Results 1 to 15 of 47

Thread: Street Mode 2019

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Πάρασαητ μαν μου, δεν έχω ιδέα τι εννοείς. Αν θες απάντα καθαρά ή αλλιώς μπορείς πάντα να

    Spoiler

  2. #2
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Spoiler
    Αθάνατο Micro$oft Paint!!!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  3. #3
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Good Son είσαι 100% αποδεδειγμένα προβοκάτορας και δεν υπάρχει περίπτωση να εμπλακώ σε κουβέντα με την πάρτη σου. Ούτε βέβαια να επαναλαμβάνουμε για πολλοστή τα ίδια με τον καθένα από το σημείο μηδέν. Ρίξε αν θες μια ματιά στα archives του χθεσινού chat για την κουβέντα που έγινε ήδη.

  4. #4
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Parasight, αν με θεωρείς προβοκάτορα (γνώμη σου) και δεν θέλεις να εμπλακείς, μπορούσες να μην εκφραστείς εξ αρχής. Το να μην θες να μπλέκεσαι σε κουβέντες με κάποιον και να πετάγεσαι λέγοντας του πως λέει "τη μαλακία της ημέρας" και μετά να απομακρύνεσαι γιατί "δεν μπλέκεις" μου φαίνεται γελοίο.
    Όπως και να έχει, θυμάμαι να έχουμε μια χαρά κουβέντες στο παρελθόν αντί να με λες προβοκάτορα. Δεν έχω την παραμικρή ιδέα ποια είναι "τα ίδια". Η απορία μου παραμένει. Δεν είναι όμως τόσο έντονη ώστε να ψάχνω logs.
    Στην τελική εσύ έλεγες ότι το chat σκοτώνει τις κουβέντες, παίρνοντάς τες από το forum!

  5. #5
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ούτε εγώ θεωρώ την παρατήρηση του γουντ σαν ισαποστασίτικη, απλά δεν πήρα θέση γιατί δε γνωρίζω την περίπτωση του τύπου που λέτε του ολιβέρι. αν όντως κάποιος είναι wife beater / abuser ή ό,τι άλλο αντίστοιχο, για εμένα δε διαφέρει καθόλου από ένα φασίστα. όλα αυτά είναι διαφορετικές εκφράσεις της φασιστικής νοοτροπίας. από εκεί και πέρα αν θα πήγαινες στο live ενός τέτοιου καλλιτέχνη είναι άλλη ιστορία. θα μπορούσα να μιλήσω πιο έγκυρα αν όντως ο ολιβέρι ή οι μγλα μου άρεσαν. μπορώ να πω ότι έχω πάει πολλές φορές να δω manowar (αν και θεωρώ ότι 90% του σεξιστικού attitude είναι για το εμπορικό image). αντίστοιχα, έχω ρίξει άκυρο σε άλλες συναυλίες που θα ήθελα να είμαι μέσα (π.χ. grim reaper επειδή την έκανε ο ξηγας). κατά περίπτωση λοιπόν...
    Rock or Nothing

  6. #6
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Είναι μια κατάσταση, όλο αυτό το θέμα, που στην κυριολεξία ανοίγει τους ασκούς του Αιόλου. Υπισέρχονται παράγοντες όπως συμπάθειες, εμπάθειες, διαχωρισμός έργου - καλλιτέχνη, η προσωπική τοποθέτηση του καθενός απέναντι σε αυτά τα κοινωνικά ζητήματα και το κυριότερο, η στάση του ίδιου του καλλιτέχνη πάνω ή έπειτα απ' το οποιοδήποτε ατόπημά του.

    Εγώ δεν έχω ξεκάθαρο μέσα μου το αν διαχωρίζω καλλιτέχνη και έργο. Κι ας μην κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλό μας, για τον καθένα είναι πανεύκολο να βρούμε μεμπτά, όσο κι αν τον αγαπάμε (αυτόν ή το έργο του, εν πάσει περιπτώσει). Μετά όμως πρέπει να σκεφτούμε κατά πόσο αυτά τα μεμπτά είναι όλα ίσα κι όμοια ή τέλος πάντων ΤΙ ΑΠ' ΟΛΑ ΑΥΤΑ εμπίπτει στις φλέγουσες κατηγορίες που θα μας έκαναν να ξεγράψουμε κάποιον.

    Κι εξηγούμαι: είναι το τρεντ της εποχής να χαρακτηρίζονται τα πάντα φασισμός, από οποιαδήποτε πλευρά πλέον. Κι αυτό είνανι προβληματικό, τη στιγμή που αποδυναμώνει ουσιαστικά τη βαρύτητα της λέξης. Τα χρυσαύγουλα και διάφοροι φιλελέδες και νοικοκυραίοι μιλούν για κόκκινους φασίστες ή αριστεροφασίστες ή βάλτε με το μυαλό σας όλα τα γλυκούλια υποκοριστικά που βγάζουν, οι διάφοροι κολλημένοι καταλογίζουν φασιστική συμπεριφορά απέναντι στα μπρόκολλα και τα αυγά, ο φεμινισμός έχει χάσει ΚΑΘΕ ΓΑΜΗΜΕΝΟ μέτρο, σε βαθμό που τελικά μάλλον βλάπτει το ίδιο το φεμινιστικό κίνημα κι ερχόμαστε τώρα σε αυτή την εποχή να συζητήσουμε για το ποιους θα αποκλείαμε και γιατί. Κι όχι μόνο αυτό, αλλά να το ξεχειλώνουν ορισμένοι, χαρακτηρίζοντας όσους δεν κάνουν το ίδιο (δηλαδή το εμπάργκο) φασίστες, μισογύνηδες κτλ κτλ.

    Όλα αυτά είναι πολύ προβληματικά και με δεδομένο ότι ορισμένοι χάνουν την ουσία των πραγμάτων και τους είναι πανεύκολο να κατονομάσουν και να κατηγοριοποιήσουν ανθρώπους ή συμπεριφορές, τα πράγματα γίνονται χειρότερα. Για μένα, δεν είναι δεδομένο ότι ο ακροατής του κάθε Oliveri ή των κάθε MGLA είναι φασίστας ή offender ή οτιδήποτε σχετικό, ΕΚΤΟΣ αν όλη η φιλοσοφία/ιδεολογία της μπάντας είναι ξεκάθαρη και προάγεται μέσω τόσο της συμπεριφοράς τους όσο και του έργου τους. Εκεί θεωρώ ότι επιβάλλεται περιθωριοποίηση της μπάντας κι όχι των ακροατών/οπαδών, που πολλές φορές άγονται και φέρονται. Στην τελική, συνήθως οι μαλάκες είναι και θρασσύδειλοι, όσο περισσότερο αποδυναμώνονται οι πυρήνες/αρχηγοί τους, τόσο εξαφανίζονται οι υπόλοιποι κιόλας.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  7. #7
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    1ον, προφανώς ήταν λάθος μου που σχολίασα εξ αρχής, δεκτό.
    2ον, είναι κουβέντα που έχει γίνει σε πολλαπλές περιπτώσεις και επίπεδα και πραγματικά αδυνατώ να πιστέψω ότι, όσο γνωρίζω εσένα καθώς και μέρος του κοινωνικού κύκλου σου πάνω-κάτω, δεν ξέρεις τα επιχειρήματα εκατέρωθεν στο εν λόγω debate. Εν ολίγοις, αποκλείεται να είσαι τόσο ανίδεος και να έρχεσαι στο ER εν έτει 2019 με ειλικρινή απορία το "Oliveri=Mgla, γιατί όχι;". Hence, προβοκάτορας. Γιατί για ειλικρινά ηλίθιο δε σε κόβω.
    3ον, όταν φώναζα να κλείσει το τσατ, όλοι τις κότες. Φάτε τα τώρα, δε θα γράφω μόνος σαν μαλάκας.

    edit:
    @Good Son
    Last edited by Parasight; 03-10-2019 at 13:14.

  8. #8
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Λοιπόν. επειδή μόλις κλείσαμε για το κοινό και κάνω το διάλειμμά μου, σταχυολόγησα χθεσινή στιχομυθία στο τσατ, να φύγει και η απορία από τον Good Son, που οκ δεν τον καίει και τόσο αλλά κατά τα άλλα "τι κάνει το φεμινιστικό κίνημα της πόλης πσυχούλες μου χοχοχο"

    <ER_user> εχει να κανει και με τις συμπαθειες/αντιπαθειες αλλων, πχ "λολ @ μπλακ μεταλ" "λολ @ μανογουορ"

    <Parasight> προσωπικά έχω αποκηρύξει ανσέλμο ενώ με παντέρα μεγάλωσα
    <Parasight> μην κρίνετε εξ ιδιων τα αλλότρια
    <ER_user> θεωρεις πως οποιος παει να δει ανσελμο ειναι συνειδητα φασιστας/υπερμαχος του ναζισμου;
    <Parasight> όχι, μιλάω προσωπικά για μένα. ούτε θα επιτεθώ σε κάποιον που πάει. εκεί είναι η διαφορά μας
    <Parasight> εσύ όμως στον βωμό του "κάνω κουβέντα" θα παίξεις με όλο αυτό
    <Parasight> "γιατί δέχεστε αυτόν ενώ απορρίπτετε τον άλλο"
    <Parasight> κανείς δεν το έπαιξε αστυνομία, αυτό πρέπει νακαταλάβεις
    <ER_user> δε συμφωνω πως υπαρχει διαφορα εκει, κι εγω θεωρω πως ο καθενας παει οπου θελει

    <Parasight> με αυτές τις "κουβέντες" πάμε σε λογικές μαρφιν
    <ER_user> το "γιατι δεχεστε αυτον ενω απορριπτετε τον αλλον" δεν το λεω για να απορριψετε τον ολιβερι
    <Parasight> δε θα δικαιολογηθώ γιατί πάω όπου πάω, ούτε γιατί απορρίπτω κάποιους άλλους.
    <ER_user> εχεις μπερδευτει σαυτο το σημειο
    <Parasight> επειδή ποτέ δεν έκανα κήρυγμα σε κανέναν, ούτε έβγαλα μαύρη λίστα για να είναι κάποιος φίλος μου
    <OniBocho> όχι γιατί δε θα δικαιολογηθείς. γιατί πάμε σε λογικές μαρφίν

    <Parasight> πώς δεν πάμε
    <ER_user> σε κατι φβ "οποιος παει εκει/πει αυτο/κανει λαικ εκει να διαγραφει μονος του απ τους φιλους μου παρακαλω"
    <Parasight> μου λες για έναν τύπο ο οποίος κατηγορήθηκε για κάτι και έκανε δικαστικό συμβιβασμό χωρίς να ξέρουμε λεπτομέρειες. και βγαίνει ο άλλος και λέει ΝΑΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥς ΜΓΚΛΑ ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΦΑΣΙΣΤΕΣ
    <Parasight> φακ λότζικ δλδ
    <ER_user> για τους μγλα ξερουμε λεπτομερειες;

    <Parasight> ξέρουμε το ότι δεν ξεκαθάρισαν ποτέ τη θέση τους ενώ θα μπορούσαν άνετα να το κάνουν
    <ER_user> παλι δε μου ειναι τοσο ξεκαθαρο γαμωτο
    <Parasight> αντί αυτού προτίμησαν το gaslighting
    <ER_user> δηλαδη το "δεν παραδεχτηκαν οτι ειναι φασιστες, ουτε οτι δεν ειναι, ο αλλος δηλωσε ενοχος αλλα δεν ξερουμε τι εγινε"
    Parasight> εγώ κρίνω για μένα με τον δικό μου κώδικα. εσύ αν θες κάτι άλλο να σου γίνει "ξεκάθαρο", ε ψάξε βρες το
    <Parasight> πάλι δλδ συνεχίζεις όντως να συγκρίνεις τις δύο περιπτώσεις
    <ER_user> γιεπ, αλλα απ την οπτικη του οτι την πληρωνει "το κοινο" τους
    <Parasight> το ότι οι μγκλα συνεργάζονται μόνιμα με γωνστό φασίστα είναι γεγονός, δεν είναι εικασία
    <Parasight> το ότι προτιμούν να μην το ξεκαθαρίζουν ενώ τους έχει γίνει άνεσο ερώτημα από οπαδούς, είανι επίσης γεγονός
    <Parasight> "ο άλλος δήλωσε ένοχος", ξέρεις τι είναι οι δικαστικοί συμβιβασμοί στο αμέρικα, έτσι δεν είανι; να αποφευχθεί η δίκη και τα δικαστικά έξοδα ουσιαστικά
    <Parasight> όντως δεν ξέρουμε τι έγινε, αλλά ούτε είμαι και χωροφυλακή
    <ER_user> πχ εγω αρπαξα θεια και ξαδερφια μου που ψηφισαν χα και τους ειπα "δεν ξαναπατατε σπιτι μου σας παρακαλω", αμα πω στο φβ "ο κωστας απ την τριπολη ειναι φασισταριο γιατι θα παει ν ακουσει μεταλ" ειναι πιο αντιφασιστικο;
    <Parasight> όπως με λούι, που δε συμφωνώ με την καμία για την ισόβια αποπομπή του, γιατί όλοι κάνουν λάθη και μετανιώνουν. ειδικά αν δεν έχουν σκοτώσει κάποιον
    <ER_user> ναι αλλα πως ξερουμε οτι εχει μετανιωσει ο λουι; χαχα
    <Parasight> ποτέ δεν χαρακτήρισα κανέναν το ΞΑΝΑΛΕΩ ΓΙΑ 20η ΦΟΡΑ. για τον εαυτό μου μιλάω πάντα
    <Parasight> δεν έχει και τόση σημασία αν έχει μετανιώσει, όσο το να μην το ξανακάνει
    <OniBocho> άρα το πρόβλημα στον συλλογισμό του ανχόλυ είναι που δε μιλάει μόνο για τον ίδιο;
    <OniBocho> για να καταλάβω την ουσία της διαφωνίας ρωτάω
    <ER_user> ετσι καταλαβαινω κι εγω
    <Parasight> το τι θεωρώ τον καθένα εγώ είναι θέμα άποψωής μου
    <ER_user> αλλα τα δικα μου τα εχω λυμενα, απλα εχοντας τα λυμενα χαρακτηριζομαι φασιστας και μισογυνης
    <Parasight> και νομίζω έχω δικαίωμα να έχω ό,τι άποψη θέλω
    <ER_user> δε θα πρεπε να τα χω
    <OniBocho> φυσικά κι έχεις ρε συ
    <Parasight> ο ER_user προβάλλει όπου ναναι τα κόμπλεξ του που τον λένε καοιοι μισογύνη και φάσιστα
    <Parasight> ξεπέρασέ το, κι εμεα με έχουν πει μισογύνη ουκ ολίγες φορές
    <ER_user> νταξει, μαρφιν και κομπλεξ
    <ER_user> τελικα μιλαω για μενα η οχι ρε;
    <Parasight> ρε παιδί μου, εννοώ μη δίνεις σημασία τι λένε κάοπιοι άλλοι για σένα
    <Parasight> μην το παίρνεις επιθετικά
    <Parasight> κι εγώ θα έπρεπε να μαζευτώ εμβρυικά σε μια γωνία επειδή μια σαλταρισμένη με είχε πει μισογύνη για ένα αστείο που γελούσα με τη γυναίκα μου
    <Parasight> γενικώς, ΞΕΚΟΛΛΑ
    <ER_user> καλα, φασισμο θεωρω και καποιον που σε μια υποθετικια συζητηση το γυρναει σε "εχεις κομπλεξ/εισαι φασιστας/εισαι μισογυνης" , ατακες που αμεσως τελειωνουν την κουβεντα με νικητη
    <ER_user> εχω δικαιωμα να παλευω απεναντι στο φασισμο κι εγω
    <ER_user> σεις ακυρωνετε συναυλιες, εμεις ζηταμε να μην λετε φασιστα και μισογυνη τον ακυρο για χαβαλε
    <ER_user> κλπ
    <Parasight> έχουμε κάνει λίγο καραμεά τη λέξη φασισμός, και θα περίμενα από άτομα που δεν είναι ντουγάνια να μην το χρησιμοποιούν έτσι
    <ER_user> το ιδιο λεμε
    <Parasight> "αυταρχισμός" ίσως
    <Parasight> κανείς δεν ακύρωσε συναυλία τους, κανείς δεν έκλεισε το δρόμο να μην έρθουν
    <Parasight> μάλλον αυτοί χέστηκαν ότι θα έρθουν σε άδειο venuw
    <Krux> ή ο διοργανωτής χέστηκε γιατί μια στο μύριο να γίνει καμιά χοντράδα, πας με βραχιολάκια
    <Parasight> ή και αυτό κρουξ. στο φινάλε, αυτή είναι η κατάσταση
    <Parasight> αλλά δε μπορείς να πεις ότι "ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ ΜΑΣ ΑΚΥΡΩΣΑΝ ΤΟ ΛΑΙΒ, ΤΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ"
    Last edited by Parasight; 03-10-2019 at 13:57.

  9. #9
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Parasight, δεν έχω ιδέα για ποιο debate μιλάς στο προπροηγούμενο ποστ. Όπως επίσης δεν καταλαβαίνω που κολλάει το "ισαποστάκιας" ή το "η βία είναι βία από όπου και αν προέρχεται". Ουδέποτε είπα ότι "mgla = Oliveri".
    Την τρέχουσα περίοδο είναι συχνή η κουβέντα για ακυρώσεις συναυλιών λόγω του ποιόντος ενός καλλιτέχνη. Όλο αυτό το βλέπω σαν συνέπεια της πολιτικής ορθότητας ως πρίσμα για να βλέπουμε τα πράματα. Ο κόσμος δεν μένει στην ακύρωση ενός event. Χαρακτηρίζει, ξεκόβει και φέρεται απόλυτα και αφοριστικά στην διαφορετική άποψη πάνω στο θέμα "καλλιτέχνης και δημιούργημα". Δεν έχω την διάθεση και να ξανανοίξουμε αυτή την κουβέντα, μην ανησυχείς. Το point μου είναι ακριβώς ότι τα πράματα δεν είναι τόσο απλά όσοτα περιγράφει το τότε άρθρο περι mgla. Εκεί λέγεται πως "το μόνο που χρειάζεται να κάνουμε είναι να πούμε όχι σε 2 - 3 καλλιτέχνες που μας άρεσαν".

    Η περίπτωση του Oliveri είναι ένα καλό παράδειγμα και εξηγούμαι. Καταρχάς κατακριτέα συμπεριφορά δεν είναι μόνο το να είναι κάποιος φασίστας. Η δεύτερη μεγαλύτερη μάστιγα της εποχής μας σύμφωνα με το ευρύ αριστερό κίνημα είναι οι εκφραστές της πατριαρχίας. Ο Oliveri από ότι ξέρω, είναι ένας άνθρωπος που του κάνανε ντου οι μπάτσοι κατόπιν κλήσης της κοπέλας του. Την κράτησε όμηρο για αρκετή ώρα. Όταν το σκηνηκό έληξε και βρήκανε κόκες και όπλα στο σπίτι του, κατηγορήθηκε από την κοπέλα για domestic violence. Καταδικάστηκε με διάφορες κατηγορίες και γενικότερα το σκηνικό με το domestic violence μάλλον δεν έγινε θέμα γιατί είχαμε 2012. Ο για χρόνια συνεργάτης του Josh Homme, παραδέχθηκε ότι τον έτζασε από το 2004 επειδή είχε βίαιη συμπεριφορά σε κοπέλα του. Ισως καλύτερο παράδειγμα από τη σύγκρισή mgla - Oliveri, είναι η περίπτωση του Louis CK. Μιας και έχουμε 2 παραδείγματα που αφορούν το ίδιο θέμα.

    Εγώ λοιπόν απλά εκφράζω μια απορία. Προσφάτως έχουν συμβεί τα σκηνικά με τους Marduk και Mgla. Εχει συμβεί το σκηνικό με τον Louis CK (πολύ πιο ήπια περίπτωση από αυτή ενος wife beater), καθώς και άλλα παραδείγματα. Πως γίνεται να σκάει ο Oliveri και να μην γίνεται καν αναφορά; Δεν είναι ενημερωμένος ο κόσμος; Δεν είναι η ιστορία του Oliveri όπως την παρουσιάζω; Είναι οκ να ρίχνεις μπάτσες αλλά όχι οκ να ρωτάς κάποια αν μπορείς να την παίξεις μπροστά της;

    Δεν παίρνω κάποια θέση, απλά τονίζω το οξύμωρο της υπόθεσης.

  10. #10
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Να πω ότι είμαι ο πρώτος που θα σταθεί απέναντι στους δογματικούς τύπους που κουνάνε το δάχτυλο στους απέναντι. Έχω φίλους που θα πήγαιναν και Marduk και Mgla, και αυτό δε θα άλλαζε τη σχέση μου μαζί τους. Όπως και δεν την άλλαξε, καθώς, ασχετως που δεν έγιναν τα λάιβ, η πρόθεσή τους ήταν/είναι γνωστή. Δεν το παίζω χωροφύλακας κανενός, και όποιος το κάνει πρώτος το λίθο βαλλέτω κλπ.
    Από την άλλη, υπάρχουν και οι τύπου ER_user που αποκτούν ψυχολογικά επειδή κάποιοι άλλοι (συνήθως σαν τους δογματικούς τύπους που αναφέρω παραπάνω) τους κακοχαρακτηρίζουν. Και η αντίδρασή τους είναι να είναι εριστικοί/"προκλητικοί" με πνεύμα κάνοντας μια αέναη κουβέντα για την κουβέντα με χιλιάδες στροφές χωρίς ουσιαστικό νόημα, απλά αποπειράμενοι να ξεφορτωθούν αυτή την ηλίθια ενοχή-ή-ό,τι-άλλο-σκατά-είναι που φορτώθηκαν επειδή κάποιος τους αποκάλεσε φασίστα ή μισογύνη.

    Πραγματικά δεν ξέρω ποια από τις δυο κατηγορίες είναι πιο τραγική.

Similar Threads

  1. Street Mode 2019
    By tsimpouklano in forum Live & Events Talk
    Replies: 15
    Last Post: 23-09-2019, 17:53
  2. Street Mode 2018
    By tsimpouklano in forum Live Reports
    Replies: 41
    Last Post: 13-10-2018, 08:57
  3. KEN MODE - Venerable LP
    By Throatruiner Records in forum Self-Promotion
    Replies: 1
    Last Post: 21-10-2012, 13:57
  4. VGA Mode λέει
    By Shrinebuilder in forum PC & Games
    Replies: 5
    Last Post: 04-05-2010, 21:48
  5. Survival Mode
    By Atheist in forum General Discussion
    Replies: 147
    Last Post: 11-11-2006, 17:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •