Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 60

Thread: υποτιμημενα αλμπουμς απο μπαντες στα γεραματα.

  1. #16
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    λοιπον, θα το εβαζα στα ηλεκτρονικο_περιεργα_ξερωγω αλλα μου ηρθε η ιδεα για το θρεντ οποτε φατε το στην μαπα. ξεθαψα αυτο:

    (ξεπερναμε το αθλιο εξωφυλλο)

    γερός δισκος, ξαναδουλευουν κομματια του ντεμπισι πανω απο σπασιδομπιτια (μεταφραση του breakbeats). τωρα δεν ξερω αν θα σας αρεσει το γεγονος οτι κρατανε λιγη απο την παλιατζουρα που τους γεννησε στον ηχο αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν δινω δεκαρα κιολας.

    παραγνωρισμενος δισκος τους, περασε στο ντουκου γιατι βγηκε στα γεραματα των αρτ οφ νοϊζ. κριμα κιολας. που αλλου θα ακουσετε ντεμπισι και ρακίμ μαζι παλληκαρακιαμ';;;


    εντιτ: επισης απ'τους γαμηστεροτερους τιτλους δισκων στην ιστορια της μουσικης και δεν ακουω κουβεντα.
    Λολ αυτό το είχα πάρει πριν χρόνια πολλά από το μετρόπολις για κάνα 2ευρω και είχα ξεχάσει να το ακούσω. Θα το κάνω όταν πάω σπίτι!
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  2. #17
    Rad Child Nasum's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Gomorrah
    Posts
    2,332

    Default



    Αμφιλεγόμενο άλμπουμ το αποπάνω.Σίγουρα δεν το βάζω ίσα και όμοια με το "Power From Hell" αλλά μου φάνηκε αρκετά δυναμικό το comeback των παππούδων από το Bristol.

    Και θα έρθει κάπου εδώ ο diehard οπαδός/πρωτοδισκάκιας και θα σου πει "Μα καλά!Εδώ παίζουν κάτι μεταξύ Exodus και Testament!" και θα έχει και δίκιο.

    Η ουσία όμως είναι ότι το κάνουν καλά.Αν ξεπεράσεις κάποια μικροσκαλώματα θα τον θεωρήσεις άκρως ευχάριστο δίσκο.Εξάλλου οι ίδιοι οι Onslaught έχουνε αποδείξει στο παρελθόν ότι ποτέ δεν ήταν προσηλωμένοι σε ένα και μοναδικό μουσικό ύφος.

    Ενδεικτικό κομμάτι:

    Last edited by Nasum; 16-02-2011 at 15:47.
    Мама Люба давай, давай, давай


  3. #18
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Δεν ξέρω κατά πόσο είναι υποτιμημένο, αλλά σίγουρα ένα άλμπουμ Robert Wyatt δεν κάνει πια το θόρυβο που έκανε κάποτε. Πάντως είναι ΑΛΜΠΟΥΜΑΡΑ




    Robert Wyatt - Comicopera
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    λοιπον, θα το εβαζα στα ηλεκτρονικο_περιεργα_ξερωγω αλλα μου ηρθε η ιδεα για το θρεντ οποτε φατε το στην μαπα. ξεθαψα αυτο:

    (ξεπερναμε το αθλιο εξωφυλλο)

    γερός δισκος, ξαναδουλευουν κομματια του ντεμπισι πανω απο σπασιδομπιτια (μεταφραση του breakbeats). τωρα δεν ξερω αν θα σας αρεσει το γεγονος οτι κρατανε λιγη απο την παλιατζουρα που τους γεννησε στον ηχο αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν δινω δεκαρα κιολας.

    παραγνωρισμενος δισκος τους, περασε στο ντουκου γιατι βγηκε στα γεραματα των αρτ οφ νοϊζ. κριμα κιολας. που αλλου θα ακουσετε ντεμπισι και ρακίμ μαζι παλληκαρακιαμ';;;


    εντιτ: επισης απ'τους γαμηστεροτερους τιτλους δισκων στην ιστορια της μουσικης και δεν ακουω κουβεντα.
    Λολ αυτό το είχα πάρει πριν χρόνια πολλά από το μετρόπολις για κάνα 2ευρω και είχα ξεχάσει να το ακούσω. Θα το κάνω όταν πάω σπίτι!
    εγώ το χα πάρει για τέσσαρα! κακώς που δε τ΄άκουσες, αλμπουμάρα, το χα ποστάρει πριν κάτι χρόνια (νομίζω εγώ τόνε έμαθα κιόλας αυτό τον δίσκο στο χρήστη κάλκι αλλά δε παίρνω και όρκο κιόλας)
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    157

    Default

    Μια φιλική μούτζα για Μούνσπελ: θέμα γίνεται για μουσικούς στα γεράματα. Αντιλαμβάνομαι το πνεύμα όμως, και μπορείς να βρεις την υγειά σου σε αυτή τη στήλη του Ντεσιμπέλ, όπως τη βρήκα και εγώ. Όλη η υποτιθέμενη σαβούρα συγκεντρωμένη.

  6. #21
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default


    Μanilla Road "Gates of Fire"

    Μου αρέσει πολύ αυτός ο δίσκος! Δεν βρίσκω κάτι κακό στον ήχο των τυμπάνων, ο οποίος είναι κάααπως death metal, ούτε στις φωνητικές επιλογές του Mark "the Shark" Shelton! Όπως πάντα, αυτή η μπαντάρα κρατάει τα μπόσικα στην ποιότητα στον παγκόσμιο metal χάρτη...
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  7. #22
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default



    Ανέλπιστα γαμάτο το τελευταίο, ανόμοια με το αρκετά άνισο προηγούμενο.

  8. #23
    Wriggle redeemer's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    dystopian suburbs
    Posts
    547

    Default


    Και σε πιο ωραίο-αλλά-γκέυ μοτίβο Playing the angel από Depeche Mode.

  9. #24
    post modern vegetarian h2he's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    here
    Posts
    433

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    Δεν ξέρω κατά πόσο είναι υποτιμημένο, αλλά σίγουρα ένα άλμπουμ Robert Wyatt δεν κάνει πια το θόρυβο που έκανε κάποτε. Πάντως είναι ΑΛΜΠΟΥΜΑΡΑ



    Robert Wyatt - Comicopera
    Αυτό γενικά είχε πάρει αποθεωτικές κριτικές πάντως (δικαίως)
    Can't get it down without crying

  10. #25
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default

    Quote Originally Posted by Ra Pariah View Post

    Μanilla Road "Gates of Fire"

    Μου αρέσει πολύ αυτός ο δίσκος! Δεν βρίσκω κάτι κακό στον ήχο των τυμπάνων, ο οποίος είναι κάααπως death metal, ούτε στις φωνητικές επιλογές του Mark "the Shark" Shelton! Όπως πάντα, αυτή η μπαντάρα κρατάει τα μπόσικα στην ποιότητα στον παγκόσμιο metal χάρτη...
    πέστα πέστα

    όχι πως τα προηγούμενα 2 της επανασύνδεσης είναι άσχημα, αλλά αυτό εδώ είναι δισκάρα - κ το επόμενο μ αρέσει βέβαια αρκετά, χεχε
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  11. #26
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    manowar louder than hell

    akoma de katalavainw giati to thavane thavoune. afou gamaei
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  12. #27
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    αλλα νομιζω πως το συγκεκριμενο αλμπουμ ειναι ενα διαμαντακι σκετο, και προσωπικα ισως να το προτιμω απο καποια αλλα αλμπουμ τους που θεωρουνται κλασικα και "αριστουργηματα". Σιγουρα απο το Dark Side Of The Moon.
    θεωρω δεδομενο οτι τους Floyd τους εχεις στιψει,και περιμενω τα ''καποια αλλα'' με απεραντη περιεργεια
    τα ''καποια αλλα'' τα περιμενω με περιεργεια κ γω.. Μονο τα soundtracks ΙΣΩΣ αλλα κ παλι αυτα δεν θεωρουνται κλασικά..

    ρε παιδια οκ, γουστα κλπ, κ εμενα το αγαπημενο πινκ φλουντ ειναι το wall, δεν συμφωνουν κ πολλοι,
    αλλα το να λεμε χειροτερο αλμπουμ τους το DSOTM φτανει σε όρια ανωμαλιας ε
    απειρες βδομαδες στο τοπ200 billboard, toses k toses επανεκτελέσεις απο reggae(v.a) k ηλεκτρονικα (ott/sphongle) mexri Flaming Lips me olon ton kalo ton kosmo mesa, e tou pousth !
    Από την άλλη, γουατεβερ, σεβαστές ολες οι αποψεις.
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  13. #28
    post modern vegetarian h2he's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    here
    Posts
    433

    Default

    Η επιτυχία ενός album πάντως δεν είναι και ιδιαίτερα σοβαρός παράγοντας για να κρίνεις αν είναι καλό ένα album, ειδικά όταν μιλάμε για προσωπικές απόψεις. Με την εξαίρεση του "Great gig in the sky", δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο κομμάτι το οποίο μπορώ να βάλω δίπλα στα πραγματικά τεράστια τους, κυριώς σε συναισθηματικό αντίκτυπο.
    Can't get it down without crying

  14. #29
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    αλλα το να λεμε χειροτερο αλμπουμ τους το DSOTM φτανει σε όρια ανωμαλιας ε
    Αυτό είναι μεγάλη μαλακία να το λες γιατί κανείς δεν ισχυρίστηκε κάτι τέτοιο. Στο quote που κάνεις λέει "προτιμώ από" ενώ ο χρήστης/χρήστρια με τη γατούλα είπε "λιγότερο αγαπημένο".

  15. #30
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    Συμφωνω πληρως πως η εμπορικη επιτυχία δεν καθοριζει την αξια ενος δισκου (δεν έθεσα μονο αυτον τον παραγωντα αλλωστε..) αλλα οκ ρε σεις, μην παιζουμε με τις λεξεις..
    Quote Originally Posted by h2he View Post
    Από κάποια άλλα δεν ξέρω, αλλά και εμένα το DSOTM είναι το λιγότερο αγαπημένο μου album από Floyd σχετικά άνετα
    Άρα οχι το 'χειρότερό μου' ?

    Προσωπικές απόψεις, ναι, απλά μου φαίνεται πολυ περίεργη άποψη, ειδικα για τον συγκεκριμενο δισκο,γιαυτο το συζητάμε

    Με την εξαίρεση του "Great gig in the sky", δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο κομμάτι το οποίο μπορώ να βάλω δίπλα στα πραγματικά τεράστια τους, κυριώς σε συναισθηματικό αντίκτυπο.
    Breathe-Us and Them- KAI BRAIN DAMAGE re file !!
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 17:34
  2. 2006 αλμπουμς
    By cavity in forum Music Discussion
    Replies: 11
    Last Post: 15-01-2007, 17:10
  3. Μπάντες που ενδιαφέρονται για er fest?
    By Dragonlord in forum Live & Events Talk
    Replies: 144
    Last Post: 19-10-2005, 15:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •