Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 142

Thread: Chavez

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by Atheist
    μλκ έχει αρχίσει να γίνεται τρομακτικό αυτό το καλαμπουράκι.
    (και εδώ το ίδιο)
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    το πιθανότερο, αλλά ρε πούστη όταν βλέπεις κάτι τσουτσέκια έησηδες και σταρμπρέηκερζ ξέρω 'γω να σου μιλάνε από το πρώτο εξάμηνο για το πως πρέπει να δουλεύει ο κόσμος, ε ντάξει, όχι. Τουλάχιστον εγώ δν γενικεύω, μόνο κάνα-δυο τέτοια μαλακιστήρια ψήνομαι να σαπουνίσουμε.
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  3. #33
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Τι λέτε μωρέ, γραφτε προτάσεις ολάκερες με ρήματα και γράμματα, μαλάκες ουρακοτάγκοι όλοι. Ά8εηστ στη μπουτσάρα μας ρε ψηλέ ποσο ελιταριάτο είσαι και πόσο προκλητικός φιλοναζί κακίστρος κε γενικά καραήβολ και πουτσαβόας και όλα. Λέμε για τονε τσάβες, 8α πείς γι αυτόν. Δεν έχεις να πεις, σάλτερνε και πλάνταζε - έχεις, λές. Α να γαμιέστε πια, μαλακιστήρια.

  4. #34
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    Εγω δε λεω πως πρεπει να δουλευει ο κοσμος.
    Λεω απλα πως δε δουλευει και πως καποια πραγματα που βλεπω απο το πρωτο η το τριτο η το πεμπτο εξαμηνο ειναι απαραδεκτα και νομιζω πως θα ισιωνανε με μιαν αλλη οργανωση της κοινωνιας.
    Δε λεω πως δε θα ισιωσουνε ποτε επειδη ο ανθρωπος εινα αιωνια αλυσοδεμενος στα ζωωδη του ενστικτα και μπλακμεταλ σαταν μυριζω την οσμη της σαρκας και ολοι μας καταδικασμενοι να μισουμε τον συνανθρωπο μας και ρεαλισμος και σαπουνια οι αντιφρονουντες και λοιποι κρετινισμοι.
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    ικόνοκλαστ με σένα ρε γαμιόλη ξέρεις ότι θα συμφωνώ συνεχώς οπότε μου κλάνεις μια μάντρα και σε γράφω. άντε, παίξτε με τα πλέημομπιλ τσαβες εναντίον καπιταλιστικών τρανσφόρμερς, και μετά από τον βερόπουλο για κόκα κόλα.

    εης, και πεντάχρονο θα άκουγα, δν είναι οι απόψεις αυτές που με χαλάνε, είναι το στυλάκι "σας φωνάζω αυτά που δν βλέπετε" το οποίο θυμίζει περισσό και λοιπές γραφικότητες.

    τέσπα, μη το σκίσω κ άλλο το θρεντ, δίκιο έχει ο σιωνιστής. πείτε τα.
    τελώ υπό κατάληψη.
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  6. #36
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    Εγω αγαπητε μονο για σενα ειπα στο συγκεκριμενο θρεντ γιατι με σκανδαλισε η αντιδημοκρατικοτητα σου καλε!!
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  7. #37
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Atheist
    το πιθανότερο, αλλά ρε πούστη όταν βλέπεις κάτι τσουτσέκια έησηδες και σταρμπρέηκερζ ξέρω 'γω να σου μιλάνε από το πρώτο εξάμηνο για το πως πρέπει να δουλεύει ο κόσμος, ε ντάξει, όχι.
    Για πες μας και για το χρήστη γκρίφιθ π.χ. αν θα μπορούσε να έχει άποψη.

    χιντ: δεν έχει πάρει ακόμη δίπλωμα.

  8. #38
    Senior Member Griffith's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    a cloud between the winds.
    Posts
    1,934

    Default

    εγώ έχω σαφέστατα άποψη,η οποία είναι η εξής:
    Oh, come, come be my waitress and serve me tonight
    serve me the sky with a big slice of lemon.

  9. #39
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    ικονοκλαστ, ελπιζω να καταλαβαίνεις γιατί δε βρίσκω καμία ελπίδα στην αταξική
    Vielen Dank für alles was mal war

  10. #40
    Senior Member Griffith's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    a cloud between the winds.
    Posts
    1,934

    Default

    Ενίθαρμον παίζει να κάνεις χιουμοράκι αλλα με τέτοιες δηλώσεις δεν βλέπω ελπίδα πουθενά.
    Oh, come, come be my waitress and serve me tonight
    serve me the sky with a big slice of lemon.

  11. #41
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by Griffith
    εγώ έχω σαφέστατα άποψη,η οποία είναι η εξής:
    Vielen Dank für alles was mal war

  12. #42
    Defunct Economist
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Skåne Θρησκεία Ανεξαρτησία
    Posts
    6,135

    Default

    Quote Originally Posted by Deggial

    Η συγκέντρωση των εξουσιών γύρω από ένα συγκεκριμένο πρόσωπο κατ' ανάγκην βασίζει την αξιοκρατία στο προσωπικό του ήθος, καθώς καταλύονται όλοι οι μηχανισμοί εγγύησης της αξιοκρατίας, ισονομίας, κλπ. Ποιός εγγυάται ότι δεν θα προβαίνει στις ίδιες πράξεις με αυτές του Πούτιν που επίσης έχει αρχίσει να μαζεύει όλες τις εξουσίες στο πρόσωπο του (εξόντωση πολιτικών αντιπάλων, εξυπηρέτηση συμφερόντων μίας συγκεκριμένης τάξης);

    Επίσης, τι γίνεται στην περίπτωση που ο Σάβεζ τελικώς αποδειχθεί, σε βάθος χρόνου, ανίκανος να διοικήσει ένα κράτος;
    Poso vathos pia? Den einai kai xtesinos o tsaves, an itan anikanos tha eixe fanei.

    Oson afora ti sigkentrosi eksousion se ena atomo, den katalavaino me vasi poia logiki theoreis tin proedrevomeni dimokratia pio aksiokratiki apo tin proedriki. Giati stin ousia o tsaves den zitaei na ginei isovios arxontas, zitaei o proedros tis dimokratias na exei preissoteres eksousias, i.e. proedriki dimokratia.

    Oso gia to poios elegxei tis ipereksousies tou proedrou, well, o laos stis epomenes ekloges. An den tous aresei o tsaves as min ton ksanapsifisoun.
    Practical men, who believe themselves to be quite exempt from any intellectual influences, are usually the slaves of some defunct economist.
    J. M. Keynes.

  13. #43
    Senior Member Griffith's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    a cloud between the winds.
    Posts
    1,934

    Default

    Quote Originally Posted by enitharmon
    Quote Originally Posted by Griffith
    εγώ έχω σαφέστατα άποψη,η οποία είναι η εξής:
    Ωχ το έχω πει αφτό.
    Λοιπόν,λαμβάνοντας υπόψη τόσο το ιστορικό παρελθόν της λατινοαμερικάνικης περιφέρειας,όσο και το βαθμό ανάπτυξης των παραγωγικών και κατεπέκταση πολιτικοκοινωνικών σχέσων στις χώρες αυτές,να πούμε ότι ο τσάβες,ο οποίος να τονίσουμε δεν είναι κάνας κόκκινος,περισσότερο ένας δημοκράτης πατριώτης αστός με ένα πρόγραμμα με ισχυρές/ειλικρινείς τομές κοινωνικής πρόνοιας,είναι μια χαρά περίπτωση σε σχέση με το σύνηθες στην περιοχή πολιτικό σκηνικό,που κινείται μεταξύ αγριότατων δικτατοριών και πλήρως διεφθαρμένων κοινοβουλευτικών ολιγαρχιών.

    Δεύτερον πέρα απο τις αστικές προκαταλήψεις του ντίγκιαλ,ισχύει πως στα πλαίσια ενός ιδιαίτερου τύπου κοινωνικού συμβολαίου,το οποίο στηρίζουν η πλειονότητα των πολιτών της Βενεζουέλας,ο τσάβες προσπαθώντας υποθέτω να ισχυροποιήσει την ευαίσθητη συμμαχία της οποίας ηγείται ας πούμε,και στην οποία συμμετέχουν μια μεγάλη ποικιλία απο κόμματα,οργανώσεις και συλλογικότητες που διαφέρουν απο λίγο έως πάρα πολύ μεταξύ τους,κάνει κάποιες κινήσεις που μπορεί με τα δυτικοευρωπαϊκά προτεσταντικά πρότυπα να προσβάλλουν την κοινοβουλευτική τελειότητα.Προσωπικά,δεν το θεωρώ και ιδιαίτερα μεμπτό,δεδομένου ότι τέτοιου τύπου κατηγορίες αντιμετωπίζει και απο τους αντιπάλους τους,οι οποίοι αφενώς δεν δίστασαν να υποστηρίξουν ένα πραξικόπημα,και αφετέρου προσπάθησαν να μπλοκάρουν κάθε ένα απο τα "κοινωνικά" μέτρα της κυβέρνησης τσάβες (τα οποία τελικά εφαρμόστηκαν).Αν σκεφτεί κανείς το επίπεδο ζωής του μέσου Βενεζουελανού (και μιλάμε για μια χώρα με ιδιαίτερα πλούσιους φυσικούς πόρους),πρόκειται για καθαρή,αμόλυντη,αγνή υποκρισία!
    Oh, come, come be my waitress and serve me tonight
    serve me the sky with a big slice of lemon.

  14. #44
    DROPZ! freezing_moon's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    to location.
    Posts
    610

    Default

    Quote Originally Posted by enitharmon
    δεν πιστευω να απατας τους σλαβους ε;
    με ενθουσιάζουν όλες οι φυλές που διαθέτουν συναρπαστικές μύτες!
    Να φροντίζεις γογγύλια
    και να μ' αγαπάς


    είναι διγαμία








    πάει τελείωσε

  15. #45
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Quote Originally Posted by Griffith
    Λοιπόν,λαμβάνοντας υπόψη τόσο το ιστορικό παρελθόν της λατινοαμερικάνικης περιφέρειας,όσο και το βαθμό ανάπτυξης των παραγωγικών και κατεπέκταση πολιτικοκοινωνικών σχέσων στις χώρες αυτές,να πούμε ότι ο τσάβες,ο οποίος να τονίσουμε δεν είναι κάνας κόκκινος,περισσότερο ένας δημοκράτης πατριώτης αστός με ένα πρόγραμμα με ισχυρές/ειλικρινείς τομές κοινωνικής πρόνοιας,είναι μια χαρά περίπτωση σε σχέση με το σύνηθες στην περιοχή πολιτικό σκηνικό,που κινείται μεταξύ αγριότατων δικτατοριών και πλήρως διεφθαρμένων κοινοβουλευτικών ολιγαρχιών.

    Δεύτερον πέρα απο τις αστικές προκαταλήψεις του ντίγκιαλ,ισχύει πως στα πλαίσια ενός ιδιαίτερου τύπου κοινωνικού συμβολαίου,το οποίο στηρίζουν η πλειονότητα των πολιτών της Βενεζουέλας,ο τσάβες προσπαθώντας υποθέτω να ισχυροποιήσει την ευαίσθητη συμμαχία της οποίας ηγείται ας πούμε,και στην οποία συμμετέχουν μια μεγάλη ποικιλία απο κόμματα,οργανώσεις και συλλογικότητες που διαφέρουν απο λίγο έως πάρα πολύ μεταξύ τους,κάνει κάποιες κινήσεις που μπορεί με τα δυτικοευρωπαϊκά προτεσταντικά πρότυπα να προσβάλλουν την κοινοβουλευτική τελειότητα.Προσωπικά,δεν το θεωρώ και ιδιαίτερα μεμπτό,δεδομένου ότι τέτοιου τύπου κατηγορίες αντιμετωπίζει και απο τους αντιπάλους τους,οι οποίοι αφενώς δεν δίστασαν να υποστηρίξουν ένα πραξικόπημα,και αφετέρου προσπάθησαν να μπλοκάρουν κάθε ένα απο τα "κοινωνικά" μέτρα της κυβέρνησης τσάβες (τα οποία τελικά εφαρμόστηκαν).Αν σκεφτεί κανείς το επίπεδο ζωής του μέσου Βενεζουελανού (και μιλάμε για μια χώρα με ιδιαίτερα πλούσιους φυσικούς πόρους),πρόκειται για καθαρή,αμόλυντη,αγνή υποκρισία!
    καλύτερη απάντηση από αυτή στον Deggial δεν μπορούσε να δοθεί
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •