Page 60 of 63 FirstFirst ... 10505859606162 ... LastLast
Results 886 to 900 of 941

Thread: Astynomiki Via

  1. #886

    Default

    Quote Originally Posted by alaiah View Post
    Γιατί έχεις στοιχεία για το πόσοι έφυγαν από το σώμα ή για το πόσοι πχ αυτοκτόνησαν ΑΦΟΥ έφυγαν από το σώμα; Επίσης ως τί μιλάς και είσαι τόσο σκληρός κριτής για τη ζωή του άλλου;

    Τεσπά, το πρόβλημά μου είναι η ΑΓΡΙΑ χαρά που επιδεικνύεις, ενώ μιλάμε για αυτοκτονίες (όχι πχ για διαθεσιμότητα ή απόλυση). προβληματίσου αν θες. Κι αν ήταν πλακίτσα το ποστ σου σκέψου μήπως θα έπρεπε να βάλεις κάποια όρια.

    Δεν κρίνω τη ζωή του άλλου σε επίπεδο οικογένειας, αν πετάει τα πλαστικά σκουπίδια του στους μπλε κάδους, αν συμμετέχει στις αναδασώσεις του σκάι κάθε δεύτερη κυριακή του μήνα. Αναφέρομαι στη ζωή που κάνει αφού βάλει το κράνος, ανέβει στη μηχανή, μπει στο ξαρά, πάρει το γκλοπ και το πιστόλι και βγει στο δρόμο. Εκεί, ως στάση ζωής, είναι απέναντι στη κοινωνία και δυστυχώς τα παραδείγματα είναι κάτι παραπάνω άπειρα. Και ειλικρινά αν δεν συχαίνεται την ίδια του τη ζωή, τα λεφτά που παίρνει και θρέφει με αυτά τους δικούς του, αν δεν τα παρατήσει με αυτά που δει πως γίνονται εκεί μέσα ή τα κάνει και ο ίδιος, ε, δεν θα σκάσω αν κάτσει να αυτοκτονήσει. Γιατί με τις πράξεις του, η ζωή του σα ζωή δεν με ενδιαφέρει. Και τέλος, βρες μου σε παρακαλώ που δείχνω πως χαιρομαι με τις αυτοκτονίες.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  2. #887
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Τρού στόρυ :

    Πήγα σήμερα στο αρμόδιο αστυνομικό τμήμα για να βγάλω καινούργιο διαβατήριο. Ο τύπος (ημικαραφλός με μπάκα και μίζερο ύφος) εξέταζε την ταυτότητα μου (η οποία μετρά 13 χρόνια) λες και επιχειρεί κλειστό πείραμα, για να καταλάβει αν είμαι ο ίδιος.
    Σε κάποια φάση μου λέει βγάλε το καπέλο. Έκανα τη κίνηση να το το βγάλω χαμογελώντας και μου κόβει το γέλιο με απότομο ύφος λέγοντας :

    ''Μη γελάς γιατί δε θα βγάλεις διαβατήριο''

    Είχα να πω την λέξη σκατόμπατσος αρκετά χρόνια.
    Επίσης σκεφτόμουν να στείλω μέηλ στον πρόεδρο για να τον αποκρατικοποιήσει τον πούστη.

    Last edited by Λεκές; 17-07-2013 at 22:55.

  3. #888
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Εκεί είναι που μπλοφάρεις και ζητάς τον αξιωματικό υπηρεσίας του για να κάνεις έγγραφη αναφορά και τον βλέπεις να γίνεται άσπρος σαν το πανί πιο γρήγορα κι από αυγολέμονο που κόβει σε πολύ ζεστή σούπα.

    Αν δεν είναι γερά χωμένος ή κολλητός του, θα χεστεί πάνω του.
    Αν είναι κάτι που φοβίζει τέτοιους μικρούς χιτλερίσκους είναι ο λεβελ+1 χιτλερίσκος πάνω απ' το κεφάλι τους.

    Έδιτ:
    Να συμπληρώσω στο ποστ του τσιμπούκλανου ότι το να'ναι κανείς μπάτσος, πυροσβέστης, ή φούρναρης δεν είναι ένα πανωφόρι που με το που φτάσουμε σπίτι το κρεμάμε στον καλόγερο κι ησυχάζουμε. Η εργασία μας ορίζει την κοινωνική μας θέση και λειτουργία με πάρα πολλούς τρόπους, ακόμα και τις στιγμές που δεν την εκτελούμε.
    Last edited by rat_poison; 17-07-2013 at 23:37.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  4. #889

    Default

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Και τέλος, βρες μου σε παρακαλώ που δείχνω πως χαιρομαι με τις αυτοκτονίες.
    εδώ προφανώς μου κάνεις πλάκα, δες το πανηγύρι σου στο πόστ που ξεκίνησε την κουβέντα μας.

    απλώς διαφωνούμε essentialy απότι καταλαβαίνω. εμένα η ζωή του τύπου που μετάνιωσε και θεωρεί αβάσταχτα τα όσα έκανε με ενδιαφέρει πολύ περισσότερο από αυτήν του τύπου που περιγράφει ο λεκές, που απλά απολαμβάνει τη φασάρα του.

    έναν τέτοιο τύπο μετανιωμένο θα τον προτιμούσα μέσα στο σώμα και όχι νεκρό, στη θέση του οποιουδήποτε πραγματικά μαλάκα μπάτσου. that's all.
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  5. #890
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Και τέλος, βρες μου σε παρακαλώ που δείχνω πως χαιρομαι με τις αυτοκτονίες.
    Edw

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post

    Den einai kako na xairesai pantws, den milame gia tipota mousikes idiofyies pou pane xamenes logw twn skatwn pou exoun sto kefali tous. Opws les ki esy, enantia sthn koinwnia pane.

    Endiaferon exei ki auto pantws. Ypothetw, lamvanontas ypopsh to deutero quote, pws gnwrizeis poioi htan autoi pou autoktonisan kai htan auto pou perigrafeis.

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Αναφέρομαι στη ζωή που κάνει αφού βάλει το κράνος, ανέβει στη μηχανή, μπει στο ξαρά, πάρει το γκλοπ και το πιστόλι και βγει στο δρόμο. Εκεί, ως στάση ζωής, είναι απέναντι στη κοινωνία και δυστυχώς τα παραδείγματα είναι κάτι παραπάνω άπειρα.
    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    είναι ΣΥΝΗΘΕΣ φαινόμενο, ακόμα πριν αποδειχθεί η ενοχή κάποιου, να τον στήνουν στον τοίχο και να τον αντιμετωπίζουν σαν να έκανε αυτά για τα οποία εικάζουν πως θα έκανε. Στο σημείο αυτό, δεν με ενδιαφέρει, αν ο άλλος είναι φασίστας, χα, σύριζα, αναρχικός, κουκουέσ ό,τι_θέλει_ας_είναι. Η μέθοδος του 'διαστρεβλώνω όσα μπορώ χωρίς να με νοιαζει τίποτα ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΩ' είναι γαμημένα στραβή και έχω σοβαρό πρόβλημα μαζί της.

  6. #891
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post


    Den einai kako na xairesai pantws, den milame gia tipota mousikes idiofyies pou pane xamenes logw twn skatwn pou exoun sto kefali tous. Opws les ki esy, enantia sthn koinwnia pane.
    Πω πω τον σφαζει με το βαμβακι

  7. #892

    Default

    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post
    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Και τέλος, βρες μου σε παρακαλώ που δείχνω πως χαιρομαι με τις αυτοκτονίες.
    Edw

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post

    diy = do it yourself. Το "ρε μουνιά" είναι το "ρε μουνιά". Ούτε άποψη εξέφρασα, ούτε emoticon έβαλα, οπότε αλήθεια που βλέπεις (-ετε) τη χαρά;

    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post

    Den einai kako na xairesai pantws, den milame gia tipota mousikes idiofyies pou pane xamenes logw twn skatwn pou exoun sto kefali tous. Opws les ki esy, enantia sthn koinwnia pane.
    Toν varg τον γνώρισα προτού μάθω τι παίζει με τα μυαλά και τις απόψεις του. Έτσι, τον γνώρισα (και τον εκτίμησα μουσικά) πρώτα ως καλλιτέχνη και μετά ως άνθρωπο. Είναι φυσιολογικό, λοιπόν, όταν έμαθα τι σκατά πιστεύει, να μην γούσταρα με τη φάση του. Το αν σου αρέσει η μουσική, πριν καν ασχοληθείς με κάτι άλλο, είναι διαφορετικό με το να ασχοληθείς, ενώ ξέρεις ποιος είναι και τι πρεσβεύει ο άλλος και οι ιδέες του (τουλάχιστον για μένα ισχύει αυτό, δλδ δεν θα ασχοληθώ με μια μπάντα που ξέρω εκ των προτέρων ότι είναι φασίστες, ή ό,τι άλλο με θίγει). Και ακριβώς επειδή μικρότερος γουσταρα burzum με τα χίλια κλπ νιωθω σκατά που αυτός αποδείχθηκε σκάρτος. Φυσικά, δεν πρόκεται ούτε να τον υποστηρίξω, ούτε να χαϊδέψω περισσότερο τα αφτιά του από οποιονδήποτε όμοιό του, ούτε πρόκειται να λυπηθώ, αν πάθει κάτι.

    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post
    Endiaferon exei ki auto pantws. Ypothetw, lamvanontas ypopsh to deutero quote, pws gnwrizeis poioi htan autoi pou autoktonisan kai htan auto pou perigrafeis.

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Αναφέρομαι στη ζωή που κάνει αφού βάλει το κράνος, ανέβει στη μηχανή, μπει στο ξαρά, πάρει το γκλοπ και το πιστόλι και βγει στο δρόμο. Εκεί, ως στάση ζωής, είναι απέναντι στη κοινωνία και δυστυχώς τα παραδείγματα είναι κάτι παραπάνω άπειρα.
    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    είναι ΣΥΝΗΘΕΣ φαινόμενο, ακόμα πριν αποδειχθεί η ενοχή κάποιου, να τον στήνουν στον τοίχο και να τον αντιμετωπίζουν σαν να έκανε αυτά για τα οποία εικάζουν πως θα έκανε. Στο σημείο αυτό, δεν με ενδιαφέρει, αν ο άλλος είναι φασίστας, χα, σύριζα, αναρχικός, κουκουέσ ό,τι_θέλει_ας_είναι. Η μέθοδος του 'διαστρεβλώνω όσα μπορώ χωρίς να με νοιαζει τίποτα ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΩ' είναι γαμημένα στραβή και έχω σοβαρό πρόβλημα μαζί της.
    Τι να σου πω, το πα και παραπάνω, αν είσαι μπάτσος και ενώ ξέρεις τι παιζει μες το σώμα σου, δεν την πουλεύεις, για μένα είσαι το ίδιο υπεύθυνος με τον κάθε αρχιμαλάκα εξουσιολάγνο ματατζή που ρίχνει γκλοπιές σε πορείες. Δεν χρειάζεται να ξέρω ποιος είσαι και τέλος.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  8. #893
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    diy = do it yourself. Το "ρε μουνιά" είναι το "ρε μουνιά". Ούτε άποψη εξέφρασα, ούτε emoticon έβαλα, οπότε αλήθεια που βλέπεις (-ετε) τη χαρά;
    Epishs, "auto" einai to daxtylo mou kai "autos" eimai egw pou kryvomai apo pisw. An theleis na kanoume mia thewritikh kouventa gia to an to nohma mias protashs einai kati parapanw apo tis memonomenes lekseis pou thn apartizoun, ok. Wstoso, mporoume, pisteuw, na katalhksoume oti esy emeneis se auto pou dhlwneis twra kai emeis se auto pou katalavame eksarxhs.


    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Toν varg τον γνώρισα προτού μάθω τι παίζει με τα μυαλά και τις απόψεις του. Έτσι, τον γνώρισα (και τον εκτίμησα μουσικά) πρώτα ως καλλιτέχνη και μετά ως άνθρωπο. Είναι φυσιολογικό, λοιπόν, όταν έμαθα τι σκατά πιστεύει, να μην γούσταρα με τη φάση του. Το αν σου αρέσει η μουσική, πριν καν ασχοληθείς με κάτι άλλο, είναι διαφορετικό με το να ασχοληθείς, ενώ ξέρεις ποιος είναι και τι πρεσβεύει ο άλλος και οι ιδέες του (τουλάχιστον για μένα ισχύει αυτό, δλδ δεν θα ασχοληθώ με μια μπάντα που ξέρω εκ των προτέρων ότι είναι φασίστες, ή ό,τι άλλο με θίγει).
    Dekto, symvainei se olous.

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Και ακριβώς επειδή μικρότερος γουσταρα burzum με τα χίλια κλπ νιωθω σκατά που αυτός αποδείχθηκε σκάρτος.
    Ki auto dekto, an kai den symvainei se olous.

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Φυσικά, δεν πρόκεται ούτε να τον υποστηρίξω, ούτε να χαϊδέψω περισσότερο τα αφτιά του από οποιονδήποτε όμοιό του, ούτε πρόκειται να λυπηθώ, αν πάθει κάτι.
    Yparxei panta h dynatothta na xaidepseis ligotero ta autia twn allwn anti na xaidepseis perissotero ta autia tou varg, kati pou epi ths ousias den exei megalh diafora, afou pali gia dyo metra kai dyo sta8ma prokeitai. Ta opoia metra kai sta8ma einai apolytws fysiologika, aplws xtypaei kapws otan yparxei anakolou8ia.


    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post
    Τι να σου πω, το πα και παραπάνω, αν είσαι μπάτσος και ενώ ξέρεις τι παιζει μες το σώμα σου, δεν την πουλεύεις, για μένα είσαι το ίδιο υπεύθυνος με τον κάθε αρχιμαλάκα εξουσιολάγνο ματατζή που ρίχνει γκλοπιές σε πορείες. Δεν χρειάζεται να ξέρω ποιος είσαι και τέλος.
    Dekto ki auto, aplws einai anakolou8o me auto pou kouotarisa sto prohgoumeno post. An prospa8iseis na deis ligo apostasiopoihmena auta pou grafeis, pi8anotata 8a to katalaveis.
    Last edited by sfinotouvlaki; 18-07-2013 at 21:50.

  9. #894

    Default

    Τι να πω, για να το πήρες και εσύ και ο alaiah και δεν ξέρω ποιος άλλος ως χαρούμενο το ποστ πολύ πιθανό να χετε και δίκιο ότι ετσι φάνηκε, το μονο που έχω να πω είναι ότι δεν το έκανα με τέτοια διάθεση, ούτε ένιωσα κάτι τέτοιο όταν διάβασα το ρεπορτάζ.

    Το "νιώθω σκατά", οκ, είναι τραβηγμένο από τα μαλλιά ως εκφραση. Απλά, ξενέρωσα απίστευτα και φάση 'με τσίγκλησε περίεργα' που ο varg είναι σκατόμυαλος, και μικρός όταν ήμουν έδινα βαρύνουσα αξία στη μουσική του, που θες - δε θες, σε συνδέει με τον άνθρωπο πίσω από τη μουσική (και κάπου εκεί τον γνωρίζεις). Προσωπικό πείραγμα, όχι που ο αυτός είναι ό,τινάναις.

    Θεωρείς πως είμαι πιο απόλυτος με τους μπάτσους παρά με τον μουσικά_αρεστό φασίστα varg; Το να λέω, Η μουσική του vikernes προσωπικά με τρελαίνει. Θεωρώ τον άνθρωπο μουσική ιδιοφυΐα και αυτό δεν αλλάζει., δεν σημαίνει αυτομάτως 'κρίμα το παιδί'. Ούτε καν. Η μετάφραση, που προσωπικά δίνω, εντοπίζεται σε αυτό που είπα παραπάνω περί τσιγκλήσματος. Personal fail, με άλλα λόγια.
    Last edited by tsimpouklano; 18-07-2013 at 22:29.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  10. #895

    Default

    Quote Originally Posted by alaiah View Post
    απλώς διαφωνούμε essentialy απότι καταλαβαίνω. εμένα η ζωή του τύπου που μετάνιωσε και θεωρεί αβάσταχτα τα όσα έκανε με ενδιαφέρει πολύ περισσότερο από αυτήν του τύπου που περιγράφει ο λεκές, που απλά απολαμβάνει τη φασάρα του.

    έναν τέτοιο τύπο μετανιωμένο θα τον προτιμούσα μέσα στο σώμα και όχι νεκρό, στη θέση του οποιουδήποτε πραγματικά μαλάκα μπάτσου. that's all.
    Ποία πιστεύεις πως θα ήταν η συμπεριφορά του μετανιωμένου αστυνομικού μες το σώμα;
    εδιτ: προφανώς δεν μιλώ για την έκδοση ενός διαβατηρίου, αλλά απέναντι στην κοινωνία στις "έκρυθμες" περιόδους που ζούμε
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  11. #896
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Τι να πω, για να το πήρες και εσύ και ο alaiah και δεν ξέρω ποιος άλλος ως χαρούμενο το ποστ πολύ πιθανό να χετε και δίκιο ότι ετσι φάνηκε, το μονο που έχω να πω είναι ότι δεν το έκανα με τέτοια διάθεση, ούτε ένιωσα κάτι τέτοιο όταν διάβασα το ρεπορτάζ.

    Το "νιώθω σκατά", οκ, είναι τραβηγμένο από τα μαλλιά ως εκφραση. Απλά, ξενέρωσα απίστευτα και φάση 'με τσίγκλησε περίεργα' που ο varg είναι σκατόμυαλος, και μικρός όταν ήμουν έδινα βαρύνουσα αξία στη μουσική του, που θες - δε θες, σε συνδέει με τον άνθρωπο πίσω από τη μουσική (και κάπου εκεί τον γνωρίζεις). Προσωπικό πείραγμα, όχι που ο αυτός είναι ό,τινάναις.

    Θεωρείς πως είμαι πιο απόλυτος με τους μπάτσους παρά με τον μουσικά_αρεστό φασίστα varg; Το να λέω, Η μουσική του vikernes προσωπικά με τρελαίνει. Θεωρώ τον άνθρωπο μουσική ιδιοφυΐα και αυτό δεν αλλάζει., δεν σημαίνει αυτομάτως 'κρίμα το παιδί'. Ούτε καν. Η μετάφραση, που προσωπικά δίνω, εντοπίζεται σε αυτό που είπα παραπάνω περί τσιγκλήσματος. Personal fail, με άλλα λόγια.
    Ase ligo ton varg ki an ton xaideueis h oxi, den einai ayto to vasiko pou prospa8w na sou pw. Auto pou prospa8w na pw, loipon, einai pws mia tetoia dhlwsh:

    Originally Posted by tsimpouklano
    είναι ΣΥΝΗΘΕΣ φαινόμενο, ακόμα πριν αποδειχθεί η ενοχή κάποιου, να τον στήνουν στον τοίχο και να τον αντιμετωπίζουν σαν να έκανε αυτά για τα οποία εικάζουν πως θα έκανε. Στο σημείο αυτό, δεν με ενδιαφέρει, αν ο άλλος είναι φασίστας, χα, σύριζα, αναρχικός, κουκουέσ ό,τι_θέλει_ας_είναι. Η μέθοδος του 'διαστρεβλώνω όσα μπορώ χωρίς να με νοιαζει τίποτα ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΩ' είναι γαμημένα στραβή και έχω σοβαρό πρόβλημα μαζί της.
    Einai poly "gennaia". Polloi ton vriskoume eugenh ws stoxo to parapanw, alla sthn pragmatikothta den symvainei syxna giati poly aplws einai poly dyskolo afenos na entopisoume tis prokatalipseis mas kai afeterou na tis paradex8oume ston eauto mas. Gia na to ypostiriksw auto, xrisimopoiisa ws paradeigma auta poy egrapses. Ayta poy egrapses gia to varg den einai kan aparaithta pros auto to skopo, to parapanw quote kai auta poy grafeis gia tous mpatsous, thewrw oti perisseuoun gia na to deiksoun.

    • "αν είσαι μπάτσος και ενώ ξέρεις τι παιζει μες το σώμα σου, δεν την πουλεύεις, για μένα είσαι το ίδιο υπεύθυνος με τον κάθε αρχιμαλάκα εξουσιολάγνο ματατζή που ρίχνει γκλοπιές σε πορείες. Δεν χρειάζεται να ξέρω ποιος είσαι και τέλος."


    Edw, apo th mia, kaneis agona kai eksanistasai gia to dikaiwma sthn a8wothta akomh ki enos nazi [den ennow ton vikernes] kai apo thn allh ama kapoios apodeix8ei oti den einai "a8wos" tou katalogizeis me tropo apolyto tis idies eu8ynes me kapoion pou einai karaenoxos kai mounopano kai xilia dyo. Se yperaspizomai dhladh mexri na apodeix8eis oti eisai enoxos kai meta sta tsakidia opoios ki an eisai, o,ti ki an ekanes h den ekanes.

    O mpatsos loipon einai ligo poly enoxos giati to systhma sto opoio symmetexei einai sapio. Eksisou, an oxi perissotero, sapios einai kai o stratos vevaia, kati poy synepagetai oti o stratiwths px, efoson dialegei syneidhta na kanei th 8hteia tou [opws o mpatsos na ginei mpatsos], exei tis idies ey8ynes me tous karavanades aplws kai mono giati symmetexei se kati sapio, asxeta an den einai mounopano h den kanei tis idies mpastardies me tous aksiwmatikous. Ypo auto to skeptiko, idies ey8ynes exei gia sena o karavanas pou prospa8ei koutsa strava na kanei kapws pio ypoferth th zwh twn stratiwtwn me ton karavana poy tous gamaei ton antixristo, idies ey8ynes o stratiwths me ton karavana, idies ey8ynes o matatzhs me thn typissa poy vgazei tautothtes, idies ey8ynes o kariolhs pou pyrovolei paidia, dernei kratoumenous kai metanastes me kapoion pou mporei na exei faei kai kanadyo sfaires kynigontas salemenous h pou telws pantwn prospa8ei na mhn einai kai toso kargiolhs.

    Ena allo paradokso pou dimiourgeitai apo auta poy yposthrizeis einai to ekshs. Yposthrizeis st alh8eia oti enas nazi einai a8wos mexri apodeiksews tou enantiou? O astynomikos den xreiazetai na kanei kati o idios gia na exei tis idies ey8ynes me enan arximalaka, arkei pou einai sapio to systhma poy symmetexei. O nazi pou symmetexei sto systhma tou nazismou kai epomenws einai enoxos, afou den pisteuw na amfisviteis oti to nazistiko systhma einai eggenws sapio, prepei na kanei kati o idios gia na tou epirripseis tis idies ey8ynes me tous nazi poy kanoun malakies?

  12. #897
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    συγγνώμη που πετάγομαι σαν την τσουτσού αλλά
    ΕΛΕΟΣ με τα greeklish δε διαβάζονται τα ποστ.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  13. #898
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    syggnwmh gia ta greeklish. an mporousa na grapsw me ellhnikous xarakthres, 8a egrafa. an den mporeis na ta diavaseis, mporeis aplws na ta prosperaseis, den egine kai tipota.

  14. #899
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    πριν από κάθε ποστ
    http://services.innoetics.com/greeklish/

    περνάς και μια γρήγορη ανάγνωση ούτως ή άλλως για να δεις τι έγραψες και σβήνεις κανά έξτρα γράμμα που ξέφυγε στην μετατροπή
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  15. #900

    Default

    Περί νίκου σακελίωνα ο λόγος.

    http://www.efsyn.gr/?p=186219&utm_so...25b9%25ce%25b1

    Κατόπιν της απόφασης του δικαστηρίου, ο θάνατος του 24χρονου οφείλεται σε φυσικά αίτια…
    και http://www.efsyn.gr/?p=181456
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •