Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: Λίστες 2018

  1. #1
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default Λίστες 2018

    1. Parkway Drive - Reverence



    I hope you rot, θα το βάλω τίτλο στην αυτοβιογραφία μου

    You never know just what will break you till you're picking up the pieces. So we live like we have lost and we love like we are broken.

    2. Audrey Horne - Blackout



    All night I'm flying like a satellite, το μοναδικό κομμάτι που μπορεί να μου ανεβάσει τη διάθεση αυτή τη στιγμή

    3. Seventh Wonder - Tiara



    Farewell Tiara, this song is yours.

    4. Riverside - Wasteland



    Wading through the desert, to the promised land you burned to the ground.

    5. Veldes - Storm Borrower EP



    The Songless Forest, έπαιζε μόνο του όλο τον Ιούνιο, δεν ξέρω πότε θα μπορέσω να το βάλω ξανά

    6. Visigoth - Conqueror's Oath



    Traitor's Gate, μόνο μέταλ

    7. In Vain - Currents



    As The Black Horde Storms, πρωτάθλημα φέτος ο ΠΑΟΚ

    8. Nalyssa Green - Μπλουμ



    Καλοκαίρι, αποφάσισα να φύγω, να μη μείνω ούτε λίγο

    9. Wolfheart - Constellation Of The Black Light



    Everlasting Fall, δε θα ξεπεράσει ποτέ το Dawn Of Solace για καλύτερο χειμωνιάτικο δίσκο αλλά δεν έχει καμία σημασία

    10. Warrel Dane - Shadow Work


    Rain, πέρασε ήδη ένας χρόνος. Α ρε Warrel
    Last edited by commissar; 18-12-2018 at 22:11.

  2. #2
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    περίεργη χρονιά.
    καμία όρεξη φέτο να ακούσω καινούργιο metal/hardcore ή οτιδήποτε θορυβώδες, ενώ αφιέρωσα αρκετό χρόνο για να επανεκτιμήσω πράγματα από το παρελθόν.

    Πολλά πράματα που πέρασαν και δεν ακούμπησαν, άλλα απογοήτευσαν όπως το τελευταίο Gazelle Twin και το Carpenter Brut που βαρέθηκα τη ζωή μου, αλλού μου μείναν ένα-δυο κομμάτια όπως το Still Corners.

    To μοναδικό πράγμα που μπορώ να πω με σιγουριά ότι με συγκλόνισε -και αυτόματα πιάνει το νο1 μου- ήταν το "Dead Magic" της Anna von Hausswolff το οποίο είναι τόσο τρομακτικό όσο το εξώφυλλό του και ρίχνει φάπες σε κάθε Chelsea Wolfe αυτού του κόσμου .





    Από κει και πέρα, τρία πράματα σε παρόμοιο μεταξύ τους ύφος (ποστπάνκ με γυναικεία φωνή) που μ'άρεσαν ήταν το Gustave Tiger, το Infinite Void και πρόσφατη προσθήκη, το Arctic Flowers.


  3. #3
    bosch scheducktion Yanqui's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    σταδιαλα
    Posts
    1,885

    Default

    σὲ ὅ,ποιον ἔχῃ τατουὰζ
    στὴ μάνα του ῥίχνω μπαρὰζ

  4. #4
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Κυκλοφορία της χρονιάς:

    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  5. #5

    Default

    Δύο νικητές για φέτος:

    Harakiri for the Sky - Arson



    Τα είχα πει και στο thread. Ισοπεδωτικές μελωδίες, ισοπεδωτικά ντραμς, ισοπεδωτική φωνή. I WISH I WAS KEROSENE, τελεία.




    και


    The Last Drive - s/t

    Πρώτος στις καρδιές μας βεβαίως-βεβαίως. Μπάλα μεγατόνων από τη μεγαλύτερη μπάντα της Ελλάδας.

    Η ομοιότις aka σωσίες του riff με Jump της Madonna:



    Έρωτας.


    Από κει και πέρα, δε μπορώ να βρω σειρά προτίμησης, καθώς αναλόγως το mood, κινούμαι. Πάμε, λοιπόν:


    Idles - Joy as an Act of Resistance



    Μία γενικευμένη παράνοια (δεν είναι τυχαίο που το introduction έγινε από τον Taliban): από τους στίχους (γαμάνε), το live act, τα video clips. Noise καταστάσεις - είμαι σε αυτή τη φάση της ζωής μου - οπότε εύκολα κερδίζει τη σχετική θέση.






    Xinlisupreme - I Am Not Shinzo Abe



    16 χρόνια μετά το συγκλονιστικό Tomorrow Never Comes, μπορεί να μην ειναι ίδιο το impact, αλλά κινείται στα ίδια χαοτικά επίπεδα. Make pessimism great again.




    Snail Mail - Lush



    Ήταν πριν 2 χρόνια που με το Habit η 17χρονη τότε Lindsey Jordan έκανε το teenage revolution και 2 χρόνια μετά το Lush έρχεται ως το επιστέγασμα της ενηλικίωσης: από τη φωνή έως το απτό full length. Το indie που θέλουμε από τα millennials.

    Γενικά η φάση είναι κόκκινο.




    Nalyssa Green - Μπλουμ



    Βγάζει κάτι το τόσο ερωτικό με μία έννοια "χουχουλιάζω και έξω έχει κρύο, αλλά ευτυχώς έχω τα πόδια σου και ένα ζεστό καφέ". Όχι από τα είδη στα οποία μένω καιρό (πέρσι ήταν η Σοφία Σαρρή με το Euphoria, την οποία βέβαια στην πορεία έχασα), αλλά εδώ υπάρχει εξαιρετικό potential.


    The Vagina Lips - Generation Y



    Ξανά Inner Ear, με τους γνώριμους για μας τους βόρειους Vagina Lips. Φρέσκο πράγμα που βγάζει οικειότητα. Μπορεί να είναι, όμως, που το έχω ακούσει αρκετά. This is a good life λέμε.


    Nine Inch Nails - Bad Witch



    Οργανωμένο χάος και κουραφέξαλα. Αγνή nineinchίλα, σαξόφωνα και ο θεος βοηθός.


    Deafheaven - Ordinary Corrupt Human Love



    Έχει αυτές τις μελωδίες που σου κολλάνε. Τα φωνητικά κόβουν τη γη στα δύο. Φοβερός, αν και όχι καλύτερος από Νew Bermuda.


    Λογικά μπαίνει στη λίστα και τ Bad Trip - When Nothing Claims To Be Something (βγήκε τώρα και δεν το έχω επεξεργαστεί). Και μόνο για τη live εκδοχή, αξίζει να μπει.


    Μπορεί να ξεχνάω και κανένα, αλλά τί το έχουμε το edit.

    Να είμαστε καλά εδώ στο μπουρδελάκι μας, να γράφουμε για μουσική, γιατί είναι ωραία συνήθεια το ER (με τα απσ και τα ντάουνσ) και τουλάχιστον μουσικά μου δίνει πολλά. Πισ.

    edit:

    Iceage - Beyondless



    Last edited by tsimpouklano; 17-12-2018 at 20:37. Reason: προσθηκη1
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  6. #6
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Leech View Post
    καμία όρεξη φέτο να ακούσω καινούργιο metal/hardcore ή οτιδήποτε θορυβώδες
    back the fuck up, ο ελάχιστος ελεύθερος χρόνος που μου μένει είναι αφιερωμένος σε καυτό νεό μεταλλικό χάρκορ και χοροπηδηχτό ραπκορ σαν να είναι 1997 στο κονέκτικατ, ορίστε η λίστα μου:

    1. LIFT - The Harsh Light of the Truth



    Αν ακούγατε κάποια στιγμή Snapcase και το Progression Through Unlearning ήταν ο αγαπημένος σας δίσκος στο λύκειο, ήδη ακούσατε το παραπάνω βίντεο και ξέρετε γιατί ο αγαπημένος μου δίσκος του 2018 είναι EP χωρίς δισκογραφική που ανακάλυψα ακόμα μια φορά από τον αγαπημένο Andrew.

    2. Vein - Errorzone



    Ευτυχώςτο φετινό βραβείο "πιο άκυρο hype στο hardcore" φεύγει από τους Orange Code (δεν κατάλαβα γιατί τόσος σάλος πέρσι) και πάει σε αυτούς τους πιτσιρικάδες που μπορεί να μην έχουν αποφασίσει αν θέλουν να απευθυνθούν στο κοινό των Slipknot ή των Converge, αλλά σπάνε όσες χορδές χρειάζεται και για τα δύο.

    3. Pig Destroyer - Head Cage



    Πάντα γούσταρα Pig Destroyer από τότε που είχα δει το βίντεο του Loathsome κι εκείνο το live που σπάει το μικρόφωνο, πολύ περισσότερο όταν έμαθα την προφανή προέλευση του ονόματος. Βαριόμουν όμως λίγο το σπασμωδικό τους grind και αν εξαιρέσεις το ελπιδοφόρο Natasha ήλπιζα πάντα να βγάλουν κάτι πιο στρωτό. Το έβγαλαν και μάλλον είναι ο δίσκος που άκουσα περισσότερο φέτος.

    4. Drowning - 23



    Το ξέρω, είναι σαν Crazy Town, το μόνο άλλο κομμάτι που βρήκα στο ουτουμπ είναι ένας δαίδαλος από beatdown. Τι να πω, δε νομίζω πως αφορά κάποιον άλλον, εγώ σίγουρα γούσταρα το gangsta rapcore που θυμίζει παλιούς καλούς E.Town Concrete.

    5. Crossfaith - EX_MACHINA



    Μόνο και μόνο το παραπάνω breakdown να είχε ο δίσκος θα το έβαζα στη λίστα, ρουφήχτε γιαπωνέζικο metalcore τώρα.

    6. Anaal Nathrakh - A New Kind of Horror





    lol, υπήρχαν ακόμα αυτοί; έχω κατεβασμένα όλα τους τα άλμπουμ μετά το 2008, ανάθεμα τα είχα ακούσει πάνω από δέκα λεπτά σύνολο. Μόλις μπήκε αυτό, το μόνο που θυμήθηκα είναι πόσο καύλα ήταν το Do Not Speak. ΔΥΟ βίντεο λοιπόν για να δείτε πόσο γαμάνε.

    7. Crowsview - Lost Resistance



    Όχι, δεν τραγουδάει αυτός που νομίζετε. Αλλά αυτός είναι ο λόγος που ο δίσκος είναι μάλλον το highlight της χρονιάς για μένα. Θα μπορούσε να είναι η συνέχεια του Hope You Die By Overdose.

    Εύφημος μνεία στα φετινά At The Gates (ωραίο αλλά μέχρι εκεί, καλύτερο το περσινό Haunted), Bad Wolves (αν δεν έπαιζε ο Red τη διασκευή στο Zombie θα ήταν στη λίστα), Daron Malakian (πολύ ωραίο αλλά όχι το project που χρειαζόμαστε...) και το Tragedy (βγάλτε LP ρε αρχίδια).

  7. #7
    friend of the leech Snipah's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    137

    Default

    1) Νέο Σλιπ! Αδιανόητος δίσκος , κάποια κομμάτια γνωστά ήδη απο λαηβ εκτελέσεις, κάποια εντελώς νέα... ίσως η μοναδική μπάντα που το ριγιουνιον είχε ουσία και ο λόγος είναι ακριβώς αυτή η κυκλοφορία, το The Sciences! Γραφικότητα στο κόκκινο με ριλιζ ντεη 20 / 4 (λατρείες), απίστευτος ήχος, απίστευτα κομμάτια, Σισνέρος και Μάττ να κεντάνε αμφότεροι...
    To οργανικό Δε Μποτανιστ με Φλουδικό ρόκ άρωμα ίσως το αγαπημένο μου...ΕΠΟC


    2) Σαλόνικα πάρτ 1. Ανασάρκα. Μέλη απο Autumn Acid. Μπλακεντ κραστ. Το κενό των Λήθη δεν θα καλυφτεί ποτέ φοβάμαι και από κανέναν...βάλσαμο στην καρδιά του γέρο-Σναηπα είναι μονάχα οι Μόρα του Μιχάλωφ και τούτοι δω. Το καλοκαίρι τους είδα λάηβ στο Παπουτσάδικο και Σ Κ Ο Τ Ω Ν Α Ν Ε.


    3) Σαλόνικα παρτ 2. Bad Trip - When Nothing Claims To Be Something. Ποοολυ φρέσκο, αλλά η λαηβάρα στο Ίδρυμα και οι πρώτες ακροάσεις του βινυλίου δεν αφήνουν αμφιβολίες...

    4) Besvärjelsen - Vallmo. Ποοοολύ όμορφο φημεηλ φροντηντ ντουμ απο Σουηδία. Λάτρεψα αυτό το δίσκο.


    5) Lucifer -Lucifer II. Φημεηλ φροντηντ συνέχεια ...Ίσως ο δίσκος που άκουσα πιο πολύ από κάθε άλλο φέτος. Άψογο!


    6) Chain Cult - Demo 2018 + Isolated EP. ΠΟΣΤ ΠΑΝΚ ΥΜΝΟΙ!


    7) Μαύρο Γάλα - Hands // Tired. Quote από Γκούλ: "με τούτα και με τ' άλλα, οι Mavro Gala κυκλοφόρησαν τον καλύτερο τους δίσκο". Mπράβο τους!


    8 ) Devil Electric ‎– Devil Electric. Φωνάρα / κομματάρες


    9) Dirty Wombs ‎– Accursed To Overcome. 2 λέξεις : PUNK METAL !! Το λάηβ τους 'δω Αθήνα μετα απο το τουράκι Αμέρικα μας άφησε με τα σαγόνια στο πάτωμα...


    10) Tristengrav - I - Incendiarism Of Nous. Μέλη απο Βρωμόμουνα και Κάφκα. Το μπλάκ μέταλ που θέλουμε


    11) (Μπέρνη πωρώσου ακραία) Sadhus “The Smoking Community” - Big Fish. E Ξ Ω Φ Υ Λ Λ Α Ρ Α από Μπαμπουίνο και Τόνια Δ Ι Σ Κ Α Ρ Α από την Κοινότητα. Υγείες
    Last edited by Snipah; 21-12-2018 at 01:48.

  8. #8
    κρισνακορ Jacknife's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    The Witch's Heart
    Posts
    683

    Default

    Χρηστη φαντομ ντακ και οποιος άλλος να τσεκαρετε το φετινο Turnstile , χαρκορ αλα Snapcase , θαρρώ θα σας αρέσει . Λεγεται Time & Space και ειναι στη roadrunner ?1?1



    Last edited by Jacknife; 21-12-2018 at 17:42.

  9. #9
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Jacknife View Post
    Χρηστη φαντομ ντακ και οποιος άλλος να τσεκαρετε το φετινο Turnstile , χαρκορ αλα Snapcase , θαρρώ θα σας αρέσει . Λεγεται Time & Space και ειναι στη roadrunner ?1?1
    τους βαριόμουν και τα καινούρια βίντεο μου φάνηκαν μπούρδες αλλά θα σε εμπιστευτώ και θα τσεκάρω.

  10. #10
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    γαματο ηταν και το 2018...



    γελαω με back to the future λιστα Φαντομντακ λολ

  11. #11
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    δεν είναι ωραίο να κοροϊδεύουμε τις προτιμήσεις άλλων ανθρώπων

  12. #12
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    γελασα ρε κανιβαλε, δεν κοροδεπσα

    (λιστα δεν βαζω, καραδοκαει ο ανιμαε)

  13. #13
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Exclamation

    Χαχαχαχαχα
    Kill the wise one!

  14. #14
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Quote Originally Posted by Snipah View Post
    1) Νέο Σλιπ! Αδιανόητος δίσκος , κάποια κομμάτια γνωστά ήδη απο λαηβ εκτελέσεις, κάποια εντελώς νέα... ίσως η μοναδική μπάντα που το ριγιουνιον είχε ουσία και ο λόγος είναι ακριβώς αυτή η κυκλοφορία, το The Sciences! Γραφικότητα στο κόκκινο με ριλιζ ντεη 20 / 4 (λατρείες), απίστευτος ήχος, απίστευτα κομμάτια, Σισνέρος και Μάττ να κεντάνε αμφότεροι...
    To οργανικό Δε Μποτανιστ με Φλουδικό ρόκ άρωμα ίσως το αγαπημένο μου...ΕΠΟC


    2) Σαλόνικα πάρτ 1. Ανασάρκα. Μέλη απο Autumn Acid. Μπλακεντ κραστ. Το κενό των Λήθη δεν θα καλυφτεί ποτέ φοβάμαι και από κανέναν...βάλσαμο στην καρδιά του γέρο-Σναηπα είναι μονάχα οι Μόρα του Μιχάλωφ και τούτοι δω. Το καλοκαίρι τους είδα λάηβ στο Παπουτσάδικο και Σ Κ Ο Τ Ω Ν Α Ν Ε.


    3) Σαλόνικα παρτ 2. Bad Trip - When Nothing Claims To Be Something. Ποοολυ φρέσκο, αλλά η λαηβάρα στο Ίδρυμα και οι πρώτες ακροάσεις του βινυλίου δεν αφήνουν αμφιβολίες...

    4) Besvärjelsen - Vallmo. Ποοοολύ όμορφο φημεηλ φροντηντ ντουμ απο Σουηδία. Λάτρεψα αυτό το δίσκο.


    5) Lucifer -Lucifer II. Φημεηλ φροντηντ συνέχεια ...Ίσως ο δίσκος που άκουσα πιο πολύ από κάθε άλλο φέτος. Άψογο!


    6) Chain Cult - Demo 2018 + Isolated EP. ΠΟΣΤ ΠΑΝΚ ΥΜΝΟΙ!


    7) Μαύρο Γάλα - Hands // Tired. Quote από Γκούλ: "με τούτα και με τ' άλλα, οι Mavro Gala κυκλοφόρησαν τον καλύτερο τους δίσκο". Mπράβο τους!


    8 ) Devil Electric ‎– Devil Electric. Φωνάρα / κομματάρες


    9) Dirty Wombs ‎– Accursed To Overcome. 2 λέξεις : PUNK METAL !! Το λάηβ τους 'δω Αθήνα μετα απο το τουράκι Αμέρικα μας άφησε με τα σαγόνια στο πάτωμα...


    10) Tristengrav - I - Incendiarism Of Nous. Μέλη απο Βρωμόμουνα και Κάφκα. Το μπλάκ μέταλ που θέλουμε


    11) (Μπέρνη πωρώσου ακραία) Sadhus “The Smoking Community” - Big Fish. E Ξ Ω Φ Υ Λ Λ Α Ρ Α από Μπαμπουίνο και Τόνια Δ Ι Σ Κ Α Ρ Α από την Κοινότητα. Υγείες
    Πορωθηκα. Αγνωνιστικους χαιρετισμούς απο θρόνο. 9 στις δεκα φορες πιυ κοιτάω τι ρολόι το ορωι, λεει 11:11
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  15. #15

    Default

    1. Dawn Of Winter - Pray For Doom
    Εφτά αθάνατες τραγουδάρες για τη μιζέρια, το θάνατο και μία για τους χίππηδες


    _________________________________________________________________________

    2. Dodsferd - Diseased Remnants Of A Dying World
    Ό,τι καλύτερο μπορεί να γραφτεί σε μελαγχολικό μπλακ μέταλ


    _________________________________________________________________________

    3. On Thorns I Lay - Aegan Sorrow
    Το "Orama" το ανακάλυψα φέτος, κι έτσι αυτός ο μπακ του δε ρουτς δίσκος βρήκε πρόσφορο έδαφος να μου γαμήσει την ψυχή


    _________________________________________________________________________

    4. Apostle Of Solitude - From Gold To Ash
    Όχι τρου σε τεχνοτροπία, όμως σίγουρα τρου στο φίλινγκ του λυπητερού, αργού ντουμ


    _________________________________________________________________________

    5. Varathron - Patriarchs Of Evil
    Τραγουδάρες και μάλλον το αγαπημένο μου ριφφ για φέτος


    _________________________________________________________________________

    6. Svalbard - It's Hard To Have Hope
    Νεανικό χάρκορ με πολύ σημαντική δουλειά στους στίχους


    _________________________________________________________________________

    7. Ghost - Prequelle
    Οι νέοι Μετάλικα ή κάτι τέτοιο
    _________________________________________________________________________

    8. Mirror Of Deception - The Estuary
    Κι άλλο ντουμ πολλά βαρύ
    _________________________________________________________________________

    9.Solstice - White Horse Hill
    Κι άλλο ντουμ, επικό όμως
    _________________________________________________________________________

    10. Hank von Hell - Egomania
    Αρένα ροκ από πρεζάκια. Κάτι σα τους The Darkness αλλά πιο κομπλεξικό και πιο πανκ
    _________________________________________________________________________

    11. Battle Ruins - Glorious Dead
    Όχι καλύτερο απ' το πρώτο Battle Ruins, αλλά μπάντα με Radigan στη φωνή πάει σίγουρα στα μπεστ χρονιάς. Επίσης, η μόνη φορά που ξενύχτησα για να προλάβω παραγγελία δίσκου
    _________________________________________________________________________

    12. Ophicvs - Steel Horned Gasmasked Metalhead
    Όλα τα κλισέ του μέταλ επί χίλια. Σίγουρα κάποια στιγμή θ' ανακαλύψω ότι είναι ναζί και δε θα ξανακούσω


    _________________________________________________________________________

    13. Unearth - Extinction(s)
    Ρομαντική επιλογή από τότε που έψαχνα ως νεανίας τα μέταλκορ, τους είχα αφήσει τρία άλμπουμ και δεν περίμενα να γουστάρω τόσο μ' αυτό
    _________________________________________________________________________

    14. Necros Christos - Domedon Doxomedon
    Τι Μπατούσκα και Εβόκεν κι αρχιδιές, μόνο τριπλά σιντί Necros Christos
    _________________________________________________________________________

    15. Thou - Magus
    Τους ανακάλυψα φέτος και ψάρωσα, κατά τ' άλλα θα ξεφουσκώσει ο ενθουσιασμός μου και θα πάρουν πούλο, και αυτοί και το χίπστερ σλατζμέταλ τους και όλα αυτά τα μαλακισμένα με τα μουστάκια στο βίντεο


Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 10-02-2018, 11:49
  2. Arcturus ~12/01/2018 @Temple (Athens), ~13/01/2018 @8ball (Thessaloniki)
    By _UnHoLy^MaRtYr_ in forum Live & Events Talk
    Replies: 10
    Last Post: 12-01-2018, 13:22
  3. Λίστες 2015
    By Leech in forum Music Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 15-12-2016, 23:59
  4. Λίστες 2014
    By TrinuxSamonii in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 03-11-2014, 14:17
  5. Λίστες
    By Kuolema in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 23
    Last Post: 11-11-2009, 20:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •