Page 45 of 70 FirstFirst ... 35434445464755 ... LastLast
Results 661 to 675 of 1042

Thread: ΚΥΛΙΟΜΕΝΕΣ ΣΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟΙ.

  1. #661
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    δεν ανεφερα ποτε οτι το τοπικ εγκειται σε νοοτροπια "κανω οτι θελω και σας γραφω στα τετοια μου"

    το θεμα ειναι πολυ συγκεκριμενα κατηγοριοποιημενο.

    Φιξξξερ, διπλα σου ειχε πετρινες σκαλες να τρεξεις οσο ηθελες


    (δεν) λυπαμαι για οτι σου συνεβη. η θα σας συμβει στο μελλον.



    οσο για το ποστ Πιτσφορκ "2 κατηγοριες ατομων, αυτοι που καθονται και αυτοι που περπατανε" στις κυλιομενες

    τιγκαλολ.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  2. #662
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann View Post
    Φιξξξερ, διπλα σου ειχε πετρινες σκαλες να τρεξεις οσο ηθελες
    Παναθεμα σε γαμω τη Φυσικη σου, κανε ενα συντομο υπολογισμο της συνολικης ταχυτητας ενος κινουμενου αντικειμενου που κινειται με ταχυτητα v1 ως προς τη γη πανω σε κυλιομενες που κινουνται με ταχυτητα v2 ως προς της γη, και μετα συγκρινε την με την απλη ταχυτητα v1 του ιδιου αντικειμενου πανω στις ακινητες πετρινες σκαλες. Μαντεψε, η ταχυτητα η πρωτη εινια κατα v2 μετρα ανα δευτερολεπτο μεγαλυτερη!!@1@! Για να μην αναφερουμε τον κοσμο στις πετρινες που πρεπει να αποφυγεις σε ωρες αιχμης αν θελεις να τρεχεις.

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    να υπολογιζες 30 λεπτα πιο νωρις.. μην εισαι Ελληναρας της τελευταιας στιγμης.
    Χαχαχα ας γελασω, με ειπε ο freak brother Ελληναρα. Σορρυ ρε φιλε, δεν ηξερα να κανονισω ετσι τις δουλειες μου που να πρεπει να τρεξω σε μεταφραστικη υπηρεσια, στη ΠΡΩΗΝ σχολη μου, στην ελληνοαμερικανικη πρεσβεια και μετα στη δουλεια μου ετσι ωστε να σε βολευει εσενα που εισαι ΕΥΡΩΠΕΟΣ και θελεις να καθεσαι οπου γουσταρεις στις σκαλες, δεν θα το ξανακανω.

  3. #663
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    φιχχχερ μαζι σου. δεν νιωθουν ρε.

  4. #664
    Mjöllnir UC.Hammer's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Oscar Wilde's Ass
    Posts
    665

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Quote Originally Posted by Mitsmann View Post
    Φιξξξερ, διπλα σου ειχε πετρινες σκαλες να τρεξεις οσο ηθελες
    Παναθεμα σε γαμω τη Φυσικη σου, κανε ενα συντομο υπολογισμο της συνολικης ταχυτητας ενος κινουμενου αντικειμενου που κινειται με ταχυτητα v1 ως προς τη γη πανω σε κυλιομενες που κινουνται με ταχυτητα v2 ως προς της γη, και μετα συγκρινε την με την απλη ταχυτητα v1 του ιδιου αντικειμενου πανω στις ακινητες πετρινες σκαλες. Μαντεψε, η ταχυτητα η πρωτη εινια κατα v2 μετρα ανα δευτερολεπτο μεγαλυτερη!!@1@! Για να μην αναφερουμε τον κοσμο στις πετρινες που πρεπει να αποφυγεις σε ωρες αιχμης αν θελεις να τρεχεις.

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    να υπολογιζες 30 λεπτα πιο νωρις.. μην εισαι Ελληναρας της τελευταιας στιγμης.
    Χαχαχα ας γελασω, με ειπε ο freak brother Ελληναρα. Σορρυ ρε φιλε, δεν ηξερα να κανονισω ετσι τις δουλειες μου που να πρεπει να τρεξω σε μεταφραστικη υπηρεσια, στη ΠΡΩΗΝ σχολη μου, στην ελληνοαμερικανικη πρεσβεια και μετα στη δουλεια μου ετσι ωστε να σε βολευει εσενα που εισαι ΕΥΡΩΠΕΟΣ και θελεις να καθεσαι οπου γουσταρεις στις σκαλες, δεν θα το ξανακανω.
    Αμα βιαζεσαι και ανεβαινεις τρεχοντας τις κυλιομενες,και πιο γρηγορα φτανεις και κουραζεσαι λιγοτερο(για να συνεχισεις την τρεχαλα).Εχω χασει κτελ απο αμπελοκηπους για νεα μακρη πολλες φορες λογω των τυπων που αραζουν στις σκαλες.Παντα για λιγα δευτερολεπτα.Και κτελ το χειμωνα εχει καθε μια ωρα.

  5. #665
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Για να ξεκαθαρίζουμε το θέμα, να πούμε σ'όλους αυτούς που παίρνουν μετρό μόνο για να πάνε Μοναστηράκι για ψώνια ότι δεν παίρνουν όλοι το μετρό για βόλτα και ότι στις συγκοινωνίες υπάρχει ένα πράγμα που το λένε ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ. Βάσει αυτού λοιπόν, αν χάσω πχ ένα τρένο και πάρω το επόμενο που είναι σε 3 λεπτά και έχω να αλλάξω και άλλα τρένα/λεωφορεία μετά, δε σημαίνει ότι θα αργήσω μόνο 3 λεπτά στον τελικό μου προορισμό, αλλά πολύ περισσότερο. Όταν λοιπόν παλιότερα, λόγω της δουλειάς μου, έπρεπε πολλές φορές στη διάρκεια της μέρας να πάρω τρεις και τέσσερις διαφορετικές συγκοινωνίες για να φτάσω κάθε φορά κάπου, δεν υπήρχε περίπτωση να αφήσω τον κάθε αναίσθητο αργόσχολο να με κάνει να αργήσω μισή ώρα και παραπάνω. Όταν είχα πρωτοέρθει Αθήνα δεν ήξερα τα κόλπα και καθόμουν σαν n00bάς που ήμουν, αλλά μετά άρχισαν να πέφτουν μπουνιές.

    Και γενικά στη ζωή, αν, αντί της εγώ-κάνω-αυτό-που-θέλω-και-να-χεστεί-όλος-ο-κόσμος νοοτροπίας, επικρατούσε λίγο περισσότερο ένα πιο υποχωρητικό και ανιδιοτελές πνεύμα, ο κόσμος μας σίγουρα θα ήταν ένα πολύ καλύτερο μέρος.
    Σε λίγο κωλόζωα θα μας πείτε να μην ανάβουμε και τσιγάρο στο ανέβα για έξοδο.

  6. #666
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by UC.Hammer View Post
    Εχω χασει κτελ απο αμπελοκηπους για νεα μακρη πολλες φορες λογω των τυπων που αραζουν στις σκαλες.Παντα για λιγα δευτερολεπτα.Και κτελ το χειμωνα εχει καθε μια ωρα.
    και φυσικά έφταιγαν αυτοί που άραζαν στις σκάλες, όχι εσύ που ξέροντας ότι έχει κτελ κάθε μία ώρα έκανες "πολλές φορές" το πρόγραμμά σου έτσι ώστε να είσαι εκεί 5' πριν φύγει.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  7. #667
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Σωστά, να βάζουμε 5' ακόμα για αυτούς που κάθονται αριστερά στις κυλιόμενες. Ενώ απλά μπορούν να κάνουν στην άκρη ρίχνοντας το εγώ τους έναν πόντο. Λογικό.

  8. #668
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    45 σελίδες γι'αυτούς που στέκονται αριστερά στις κυλιόμενες! το er που θέλουμε
    Rock or Nothing

  9. #669
    Mjöllnir UC.Hammer's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Oscar Wilde's Ass
    Posts
    665

    Default

    Εμ,δεν μπορεις να εισαι παντα στην ωρα σου λογω κινησης,μετρο κλπ επισης τα κτελ ειναι ιδιωτικα και εχουν 10 λεπτα +- ωρα αφιξης.Δεν φταινε τα ζωα αλλα καποιες φορες εχουν βοηθησει.Γιαυτο και πλεον παιζουν αδιακριτα σπρωξιδια 130 κιλων.

  10. #670
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Αριστερή λωρίδα κάθεσαι και να πηγαίνεις με 10?
    δυστυχως συμβαινει..

    ΜΠΕΣ ΔΕΞΙΑ ΡΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ !~~~
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  11. #671
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Σωστά, να βάζουμε 5' ακόμα για αυτούς που κάθονται αριστερά στις κυλιόμενες. Ενώ απλά μπορούν να κάνουν στην άκρη ρίχνοντας το εγώ τους έναν πόντο. Λογικό.

    δεν είπα αυτό ρε συ. αλλά όταν ο άλλος έχει χάσει το κτελ που έχει κάθε μια ώρα ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ για 2-3', ε δεν καταλαβαίνω γιατί κλαίγεται για τις κυλιόμενες.

    άλλο να γίνει μια φορά όπως στην περίπτωση Φιξξερ. όταν όμως το κάνεις ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ, και βλέπεις ότι κάθε φορά φτάνεις 2-3΄καθυστερημένος, μαλάκα έλεος, ξεκίνα 10 γαμωλεπτά νωρίτερα από το σπίτι.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  12. #672
    Mjöllnir UC.Hammer's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Oscar Wilde's Ass
    Posts
    665

    Default

    Quote Originally Posted by fandango View Post
    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Σωστά, να βάζουμε 5' ακόμα για αυτούς που κάθονται αριστερά στις κυλιόμενες. Ενώ απλά μπορούν να κάνουν στην άκρη ρίχνοντας το εγώ τους έναν πόντο. Λογικό.

    δεν είπα αυτό ρε συ. αλλά όταν ο άλλος έχει χάσει το κτελ που έχει κάθε μια ώρα ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ για 2-3', ε δεν καταλαβαίνω γιατί κλαίγεται για τις κυλιόμενες.

    άλλο να γίνει μια φορά όπως στην περίπτωση Φιξξερ. όταν όμως το κάνεις ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ, και βλέπεις ότι κάθε φορά φτάνεις 2-3΄καθυστερημένος, μαλάκα έλεος, ξεκίνα 10 γαμωλεπτά νωρίτερα από το σπίτι.
    Προφανως δεν περνεις το κτελ και γιαυτο δεν σε παρεξηγω.Το 10 λεπτα πιο νωρις για σενα ειναι 30 με 40 για μενα.Δηλαδη το 7 η ωρα το δικο σου ειναι τουλαχιστον 6 και 10 για μενα.Αστο πονεμενη ιστορια.Αν ειχα λεφτα,αυτοκινητο διχως συζητηση.

  13. #673
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by fandango View Post
    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Σωστά, να βάζουμε 5' ακόμα για αυτούς που κάθονται αριστερά στις κυλιόμενες. Ενώ απλά μπορούν να κάνουν στην άκρη ρίχνοντας το εγώ τους έναν πόντο. Λογικό.

    δεν είπα αυτό ρε συ. αλλά όταν ο άλλος έχει χάσει το κτελ που έχει κάθε μια ώρα ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ για 2-3', ε δεν καταλαβαίνω γιατί κλαίγεται για τις κυλιόμενες.

    άλλο να γίνει μια φορά όπως στην περίπτωση Φιξξερ. όταν όμως το κάνεις ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ, και βλέπεις ότι κάθε φορά φτάνεις 2-3΄καθυστερημένος, μαλάκα έλεος, ξεκίνα 10 γαμωλεπτά νωρίτερα από το σπίτι.
    Όπως είπα, δεν είναι πάντα θέμα λίγων λεπτών γιατί με τις ανταποκρίσεις αυτός ο χρόνος πολλαπλασιάζεται.

  14. #674
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Κοινή λογική/ευγένεια/τρόποι Vs ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ 4 χρόνια μετά and still counting

  15. #675
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Χ.εσε μας που θα με πεις ελληναρα.
    εγω σας λεω καθυστερημενους, και εκει πρεπει να εστιασουμε.


    Ο αλλος που εχασε το ΚΤΕΛ, απλα να πω οτι αν το εχασε επειδη καποιος στα αριστερα δεν ΕΤΡΕΧΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΧΩΡΟ, αναβω πουρο νικης.


    Αν μαλιστα, εχασες το ΚΤΕΛ, την ωρα που μαρσαρε και εφευγε πετωντας σου ελληναραδικο μονοξειδιο απο μη καταλυτικο πουλμαν δεκαετιας του 60 που ειχε χρησιμοποιηθει για να τραγουδαει ο Πιπης-Βουγιουκλακη, ακομα καλυτερα.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

Similar Threads

  1. ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ 17 ΝΟΕΜΒΡΗ.
    By attila in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 3
    Last Post: 14-11-2007, 21:23
  2. ΤΣΑΤΙΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ
    By Coil in forum Music Discussion
    Replies: 64
    Last Post: 02-11-2007, 14:06
  3. ΝΤΕΡΜΠΥ ΚΑΙ ΦΩΤΟΣΟΠ.
    By Darkling in forum Athletics
    Replies: 9
    Last Post: 17-01-2006, 14:55
  4. ΠΑΠΑΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΟΥΡΟΒΙΖΙΟΝ
    By S-11 in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 23-05-2005, 01:03
  5. AMERICA KΑΙ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟΙ.
    By Mitsmann in forum General Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 23-04-2005, 19:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •