Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 60

Thread: υποτιμημενα αλμπουμς απο μπαντες στα γεραματα.

  1. #31
    post modern vegetarian h2he's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    here
    Posts
    433

    Default

    Όταν γυρίσω από δουλειά θα σου απαριθμήσω πόσα άλλα τραγούδια τους θεωρώ καλύτερα =ρ
    Can't get it down without crying

  2. #32
    Senior Member Griffith's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    a cloud between the winds.
    Posts
    1,934

    Default



    ο τελευταίος (και γαμάτος) δίσκος σβεν γκοραν ροκυ ερικσον.
    Oh, come, come be my waitress and serve me tonight
    serve me the sky with a big slice of lemon.

  3. #33
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by cybernaut View Post

    τα ''καποια αλλα'' τα περιμενω με περιεργεια κ γω.. Μονο τα soundtracks ΙΣΩΣ αλλα κ παλι αυτα δεν θεωρουνται κλασικά..

    ρε παιδια οκ, γουστα κλπ, κ εμενα το αγαπημενο πινκ φλουντ ειναι το wall, δεν συμφωνουν κ πολλοι,
    αλλα το να λεμε χειροτερο αλμπουμ τους το DSOTM φτανει σε όρια ανωμαλιας ε
    απειρες βδομαδες στο τοπ200 billboard, toses k toses επανεκτελέσεις απο reggae(v.a) k ηλεκτρονικα (ott/sphongle) mexri Flaming Lips me olon ton kalo ton kosmo mesa, e tou pousth !
    Από την άλλη, γουατεβερ, σεβαστές ολες οι αποψεις.
    στα soundtracks ειναι και ενα More με ενα Cymbaline μεσα και ενα Nile Song και....οκ σταματαω...
    αλλα οχι στασου....
    το Atom Heart Mother το γραψαν με την ''λογικη'' του soundtrack

    περι Dark Side...θεωρω (ετσι ακριβως) γυφτοκαγκουρα οποιον βαζει στο τοπ του το Wall και οχι αυτο (δεδομενου οτι ο γυφτοκαγκουρας με το φραππεγλυκομεγαλα αντι για μυαλο ειναι ο κλασσικος Ελλην ο οποιος εφαγε ετοιμη και ηδη χωνευμενη την ΠΑΣΤΑ περι Floyd-προβληματισμος-ανησυχια-δραση στα θρανια,την οποια ΠΑΣΤΑ την κεραστηκαμε στα 80ς με τα φτυαρια...)

    εγω θα ηθελα να ακουσω ποια ασματα θεωρει ο κβελντ ανωτεροτερα απο τα αυτα που αναφερθηκαν...αλλα θα ηθελα και να συμφωνησει εστω καποιος,οτι η εποχη που οι Floyd εγραφαν ασματα ΤΟΣΟ δυνατα ωστε να σηκωσουν απο μονα τους το βαρος ενως album εφυγε μαζι με την τελευταια αναλαμπη (συμβατικης) λογικης του aSyd

  4. #34
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    ξεχασα να ριξω ΣΚΑΤΑ στην Σκεπτομενη Νεολαια Μεταλ Χαμμερ...κουραδες μιας εβδομαδος λοιπον σε ολα τα προβλεπε μυαλα

  5. #35
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    περι Dark Side...θεωρω (ετσι ακριβως) γυφτοκαγκουρα οποιον βαζει στο τοπ του το Wall και οχι αυτο
    αμα ειναι 1 κ 2 γλυτωνω ? ή θες αποκλειστικα meddle ?
    (τριβια -που μ αρεσουν- : Scott Reeder, Δασκαλο, Άλαν Πάρκερ, David Fincher κ αλλος ένας που δεν ξερετε αλλα εγρίνω πολύ,
    συμφωνουν περι The Wall )
    me barret μου φαινονται πρωτοποριακοι, εντελως ξεχωριστοί, αρκετα πωρωτικοι και με γαματες συνθεσεις, πολυ ομορφη ψυχεδελο ποπ (!!)
    αλλα δεν συγκρινεται ΚΑΝ με την κλασική περιοδο τους.. εντελως αλλη μπαντα..

    εγω θα ηθελα να ακουσω ποια ασματα θεωρει ο κβελντ ανωτεροτερα απο τα αυτα που αναφερθηκαν...
    κ γω περιμενω.. χωρις ιδιαιτερο λογο αλλα μιας κ το πε... περιμενω.
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  6. #36
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    αν ο δασκαλοπουλας βγαζει το γουολ στα καλυτερα τοτες εγω δηλωνω οτι ειμαι γαυρος

  7. #37
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    δεν του αρεσουν ιδιαιτερα λεει αλλα το θεωρει το καλυτερο τους.
    λεει.
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  8. #38
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    θα τα πουμε απο κοντα...αυτη τη στιγμη ο εγκεφαλος μου ζυγιζει 7 πλανητες,,,,
    οταν θα κατεβω θα σας γαμησω στην σειρα

  9. #39
    post modern vegetarian h2he's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    here
    Posts
    433

    Default

    Επειδή είναι 8:12, Κυριακή και πίνω ήδη το δεύτερο καφέ στη δουλειά, κάνω μια γρήγορη αναφορά.

    Astronomy Domine, Lucifer Sam, Mathilda Mother, Interstellar Overdrive (αν και εγώ μερικές φορές δυσκολεύομαι όταν σκέφτομαι Floyd να φέρω το Piper στο μυαλό μου)
    Όλη η πρώτη πλευρά του Saucerful + το ομώνυμο
    Όλο το Atom Heart και το Meddle (που οκει, είναι τα αγαπημένα μου Floyd)
    Τα Obscured, When you're in, Burning Bridges και Childhood's End
    Όλο το Wish You Were Here
    Όλο το Animals
    Τα Mother, Hey You, Vera και Comfortably Numb
    Signs Of Life, Learning to fly, On the turning away, yet another movie, sorrow
    Wearing the inside out, High Hopes, Coming back to life, Poles apart

    Φτιάχνοντας την παραπάνω λιστά α) συνειδητοποιώ πόσο άσκοπο είναι και ότι δεν πρόκειται να αποδείξει απολύτως τίποτα β) πως με κάποιο μαγικό τρόπο δεν έχω ακούσει το final cut οπότε τρέχω μετά γ) πρεπει να ξεκινησω να δουλευω καποια στιγμη
    Can't get it down without crying

  10. #40
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    .αλλα θα ηθελα και να συμφωνησει εστω καποιος,οτι η εποχη που οι Floyd εγραφαν ασματα ΤΟΣΟ δυνατα ωστε να σηκωσουν απο μονα τους το βαρος ενως album εφυγε μαζι με την τελευταια αναλαμπη (συμβατικης) λογικης του aSyd
    με φώναξες?

    Spoiler
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #41
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    xaxa καλα τα λετε ολοι, εν ολιγοις ολοι συμφωνουμε στο ποσο τεραστιοι ειναι, οποτε ΟΚ !
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  12. #42
    survivor scarecrow's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    above the sea of fog
    Posts
    2,254

    Default

    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    xaxa καλα τα λετε ολοι, εν ολιγοις ολοι συμφωνουμε στο ποσο τεραστιοι ειναι, οποτε ΟΚ !

  13. #43
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default


    Unleash the Beast - 1997.

    Δεν έχω ιδέα αν είναι «υποτιμημένο», σίγουρα στα γεράματα. Αυτή η δισκάρα ξυλοφορτώνει maiden και priest ξεφτιλίκια -μέχρι και τους ίδιους τους saxon που δε ξανάκαναν κάτι αντίστοιχο- με ανώθευτο, τίμιο ΧΕΒΙ ΜΕΤΑΛ.

    Spoiler



  14. #44

    Default

    ma to nai to unleash the beast to agapw

  15. #45
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Εσύ είσαι καλός μεταλάς.

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 16:34
  2. 2006 αλμπουμς
    By cavity in forum Music Discussion
    Replies: 11
    Last Post: 15-01-2007, 16:10
  3. Μπάντες που ενδιαφέρονται για er fest?
    By Dragonlord in forum Live & Events Talk
    Replies: 144
    Last Post: 19-10-2005, 14:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •