Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: le rapidograph

  1. #1
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default le rapidograph

    www.lerapidograph.com

    κάνει το "feathers" στο 9 και είναι θεούλης.




    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    πώς φαίνεται ότι ούτε ο τύπος ούτε εσύ που σ'αρέσει έχετε πάρει ποτέ ψυχοτρόπα ε.

  3. #3
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    φαίνεται ε; μπράβο τσάκαλε.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  4. #4

  5. #5
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default









    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    Quote Originally Posted by fandango View Post
    φαίνεται ε; μπράβο τσάκαλε.
    μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί σου φαίνεται αστείο το συγκεκριμένο στριπ;

    ρωτάω χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας, είμαι όντως περίεργος.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    363

    Default




  8. #8
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by LokiTricksterGod View Post
    Quote Originally Posted by fandango View Post
    φαίνεται ε; μπράβο τσάκαλε.
    μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί σου φαίνεται αστείο το συγκεκριμένο στριπ;

    ρωτάω χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας, είμαι όντως περίεργος.
    run4rum, καίγεσαι να ακούσεις κάτι για το μουνί της μάνας σου και υπερμεγέθη μαύρα πέη, αλλά δε λέω τίποτα γιατί έχω και μία αγωγή.

    Λόκι, εγώ το στριπ το έκρινα μη έχοντας καμία εμπειρια από ψυχοτρόπα, μόνο από την εμπειρία που έχω στα κόμικς, και μου άρεσε, μου φάνηκε αστείο ρε παιδί μου, επίσης μου αρέσει ο τρόπος σχεδιασμού των χαρακτήρων του (γενικά, όχι μόνο στο συγκεκριμένο) και είναι από αυτούς που διαβάζω τα κόμικς τους και σκέφτομαι ''πω ρε πούστη, έτσι θέλω κι εγώ να σχεδιάζω", όχι επειδή είναι υπεργαμάουα ή κάτι τέτοιο, απλά εμένα αυτό το στυλ με αγγίζει πολύ, όπως και του Παναγιώτη Πανταζή πχ (re/store diaries, αν διαβάζεις 9), αυτά.

    σειρά σου τώρα, εσενα γιατί δε σου άρεσε;

    τέλος πάντων, ξέχνα το στριπ με τα ψυχοτρόπα, βάζω τούτο δω:


    Spoiler
    inb4 "πως φαίνεται ότι ούτε ο τύπος ούτε εσύ που σ'αρέσει είχατε ποτέ τη Μαίρη Πόππινς νταντά"
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    Quote Originally Posted by fandango View Post
    Quote Originally Posted by LokiTricksterGod View Post
    Quote Originally Posted by fandango View Post
    φαίνεται ε; μπράβο τσάκαλε.
    μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί σου φαίνεται αστείο το συγκεκριμένο στριπ;

    ρωτάω χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας, είμαι όντως περίεργος.
    run4rum, καίγεσαι να ακούσεις κάτι για το μουνί της μάνας σου και υπερμεγέθη μαύρα πέη, αλλά δε λέω τίποτα γιατί έχω και μία αγωγή.

    Λόκι, εγώ το στριπ το έκρινα μη έχοντας καμία εμπειρια από ψυχοτρόπα, μόνο από την εμπειρία που έχω στα κόμικς, και μου άρεσε, μου φάνηκε αστείο ρε παιδί μου, επίσης μου αρέσει ο τρόπος σχεδιασμού των χαρακτήρων του (γενικά, όχι μόνο στο συγκεκριμένο) και είναι από αυτούς που διαβάζω τα κόμικς τους και σκέφτομαι ''πω ρε πούστη, έτσι θέλω κι εγώ να σχεδιάζω", όχι επειδή είναι υπεργαμάουα ή κάτι τέτοιο, απλά εμένα αυτό το στυλ με αγγίζει πολύ, όπως και του Παναγιώτη Πανταζή πχ (re/store diaries, αν διαβάζεις 9), αυτά.

    σειρά σου τώρα, εσενα γιατί δε σου άρεσε;

    τέλος πάντων, ξέχνα το στριπ με τα ψυχοτρόπα, βάζω τούτο δω:


    Spoiler
    inb4 "πως φαίνεται ότι ούτε ο τύπος ούτε εσύ που σ'αρέσει είχατε ποτέ τη Μαίρη Πόππινς νταντά"
    χεχ, ωραίο αυτό με τη μαίρη, μπήκα στη σελίδα του, χαριτωμένο σκίτσο γενικά αλλά το χιούμορ λίγο κρύο το βρήκα.

    δε μου άρεσε γιατί... ε... να σε παραφράσω "δε μου φάνηκε αστείο ρε παιδί μου", δε ξέρω που βασίζει το παντσλάην του, σε καμμένους τύπους που κουμπώνονται για να μπορέσουν να φχαριστηθούν τον κόσμο; πάλι όμως έτσι όπως το δείχνει είναι σα να εννοεί πρέζα (θέλουν αμέσως κι άλλο φιξάκι), ή ότι ξερωγώ με το που τελειώνει η επήρεια της ουσίας επιστρέφεις στο βαρετό γκρίζο κόσμο και θες αμέσως να ξαναξεφύγεις - δε λέω ότι δε συμβαίνουν και αυτά αλλά γενικά εντάσσεται νομίζω σε μια αρκετά αφελή άποψη του πώς λειτουργεί συνήθως το όλο θέμα.

    μπορεί βέβαια να χει βαρεθεί τα φρικιά που χτυπιούνται σα βάκχοι στα απανταχού αυτοοργανωμένα πάρτυ, αφού πρώτα έχουν πάρει κάτι, οπότε δεν τον αδικώ και πολύ.

    (ο πανπαν άλλη ιστορία, και πιο όμορφο σκίτσο και μ'αγγίζει περισσότερο. )

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    363

    Default

    fandango, αγωγή αγωγιάτη; μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά κι έτσι;

  11. #11
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    run4rum όντως σκάσε.

    Πλάκα είχε αυτό με τη Μαίρη, το πρώτο απλά βλέπει τα ψυχοτρόπα όπως ο Ευλογητός απ' τη Λάμψη το χασίσι, εντελώς πολίτικαλι κορέκτ και με τεράστια άγνοια (μαντεύω το δεύτερο) δηλαδή.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  12. #12
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by LokiTricksterGod View Post

    χεχ, ωραίο αυτό με τη μαίρη, μπήκα στη σελίδα του, χαριτωμένο σκίτσο γενικά αλλά το χιούμορ λίγο κρύο το βρήκα.

    δε μου άρεσε γιατί... ε... να σε παραφράσω "δε μου φάνηκε αστείο ρε παιδί μου", δε ξέρω που βασίζει το παντσλάην του, σε καμμένους τύπους που κουμπώνονται για να μπορέσουν να φχαριστηθούν τον κόσμο; πάλι όμως έτσι όπως το δείχνει είναι σα να εννοεί πρέζα (θέλουν αμέσως κι άλλο φιξάκι), ή ότι ξερωγώ με το που τελειώνει η επήρεια της ουσίας επιστρέφεις στο βαρετό γκρίζο κόσμο και θες αμέσως να ξαναξεφύγεις - δε λέω ότι δε συμβαίνουν και αυτά αλλά γενικά εντάσσεται νομίζω σε μια αρκετά αφελή άποψη του πώς λειτουργεί συνήθως το όλο θέμα.

    μπορεί βέβαια να χει βαρεθεί τα φρικιά που χτυπιούνται σα βάκχοι στα απανταχού αυτοοργανωμένα πάρτυ, αφού πρώτα έχουν πάρει κάτι, οπότε δεν τον αδικώ και πολύ.

    (ο πανπαν άλλη ιστορία, και πιο όμορφο σκίτσο και μ'αγγίζει περισσότερο. )
    ωραία, ίσως το νόημα του πρώτου στριπ να μην το πήρα τόσο σοβαρά όσο έπρεπε, ή εσύ το πήρες πιο σοβαρά απ'ότι έπρεπε, τεσπα, για το punchline που λες νομίζω ότι στα περισσότερα στριπάκια του φαίνεται ότι δεν κοιτάει να κάνει εκείνο το τελευταίο καρέ που θα σε κάνει να ξεκαρδιστείς (πχ Αρκάς) αλλά κάτι πιο..εγκεφαλικό, όχι μαλακία, κάτι πιο διαφορετικό ας πούμε. προφανώς μερικές φορές δεν θα του βγει.

    αυτό εδώ δηλαδή:


    δε θα σε κάνει να χτυπιέσαι απ'το γέλιο, αλλά εμένα μου φαίνεται γαμάτο, τόσο γαμάτο που έχω κάνει τόσα ποστς για τον συγκεκριμένο και μετά θα πρέπει να αποδείξω ότι δεν είναι συγγενής μου.

    για τον πανπαν, τον ανέφερα ως παράδειγμα εκείνου που κάνει κόμικ που αν τα δείξεις σε κάποιον ίσως να σου πει "ε...μάλιστα. και;", όπως είχε γίνει με το "τώρα πια ξυπνάω με τον ήλιο" που το έχω διαβάσει καμιά 200αριά φορές και με έχει αγγίξει όσο λίγα κόμικ, και όταν το εδωσα σε μια φίλη μου προπαθούσα να εξηγήσω το λόγο που το θεωρούσα τόσο σημαντικό ώστε να της το δώσω να το διαβάσει.

    το ίδιο πάνω κάτω και με τον Μαυρέα απ'το 9.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  13. #13
    διασκεδάννυμ cancer's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    sta vouna.
    Posts
    5,572

    Default

    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Πλάκα είχε αυτό με τη Μαίρη, το πρώτο απλά βλέπει τα ψυχοτρόπα όπως ο Ευλογητός απ' τη Λάμψη το χασίσι, εντελώς πολίτικαλι κορέκτ και με τεράστια άγνοια (μαντεύω το δεύτερο) δηλαδή.
    pragmatika grafeis entelws stin tixi.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    363

    Default

    η διακεκριμένη ανατροφή μου μου επιτρέπει να διακρίνω μια εμπάθεια προς το άτομο μου, εσύ να σκάσεις και να πλαντάξεις dythor, ok? κι άλλη φορά fandango να βάλεις guest list στην αρχη των thread που ανοίγεις να ξέρουν ποιοι μπορούν να απαντήσουν χωρίς να φάνε βρίσιμο βροντώντας βγαίνοντας την πόρτα δυνατά σε σένα και τη μία αγωγή σου

  15. #15
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by run4rum View Post
    η διακεκριμένη ανατροφή μου μου επιτρέπει να διακρίνω μια εμπάθεια προς το άτομο μου, εσύ να σκάσεις και να πλαντάξεις dythor, ok? κι άλλη φορά fandango να βάλεις guest list στην αρχη των thread που ανοίγεις να ξέρουν ποιοι μπορούν να απαντήσουν χωρίς να φάνε βρίσιμο βροντώντας βγαίνοντας την πόρτα δυνατά σε σένα και τη μία αγωγή σου
    καθυστερημένε-η run4rum, όπως σε κάθε θρεντ μπήκες εδώ και έκανες ένα άσχετο ποστ με λινκ, και αντε, αν ήταν ο Λινκ από το Ζέλντα να πω οκ, όχι, έβαλες 2 στριπάκια του Αρκά, ένα άλλο πάλι άσχετο, ένα αναψυκτικό και ένα άρθρο της πούτσας για να πεις ΤΙ;

    βάλε λοιπόν το κλαψομούνικο θιγμένο ύφος στον κώλο σου, σκάσε πια γαμώ το σπίτι σου, και όπως βγαίνεις, πριν βροντήξεις την πόρτα πάρε και τα σκουπίδια.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •