστάσεις του. οι μυς των ποδιών παραείναι μεγάλοι για να αναπτυχθούν μόνο με λειτουργική προπόνηση.
    Rock or Nothing

  15. #645

    Default

    το spinning -τουλάχιστον αυτό που κάνω κατά καιρούς- είναι περισσότερο διαλλειμματική παρά κάτι άλλο. Εννοείται ότι είναι παλούκι αλλά δε δίνει όγκο.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •