Page 10 of 37 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 136 to 150 of 551

Thread: νέος μπούρζουμ - δε γουάητ γκάντ

  1. #136

    Default

    Quote Originally Posted by Coroner View Post
    Γω αγαπώ Πάρη. Με έχει πραγματικά συγκινήσει γιατί γράφει σοβαρά, κάτι εξαιρετικά σπάνιο -και παράδοξο θα έλεγα- για αυτόν. Επίσης, να συμπληρώσω ότι συμφωνώ μαζί του εν γένει.
    α, δηλαδή και πέρα από το εν γένει, σε τι συμφωνείς με τον πάρη? Μήπως ακούς και εσύ αντικειμενικά, και πιστεύεις ότι το να γουστάρει κάποιος Burzum πρέπει να είναι κατάλοιπο μιας εφηβικής ηλικίας μη ανεπτυγμένου γούστου? Παρακαλώ, θέλω να μάθω ειλικρινά.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  2. #137

    Default

    Goodson, σχεδόν σε περιέγραψα στην πρώτη μου πρόταση, είσαι ο έξυπνος άνθρωπος που την βρίσκει με μόνο έξυπνα πράγματα, αυτός που έχει προσεγγίσει την αντικειμενικότητα όσο περισσότερο μπορεί να προσεγγιστεί αυτή, μιλάς για αντικειμενικά μεγάλους καλλιτέχνες και σίγουρα σε κάποια φάση της ζωής σου έγραφες ανάποδα τους στίχους των Tool να δεις τι θα γίνει. Ο "η jazz έχει αρμονικές ενώ οι μεταρομαντικοί στρουκτουραλιστές είχαν δυσαρμονικές". Ο "οι μοναδικοί Μεγάλοι Συνθέτες ήταν οι προκλασικοί και οι μετα-σουβαδιανδσατρι και οι tool, και o Frank Zappa φυσικά, καλά φίλε, Ζάππα λέμε". Δεν σας θέλουμε να αναλύετε, σας θέλουμε να νιώθετε.

    Δεν θα κάνω το λάθος να σας πω απλοϊκούς ανθρώπους (διότι θα αναιρούσα ανεπιστρεπτί το μεγάλο ποστ που έκανα χτες), αλλά Good Son και Parasight, χωρίς να θέλω να σας μειώσω, και πέραν του οτι ακούτε progressive και stoner (λολ), με αυτά που λέτε αντιμετωπίζετε αισχρά και απλοϊκά (και σε επίπεδο ανάλυσης μάλιστα!) ένα τεραστίως πολυπλοκότερο θέμα, το οποίο θα μπορούσατε Απλά να ακούτε σπίτι σας, στα μπαρς, στις καφετέριες και στα κινητά σας, και να μην πασχίζατε να τα πετάξετε όλα σε Τέχνες ή Γούστα.

    Κοινώς, και λέτε το αντίθετο πράγμα, και λέτε και μαλακιάρες, τουλάχιστον ο goodson. O parasight απλώς ψάχνει απεγνωσμένα να βρει ενα παράγοντα οποιασδήποτε σημαντικότητας για το stoner (λολ, αστειάκι, μην θυμώνεις!)!

    !

  3. #138
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Παρασάητ, εάν κατάλαβα καλά αυτά που γράφεις, λέμε αντίθετα πράματα.
    Εχμ αν και εκ πρώτης όψεως δεν το πιστεύω, τελικά μπορεί κιόλας, με μπέρδεψε αρκετά η προηγούμενη σελίδα του topic.


    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Δεν περίμενα ότι θα το πω ποτέ αυτό, αλλά γενικά συμφωνώ με Good Son. Εννοώντας δλδ τη διάσταση που έθιξε περί "Τέχνης" κλπ. Τέχνη (με κεφαλαίο Τ) και μαλακίες, αν με ρωτάτε. Ο ορισμός αυτής της λέξης στη σημερινή εποχή (ειδικά όσον αφορά τη μουσική) είναι τόσο αόριστος και υποκειμενικός, όσο και το γούστο του καθενός. Δεν υπάρχει μία στο εκατομμύριο να δεχτώ ότι ο Varg ή οι Ulver κάνουν τέχνη περισσότερο από όσο κάνουν οι AC/DC πχ (αναφέρω αυτούς χάριν αντίθεσης/έμφασης, δεν το λέω επειδή γουστάρω AC/DC σε σχέση με νορβηγίες, γιατί δεν είμαι και κανένας τρελός οπαδός τους anyway). Το θέμα είναι τι αγγίζει τον καθένα, όλα τα άλλα είναι ελιτισμοί και απλές οδοντόκρεμες.
    In 2005 the Norwegian government declared The Grudge as a cultural artifact, requiring the album by law to be in libraries across the country
    του Mortiis
    Επίσης:

    Και οι Entombed καλλιτέχνες λοιπόν (τους οποίους όλοι ξέρουν εδώ μέσα ότι προσκυνάω). Το θέμα όμως είναι: ποιος νοιάζεται;;



    edit:
    @carheart: Δεν ακούω progressive και μη με ξαναπροσβάλλεις έτσι , όπως ούτε stoner εδώ και χρόνια, και χέστηκα για την όποια σημαντικότητά(; ) του ως μουσικό είδος. Το ότι πχ λατρεύω Στόκους δεν είναι λόγω μουσικού είδους, αλλά επειδή είναι απλά ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΠΑΝΤΑ.
    Γενικά οκ, προφανώς βλέπω τα πράγματα πολύ διαφορετικά από σένα (ίσως και "απλοϊκά", δε με πειράζει ο χαρακτηρισμός βασικά), αλλά αυτό ισχύει και γενικότερα για την άποψή μου περί ζωής. Δλδ να το θέσουμε και σε πιο "αμπελοφιλοσοφικό" επίπεδο, σε τι έχει βοηθήσει την ανθρωπότητα ως τώρα η αναγωγή της ζωής σε πιο πολύπλοκα επίπεδα σε σχέση με παλιότερα;
    Last edited by Parasight; 23-11-2009 at 13:06.

  4. #139
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Τι εννοείς; Ότι "κανονικά" δεν είναι καλλιτέχνες; Δεν σε πιάνω γενικά.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  5. #140
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    Quote Originally Posted by Coroner View Post
    Γω αγαπώ Πάρη. Με έχει πραγματικά συγκινήσει γιατί γράφει σοβαρά, κάτι εξαιρετικά σπάνιο -και παράδοξο θα έλεγα- για αυτόν. Επίσης, να συμπληρώσω ότι συμφωνώ μαζί του εν γένει.
    α, δηλαδή και πέρα από το εν γένει, σε τι συμφωνείς με τον πάρη? Μήπως ακούς και εσύ αντικειμενικά, και πιστεύεις ότι το να γουστάρει κάποιος Burzum πρέπει να είναι κατάλοιπο μιας εφηβικής ηλικίας μη ανεπτυγμένου γούστου? Παρακαλώ, θέλω να μάθω ειλικρινά.
    Εγώ προσωπικά την βρίσκω (την μουσική του) ρυθμικά και αρμονικά αδιάφορη όσο δεν πάει, καμιά καινοτομία δεν εντοπίζω ενώ είναι επαναλήψιμη μέχρι αηδίας. Συμπτωματικά, τα ίδια ακριβώς θα μπορούσα να πω για κάποια πράματα που αρέσουν και σε μένα αλλά με τίποτα δεν θα τα χαρακτήριζα ως "διαμάντια της τέχνης" μόνο και μόνο επειδή μου αρέσουν.

    Το bold νομίζω εξηγεί πολλά πράματα. Επίσης, θα συμπλήρωνα, ότι η τέχνη σε καμιά περίπτωση για μενα δεν είναι 100% ανεξάρτητη από τον καλλιτέχνη. Οπότε, προσωπικά, επηρεάζομαι από την ανθρώπινη -πεζή- διάσταση του καλλιτέχνη. Βέβαια, αυτό δε σημαίνει ότι είναι και 100% εξαρτημένη. Επίσης, αλλιώς συνδέομαι με έναν δολοφόνο που σκότωσε τη μάνα του και στη τέχνη του βγάζει αυτό που ένιωσε, και αλλιώς με ένα φασιστάκο φραγκοφονιά που γράφει τη μουσική του.
    Last edited by Coroner; 23-11-2009 at 13:28.
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  6. #141
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Τι εννοείς; Ότι "κανονικά" δεν είναι καλλιτέχνες; Δεν σε πιάνω γενικά.
    Εννοώ ότι για μένα δεν έχει και τόση σημασία η αποδοχή τους από ένα ευρύ κοινό ως "καλλιτέχνες" και ούτε θα χρησιμοποιήσω ως επιχείρημα για το ότι οι Entombed είναι τεράστια μπάντα ένα του στιλ "ορίστε, συνεργάστηκαν και με το Βασιλικό Μπαλέτο της Στοκχόλμης, άρα υπηρετούν την Τέχνη και οφείλεις να τους παραδεχτείς".

  7. #142

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    ...αλλά αυτό ισχύει και γενικότερα για την άποψή μου περί ζωής. Δλδ να το θέσουμε και σε πιο "αμπελοφιλοσοφικό" επίπεδο, σε τι έχει βοηθήσει την ανθρωπότητα ως τώρα η αναγωγή της ζωής σε πιο πολύπλοκα επίπεδα σε σχέση με παλιότερα;
    τώρα σοβαρά το ρωτάς αυτό ή να σου απαντήσω "ΓΙΑ ΤΗ ΦΑΣΗ";

  8. #143

    Default

    Quote Originally Posted by Coroner View Post
    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    Quote Originally Posted by Coroner View Post
    Γω αγαπώ Πάρη. Με έχει πραγματικά συγκινήσει γιατί γράφει σοβαρά, κάτι εξαιρετικά σπάνιο -και παράδοξο θα έλεγα- για αυτόν. Επίσης, να συμπληρώσω ότι συμφωνώ μαζί του εν γένει.
    α, δηλαδή και πέρα από το εν γένει, σε τι συμφωνείς με τον πάρη? Μήπως ακούς και εσύ αντικειμενικά, και πιστεύεις ότι το να γουστάρει κάποιος Burzum πρέπει να είναι κατάλοιπο μιας εφηβικής ηλικίας μη ανεπτυγμένου γούστου? Παρακαλώ, θέλω να μάθω ειλικρινά.
    Εγώ προσωπικά την βρίσκω (την μουσική του) ρυθμικά και αρμονικά αδιάφορη όσο δεν πάει, καμιά καινοτομία δεν εντοπίζω ενώ είναι επαναλήψιμη μέχρι αηδίας. Συμπτωματικά, τα ίδια ακριβώς θα μπορούσα να πω για κάποια πράματα που αρέσουν και σε μένα αλλά με τίποτα δεν θα τα χαρακτήριζα ως "διαμάντια της τέχνης" μόνο και μόνο επειδή μου αρέσουν.

    Το bold νομίζω εξηγεί πολλά πράματα.
    Πρώτα απ' όλα, από το εν "γένει" των τεσσάρων παραγράφων με τις προκλητικότατες συγκροτήσεις αντικειμενικών πραγματικοτήτων που ιεραρχούν τα γούστα και την αντιληπτικότητα περι μουσικής κατά τον Γκουντ Σάνιο τον Πρώτο, φτάσαμε στην συμφωνία περί γούστου των δύο σας όσον αφορά burzum, ε? Καλώς. Και έπειτα απο αυτά, έχουμε και τo claim πως για να θεωρηθεί κάτι ως διαμάντι της τέχνης από κάποιον απαιτεί και την άποψη.. άλλων ανθρώπων. Ωραία, την επόμενη φορά που θα χρησιμοποιήσει κάποιος αυτό τον όρο θέλω αποδεδειγμένα δέκα εκατομμύρια πωλήσεις τουλάχιστο και είσοδο στο rock & roll hall of fame, οκ?
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  9. #144
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Όχι βρε χαζούλη, hence the
    Αλλά γενικά για να δεις πώς αντιλαμβάνομαι τα πράματα υπό ένα γενικότερο πρίσμα. Και για τη μουσική, τι να κάνουμε τώρα.

    edit: @carheart
    Last edited by Parasight; 23-11-2009 at 13:29.

  10. #145
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Τι εννοείς; Ότι "κανονικά" δεν είναι καλλιτέχνες; Δεν σε πιάνω γενικά.
    Εννοώ ότι για μένα δεν έχει και τόση σημασία η αποδοχή τους από ένα ευρύ κοινό ως "καλλιτέχνες" και ούτε θα χρησιμοποιήσω ως επιχείρημα για το ότι οι Entombed είναι τεράστια μπάντα ένα του στιλ "ορίστε, συνεργάστηκαν και με το Βασιλικό Μπαλέτο της Στοκχόλμης, άρα υπηρετούν την Τέχνη και οφείλεις να τους παραδεχτείς".
    Ναι βρε παιδιά, αλλά έχω βαρεθεί αυτή τη σολιψίστικη οπτική, από όπου και να έρχεται. Τα πράγματα εκτός από αυτό που σημαίνουν για μας, είναι και αυτό που είναι. Δεν λέω ότι θα συμφωνήσει ο πλανήτης για το τι είναι το κάθε άλμπουμ και ποιος είναι ο κάθε καλλιτέχνης ακριβώς και βάσει εγχειριδίου, αλλά για κάποια πράγματα υπάρχουν και γραμμές αρκετά σαφείς που όλοι οι σώφρονες άνθρωποι μπορούν (θα έλεγα πρέπει) να συμφωνήσουν. Εν προκειμένω ότι το Φιλόσοφεμ είναι σπουδαίος δίσκος στο είδος του και ευρύτερα στο μέταλ και ότι οι Entombed είναι καλλιτέχνες, δηλ. παράγουν τέχνη. Και ο χρόνος και η ευρύτερη αποδοχή και επιρροή επιβεβαιώνουν το πρώτο και για το δεύτερο θα έλεγα ότι μόνο ένας μαλάκας κλειστόμυαλος με αγγούρι και το πτυχίο του στη φούγκα στον κώλο θα το αρνιόταν.
    Last edited by Ford Prefect; 23-11-2009 at 13:44. Reason: ένα ξέμπαρκο "Τ"
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  11. #146
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon
    Πρώτα απ' όλα, από το εν "γένει" των τεσσάρων παραγράφων με τις προκλητικότατες συγκροτήσεις αντικειμενικών πραγματικοτήτων που ιεραρχούν τα γούστα και την αντιληπτικότητα περι μουσικής κατά τον Γκουντ Σάνιο τον Πρώτο, φτάσαμε στην συμφωνία περί γούστου των δύο σας όσον αφορά burzum, ε? Καλώς. Και έπειτα απο αυτά, έχουμε και τo claim πως για να θεωρηθεί κάτι ως διαμάντι της τέχνης από κάποιον απαιτεί και την άποψη.. άλλων ανθρώπων. Ωραία, την επόμενη φορά που θα χρησιμοποιήσει κάποιος αυτό τον όρο θέλω αποδεδειγμένα δέκα εκατομμύρια πωλήσεις τουλάχιστο και είσοδο στο rock & roll hall of fame, οκ?
    Πουθενά δε κατάλαβα να υπάρχει θέμα με "προκλητικότατες συγκροτήσεις αντικειμενικών πραγματικοτήτων που ιεραρχούν τα γούστα και την αντιληπτικότητα περι μουσικής" από τον Πάρη. Ίσως να είμαι και λίγο βλάκας, επειδή τα βλέπω πιο απλά τα πράματα. Επίσης, πουθενά δεν έγινε αναφορά στη σύνδεση δημοτικότητας και καλλιτεχνικής αξίας. Οπότε, είσαι μάλλον υπερβολικός.

    Θα επανέλθω αργότερα που θα χω πιο πολύ χρόνο.
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  12. #147

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Τι εννοείς; Ότι "κανονικά" δεν είναι καλλιτέχνες; Δεν σε πιάνω γενικά.
    Εννοώ ότι για μένα δεν έχει και τόση σημασία η αποδοχή τους από ένα ευρύ κοινό ως "καλλιτέχνες" και ούτε θα χρησιμοποιήσω ως επιχείρημα για το ότι οι Entombed είναι τεράστια μπάντα ένα του στιλ "ορίστε, συνεργάστηκαν και με το Βασιλικό Μπαλέτο της Στοκχόλμης, άρα υπηρετούν την Τέχνη και οφείλεις να τους παραδεχτείς".
    Ναι βρε παιδιά, αλλά έχω βαρεθεί αυτή τη σολιψίστικη οπτική, από όπου και να έρχεται. Τα πράγματα εκτός από αυτό που σημαίνουν για μας, είναι και αυτό που είναι. Δεν λέω ότι θα συμφωνήσει ο πλανήτης για το τι είναι το κάθε άλμπουμ και ποιος είναι ο κάθε καλλιτέχνης ακριβώς και βάσει εγχειριδίου, αλλά για κάποια πράγματα υπάρχουν και γραμμές αρκετά σαφείς που όλοι οι σώφρονες άνθρωποι μπορούν (θα έλεγα πρέπει) να συμφωνήσουν. Εν προκειμένω ότι το Φιλόσοφεμ είναι σπουδαίος δίσκος στο είδος του και ευρύτερα στο μέταλ και ότι οι Entombed είναι καλλιτέχνες, δηλ. παράγουν τέχνη. Και ο χρόνος και η ευρύτερη αποδοχή και επιρροή επιβεβαιώνουν το πρώτο και για το δεύτερο θα έλεγα ότι μόνο ένας μαλάκας κλειστόμυαλος με αγγούρι και το πτυχίο του στη φούγκα στον κώλο θα το αρνιόταν.

    Τ
    βικ, τα πράγματα δεν είναι αυτά που είναι, το κάθε πράγμα είναι μόνο σε συνάρτηση με κάθε έναν από εμάς. Έχω απελπιστεί να λέω το ίδιο πράγμα εδώ και δύο σελίδες και βλέπω ότι υπάρχει είτε έλειμμα κοινής λογικής είτε υπερβολική ελπίδα για κοινό έδαφος μεταξύ των ανθρώπων, ξερω γω. Δεν μπορείς να υποχρεώσεις σε κανέναν να δει τα πράγματα διαφορετικά από όπως τα βλέπει για να έρθει περισσότερο κοντά σε σένα, το ότι το φιλόσοφεμ θεωρείται σπουδαίος δίσκος για κάποιους ανθρώπους δε λέει τίποτα (ούτε θα πρέπει να λέει απαραίτητα) στον γκουντσαν ο οποίος το βρίσκει αστείο και (δυστυχώς βέβαια) υποθέτει ότι πρέπει να είναι θύμα κάποιας παγκόσμιας πλεκτάνης ή να είχε τραυματική παιδική ηλικία όποιος το γουστάρει, λες και όλοι είναι ίδιοι και πρέπει απλά να χωρίσουμε τους προβληματικούς και να τους εξηγήσουμε γιατί βλέπουν με παρωπίδες και να τους τις βγάλουμε ξέρω γω. Δε χρειάζονται ποσοτικές ούτε ποιοτικές προσεγγίσεις για το κοινό έδαφος μεταξύ των ανθρώπων, σεβασμός στην διαφορετικότητα και την άλλη άποψη χρειάζεται μόνο.
    Last edited by phthoggon; 23-11-2009 at 14:11.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  13. #148
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default

    Περιληψη:

    Θλιβερες αποψαρες απο "νεα" παιδια και δη μουσικους, αλλα αντιληψη και ποιοτητα αναλυσης δημοσιογραφου του star / κρασομπαρμπα στον καφενε που του την σπανε τα "ξενα".
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

  14. #149
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Ρισπέκτφουλι διαφωνώ.

    Δεν είπα ότι ο Γκουντσαν πρέπει να μάθει να του αρέσει το Φιλόσοφεμ και να ψάξει να βρει τι είναι που το κάνει σπουδαίο, είναι όμως ακυρότητα να τον βγάλεις μαλακία ΓΕΝΙΚΑ, στα πλαίσια της ΤΕΧΝΗΣ αφού ο δίσκος εκ των πραγμάτων έχει κάνει κλικ σε πολύ μεγάλο αριθμό ανθρώπων, έχει αντέξει στο χρόνο, έχει επηρεάσει κόσμο, είναι ξεχωριστός.

    Μπορεί να προτιμάω να παρατηρώ την μπογιά να στεγνώνει στον τοίχο που λένε και οι αμερικλάνοι από το να ακούω Ξενάκη αλλά δεν μπορώ να πω "βρε τον μαλάκα, τι αηδίες έγραφε".

    Κανείς δεν διαφωνεί ότι για τον καθένα μας τον πρώτο και ΜΟΝΑΔΙΚΟ λόγο παίζει τι μου λέει εμένα, η μουσική, η ταινία, ο πίνακας κλπ. Αλλά αν φτάσουμε σε κουβέντες και συζητήσεις για την τέχνη να κρίνουμε βάσει τον εαυτούλη μας, κάτι δεν έχουμε καταλάβει μάλλον. Τα πράγματα είναι σε συνάρτηση εκτός από εμάς και με όλους τους εμάς, καταλαβαίνεις τι εννοώ. Και το δεύτερο είναι και μετρήσιμο και έχει μια αντικειμενικότητα. Προφανώς συνυπολογίζονται όλα, το μάρκετινγκ, το χάιπ, οι συνθήκες, όλα, αλλά κάτι μένει, κάτι υπάρχει, κάτι είναι. Εν προκειμένω στον Γκουντ Σαν το μόνο που θα έπρεπε να λέει το ότι το Φιλόσοφεμ θεωρείται σπουδαίος δίσκος, είναι ότι για αυτό που είναι είναι σπουδαίος. Αν του προκαλεί εμετό το μπλακ μέταλ ΟΚ, αλλά το φιλόσοφεμ είναι σπουδαίος μπλακ μέταλ δίσκος. Δεν βλέπω κάτι που ψυχαναγκάζει κανέναν να του αρέσει κάτι. Δεν μιλάμε για κοινό έδαφος, για την πραγματικότητα μιλάμε. Δε πα να χτυπιέται κάτω ο καθένας για το πόσο μαλακία είναι το Φιλόσοφεμ, αφού στους κατεξοχήν ακροατές και αυτούς που αγαπάνε το είδος αυτό είναι και θα είναι στα τοπ, ε, είναι τοπ του είδους, δεν είναι ρόκετ σάιενς. Αν θέλει να θεωρεί κάποιους ακροατές άσχετους και άνιωθους, γούστο και καπέλο του, με έμφαση στο γούστο του.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  15. #150
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Έλειπα κάτι μέρες, γύρισα και διαβάζω αυτό το θρεντ.

    Χαμογελάω.
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

Similar Threads

  1. Νέος server
    By Kelldorain in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 30
    Last Post: 24-03-2009, 23:54
  2. Νέος δίσκος Atheist (!)
    By Rattlehead in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 24-11-2008, 21:43
  3. Νέος administrator
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 24-04-2008, 00:56
  4. Πληζ γκαντ...
    By dyingfreedom in forum Live & Events Talk
    Replies: 5
    Last Post: 13-05-2005, 01:51
  5. Νέος administrator: VirusXI
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 49
    Last Post: 21-02-2005, 10:28

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •