Page 39 of 40 FirstFirst ... 2937383940 LastLast
Results 571 to 585 of 591

Thread: Breaking Bad

  1. #571
    Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    40

    Default

    Δε ξέρω γι' αυτά που λες, αλλά εμένα η σειρά πάντα μου έβγαζε αβάσταχτη κατάθλιψη αμερικάνικης σαμπέρμπια. Δε ξέρω που οδηγεί αυτή η ατμόσφαιρα αλλά δε μου φαίνεται απίθανο ένας τύπος σα το walter να ήταν ένας απλός μεσήλικας με κατάθλιψη πριν τα κάνει όλα breaking bad

  2. #572
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Ενι, εγω αυτο που ειδα ειναι ενας τυπος που ειδε το χαρο με τα ματια του πραγμα που τον ωθησε σε ορισμενες υπερβασεις, στις οποιες στο μεγαλυτερο κομματι της σειρας ηταν χεσμενος πανω του. Ναι, εδειξε και πολλα, ουσιαστικα σημαδια αυτοπεποιθησης που νομιζω πως αυτο ειναι που σ ενοχλει και αλιμονο αν δεν συνεβαινε με ολα τα γεγονοτα που περνουσε στο ενδιαμεσο.

    Παρολα αυτα οσο και να μην αρεσουν σε καποιον ορισμενα σημεια δε καταλαβαινω γιατι δεν ειναι πειστικος. Νομιζω πως ως ρολος ειναι κλειδι για την ατμοσφαιρα της σειρας σε σημειο που δε νομιζω πως θα ηταν εξ ισου πετυχημενη με αλλον χαρακτηρα ή ηθοποιο στη θεση του, θελουν να περασουν ενα συγκεκριμενο φιλινγκ και το πετυχαινουν. Και αυτα τα λεω ενω υπηρξαν σημεια που σε μενα για αλλους λογους φαινοταν υπερβολικος πχ το σκηνικο που μιλανε στο σχολειο για το αεροπλανο.
    Last edited by Taksitzhs; 26-07-2015 at 04:34.

  3. #573
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    μπορεί να κάνω μεγάλο λάθος και να με διορθώσουν οι ψυχολογοι του φορουμ, αλλά μου φαίνεται αφύσικο, ένας τύπος σαν τον γουαιτ, που φαίνεται να το 'χει μέσα του οχι μονο να σκοτώσει εν ψυχρώ, αλλά δείχνει και τέτοια αρχηγικά χαρακτηριστικά, να ζει όλη του τη ζωη σα μικρομεσαίος υπαλληλάκος και να μην έχει δείξει καθόλου νεύρο όλα αυτά τα χρόνια. Να ασχολιόταν με άλλο σταρτ απ, να έκανε κάτι κι όχι να καθαρίζει αυτοκίνητα ως δεύτερη δουλεια, Και το μυαλό φαίνεται να έχει και τις ικανότητες να οργανωθεί. Ακόμα κι αν he broke bad, θα γινόταν αλλιώς, για μένα αυτοί οι τύποι είναι που κάποια μέρα εξαφανίζονται, αυτό με ενοχλεί, το πως he broke bad.

    Από την άλλη για να είμαι και δίκαιη, δεν ξέρω τί ζωή προ κρυσταλ μεθ θα είχε ένας πειστικός walter.


    Ταξιτζη δεν εχεις πιασει ΤΙΠΟΤΑ για το τι με ενοχλησε στη σειρα, αστο καλυτερα, μην κανεις υποθεσεις.
    Ακριβως οτι λεει η ενι γενικα. Η ολη εξελιξη του χαρακτηρα του WW για μενα ηταν απλα οτι ναναι, και αυτο μου χαλασε μια σειρα που μεχρι και την 3η σεζον την απολαμβανα λιγοτερο ή περισσοτερο.

  4. #574
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Μα δεν ειπα και τιποτα. Καλαμπουρι εκανα σε περιπτωση που δε το καταλαβες, μαλλον δε διαβασες καλα ολο το ποστ. Εκανα ενα edit το δευτερο να ναι λιγο πιο εστιασμενο μη γινονται μπερδεματα.
    Last edited by Taksitzhs; 26-07-2015 at 04:06.

  5. #575
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Ειναι συνηθες αμα δεν εχουμε απαντηση να λεμε "καλα δεν καταλαβες τιποτα", το εχω κανει κι εγω στο παρελθον, νταξει τι να κανουμε.

  6. #576
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default



    Εντελως ασχετο quote ομως.

  7. #577
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Πάλι δεν κατάλαβα ΤΙΠΟΤΑ μάλλον

  8. #578
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ναι ή αυτο συμβαινει, ή απλα περιμενες σαν κλασικος stalker να κοτσαρεις καπου το quote μιας και σου αρεσε.
    Βεβαια ο Ταριφας ειχε αναφερθει σε μενα και στο "γιατι δε γουσταρω" ΒΒ, οποτε καμια σχεση το quote, αλλα οτι σε βολευει ρε μαν...

  9. #579
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Quote Originally Posted by Taksitzhs View Post
    Ενι, εγω αυτο που ειδα ειναι ενας τυπος που ειδε το χαρο με τα ματια του πραγμα που τον ωθησε σε ορισμενες υπερβασεις, στις οποιες στο μεγαλυτερο κομματι της σειρας ηταν χεσμενος πανω του. Ναι, εδειξε και πολλα, ουσιαστικα σημαδια αυτοπεποιθησης που νομιζω πως αυτο ειναι που σ ενοχλει και αλιμονο αν δεν συνεβαινε με ολα τα γεγονοτα που περνουσε στο ενδιαμεσο.
    Χεσμένος ήταν πριν τον καρκίνο, αφού ζούσε τη ζωή του καταπιέζοντας τον εαυτό του. Αφού είδε όντως τον χάρο με τα μάτια του, πήρε τα πράγματα στα χέρια του. Το πως έκανε downplay τον εαυτό του χωρίς να το θέλει πραγματικά αλλά επειδή φοβόταν, γίνεται ξεκάθαρο στις συνομιλίες του με τον συναίτερο που του πήρε την επιχείρηση. Βαρέθηκε να είναι ο -και καλά, γιατί υποκριτής ήταν πάντα- ηθικός ακαδημαϊκός/μαλάκας που το μόνο που κέρδισε είναι χημειοθεραπείες, ένα παιδί με ειδικές ανάγκες και μια ρουτίνα σε ένα βαρετό προάστιο (δικές του σκέψεις).

    Πως πήγε από το άκρο του ηθικού στο άκρο του αριβίστα είναι κάτι που ψυχολογικά δε νομίζω ότι θεωρείται δυνατό, αλλά εδώ μιλάμε για μια ιδιοφυϊα, είναι κάτι που συμβαίνει σταδιακά, και στο κάτω κάτω δε χρειάζεται να βάζουμε τους ρόλους σε κουτάκια. Ήταν αυτό που ήταν και ακόμα και μέσω της όποιας υπερβολής, το σενάριο πέρασε αυτά που ήθελε, και το μήνυμα είναι ρεαλιστικό. Η προσωπική μου κρίση πάντως είναι πως δεν υπήρξε καμία ουσιαστική αλλαγή στον White, αυτός ήταν πάντα, απλώς μετά τον καρκίνο άρχισε να το εκφράζει όλο και περισσότερο.
    Last edited by cloud; 27-07-2015 at 16:56.

  10. #580
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Εγω νομιζω οτι μια χαρα χεσμενος ητανε, απλα με καθε νεα εμπειρια αποκτουσε ολο και περισσοτερη αυτοπεποιθηση -πραγμα λογικο. Δε θα τον ελεγες και ιδιαιτερα ψυχραιμο πχ οταν εβλεπε τον τουκο να σαπακιαζει τον δικο του. Στις πολυ κρισιμες φασεις/κορυφωσεις εδειχνε συγκεντρωση και αποφασιστικοτητα, πραγμα οχι παραλογο γιατι πολλοι λειτουργουν ετσι, μεχρι να φτασει εκει ομως ηταν αμηχανος και ατσουμπαλος.
    Last edited by Taksitzhs; 27-07-2015 at 17:19.

  11. #581
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by cloud View Post
    στο κάτω κάτω δε χρειάζεται να βάζουμε τους ρόλους σε κουτάκια.
    Βασικά εδώ εμπερικλείεται για μένα όλο το ζουμί. Πόσες φορές διαβάζουμε απίθανες αληθινές ειδήσεις συνοδευόμενες από τη φράση "η πραγματικότητα ξεπέρασε κάθε σενάριο ταινίας". Ναι στις καθημερινές ζωές μας έχουμε μια απάντηση σχεδόν για το οτιδήποτε, σε υποθετικές ακραίες καταστάσεις νομίζουμε ότι την έχουμε αλλά αν λασκάρει η βίδα δεν πρέπει για τίποτα να είμαστε σίγουροι. Και αυτό το αποδεικνύει η ίδια η γαμημένη καθημερινότητα. Γι'αυτό το λόγο δε μπορώ να δω σοβαρά το επιχείρημα περί αλλοπρόσαλου χαρακτήρα του Walter. Μπορεί να εξηγείται λογικά η αντίδραση και η εξέλιξή του, μπορεί και όχι, αυτό όμως εξαρτάται από το τι κουβαλάει αυτός στο κεφάλι του (ως υποθετικός χαρακτήρας) και όχι στο τι κουβαλάω εγώ. Γι'αυτό δε μπαίνω καν σε αυτή τη διαδικασία, το θεωρώ ουσιαστικά άτοπο να το κάνω. Και κατά συνέπεια, απολαμβάνω την υπερσειρά

  12. #582
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    2 selides tiga sthn paparia.

    magnets bitches
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  13. #583
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post
    2 selides tiga sthn paparia.

    magnets bitches
    <3 ηθελα να το πω αλλα υπεθεσα οτι θα το πει καποιος, καποια στιγμη, καλυτερα.

  14. #584
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    TO BREAKING BAD ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΕΖΟΝ ????

    Πατήστε το λινκ από κάτω για να μάθετε τα καυτά νέα

    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .





    .
    .
    .
    .
    .
    .





    Πλάκα κάνω.
    Είδα τη σειρά πρόσφατα γιατί είχε αρχίσει να μου τη δίνει αυτό το "Καλά!, δεν έχεις δει breaking bad!?!?!?!".
    Οι υποψίες μου επιβεβαιώθηκαν σε μεγάλο βαθμό. Πάω στοίχημα ότι αρκετοί από αυτούς που ξερόχυναν τότε(και τώρα ακόμα, έχοντας την τότε αίσθηση στη μνήμη), θα "κρύωναν" αρκετά αν την ξανάβλεπαν σήμερα.
    Εγώ, ας πούμε, δε θα πρότεινα σε κανέναν, όσο απαίδευτο γατάκι και αν τον θεωρούσα, να επενδύσει 60 ώρες από τη ζωή του για να δει μια σειρά που αρχίζει να γερνάει άσχημα και έχει ξεπεραστεί από τους διαδόχους* της.

    Πάντως, ο χαρακτήρας Walter White αποζημιώνει για κάθε βασανιστικό λεπτό των σκηνών με Τζέσυ, γυναίκα Walter, κλπ

    Επίσης, καλή τρολιά το ότι η σειρά είναι λίγο αργή τις τρείς(3!) πρώτες σεζόν και μετά γίνεται της πουτάνας. Ντροπή σας, κύριοι.



    (*) με την έννοια ότι η επιτυχία της τότε, έκανε πολλούς να μυριστούν χρήμα. Όχι ότι έχω να προτείνω κάποια σειρά, "ίδια" αλλά καλύτερη.
    Resistance is useless

  15. #585
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Περάστε έξω, κύριε.

Similar Threads

  1. Replies: 10
    Last Post: 01-04-2009, 10:10

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •