Page 8 of 12 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 180

Thread: Νεκρός αστυνομικός στα Πατήσια

  1. #106
    Senior Member Midnight's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    497

    Default

    Quote Originally Posted by Shadowking View Post
    Quote Originally Posted by Midnight

    Καταρχάς, την αντικρατική δράση, όπως και οτιδήποτε άλλο, το παίρνω όπως θέλω και όχι όπως θέλουν οι άλλοι, ασφαλώς...και αν εσένα σου μοιάζει με προβοκάτσια, εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό, και ούτε και θέλω άλλωστε.
    Για αυτό μια ζωή θα είστε παρεούλες, στέκια, μπουκάλια, πετρίδια και φάση.
    Ίσως ναι, ίσως και όχι...ούτε εγώ ούτε εσύ μπορούμε αν γνωρίζουμε αυτό...αλλά όσο και να μη μου αρέσει αυτό, καλύτερα έτσι παρά ούτε καν έτσι και καναπεδίστικη κριτική...
    ART IS A BLAST!!!

  2. #107
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    εντάξει, το καλό με τύπους σαν εσένα Midnight είναι ότι δεν έχει νόημα να διαφωνείς γιατί ούτε συ δεν τις πιστεύεις τις βλακείες που πετάς.

  3. #108
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default

    Προφανώς και είμαι υπέρ της αστυνόμευσης με το τρέχον κοινωνικό σύστημα, δεν είπα το αντίθετο.

    Τόνισα το γεγονός ότι δεν πετυχαίνει το στόχο της όμως, πράγμα που την καθιστά ανίκανη να προστατέψει τον απλό πολίτη.

    Και η αναγκαιότητα του θεσμού πηγάζει από τις καταστάσεις, όχι από την ανθρώπινη φύση :S

  4. #109
    Senior Member Midnight's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    497

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    εντάξει, το καλό με τύπους σαν εσένα Midnight είναι ότι δεν έχει νόημα να διαφωνείς γιατί ούτε συ δεν τις πιστεύεις τις βλακείες που πετάς.
    Εγώ, καταρχάς, δεν πιστεύω πως πετάω βλακείες.
    Εγώ, δεύτερον, πιστεύω απολύτως αυτά που λέω.
    Και όντως δεν έχει νόημα να διαφωνούμε γιατί ουδέποτε ο ένας θα μπει έστω στον κόπο να ασχοληθεί σοβαρά με αυτά που λέει ο άλλος (αλλιώς θα είχαμε είδη σφαχτεί μεταξύ μας κανονικά).
    Αλλά μου αρέσει να συζητάω με αριστερούς και ειρηνιστές...μπορεί να 'μαι μαζοχιστής αλλά μου αρέσει...τα λένε τόσο ωραία επιστημονικά...τόσο αηδιαστικά αποστειρωμένα λογικά...
    ART IS A BLAST!!!

  5. #110
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default

    Τελικά αυτός τρολ είναι, επιβεβαιώθηκε;

  6. #111
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Midnight View Post
    Αλλά μου αρέσει να συζητάω με αριστερούς και ειρηνιστές...
    δεν είμαι ειρηνιστής, συμφωνώ με κροστάνδη και ΟΠΛΑ...

    και γενικά ρε κόναν τουλάχιστον εγώ δεν το παίζω κουφοντίνας αλλά το χέρι μου φτάνει μέχρι τις κοτρώνες. δε με νοιάζει ρε παιδάκι μου αν είσαι πασιφίστρια κότα ή τρελαμένο φρικιό, αλλά είτε το κάνεις είτε απλά υποδύεσαι.

    με άλλα λόγια DO IT FAGGOT



  7. #112
    Senior Member Midnight's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    497

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    Quote Originally Posted by Midnight View Post
    Αλλά μου αρέσει να συζητάω με αριστερούς και ειρηνιστές...
    δεν είμαι ειρηνιστής, συμφωνώ με κροστάνδη και ΟΠΛΑ...

    και γενικά ρε κόναν τουλάχιστον εγώ δεν το παίζω κουφοντίνας αλλά το χέρι μου φτάνει μέχρι τις κοτρώνες. δε με νοιάζει ρε παιδάκι μου αν είσαι πασιφίστρια κότα ή τρελαμένο φρικιό, αλλά είτε το κάνεις είτε απλά υποδύεσαι.

    με άλλα λόγια DO IT FAGGOT


    Οκ, ρε Phantom, δεν αμφιβάλω για τις πεποιθήσεις ή τις δράσεις σου...
    Ούτε εγώ το παίζω Κουφοντίνας, έχω δηλώσει πολλές φορές ότι δεν έχω τα αρχίδια να το κάνω! Όμως, αν και διαφωνώ πολιτικά και ιδεολογικά με τον Κουφοντίνα, δε μπορώ παρά να του πω μπράβο για όσα είχε τα κότσια να κάνει και να τα στηρίξει!
    ART IS A BLAST!!!

  8. #113
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    ούτε συ δεν τις πιστεύεις τις βλακείες που πετάς.
    εγω πιστευω στις πετρες =)
    this is radio freedom.

  9. #114
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    ιστορικα να το παρουμε κοινωνιες-κρατη που δεν ηταν καπιταλιστικες δεν φροντιζαν να εχουν "αστυνομια" η' στρατο συνηθως για να "επιβαλλει" την ταξη?
    ο χ βασιλιας δεν ειχε τους δικους του και τους πληρωνε για να κανει κουμαντο και να κλανει μεντες ο λαος
    τι αλλαζει με τον καπιταλισμο?

  10. #115
    Senior Member Midnight's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    497

    Default

    Quote Originally Posted by MaX Payne View Post
    ιστορικα να το παρουμε κοινωνιες-κρατη που δεν ηταν καπιταλιστικες δεν φροντιζαν να εχουν "αστυνομια" η' στρατο συνηθως για να "επιβαλλει" την ταξη?
    ο χ βασιλιας δεν ειχε τους δικους του και τους πληρωνε για να κανει κουμαντο και να κλανει μεντες ο λαος
    τι αλλαζει με τον καπιταλισμο?
    Δεν ήταν καπιταλιστικά, όμως δεν έπαυαν να είναι Κράτη, να έχουν δηλαδή εξουσιαστικές μο
    ρφές και δομές.
    ART IS A BLAST!!!

  11. #116
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    Quote Originally Posted by animae View Post
    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    χαχαχα καλά κρασιά.
    Ελα ρε πουλάκι μου και συ, μίλα, μην χαχανίζεις
    σε αυτό το θρεντ και με σένα ειδικά έχω δείξει ότι μπορώ να απαντάω όταν δε γυρνάει η κουβέντα εφτά μίλι πίσω.


    όπως και στο αφελές ότι πιστεύουμε ότι μπορεί να υπάρξει καπιταλισμός χωρίς αστυνομία, λες και δεν είναι αλληλοεξαρτώμενα πράματα άρα συζητάμε σε τελείως fuck it βάση.
    Mα δεν είπα κάτι για αυτό

    fucked up η βάση ναι, αλλά έτσι έχουν τα πράγματα.
    Αν είμασταν σε άλλο σύστημα ή μιλάγαμε για άλλο σύστημα, τότε φυσικά και αλλάζουν οι συσχετισμοί.
    Kill the wise one!

  12. #117
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    Quote Originally Posted by Midnight View Post
    Quote Originally Posted by MaX Payne View Post
    ιστορικα να το παρουμε κοινωνιες-κρατη που δεν ηταν καπιταλιστικες δεν φροντιζαν να εχουν "αστυνομια" η' στρατο συνηθως για να "επιβαλλει" την ταξη?
    ο χ βασιλιας δεν ειχε τους δικους του και τους πληρωνε για να κανει κουμαντο και να κλανει μεντες ο λαος
    τι αλλαζει με τον καπιταλισμο?
    Δεν ήταν καπιταλιστικά, όμως δεν έπαυαν να είναι Κράτη, να έχουν δηλαδή εξουσιαστικές μο
    ρφές και δομές.
    δηλαδή σοσιαλισμός (δεν λέει για κομμουνισμό) και καπιταλισμός είναι το ένα και το αυτό ε; Εργατική ε3ουσία και έλεγχος στο κράτος = ε3ουσία του κεφαλαίου;
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  13. #118
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    τελικά δεν κατάλαβα τι θέλετε.

    θέλετε αστυνομία και καπιταλισμό;
    δεν θέλετε αστυνομία αλλά είναι αναγκαία με τον καπιταλισμό; ο καπιταλισμός είναι αναγκαίος;
    δεν θέλετε αστυνομία αλλά δεν μπορείτε και αλλιώς γιατί είναι στην φύση του κάθε ανθρώπου να κλέβει, να βιάζει, να σκοτώνει κτλ; όταν λέμε στην φύση του ανθρώπου επειδή δεν τα ξέρω καλά αυτά, ευθύνεται το dna; κάποιο γονίδιο; ποιο;

    max payne η αστυνομία υπάρχει για να προστατεύει την άρχουσα κάθε φορά τάξη και ταυτόχρονα να διατηρεί την κοινωνική ειρήνη και άρα τα επίπεδα παραγωγής, αναπαραγωγής της εργατικής δύναμης, διανομής των προϊόντων, εμπόριο κτλ κτλ μπλα μπλα. γι' αυτό το λόγο υπήρχε και στα κομμουνιστικά κράτη του παρελθόντος και υπήρχαν και αντίστοιχα σώματα στην αρχαιότητα και στον μεσαίωνα μπλα μπλα μπλα.

  14. #119
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    τελικά δεν κατάλαβα τι θέλετε.

    θέλετε αστυνομία και καπιταλισμό;
    δεν θέλετε αστυνομία αλλά είναι αναγκαία με τον καπιταλισμό; ο καπιταλισμός είναι αναγκαίος;
    δεν θέλετε αστυνομία αλλά δεν μπορείτε και αλλιώς γιατί είναι στην φύση του κάθε ανθρώπου να κλέβει, να βιάζει, να σκοτώνει κτλ; όταν λέμε στην φύση του ανθρώπου επειδή δεν τα ξέρω καλά αυτά, ευθύνεται το dna; κάποιο γονίδιο; ποιο;

    max payne η αστυνομία υπάρχει για να προστατεύει την άρχουσα κάθε φορά τάξη και ταυτόχρονα να διατηρεί την κοινωνική ειρήνη και άρα τα επίπεδα παραγωγής, αναπαραγωγής της εργατικής δύναμης, διανομής των προϊόντων, εμπόριο κτλ κτλ μπλα μπλα. γι' αυτό το λόγο υπήρχε και στα κομμουνιστικά κράτη του παρελθόντος και υπήρχαν και αντίστοιχα σώματα στην αρχαιότητα και στον μεσαίωνα μπλα μπλα μπλα.
    Χμ, το ιδανικό θα ήταν προφανώς να μην υπάρχει αστυνομία, γενικά να μην υπάρχουν πολλά πράγματα. Δεν μου φαίνεται να μην θέλει κάποιος ένα γαλατικό χωριό.

    Εν τέλει όμως, όντας σε καπιταλιστικό σύστημα, χρειάζεσαι την αστυνομία, όχι όμως με τον τρόπο που την έχουν κάνει να λειτουργεί.
    Kill the wise one!

  15. #120
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Το ότι εκ παραφθοράς εξυπηρετεί αυτό το σκοπό δε σημαίνει ότι δεν έχει και έγκυρο λόγο ύπαρξης.

    Τώρα για τη φύση του ανθρώπου κτλ, και καλά δεν κατάλαβες.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

Similar Threads

  1. Νεκρός ο Νίκος ο Νικολαΐδης.
    By ikonoklast in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 12
    Last Post: 17-06-2009, 21:54
  2. Replies: 15
    Last Post: 10-10-2006, 01:18
  3. Άγγλος καλός μονάχα νεκρός
    By The Nerd in forum General Discussion
    Replies: 33
    Last Post: 20-05-2005, 07:54
  4. Νεκρός ο Johnny Ramone
    By jimid in forum Music Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 18-09-2004, 00:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •