Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 69

Thread: Τι θεωρείται γελοίο;

  1. #46

    Default

    Θεωρω πολύ "μηδεν" το σκηνικο να απαρνιεσαι παλιες σου αγαπες μονο και μονο για να μη χαλασεις καποια τυχον "φημη" που εχεις φτιαξει τωρα.
    Ναι,οκ!Ακουω black και death metal.Αυτο ομως δεν με εμποδισει να πω και γιατι οχι να ακουσω και Snap,Capella ή ακομα και Αλεξιζ που στα παιδικα μου χρονια ηταν η αδυναμια μου!!!!
    Δε βρισκω το λογο να κα8ομαι να το παιζω brutal στον περιγυρο μην τυχον και με πουν φλωρο.
    Τετοιους κομπλεξισμους ποτε δε μπηκα στο κοπο να τους καταλαβω.Λες και οι αλλοι γεννηθηκαν με ενα Mayhem στο χερι!
    In The Kingdom Of The Blind The One-Eyed Are Kings...

  2. #47
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Αυτά ακριβώς είναι τα στάδια για το οτιδήποτε. Αυτό εννοώ όταν λέω ότι τα αισθητικά κριτήρια διευρύνονται αλλά δεν αλλάζουν όσο μεγαλώνεις.

  3. #48
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    αντιθετως, αυτο που δειχνει αυτο ειναι οτι δεν υπαρχουν εγγενη αισθητικα κριτηρια.
    this is radio freedom.

  4. #49

    Default

    Πολυ σωστα.Ας ειμαστε σοβαροι!
    Ο,τι γινεται,γινεται καθαρα για λογους ποζεριας και κομπλεξισμου.Μπαινουν στο κλασσικο τριπακι του τι θα πουν οι φιλοι,μη ντροπιαστουνι και μη θεωρηθουν "λιγοι" και απο την αλλη, εχουμε τους "ψευτοκουλτουριαραιους" που το παιζουν δηθεν υπερανω ξεχνοντας,μαλλον,οτι κι εκεινοι μεγαλωσαν με αυτα που σνομπαρουν τωρα
    In The Kingdom Of The Blind The One-Eyed Are Kings...

  5. #50
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    άντε γαμήσου ρε βλάκα.

  6. #51

    Default

    εαν αναφερεσαι σε μενα,μου λες το λογο που θιχτηκες?
    In The Kingdom Of The Blind The One-Eyed Are Kings...

  7. #52
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Σιγα μην αναφέρομαι σε σένα ρε βλάκα.

  8. #53

    Default

    Ποσο χαμηλης υποσταθμισης μπορει να εισαι?
    In The Kingdom Of The Blind The One-Eyed Are Kings...

  9. #54
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Μη πας να μας εντυπωσιάσεις με λέξεις που δεν υπάρχουν!

  10. #55

    Default

    Δεν ειχα κανενα τετοιο σκοπο και ποσο μαλλον σε ατομο το οποιο δε δινει μια νορμαλ εξηγηση
    In The Kingdom Of The Blind The One-Eyed Are Kings...

  11. #56
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    τις τελ.μερες ακουμε ΜΟΝΟ ΜΙΚΡΟ ΝΙΚΟΛΑ
    οποτε οτιδηποτε αλλο θεωρειται γελοιο σαχλο και αστειο
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  12. #57
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    νομίζω ότι έχεις έναν ψυχαναγκασμό να σταμπάρεις καλός κακός πάνω σε κάποια πράγμα που εντάξει μικρός είσαι, θέλεις να πολωθείς, κατανοητό μου φαίνεται. Αλλά το κέντρο της αισθητικής εμπειρίας νομίζω ότι είναι κάπως ανέγγιχτο από τις "αυτή η μπάντα έχει χαζά κόνσεπτς και βάζει ένα μπρούταλ σημείο για τους οπαδούς" διαπιστώσεις που είναι κάπως μετέπειτα-της-μουσικής. Μου πετάς όλα τα αρνητικά που μπορείς να σκεφτείς και ξεχνάς γιατί τους γούσταρες τότε - και είμαι σίγουρος ότι οι αισθητικοί λόγοι που τους γούσταρες παραμένουν οι ίδιοι και θα μπορούσες να τους άκουγες και σήμερα εάν δεν έβαζες ένα τοίχο τύπου "Αααργκχ! Αυτή η μπάντα είναι χαζή!" Το τέστ ντράιβ για το διαπιστώσεις πάντως αυτό ειλικρινά είναι να βρεις ένα ριφ μία μελωδία ρε παιδί μου που θυμάσαι ότι σε πόρωνε μικρό και τώρα το μόνο που σου βγαίνει είναι ένα "μπλιαχ!" Σε εμένα ευτυχώς δε συμβαίνει αυτό και γουστάρω άνετα και χαζούλικα πράγματα που που άκουγα στα 15 μου όπως Strarovarious - ναι είναι χαζούλικα, μην επικεντρώνεσαι εκεί, είναι και άλλα πράγματα όμως. Πάντως για τους nevermore σόρυ αλλά όπως και οι υπόλοιποι πρώην μεταλλάδες δε καταλαβαίνεις καθόλου τη μουσική τους έκφραση και γιατί όλα είναι έτσι ψυχρά και γρήγορα και περίπλοκα ("φλύαρα" λολ), έτσι είναι γιατί έτσι πρέπει να είναι.
    LOL νταβάς κιέτσι. "Δεν ξέρεις τι σου γίνεται, θα σου πω εγώ τι γίνεται και πώς έχουν τα πράγματα". Πόσες φορές έχει συζητηθεί παντού και σε αυτό το forum και πόσες ακόμα πρέπει να ειπωθεί ότι δεν υπάρχει αντικειμενικότητα στη μουσική; Ότι το τι ζητάει ο καθένας από αυτή είναι εντελώς διαφορετικά πράγματα και παίζει να γουστάρει να γράφει στ'αρχίδια του ό,τι δεν ταυτίζεται μ'αυτό; Δε χρειάζομαι πολιτική ορθότητα στο τι θα ακούσω, μια χαρά θα φωνάξω ότι σιχαίνομαι και Nevermore και Dream Theater και Porcupine Tree και ό,τι άλλο (ναι, μπορεί να μην τους "καταλαβαίνω" όλους αυτούς αλλά ποιος χέστηκε αλήθεια; ), και μια χαρά θα φωνάξω ότι γουστάρω και Otherview και Lykke Li και LMFAO παράλληλα με το blues και το punk και το rock n'roll που αγαπάω. Και μια χαρά αύριο-μεθαύριο θα αποκηρύξω τα μισά από τα παραπάνω και θα τα κοροϊδεύω μετά, γιατί θα έχω πάει σε άλλη "φάση" και θα ψάχνω άλλα πράγματα.

    Μάλλον εσύ επιδεικνύεις τρελό ψυχαναγκασμό να εξηγήσεις τα πάντα, αυτό που εννοούσα και στην πρώτη σελίδα, ξέρεις το post που σε "εκνεύρισε. πολύ" αλλά δεν είπες ποτέ σε κανέναν γιατί.
    Last edited by Parasight; 19-09-2011 at 09:00.

  13. #58

    Default

    συγνώμη που στην είπα ρε πάρασαιτ. Τώρα προσπάθησε σε παρακαλώ να διαβάζεις ήρεμα και αργά ένα ποστ και να καταλαβαίνεις περίπου τι λέει, οκ?
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  14. #59
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Και μια χαρά αύριο-μεθαύριο θα αποκηρύξω τα μισά από τα παραπάνω και θα τα κοροϊδεύω μετά, γιατί θα έχω πάει σε άλλη "φάση" και θα ψάχνω άλλα πράγματα.
    Για ποιόν λόγο να τα κοροιδεύεις αν έχεις πάει σε άλλη φάση? Άλλο να μην σου αρέσει κάτι που άκουγες παλαιότερα, άλλο να τα κοροιδεύεις.
    Kill the wise one!

  15. #60
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Τι γιατί να τα κοροιδεύεις ρε συ? Λογαριασμό θα δώσει ο καθένας για τα πράγματα που του φαίνονται αστεία πια? Δλδ ο,τι ακούγαμε στο παρελθόν το παντρευόμαστε και του οφείλουμε αιώνιο σεβασμό?

    Πάτε γενικά να μπλεξετε ηθικούς κανόνες σ'ένα πολυ περίπλοκο και υποκειμενικό θέμα. Αν θεωρήσουμε πως κάθε άνθρωπος έχει διαφορετική προσωπικότητα, το πως αντιλαμβάνεται κανείς τα μουσικά του γούστα και την πορεία τους στο χρόνο, είναι επίσης διαφορετικό και βιώνεται με μοναδικό τρόπο από κάθε άνθρωπο. Αν βάλεις και το πως επιρρεάζεται ο καθένας από εξωτερικούς παράγοντες και καταστάσεις, είναι αναμενόμενα τα πισωγυρίσματα, τα κολλήματα ή οι αφορισμοί. Δε γίνεται να έρχεται ο ένας και να λέει πως είναι μαλάκας και υποκριτής ο άλλος που βρίσκει πλεον κοιμισιάρηδες τους όπεθ, ή να σκάει ο άλλος και να βαφτίζει κολλημένο κάποιον που συνεχίζει να αγαπά ό,τι έχει ακούσει στη ζωή του. Ξεκολλάτε λίγο, δεν υπάρχει Μια Απόλυτη Αλήθεια εδώ.

    Ον τόπικ, θεωρώ αστείο το γεγονός οτι κάποτε αποθέωνα cradle of filth και ancient ασουμε. Σε καμία περίπτωση δε θα μπορούσα να ακούσω καινούριο άλμπουμ τους, αλλά ενίοτε ακούω με ευχαρίστηση κάποια παλιά αγαπημένα. Ή κάτι bloodhound gang ξέρω γω, για όνομα του θεού.
    Νιώθω επίσης μια μικρή ενοχή όταν αρέσκομαι σε κάποιο ποπ κομμάτι, αλλά το βαφτίζω αυτόματα ΚΑΛΗ ποπ, και οι ενοχές εξαφανίζονται.
    Κατα τ'άλλα βλέπω πως μεγαλώνοντας μου είναι πιο εύκολο να εκτιμήσω πράγματα σε μουσικές που χλεύαζα παλιότερα, καθώς κι οτι αν βρεθώ στην ανάλογη φάση, μπορώ και πάλι να ακούσω κάτι καινούριο σε είδη που έχω ξεπεράσει (βλ. μεταλ και φετινό υπερκόλλημα με doomsword). Το να βρίσκομαι στη σωστή φάση όμως έχει ζωτική σημασία.
    Last edited by Drumsick; 19-09-2011 at 17:54.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •