Page 18 of 41 FirstFirst ... 8161718192028 ... LastLast
Results 256 to 270 of 602

Thread: A Song of Ice and Fire

  1. #256
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    δε θέλω να δω αυτό το επεισόδιο.
    ο μαρτιν μια φορα αρνηθηκε να το γραψει
    Vielen Dank für alles was mal war

  2. #257
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    Quote Originally Posted by Κυρία Μαριάννα View Post
    κάποιος που είπε -δεν θυμάμαι τώρα- πως άλλο τέλος θα δέιξει η σειρά άλλο θα γράψει ο μαρτιν (με δικά μου λόγια) επειδή δεν θα προλάβει τις σεζόν, κάτι που είχε ακουστεί πως του είπαν από το κανάλι "είσαι γέρος, πες το τέλος πως το σκέφτεσαι σε περίπτωση που αποδημήσεις εισ κύριον" και τελικά τους το είπε, φαντάζομαι δεν ισχύει..
    Δε βγάζεις ιδιαίτερο νόημα, γιατί να είναι διαφορετικό το τέλος αν τους το έχει πει; Που η αλήθεια είναι πως τους έχει πει πως θα είναι το τέλος, το έχει αποκαλύψει ο ίδιος, με την λογική πως μπορεί να μη προλάβω, έτσι είναι να εξελιχθεί η ιστορία, έτσι να είναι το τέλος, κανονίστε το.
    Νομίζω θέλει να πει: "Κάποιος είχε πει πιο πριν (δε θυμάμαι ποιος*) ότι η σειρά θα έχει άλλο τέλος από τα βιβλία κτλ. Εγώ άκουσα πως του είπαν από το κανάλι μπλαμπλα"

    *: Εμένα εννοεί.


    ο μαρτιν μια φορα αρνηθηκε να το γραψει
    Ε ναι. Δεδομένου ότι όταν το πρωτοέγραψε ήταν "συναισθηματικά φορτισμένος" και τα έσφαξε όλα, θα φοβηθηκε μήπως τον έπιανε και τώρα τίποτα και έπαιρνε και άλλους η μπάλα αυτή τη φορά Όχι τίποτα άλλο έχουμε και περισσότερο κόσμο παρών τώρα αν δεν κάνω λάθος.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  3. #258
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    επειδή τελικά ως φαίνεται μόνο εδώ επιτρέπεται να πω αυτά που έχω να πω

    πόσο αστείο είναι που τελικά είναι ξεκάθαρο ότι το όλο θέμα με


    Spoiler
    μην το ανοίξεις αν δεν έχεις τελειώσει ΟΛΑ τα βιβλία
    Spoiler
    σε προειδοποιώ
    Spoiler
    επιμένεις ε;
    Spoiler
    τελευταία ευκαιρία
    Spoiler

    το θάνατο του τζον σνόου


    δεν είναι έτσι ακριβώς και είναι προφανές ότι γίνεται κάτι άλλο τελικά
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  4. #259
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Σίγουρα γίνεται κάτι άλλο.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  5. #260
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    νομίζω ότι όλοι αυτό πιστεύουμε αλλά κράτα κ μια πισινή.
    Rock or Nothing

  6. #261
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Επιτέλους άνοιξε κουβεντα για το συγκεκριμενο θέμα.
    Η πλάκα είναι σχεδόν κανένας δεν πιστευει ότι ισχύει και ότι κάτι άλλο κρύβεται.
    Και εγώ από αυτούς είμαι. Θέλω να δω αντιδράσεις αν τελικά ισχύει.
    Γενικά τι πιστεέυετε ότι παίζει? Δεκτές και θεωρίες.

    Τα παρακάτω να διαβαστούν από άτομα που έχουν διαβάσει και τα 5 βιβλία.

    Spoiler
    Spoiler
    Αν παίζει καμιά ανάσταση, καμιά μετεψύχωση και τίποτα τέτοιο παίζει πραγματικά να ξενερώσω με τη σάχλα.
    I don't do drugs. I am drugs.

  7. #262
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    κυρίως το λέω γιατί δεν έχει συμβεί ποτέ
    Spoiler
    θάνατος χαρακτήρα σε κεφάλαιο από το δικό του POV. Έχει να κάνει και με τις διάφορες φήμες που επίτηδες πετάει ο Μάρτιν για να σε μπερδέψει και το τι ξέρει ο καθένας ανάλογα με το POV του και τελικά σε ποια αντικειμενικά δεδομένα μπορούμε να βασιστούμε για να καταλάβουμε τι έχει γίνει στα βιβλία Πιχί η Άρια ΒΛΕΠΕΙ το θάνατο του Ένταρντ να συμβαίνει μπροστά της (μαζί με πολλούς άλλους). Αυτό είναι σίγουρο. Στο φερόμενο ως θάνατο του Θήον πιχί απλά νιώθει πίσω του τα χτυπήματα να του καίνε (το λαιμό αν θυμάμαι). Το ίδιο με το θάνατο του Davos, του Bran/Rickon. (Δε θυμάμαι αν παραλείπω κάτι άλλο)

    Τα παραδείγματα του "δεν ήτανε έτσι τελικά όπως φάνηκε" είναι αρκετά ώστε να το στηρίζουν αυτό σα theme του βιβλίου

    Θα εκπλαγώ αν τελικά σπάσει αυτό το μοτίβο γίνει κάτι άλλο από αυτό που μας έχει παρουσιαστεί μέχρι τώρα.
    Δε θα εκπλαγώ αν η υπόθεση που έχουν κάνει όλoi δε βγει αληθινή αλλά
    Spoiler
    ένας μόνιμος θάνατος

    θα είναι κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί στη σειρά μ' αυτόν τον τρόπο

    Εμένα η φάση πάντως που μου βρωμάει
    Spoiler
    Azor Ahai
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  8. #263
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Όντως αν έχουμε να κάνουμε σε φάση Beric/Catelyn είναι ψιλομαλακία, και η Μελισάνδρη δεν μας έχει δείξει γνώσεις επί του θέματος. Αν και βέβαια στην σειρά την δείχνουν να επισκέπτεται τον Thoros. Παίζει και το warging στην φάση που και αυτό είναι κάπως αφού και για τον Snow δεν έχουμε κάτι σχετικό. Νομίζω πως κάτι άλλο συμβαίνει και δε παίζει τελικά θάνατος. Είναι και η πρώτα φορά νομίζω που ο Μάρτιν αφήνει τέτοιο cliffhanger έτσι;

    Έχει να παίξει πολύ γέλιο πάντως όταν με το καλό έχει βγει το επόμενο βιβλίο, θα μάθουμε επιτέλους τί σκατά, και οι της σειράς θα περιμένουν έναν χρόνο και θα σκάνε χοχοχοχοχο

    ΥΓ. Αρνούμαι να βάλω σπόιλερ σε αυτό το θρεντ.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  9. #264
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Spoiler
    εγώ λέω ότι για να έχει λάμψει το σπαθί στη φάση με το στάννις αλλά να μην είναι αυτός, ε ποιος άλλος να είναι που ήταν μπροστά στην τελετή έχει πεθάνει και γκαβλαντίζεται/έχει sexual tension με την Melisandre

    κάπως τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια, αλλά πιστεύω ότι μάρτιν αυτό ΘΕΛΕΙ να πιστεύουμε προς το παρόν.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  10. #265
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    Spoiler
    Εγώ σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι ας πούμε όπως με την Άρυα που την κοπάνησε ο Hound με το τσεκούρι και λες "πάει το κορίτσι" και τελικά δεν πήγε πουθενά γιατί απλά δεν μας τα είχε πει όλα σε εκείνο το κεφάλαιο. Ε, τον Σνο τον μαχαίρωσαν απλά κάμποσοι άνθρωποι. Μπορεί να μπερδεύτηκαν και να το έκαναν με την λαβή των μαχαιριώνε και να έχει απλά μώλωπες.

    Γενικά, παίζουν τόσες θεωρίες (που βασίζονται σε αποσπάσματα από τα βιβλία φυσικά) σχετικά με τον Σνο και το πόσο σημαντικός είναι εκείνος και η καταγωγή του για το έργο που εμένα προσωπικά με έχουν πείσει ότι δεν μπορεί να ψοφήσει έτσι απλά. Όσο βλαμμένο κι αν τον βρίσκω ΚΙ ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕ.

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  11. #266
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    μάρτιν αυτό ΘΕΛΕΙ να πιστεύουμε προς το παρόν.
    εκεί κολλάω κ εγώ.
    Rock or Nothing

  12. #267
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Πάντως και η ιστορία της Ντάνυ μέχρι τώρα μπορεί να ειδωθεί ως περιγραφη της επιστροφής του Αζωρ Αχαι.
    Νομίχω πως η ιστορία είναι πιο πολύ συμβολική παρά κάτι που ο αναγώστης το παίρνει τοις μετρητοις. Γιατί μετά πάμε σε πολύ φάντασυ και μαγεία και όλα αυτά και μέχρι τώρα αυτά είναι περιορισμένα στοιχεία στο GoT.

    Spoiler
    Για το Ροζ γράμμα τι λέτε? Νομίζω είναι πιο σημαντικό από τον ίσως θάνατο γιατί ήταν αυτό που έβαλε σε κίνηση τα γεγονότα. Κρίνοντας από το κεφάλαιο του Θιον που έχει βγει δεν ισχύει κάτι τέτοιο συν το γεγονός οτι οι Βορρειοι ετοιμάζονται να σφάξουν Μπόλτον και Φρευ.



    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    Έχει να παίξει πολύ γέλιο πάντως όταν με το καλό έχει βγει το επόμενο βιβλίο, θα μάθουμε επιτέλους τί σκατά, και οι της σειράς θα περιμένουν έναν χρόνο και θα σκάνε χοχοχοχοχο.
    Ε θα πάρει φωτιά το google και οι ερωτήσεις προς όλους, -έλα πες μου τελικά ισχύει.
    Last edited by ion_storm; 28-05-2013 at 20:38.
    I don't do drugs. I am drugs.

  13. #268
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    γιατι του αξιζε μωρη;
    Vielen Dank für alles was mal war

  14. #269
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    εγώ θα ήθελα να το συνδυάσω με το ενδεχόμενο

    Spoiler
    ο σνοου να'ναι παιδί της lyanna και του Rhaegar
    να'ναι δηλαδή targaryen, dragonborn και δε συμμαζεύεται
    στην τελική κάποιος πρέπει να καβαλάει τον τρίτο δράκο και έχουμε μέχρι στιγμής 2 targaryen επιβεβαιωμένους και έναν πολύ πιθανό
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  15. #270
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Spoiler
    Υπάρχει βάσιμο ενδεχόμενο ο Αεγκον να μην είναι αυτός που λέει/λενε ότι είναι.
    Βασικά έχουμε μια Ταργκαρυαν, έναν που λέει ότι είναι και έναν πιθανο.
    Επίσης το να είναι τόσο εύκολο ποιοι θα καβαλήσουν τους δράκους μου φαίνεται πολύ εύκολο.
    I don't do drugs. I am drugs.

Similar Threads

  1. new song
    By Bullet in forum Music Discussion
    Replies: 39
    Last Post: 13-10-2006, 21:39
  2. Looking for a song.
    By Elisabetha in forum General Discussion
    Replies: 4
    Last Post: 13-01-2006, 15:12
  3. NEW SONG ONLINE
    By necropethamenos in forum AnorimoI
    Replies: 34
    Last Post: 20-02-2005, 23:00
  4. Galaxy Song
    By Kingdom Gone in forum General Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 14-11-2004, 04:04
  5. Heaviest song ever
    By Amnesiac. in forum Music Discussion
    Replies: 87
    Last Post: 18-08-2003, 05:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •