Page 22 of 30 FirstFirst ... 122021222324 ... LastLast
Results 316 to 330 of 446

Thread: Δεκέμβρης 2009

  1. #316
    :B HIV's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    .|.
    Posts
    830

    Default

    stamatiste na postarete malakies apo to indymedia les kai kanete paste edafia ths vivlou. ena gamimeno epipedo.
    TheMilfettes

    Yes I eat cow,I am not proud.

  2. #317
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Quote Originally Posted by Agoraphobic_S.I. View Post
    ας καταστήσουμε επιτέλους σαφές ότι δεν υπάρχει "ειρηνική πορεία". Το να διαδηλώνεις είναι εξ' ορισμού βίαιο, αφού καταλαμβάνεις για κάποιο λόγο τους δρόμους και εμποδίζεις την κυκλοφορία. Με αυτό σα δεδομένο μπορεί να συνεχιστεί η κουβέντα.
    Πες και για το μποτιλιάρισμα και το παράνομο παρκάρισμα για να τακούνε μερικοί μερικοί.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  3. #318
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by nothingman View Post
    ρε ντάιθορ όμως έχει δίκιο. δλδ περίμενες να σου πει ότι ήταν σε εκείνο το μπάχαλο και το άλλο το σπάσιμο; ή αν ας πούμε έβγαινε σα συμπέρασμα ότι έχεις κατεβάσει περισσότερες βιτρίνες θα αποκτούσε μεγαλύτερη βαρύτητα ο λόγος σου; κρίμα είναι που πήρε αυτή την τροπή η συζήτηση ε.
    Καταλαβαίνω πως μπορεί να ακούστηκε και έχεις δίκιο, αυτό που ήθελα να αποδείξω είναι πως αφ' ενός δεν είμαι βαλτός (λολ), αφ' ετέρου ούτε μισώ το "χώρο" ούτε αποστασιοποιούμαι, ούτε θεωρώ ότι έχω κανέναν απέναντί μου, είναι διαφορετικό να κάνεις κριτική από μέσα, σ' αυτούς με τους οποίους στο δρόμο είσαι "μαζί", ό,τι και να γίνει.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  4. #319
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    363

    Default

    pantws amfotera, ta ektelestika organa ths didaskalias sta amfi8eatra, enduomena amfia me enan amforea sta edrana, 8a edinan afenos 8eatrikothta sthn asulia, afeterou ergolavia sth dia pantos amfivolia

  5. #320
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    τα είπε όλα, lock.

  6. #321
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    Quote Originally Posted by Weiss View Post
    τα είπε όλα, cock.
    fixxed
    υπομονή

  7. #322

    Default

    Quote Originally Posted by scarecrow View Post
    Μακάρι να κερδίζοταν τόσο εύκολα ο κόσμος όσο με μερικές ειρηνικές πορείες
    Πάντως με τα σπασίματα χάνεις κόσμο, οπότε.
    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Quote Originally Posted by Agoraphobic_S.I. View Post
    ας καταστήσουμε επιτέλους σαφές ότι δεν υπάρχει "ειρηνική πορεία". Το να διαδηλώνεις είναι εξ' ορισμού βίαιο, αφού καταλαμβάνεις για κάποιο λόγο τους δρόμους και εμποδίζεις την κυκλοφορία. Με αυτό σα δεδομένο μπορεί να συνεχιστεί η κουβέντα.
    Πες και για το μποτιλιάρισμα και το παράνομο παρκάρισμα για να τακούνε μερικοί μερικοί.
    Και το περπάτημα βίαιο είναι, σκοτώνεις μυρμήγκια. Άλλος ένας λόγος που είναι βίαιες εξ ορισμού οι πορείες.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  8. #323
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    Default

    Quote Originally Posted by Dythor View Post

    Ποιός μίλησε για αγωνισταί; Εγώ μιλάω για μπάχαλους VS ΕΛ.ΑΣ.

    Δεν θεωρώ επαναστατική πράξη τη χειροσφαίριση με μολότωφ (όχι πάντα, έχω γράψει ότι κι εγώ στηρίζω μπάχαλα κάποιες λίγες φορές, σίγουρα όχι τα καγκελομπάχαλα πάντως), ούτε καν πολιτική.
    μηδέν, έλεος κ πάτος.
    αλλά έτσι για την ιστορία, μπάχαλα κάνουν στα γήπεδα για τις ομάδες εδώ μιλάμε για πολιτκές πράξεις κ αγώνες κ όπως είπε κ ο κοιλιας αν δεν κάνω λάθος πολιτική πράξη είναι κ ο τρόπος που αναπνέει κάποιος.

    το "μπάχαλους VS ΕΛ.ΑΣ" 8α το αφήσω ασχολίαστο

    satan was a lez

  9. #324
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Quote Originally Posted by scarecrow View Post
    Μακάρι να κερδίζοταν τόσο εύκολα ο κόσμος όσο με μερικές ειρηνικές πορείες
    Πάντως με τα σπασίματα χάνεις κόσμο, οπότε.
    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Quote Originally Posted by Agoraphobic_S.I. View Post
    ας καταστήσουμε επιτέλους σαφές ότι δεν υπάρχει "ειρηνική πορεία". Το να διαδηλώνεις είναι εξ' ορισμού βίαιο, αφού καταλαμβάνεις για κάποιο λόγο τους δρόμους και εμποδίζεις την κυκλοφορία. Με αυτό σα δεδομένο μπορεί να συνεχιστεί η κουβέντα.
    Πες και για το μποτιλιάρισμα και το παράνομο παρκάρισμα για να τακούνε μερικοί μερικοί.
    Και το περπάτημα βίαιο είναι, σκοτώνεις μυρμήγκια. Άλλος ένας λόγος που είναι βίαιες εξ ορισμού οι πορείες.
    Ακόμα θυμάμαι το μουνόπανο που είχε κλείσει το πάρκινγκ και δε μπορούσα να βγάλω ταμάξι και έχασα το έργο στο σινεμά. Τον περίμενα το μπούστη να έρθει και όταν επιτέλους ήρθε έπειτα από 5,5 ώρες τον σάπισα στο ξύλο, τον έριξα στο πεζοδρόμιο και του κλωτσούσα τη μούρη και του έλεγα "παρτα ρε πούστη βίαιε".

    Τι μου θυμήσατε τώρα
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  10. #325

    Default

    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Ρειτζάρα (ερχόμαστε) δεν πιστεύω ότι στην Ελλάδα του σήμερα θα μπουκάρει κανάς ΤΣΕΟΣ στο προαύλιο για την ΠροΠο αν δεν γίνεται μπάχαλο, κι ας μην είναι άσυλο.
    Εχμ, στη Θεσσαλονίκη μπήκαν 3 ή 4 φορές με τη δικαιολογία ότι έριχναν μολότοφ και στο ίντερνετ γράφεται ότι δε γινόταν τίποτα. Και ναι, έχω μεγαλύτερη εμπιστοσύνη στα σχόλια που διαβάζω στο ίντερνετ από τις ανακοινώσεις της αστυνομίας.
    Επίσης πχ πιστεύεις ότι στην Ελλάδα του σήμερα θα μπορούσε να πατήσει ζητάς 55χρονη, να τη χτυπήσει μετά και άλλος ζητάς να απαντήσει σε επίσης μεγάλο άνθρωπο, γιατρό, όταν του είπε ότι χρειάζεται να έρθει ασθενοφόρο και ενώ η άλλη έχει αίματα στο κεφάλι, "γιατί; για να το κάψετε;";
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  11. #326
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Εντάξει, υποθέσεις κάνω κι εγώ, αυτό που ήθελα να πω εξαρχής είναι ότι ναι μεν το να επαφίεται στην κρίση του καθενός η κατάλυση ή μη του ασύλου ανάλογα με την περίπτωση είναι χούντα, ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχει ένας χώρος απόλυτης πολιτικής ασυλίας γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει, απ' την άλλη ένα μέτρο που διαφυλάσσει μεν το άσυλο, δυσχεραίνει δε το καγκελάκι δε με χαλάει.

    Edit: Ναι, ας συνεχίσουμε να παίζουμε με το άσυλο, με λίγη τύχη θα καταλήξουμε εδώ.
    Last edited by Dythor; 09-12-2009 at 17:31.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  12. #327
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    αυτό που λέει ο αγοραφόμπικ πάντως είναι αλήθεια. κρίμα που δεν έχω ένα φοβερό άρθρο ονόματι "η διαλεκτική της βίας" από το τελευταίο πριν όπου ένας (όχι ναρίτης) λέει πως η πιο σκληρή βία για τους κακούς (ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΕΕ-ΣΕΒ-ΔΝΤ-ΦΜΚΕ) είναι η απεργία, καθώς μια σωστή τέτοια μπορεί να κοστίσει απείρως περισσότερα απ' ό,τι ένα ράντομ μπαχαλοαπόγευμα το κέντρο, ενώ επιπρόσθετα αμφισβητεί τις καθιερωμένες σχέσεις παραγωγής τρόπον τινά και οι εργαζόμενοι έστω και στιγμιαία πλήττουν τον εργοδότη.

    επίσης dythor σταμάτα να γράφεις μαλακίες, αν το άσυλο περιοριστεί στα αμφιθέατρα στόκε τότε δε θα μπορείς να γίνει καν κατάληψη τρόμπα.

  13. #328
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Δεν ξέρω προφανώς πως θα εφαρμοστεί στην πράξη και τι προβλήματα θα προκύψουν, μπορεί να κάνω και λάθος, αυτό για το οποίο είμαι σίγουρος είναι ότι καγκελάκι το καγκελάκι, πρύτανη τον πρύτανη οδεύουμε στην κατάργηση.

    Αυτό που λες για τις απεργίες (και δη τις σωστές τέτοιες) είναι πολύ σωστό και αυτονόητο.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  14. #329
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    Μήπως εννοεί τις άγριες απεργίες όμως; Γιατί τότε συμφωνώ 100%.

  15. #330

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    αυτό που λέει ο αγοραφόμπικ πάντως είναι αλήθεια. κρίμα που δεν έχω ένα φοβερό άρθρο ονόματι "η διαλεκτική της βίας" από το τελευταίο πριν όπου ένας (όχι ναρίτης) λέει πως η πιο σκληρή βία για τους κακούς (ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΕΕ-ΣΕΒ-ΔΝΤ-ΦΜΚΕ) είναι η απεργία, καθώς μια σωστή τέτοια μπορεί να κοστίσει απείρως περισσότερα απ' ό,τι ένα ράντομ μπαχαλοαπόγευμα το κέντρο, ενώ επιπρόσθετα αμφισβητεί τις καθιερωμένες σχέσεις παραγωγής τρόπον τινά και οι εργαζόμενοι έστω και στιγμιαία πλήττουν τον εργοδότη.
    ναι ρε μανάρι, αλλά κι αυτά που λέμε κι εγώ κι ο αμνήζιακ αλήθεια είναι. Αν το πάρεις σε φιλοσοφικό επίπεδο τα πάντα βίαια είναι. Αλλά η λογική "ε παιδιά η πορεία βίαιη είναι ούτως ή άλλως" σε τι εξυπηρετεί; Αφού είναι βίαιη, δεν έγινε τίποτα αν την κάνουμε ακόμα πιο βίαιη; Και η αστυνόμευση "βίαιη" είναι, αλλά άλλη είναι η βία του να σου κόψει κλήση η τροχαία και να πρέπει να την πληρώσεις για να μην πας φυλακή και άλλη η βία του μπάτσου που πάτησε την Κουτσουμπού. Σε θεωρητικό επίπεδο μπορεί αυτό που είπε ο αγοραφόμπικ να στέκει, αλλά δεν έχει κάποια χρησιμότητα στη συζήτηση.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 04-01-2010, 14:01
  2. [Cinema] 9 (2009)
    By fandango in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 21
    Last Post: 08-12-2009, 17:36
  3. ZZ Top - 24/10/2009
    By Captain Howdy in forum Live Reports
    Replies: 18
    Last Post: 27-10-2009, 14:36
  4. ZZ TOP 24/10/2009
    By mrmaiden in forum Live & Events Talk
    Replies: 31
    Last Post: 15-10-2009, 10:05
  5. BIRDFLESH 03/04/2009 @ aN, 04/04/2009 @ 8BALL.
    By Out Of The Body in forum Live & Events Talk
    Replies: 26
    Last Post: 07-04-2009, 00:06

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •