Page 82 of 85 FirstFirst ... 32728081828384 ... LastLast
Results 1,216 to 1,230 of 1267

Thread: Ανατριχιαστικές στιγμές

  1. #1216
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    γιουλάη να πεις τη μάνα σου ερμαφρόδιτο καριόλι
    ουπς, αντανακλαστική αντίδραση ήταν, Pavlov's dog is a bitch

  2. #1217
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    bump















    (γαβ γαβ)
    Resistance is useless

  3. #1218
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    ΝΕ ΤΙ
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  4. #1219

  5. #1220
    Serpantinas
    Guest

    Default



    απ το 5.10 και μετα ο χαμος

  6. #1221
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default



    ναι προφανώς όλο

  7. #1222
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Πες τα αγόρι μου.

  8. #1223
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Δεν είναι η σωστή ώρα για να ακούσεις/δεις αυτό το πράγμα αλλά το Α Solitary Reign ανέβηκε το πρωί και ήδη το κατέβασαν, οπότε:



    1:00:00 και έπειτα σε περίπτωση που η εικόνα του thumbnail δημιουργεί απορίες .-

  9. #1224
    Senior Member Zarou City Rider's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Εκεί που γίνονται όλα!
    Posts
    173

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    Δεν είναι η σωστή ώρα για να ακούσεις/δεις αυτό το πράγμα αλλά το Α Solitary Reign ανέβηκε το πρωί και ήδη το κατέβασαν, οπότε:



    1:00:00 και έπειτα σε περίπτωση που η εικόνα του thumbnail δημιουργεί απορίες .-
    Και μετά λένε τον Kvavorth ποζερά..

  10. #1225
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    τσίμπησε τίποτα;

  11. #1226
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Quote Originally Posted by Zarou City Rider View Post

    Και μετά λένε τον Kvavorth ποζερά..
    Δηλαδή δεν είμαι μόνο εγώ που τελευταία νιώθω λίγο "κάπως" με τον Colin και την μπάντα του, ε;
    Στο φμπ αφαίρεσα τους Amenra από την ροή των νέων μου γιατί ποστάρουν 6-7 δημοσιεύσεις την μέρα (μπορεί να υπερβάλλω οκ), με κριτικές, συνεντεύξεις κλπ.
    Δεν με χαλάει, ούτε κρίνω εξ' αυτών την αξία του καλλιτέχνη, απλά ...το σπαμάρισμα κουράζει...
    Ο δεν Colin στο διαταύτα δείχνει την μούρη του όλο και περισσότερο... αρχίζει να ξεχωρίζει πάνω απ'την υπόλοιπη μπάντα και τον τελευταίο καιρό υπάρχουν πολλές φρέσκες συνεντευξούλες του στο γιουτούμπ...
    Ξαναλέω, δεν είναι μεμπτό να απολαμβάνει ο κάθε καλλιτέχνης την όποια δημοφιλία του. Απλά, από ένα τόσο εσωστρεφές σχήμα (όπως οι Amenra) περιμένεις και αντίστοιχα ...εσωστρεφείς προσωπικότητες... και για να μην χάνω το θέμα μου: Μου κάνει εντύπωση που ξέρω πλέον το όνομα, την φάτσα, τα τατού του τραγουδιστή μιας μπάντας τόσο μακριά από τις έννοιες "ίνδαλμα" "ροκσταρ" κλπ...

    Deafening, painstaking, BB King

  12. #1227

    Default

    pw pw, akrivws omws ekei pou piga na tous simpathisw vlepw auto. simfwnw me gonzo. k genika emetos ta aimata k ta kreata sta live

  13. #1228
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Quote Originally Posted by Keeper Of The Seventh Son View Post
    k genika emetos ta aimata k ta kreata sta live
    ... και στις κασέτες να προσθέσω με τη σειρά μου!!!!~!
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  14. #1229
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Γιατί σας κάνει εντύπωση τώρα συγκεκριμένα δεν καταλαβαίνω όμως. Πάντα τα έκαναν αυτά.
    Προσωπικά οκ, με χαλάνε κι εμένα λίγο (σίγουρα οχι αρκετά ώστε να με ξενερώσουν στο ελάχιστο σα μπάντα), αλλά με έναν περίεργο τρόπο δεν τα βρίσκω ακριβώς ποζέρικα. Το οτι ο Colin είναι ιδιαίτερος, το γνωρίζαμε. Κανένας χαρούμενος, ξέγνοιαστος άνθρωπος δε γράφει/τραγουδάει τέτοια μουσική. Έχει φάει τρελά ψυχολογικά ζόρια προφανώς, και ανέκαθεν έβλεπε τα λαιβ τους σαν μια διαδικασία κάθαρσης. Έχει πει άλλωστε πως δεν είναι εύκολο, εκεί που αράζεις και πίνεις με τα φιλαράκια σου, απλά να ανέβεις στη σκηνή και να αποδώσεις όλα αυτά που έχουν γραφτεί στους δίσκους. Πρέπει να κάνεις μια μετατόπιση ψυχολογικά, να ξαναμαυρίσεις, για να βγει όπως πρέπει. Εντάξει, το παρακάνει, θα μπορούσε τα σασπενσιον και τα κοψίματα να τα κρατάει για το σπίτι του, αλλά προσωπικά δε νιώθω πως το κάνει για να σοκάρει το κοινό ή οτιδήποτε. Είναι ο προσωπικός του τρόπος να μεταμορφωθεί σε σπαρασσόμενο ον, να μεταφερθεί στον προσωπικό του πάτο, ώστε να μπορέσει να εκτελέσει "σωστά" και ειλικρινά αυτά που απαιτεί το κομμάτι των φωνητικών, και στη συνέχεια να εξιλεωθεί. Από αυτή τη σκοπιά, μπορεί κανείς να το δει ακόμα και σαν μια πράξη "αγάπης" για το κοινό του, παρά σαν ποζεριά.
    Μπορεί να φαίνονται πολύ ρομαντικά αυτά που λέω, αλλά επειδή έχω μιλήσει μαζί του κι από κοντά, κάθε άλλο παρά ποζεράς μου φάνηκε ο άνθρωπος.

  15. #1230
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Ακριβώς επειδή πρέπει να υπάρξει ψυχολογική μετατόπιση και ξαναμαύρισμα, δεν πρόκειται για κάθαρση. Πρόκειται για παράσταση. Ακριβώς όπως ο ηθοποιός ο οποίος πρέπει να συγκεντρωθεί για να πιάσει το συναίσθημα του ρόλου. Το θέμα είναι ότι για κάποιον λόγο όλο και περισσότεροι πιστεύουν ότι για να εκφράσεις συναισθήματα απόγνωσης, μαυρίλας ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, πρέπει να κοπείς -κυριολεκτικά- κομμάτια. Το οποίο είναι γελοίο, αν όχι επικίνδυνο. Υποθέτω πως ένα μέταλ κοινό σαν το σημερινό είναι δύσκολο να το πιάσει οτιδήποτε άλλο, οπότε η παράσταση πρέπει να γίνεται όλο και πιο ακραία θεαματική, όλο και λιγότερο συμβολική όλο και πιο "ρεαλιστική".
    Last edited by sfinotouvlaki; 03-11-2017 at 09:09.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •