Page 8 of 29 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 106 to 120 of 429

Thread: USA 2020 (former 2016)

  1. #106
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    το 4ο καρέ
    Rock or Nothing

  2. #107
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    2. Δεν ξερω ακριβως πως η ουτοπια που ειχες σκεφτει εσυ στο μυαλο σου θα ελυνε το ερωτημα "ποιος θα ειναι ο νεος πλανηταρχης το 2017" αλλα η πραγματικοτητα ειχε μονο 2 επιλογες, ειτε αυτο σου αρεσει, ειτε οχι. Βρισε τη Χιλλαρι οσο θελεις, αλλωστε ουτε καν ξερεις γιατι τη βριζεις, τη βριζεις επειδη ετσι σου ειπανε και σου δωσανε γραμμη, αλλα τελος παντων ας πουμε οτι το δεχομαι.
    λολ

  3. #108
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Fixxxer, απλά παραληρείς. Το "δε θα ψήφιζα Χίλαρυ" δε σημαίνει "γουστάρω Τραμπ με τα μπούνια".
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  4. #109
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ακόμη ένας ξεροκέφαλος μαλακας που δεν ξέρει τι γίνεται πέρα από τον Ατλαντικό και σε λίγα χρόνια θα μετανιώνει και θα ζητάει συγγνώμη στα γόνατα...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  5. #110
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Βασικά με τις αντιδράσεις που βλέπω ανακουφίζομαι ότι οι περισσότεροι άνθρωποι είναι όντως άνθρωποι και όχι ερπετά που βλέπουν ως εχθρό τον μουσουλμάνο τον εβραίο κλπ.
    Last edited by asimoulis; 31-01-2017 at 02:08.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  6. #111
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Η Ελλαδα βρισκεται στον πατο του πηγαδιου
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Η Αμερικη ειναι καπου στον ουρανο
    lol
    Ωραιο το επιλεκτικο quote σου, αλλωστε μεχρι εκει φτανει η "οξυδερκεια" σου, αλλα αμα δεν εχεις κατι να πεις, καλυτερα να το βουλωνεις, γιατι προφανως δεν καταλαβες ουτε κατα διανοια πως το εγραψα.

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    2. Δεν ξερω ακριβως πως η ουτοπια που ειχες σκεφτει εσυ στο μυαλο σου θα ελυνε το ερωτημα "ποιος θα ειναι ο νεος πλανηταρχης το 2017" αλλα η πραγματικοτητα ειχε μονο 2 επιλογες, ειτε αυτο σου αρεσει, ειτε οχι. Βρισε τη Χιλλαρι οσο θελεις, αλλωστε ουτε καν ξερεις γιατι τη βριζεις, τη βριζεις επειδη ετσι σου ειπανε και σου δωσανε γραμμη, αλλα τελος παντων ας πουμε οτι το δεχομαι.
    λολ
    Αλλος ενας με λολ και με παντελη ελλειψη οποιασδηποτε απαντησης. Οι απαντησεις σας δειχνουν ακριβως αυτο που περιμενα. Οτι τωρα που βλεπετε τον ψυχοπαθη στην καρεκλα του POTUS, ισως καπου μεσα σας να υπαρχει μια μικρη κατανοηση οτι αυτα που γραφατε προηγουμενως ηταν πιπες.

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    Fixxxer, απλά παραληρείς. Το "δε θα ψήφιζα Χίλαρυ" δε σημαίνει "γουστάρω Τραμπ με τα μπούνια".
    Κανενα παραληρημα. Το "δε θα ψηφιζα Χιλλαρυ" απο Ελληνα ειναι ατοπο, και οσο ακυρο οσο το να μου πει ο Brad ο συμπαικτης μου μεθαυριο "yeah man PASOK and ND are shit, but I wouldn't vote for Alexios". Βεβαια ο φιλος μου ο Brad μαλλον ειναι 100 φορες πιο ενημερωμενος για τον Τσιπρα απο οτι ο καθε ξερολας αναρχοαριστερος ταριφας wannabe του ΕΡ για τα αμερικανικα δρωμενα, αλλα οκ, και παλι θα τον δουλευα.

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Ακόμη ένας ξεροκέφαλος μαλακας που δεν ξέρει τι γίνεται πέρα από τον Ατλαντικό και σε λίγα χρόνια θα μετανιώνει και θα ζητάει συγγνώμη στα γόνατα...
    Ρε ζωντοβολο, ακομα και στο flaming ηλιθιες ειναι οι απαντησεις σου. Αμα θελεις να κανεις κανα καλο flame, σκεψου τι θα μου εγραφες και θα σου φαινοταν ΚΙΕΓΑΜΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ, και γραψε ακριβως το αντιθετο, μπορει να μειδιασω εστω. Τωρα το μονο που προκαλεις στο φορουμ ειναι ακριβως το ιδιο με οτι προκαλουσες απο τη στιγμη που γραφτηκες, δηλαδη καρκινο.

  7. #112

    Default

    Δηλαδή δε μπορεί όλα αυτά να τα λέμε επίτηδες γιατί απλώς σε θέλουμε πίσω στο φόρο; <3

    Πέρα από αυτό, λοιπόν, δεν ξέρω γιατί αλλά νιώθω ότι δεν μπορείς να χωνέψεις ότι το Τραμπ-Χίλαρι δεν είναι δίπολο στο οποίο αν δεν είσαι με τον έναν, είσαι με τον άλλον, ή ότι πρέπει να διαλέξεις τον λιγότερο κακό, γιατί ο άλλος είναι περισσότερο κακός. Μπορώ να καταλάβω το επίπεδο που το θέτεις εσύ, ότι ζωές ανθρώπων γύρω σου -καθώς ίσως και η δική σου- αλλάζουν/είναι πολύ κοντά στο να αλλάξουν από έναν ψυχοπαθή, εγωπαθή πρόεδρο που υπογράφει ό,τι γουστάρει και αυτό γίνεται άμεσα πραξη. Και, επίσης, μπορώ να καταλάβω τον φόβο που μπορεί να νιώθει ο οποιοσδήποτε ζει στις ΗΠΑ του Τραμπ, που μέχρι χθες ζούσε μία ασφαλή (σχετικά, καθώς όλα είναι σχετικά) ζωή στις ΗΠΑ των Μπους, Κλίντον, Μπους, Ομπάμα: πλήρωνε τους φόρους του και τα χε καλά με το κράτος, ήταν συνεπής απέναντι στα δάνειά του και δεν κινδύνευε να του πάρουν το σπίτι οι τράπεζες, οδηγούσε κάτω από το όριο ταχύτητας γιατί δεν ψηνόταν να βρεθεί απέναντι από έναν ψυχασθενή αστυνομικό που κρατά όπλο, και άλλα πολλά που είμαι σίγουρος πως γνωρίζεις καλύτερα.

    Και όχι, η αλήθεια είναι ότι όλα αυτά δε μπορώ καν να τα διανοηθώ, καθώς και είμαι αρκετές χιλιάδες χιλιόμετρα μακρυά (απαντώντας στο πού) και δε μπορώ να πω πως γνωρίζω την κουλτούρα των Αμερικάνων (απαντώντας στο πώς). Δε μπορώ να νιώσω το φόβο του να απελαθείς, του να κτίζεις μια ζωή για δεκαετίες και να κινδυνεύεις να τη χάσεις κάτω από τα πόδια σου, επειδή ο μαλάκας υπέγραψε πως μία ντουζίνα χώρες είναι οι ΚΑΚΕΣ χώρες για το 2017. Ακόμη δε μπορώ να ξέρω πως είναι πεθαίνεις ή να βλέπεις τους δικούς σου ανθρώπους να πεθαίνουν. Να καταστρέφεται το σπίτι σου και να αναγκάζεσαι να βάλεις τα παιδιά σου σε βάρκες, γιατί ακόμα και με λίγες πιθανότητες επιβίωσης είναι ο μόνος τρόπος επιβίωσης, για να πας με τούτα και με κείνα σε χώρες όπου δε σε θέλουν και σε αντιμετωπίζουν σαν αριθμό. Δεν πιστεύω ότι είσαι χαζός, καταλαβαίνεις τι εννοώ.

    Σε αυτές τις σελίδες, ελάχιστοι έχουν τοποθετηθεί υπέρ του Τραμπ (δεν ξέρω με πόση δόση τρολαρίσματος, βέβαια).
    Η φάση είναι ότι και τα δύο θα ήταν/είναι σκατά. Πολύ σκατά. Ο Τραμπ είναι το τσιρλιό που σε πιάνει ενώ ανεβαίνεις το ασανσέρ και νιώθεις να χάνεις τη γη κάτω από τα πόδια σου, ενώ η Χίλαρι οι σφικτές κουράδες της μπεκροχέσας που βρωμάν σα θάνατος. Προφανώς και δε γνωρίζουμε τι θα έκανε η Χίλαρι αν ήταν αυτή πρόεδρος. Ίσως να το μάθουμε κάποια στιγμή και τότε να μας τρίβεις στη μούρη τα posts αυτά. Το θέμα είναι ότι αυτά τα σκατά σε ανθρώπινες ζωές πέφταν και πέφτουν επάνω, οπότε στην περίπτωση που δε σε νοιάζει μονάχα η πάρτυ σου στον μάταιο τούτο κόσμο, μπορείς να πεις ούτε Τραμπ ούτε Χίλαρι.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  8. #113
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Καλά δεν ήσουν στο πυρηνικό bunker που έχωσε η Hillary τους overseas secret agents της; Τι ήθελες και βγήκες;


    Συγκινητικός tsimpoyklano που όλα τα ανάγει σε σκατοβολιό, με το γνωστό ιστορικό που έχει ο ίδιος! Όπως και να 'χει όμως, έχει δίκιο σε αυτό που λέει. Εκτός από ένα: στο ότι κι αν μετά από 1 ή 2 τετραετίες Trump βγει η Hillary, θα κάνει πράγματα που θα δώσουν την ευχαρίστηση στον κάθε Μιξξξερ να "μας τρίψει ποστ στη μούρη". Κι αυτό γιατί η διαδοχή σφιχτής κουράδας μετά από τσιρλιό, δεν κάνει τη σφιχτή κουράδα καλύτερης ποιότητας σκατό, απλά σε έχει εξασθενίσει τόσο πολύ το τσιρλιό, που απλά παρακαλείς να μην πάρεις το σφιγκτήρα σου στα χέρια.

    Α και στο ότι αυτά που γράφουμε έιναι γιατί σε θέλουμε πίσω. Όχι, στα τσακίδια ερπετό.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #114
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Σε αυτές τις σελίδες, ελάχιστοι έχουν τοποθετηθεί υπέρ του Τραμπ (δεν ξέρω με πόση δόση τρολαρίσματος, βέβαια).
    Η φάση είναι ότι και τα δύο θα ήταν/είναι σκατά. Πολύ σκατά. Ο Τραμπ είναι το τσιρλιό που σε πιάνει ενώ ανεβαίνεις το ασανσέρ και νιώθεις να χάνεις τη γη κάτω από τα πόδια σου, ενώ η Χίλαρι οι σφικτές κουράδες της μπεκροχέσας που βρωμάν σα θάνατος. Προφανώς και δε γνωρίζουμε τι θα έκανε η Χίλαρι αν ήταν αυτή πρόεδρος. Ίσως να το μάθουμε κάποια στιγμή και τότε να μας τρίβεις στη μούρη τα posts αυτά. Το θέμα είναι ότι αυτά τα σκατά σε ανθρώπινες ζωές πέφταν και πέφτουν επάνω, οπότε στην περίπτωση που δε σε νοιάζει μονάχα η πάρτυ σου στον μάταιο τούτο κόσμο, μπορείς να πεις ούτε Τραμπ ούτε Χίλαρι.

    Πρωτα απο ολα, ειμαι Αμερικανος πολιτης, λευκος, male, και οχι Λατινος. Αυτο σημαινει οτι εγω εχω τον κωλο μου καλυμμενο. Σταρχιδια μου. Δε θελω να ζω σε μια σαπια κοινωνια, ουτε εδω, ουτε στην Ελλαδα, ουτε στην Φινλανδια, ουτε στο Ιραν. Θελω να ζω σε μια οσο καλυτερη κοινωνια γινεται (πουθενα δεν ειναι τελεια). Αρα θα παλεψω για τα δικαιωματα των γυναικων, των γκεη, των λατινων, των Ιρανων, των Συριων, και του οποιουδηποτε αλλου τρωει σκατα απο καποια κατασταση επειδη ο ανθρωπος ειναι ελαττωματικο προιον.

    Αυτα για τη Χιλλαρι τα ακουω βερεσε. Ωραιες οι παπαριες του σταμ και του οποιουδηποτε αλλου εδω μεσα που τα γραφουν με στομφο, αλλα η Χιλλαρι Κλιντον ΔΕΝ ειναι ο διαβολος. Δεν καταλαβαινω γιατι προσπαθεις να με πεισεις εσυ ή ο οποιοσδηποτε οτι η Χιλλαρι ειναι μια αλλη βερζιον σκατου, και δε συμφωνω ουτε στο ελαχιστο. Ναι, ο Μπερνι Σαντερς θα ηταν η καλυτερη επιλογη, αλλα τι να κανουμε τωρα, δεν ηταν ετοιμος ο αμερικανικος λαος στις βλαχοπολιτειες για κατι τετοιο, και επειδη οι υπολοιποι δημοκρατικοι φοβηθηκαν το ενδεχομενο Τραμπ, δεν στηριξαν Μπερνι, και τωρα εφαγαν Τραμπ στη μαπα μετα το φιασκο με τις δημοσκοπησεις. Και καθεσαι εσυ και μου γραφεις γενικολογιες, γιατι για καποιο λογο εχεις πεισθει οτι η Χιλλαρυ θα εσπερνε τον τρομο και τον πανικο σε καθε χωρα της Μεσης Ανατολης.

    Δεν ξερω τι στο μπουτσο σας δινουν εκει περα στην Ελλαδα και υπαρχουν ενα σωρο Ελληνες που εχουν πεισθει οτι η Χιλλαρι θα εριχνε πυρηνικα στη Μεση Ανατολη, αλλα πρεπει να ειναι καλο χορτο, δεν εξηγειται αλλιως. Ξαναλεω, απο ταριφες ασε, εχουμε γεμισει, δε θελουμε αλλους. Οσον αφορα το διπολο που λες, δεν ειπα ποτε πως οποιος κραζει τη Χιλλαρι αυτοματως σημαινει πως ηθελε να εκλεγει ο Τραμπ. Θα σου πω ομως κατι αλλο που ειναι αναμφισβητητο. Οποιος καθεται και ασχολειται με το ποσο σκατα ειναι η Χιλλαρι αλλα δεν τον ενοχλει το ποσο σκατα ειναι ο Τραμπ (καπου 3000 φορες περισσοτερο) και δεν το αναφερει ουτε σε μια φραση του στα ποστς του, ε εχει μεγαλο προβλημα. Προβλημα που χριζει επισκεψη σε ψυχολογο ή κοπανημα στο κεφαλι μεχρι να ερθει στα ισα του.

    Το ουτε Τραμπ ουτε Χιλαρι πες το 1000 φορες μεχρι να το εμπεδωσεις, και μετα να συνειδητοποιησεις οτι ζεις σε ουτοπια. Δε γινεται αυτο που θελεις. Απλα δε γινεται. Ειναι περισσοτερο ακατορθωτο, απο το να πιασεις γκομενα την Σοφια Βεργκαρα, πως αλλιως να στο πω? Μπορεις να κατσεις να κανεις 30000 προσευχες σε 3000 διαφορετικους θεους να μην εκλεγοταν κανενας απο τους δυο, αλλα η πιθανοτητα ηταν 0%. Ακριβως 0.


    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Καλά δεν ήσουν στο πυρηνικό bunker που έχωσε η Hillary τους overseas secret agents της; Τι ήθελες και βγήκες;
    Οπως σου ειπα ηδη μια φορα, οταν θελεις να κανεις εξυπνο χιουμορακι, γραψε ακριβως το αντιθετο απο αυτο που σκεφτηκες πως θα ειναι αστειο. Εισαι λυπηρος.

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Α και στο ότι αυτά που γράφουμε έιναι γιατί σε θέλουμε πίσω. Όχι, στα τσακίδια ερπετό.
    Μη φοβασαι, μετα το ημερησιο διαλειμμα στο εμπαργκο, θα επιστρεψω στη ληθη και δε θα ποσταρω ξανα, το εμπαργκο εσπασε γιατι ειχα την περιεργεια να δω σε τι επιπεδα ηλιθιοτητας θα φτασουν οσοι γραφουν σε αυτο το τοπικ, προκειμενου να μην παραδεχθουν οτι εγραφαν ΜΑΛΑΚΙΕΣ. Και τελικα ειδα πως δεν υπαρχει πατος σε αυτο το επιπεδο, γιατι η περηφανεια του μεσου πολιτικοποιημενου ΕΡιτη ειναι ανεκτιμητη απο οτι φαινεται. Οσο γραφεις εσυ, ο καρκινος προσωποποιημενος, σε ενα καρκινιαρικο φορουμ που εχει καταντησει εμετος, δεν επιστρεφω, εισαι ασφαλης. Δεν θα συνυπαρξουμε σε κανεναν διαδικτυακο χωρο, γιατι αρνουμαι να εχω το οποιοδηποτε interaction με ενα ατομο σαν κι εσενα, που καθε του ποστ σταζει αηδια.
    Last edited by FIXXXER; 31-01-2017 at 08:26.

  10. #115
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    ειμαι Αμερικανος πολιτης


    εμπαργκο




    It all makes perfect sense.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  11. #116
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Δε ζούμε στις Η.Π.Α. για να συλλάβουμε πλήρως το κλίμα αλλά πάντως γεγονός είναι πως μέχρι και η Angela Davis τάχθηκε υπέρ της Κλίντον δεδομένων των περιστάσεων http://www.chicagoreader.com/Bleader...f-the-election

  12. #117
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνει ο τραμπ και το τημ, μου μοιάζει περισσότερο ό,τι υπονομεύουν την ίδια τους τη χώρα.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  13. #118
    But, suddenly, I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use like inspiration...

  14. #119
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Αυτα για τη Χιλλαρι τα ακουω βερεσε. Ωραιες οι παπαριες του σταμ και του οποιουδηποτε αλλου εδω μεσα που τα γραφουν με στομφο, αλλα η Χιλλαρι Κλιντον ΔΕΝ ειναι ο διαβολος.
    Επί Χίλαρυ βομβαρδίζονταν 7 χώρες ρε Αμερικανέ πολίτη.

  15. #120
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Α γίνεται εμπάργκο, τώρα το είδα αυτό.

    Φίξερ, είναι πασιφανές ότι πολιτικοποιήθηκες στα 30φεύγα σου. Αυτό φαίνεται από το πώς μιλάς για τον "μέσο αριστερό", για τον "ταρίφα", για τον "ερίτη με άποψη" κλπ. Στην πούτσα μου γράφω και σένα και την κωλοχώρα σου που μοιράζει απλόχερα την ιμπεριαλιστική κτηνωδία. Τα ίδια έλεγα στα 15 μου, τα ίδια λέω στα 28 που είμαι τώρα, μην κλάψεις.

Similar Threads

  1. [Cinema] Deadpool (2016)
    By Parasight in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 18
    Last Post: 08-02-2018, 09:50
  2. [Cinema] Warcraft (2016)
    By Parasight in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 76
    Last Post: 20-07-2016, 10:36
  3. Blastfest 2016 - 17-20 Feb 2016 - Bergen (NO)
    By jimid in forum Live & Events Talk
    Replies: 13
    Last Post: 27-02-2016, 16:49
  4. Roadburn 2016
    By Ghoul in forum Live & Events Talk
    Replies: 6
    Last Post: 03-12-2015, 22:16
  5. [Cinema] Gutterdämmerung (2016)
    By Ghoul in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 0
    Last Post: 15-10-2015, 09:12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •