Page 14 of 15 FirstFirst ... 412131415 LastLast
Results 196 to 210 of 215

Thread: όσοι υποστηρίζετε ομάδες

  1. #196

    Default

    Παίζει ν'άνοιξες τα μάτια χιλιάδων βαζελων μ΄αυτό το λινκ

    Τόσα χρόνια που το παρακολουθούν το ζητηματάκι, δεν είχαν καταλάβει τι παίζει ρε..


    Τι ζητάς? ΝΑ ΤΟ ''ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΟΥΝ''?


    Στην τελική, το ΜALL κτλ, τοοοοόσα οικολογικά εγκλήματα στη χαβούζα, οπού δεν υπήρχε η πίεση του κόσμου μιας ομάδας, πώς και κατασκευάστηκαν?

  2. #197
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Me, Myself and I View Post
    Παίζει ν'άνοιξες τα μάτια χιλιάδων βαζελων μ΄αυτό το λινκ

    Τόσα χρόνια που το παρακολουθούν το ζητηματάκι, δεν είχαν καταλάβει τι παίζει ρε..


    Τι ζητάς? ΝΑ ΤΟ ''ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΟΥΝ''?


    Στην τελική, το ΜALL κτλ, τοοοοόσα οικολογικά εγκλήματα στη χαβούζα, οπού δεν υπήρχε η πίεση του κόσμου μιας ομάδας, πώς και κατασκευάστηκαν?
    Να το βουλώνουν όταν κάποιος τους λέει με επιχειρήματα γιατί και πως είναι πρόβατα μιας επιχείρησης που βγάζει φράγκα γαμώντας και δέρνοντας. Αν το γήπεδο του ΠΑΟ χτίζεται και με την "πίεση του κόσμου μιας ομάδας" τότε να το βουλώνουν δυό φορές. Γιατί τα επιχειρήματα του κώλου "άλλο ψυχαγωγία άλλο πιο σοβαρά πράματα", "εγώ απλός οπαδός είμαι" μερικές φορές παραείναι του κώλου.

  3. #198

    Default

    Γήπεδο ζητάνε ρε, οχι MALL και εμπορικά.

    Το γηπέδο είπες δεν είναι το πρόβλημα.

    Γίνεσαι πρόβατο μιας επιχείρησης και υποστηριχτής του καπιταλισμού, υποστηρίζοντας μια ομάδα δλδ?

    Η ''πίεση του κόσμου μιας ομάδας'' είναι προφανώς ενα παραμύθι, η ειρωνία ειναι εμφανής.

  4. #199
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Me, Myself and I View Post
    Γήπεδο ζητάνε ρε, οχι MALL και εμπορικά.

    Το γηπέδο είπες δεν είναι το πρόβλημα.


    Γίνεσαι πρόβατο μιας επιχείρησης και υποστηριχτής του καπιταλισμού, υποστηρίζοντας μια ομάδα δλδ?








    Το "πούλα και πούλο" και "τζιγγερ αγαμησου τζιγγερ" είναι ο αντικαπιταλισμός. Τώρα γιατί με τσιγκλάς εσύ παραπάνω.

  5. #200
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    δεν μπορώ να πιστέψω ότι ακόμη δεν καταλαβαίνετε τη διαφορά της ψυχαγωγίας, πράγμα που είναι και η μπάλλα και σοβαρότερων πραγμάτων όπως η πολιτική και ο συνδικαλισμός.
    E, κι εσύ βάζελος είσαι, και νομίζω δουλεύεις και σε κάτι κατασκευαστικά, για εξηγησέ μου τα παραπάνω λοιπόν.
    προφανώς βλέπω τη μπάλλα σα διασκέδαση και δε γνωρίζω τις λεπτομέρειες με τα του γηπέδου, ούτε με πολυενδιαφέρει, ούτε έχω γράψει εδώ για το θέμα. κ εγώ είμαι με carheart, όσο έμενα αθήνα, μια χαρά με βόλευε η λεωφόρος, 20-25 λεπτά με τα πόδια από το σπίτι μου.

    ούτε γνωρίζω τα περιβαλλοντικά του ελαιώνα και την τεράστια σημασία του για το οικοσύστημα της αττικής, αλλά μια φορά που πέρασα από 'κει δε μου φάνηκε και ακριβώς η περιοχή που θα εντασσόταν στο δίκτυο Νatura.

    στο θέμα, τώρα, είμαι της γνώμης ότι κάθε ομάδα, ανάλογα με το λαό που την παρακολουθεί, πρέπει να έχει και το αντίστοιχο γήπεδο - που προφανώς πρέπει να κατασκευάσει με δικά της έξοδα και με τους ειδικούς όρους δόμησης που θα της δώσει ο αρμόδιος φορέας (για έργα τέτοιας σημασίας, όλοι δικαιούνται ειδικούς όρους). η "ζημιά" που θα κάνει το γήπεδο στην περιοχή μπορεί να αντισταθμιστεί με άλλα έργα στη γύρω περιοχή που θα ωφελήσουν τους κατοίκους. προφανώς, τα mall και τα εμπορικά τα γράφω στα αρχίδια μου - αν είναι να γίνουν νόμιμα δε με πολυκόφτει. βέβαια, δεν παρατηρώ τον ίδιο πανικό για την αθλιότητα γύρω από την κηφισίας στο ύψος της αττικής οδού. εκεί προφανώς η περιοχή θεωρείται χαβούζα.
    Rock or Nothing

  6. #201

    Default

    @iko

    Μαλακίες..
    Κανείς οπαδός δεν βλέπει την ομάδα του ως εταιρία ( και ας είναι ). Το ''πούλα'' σημαίνει την αποδοχή τους οτι είναι ΑΕ στα δικά σου αυτιά μεν, στα δικά τους δε σημαίνει ''φύγε να πάρουμε κανά πρωτάθλημα''.
    Καθαρά ηλίθια ''οπαδικά'' χωρίς ιδεολογικές κατευθύνσεις την δεδομένη στιγμή.





    Να σου πω, βαρέθηκα να υπερασπίζομαι τους φλώρους, θες να μιλήσουμε για την ΠΑΟΚΑΡΑ ??

    Κοίτα!
    Spoiler


  7. #202
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    α. Εγώ σοβαρά ρωτάω ποιο ήταν το πρόβλημα με το γήπεδο. Ευχαριστώ για το λινκ. Δυο σχόλια:
    1) Το "ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗ" κάκιστα το έχουν σαν image link, είναι σαν διαφήμιση και ο νόμος του Νίλσεν λέει ότι ο εγκέφαλος αγνοεί επιδεικτικά ό,τιδήποτε θυμίζει διαφήμιση. Και είναι το σημαντικότερο περιεχόμενο του μπλογκ (που θα έπρεπε να είναι κλασσικό σάιτ και όχι μπλογκ) άρα πρώτη μούρη βιτρίνα.
    2) Κανείς δεν ψοφάει για διάβασμα ονλάιν 20 σελίδων και μάλιστα σε pdf. Το hypertext είναι η πρώτη επιλογή και το pdf η εναλλακτική για τον μερακλή που θα το τυπώσει. Χρειάζεται περίληψη, πίνακας περιεχομένων σε λινκς κλπ.

    Δωρεάν usability report, να τους τα μεταφέρει κάποιος.

    β. Για την τεκμηρίωση και το θέμα μας:

    Η δική μου TL;DR σύνοψη του κειμένου είναι:

    i) Αυτή τη στιγμή ο Ελαιώνας είναι 9500 στρέμματα (το Πεδίον του Άρεως είναι 360, για σύγκριση) που κάποτε ήταν ωραία, σήμερα είναι σκατά και ανεκμετάλλευτα. Κάτι βιομηχανίες και εταιρειούλες μεταφορών και μιζέρια και βρωμιά.

    ii) Ο Λαλιώτης κάποτε είπε να γίνει εκεί το σούπερ Χάιντ Παρκ, σε φάση όπως λένε και για το Ελληνικό, αυτό έχει κολλήσει από το 1995 γιατί είμαστε Ελλαδιστάν και επειδή το είπε κάποτε ο Λαλιώτης δεν σημαίνει τίποτα. Αυτό το σούπερ πάρκο θα ήταν λέει το 35% της έκτασης, δηλαδή κοντά 3500 στρέμματα πάρκο. Περισσεύουν 6000 στρέμματα δηλαδή.

    iii) Το γήπεδο, τα MALL και όλα τα σατανικά καλύπτουν 250 στρέμματα. Η πρώτη μελέτη και οι μακέτες και όλα πέφτουν πάνω σε κάποια από τα 3500 στρέμματα του Λαλιώτη (του 1995 η μελέτη).

    iv) Πολύ παρασκήνιο κλασσική λαμογιά/καπιταλισμός/μίζες/ρεμούλες/κακλαμάνειες-βοβικές μπινιές για να φάνε καλά και να υπερπηδήσουν τα γραφειοκρατικά/νομικά/συνταγματικά/βιβλικά εμπόδια και η κατάσταση είναι οι οικολόγοι και οι 131 κάτοικοι και τέτοιοι εναντίον Πολιτικών-Επιχειρηματιών και ΠΑΟ. Τώρα λέει με την συνδρομή της αρχαιολογικής και τα τρεξίματα από δικαστική απόφαση σε δικαστική απόφαση είναι σταντμπάι τα πάντα αλλά αν κατάλαβα καλά τα λαμόγια θα νικήσουν εκτός αν οι πολίτες βγούμε στους δρόμους.

    ----

    γ. Η αποψάρα μου:
    Γήπεδο ΠΑΟ σαφώς και ΠΡΕΠΕΙ και ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να γίνει και πρέπει και επιβάλλεται να είναι γηπεδάρα, με γαμάτες υποδομές και εννοείται και επιβάλλεται να έχει και κάτι σαν MALL και σινεμάδες 3D και λούνα παρκ και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, να πηγαίνουν οι αστοί να περνάνε καλά, όπως περνάνε και στον υπόλοιπο κόσμο.
    Επίσης πρέπει και επιβάλλεται να γίνει, με την συνδρομή του όποιου MALLατζή και καπιτάλα καταφέρει να αρπάξει το φιλέτο από τους άλλους καπιτάλες, το Χάιντ Παρκ 3500 στρεμμάτων κατάσταση και να γίνει 7 χιλιάδων στρεμμάτων άμα λάχει και να μείνουν και 2250 στρέμματα να δούμε τι θα τα κάνουμε στο μέλλον.

    Μακάρι να μπορούσα να πω ότι είμαι σίγουρος ότι τα 250 στρέμματα θα κτιστούν σωστά και νόμιμα, με το καλύτερο deal για το δημόσιο, ας πούμε ότι αμφιβάλλω πάρα πολύ, αλλά έστω, αυτό ανήκει στο ευρύτερο κρατικό πρόβλημα σαπίλας και δεν ξέρω τι θα γίνει, μπορεί και στο ΔΝΤ σύμπαν που ζούμε να περιοριστεί το φαγοπότι, ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
    Ξέρω ότι αν κοιτάξουμε λίγο έξω από τον καυγά που έχει στηθεί, τα πράγματα προσφέρουν ωραιότατες λύσεις για να είναι όλοι χαρούμενοι. Και η Αθήνα μπορεί να κάνει το πάρκο της 250 στρέμματα πιο κει ή πιο δω, και ο ΠΑΟ να χτίσει γηπεδάρα και σούπερ συνοικία ευρωπαΐκή και να βρεθούν πολλές θέσεις εργασίας και κυριώτερα όλων να γίνει κάτι πολύ καλύτερο στην περιοχή από την χαβούζα που είναι τώρα και δεν γίνεται τίποτα.

    Οπότε επιστρέφω στην αρχική μου θέση. ΑΝ νομίμως κάνει γήπεδο η ζέλα, να κάνει. Και δια της πλαγίου να φάνε (όποιοι) από τα 250 στρέμματα, στο διάλο να πάει. Επομένως, η πίεση που βλέπω εγώ είναι να γίνει μια μελέτη από όποιον θέλει που να δείχνει στα ρημάδια τα 9500 στρέμματα πού χωράνε και το γήπεδο και το πάρκο και να είναι γαμώ και εξοχή σούπερ 7000 στρέμματα και να κινήσουν γη και ουρανό να γίνει αυτό. Θα ήταν μάλλον προς όφελός τους να χωρέσουν εκεί μέσα και το γήπεδο και το MALL και να μην κάνουν λες και δεν υπάρχει άλλη λύση και "ο Λαλιώτης είπε το 1995 έτσι" και οι καπιταλιστές είναι ο Διάβολος όπως και το MALL. Καταλαβαίνω ότι σε αυτό πατάνε για να έχουν μοχλό πίεσης αλλά δεν προχωράει καμία δουλειά έτσι και χαμένος τελικά είναι όλοι.

    Η Πολιτεία πάντως να πει όχι σε γήπεδο και να πει αύριο ναι σε πάρκο και πρόσβαση σε αυτό (που θα πληρώσει ποιος; ) είναι αδύνατον. Αν γίνει κάτι εκεί για αρχή από επιχείρηση θα γίνει. Και το αν θα γίνει νόμιμα και σωστά και χωρίς σκάνδαλα είναι θέμα του κράτους και τι χώρα είμαστε και τι παριστάνουμε εν γένει. Σίγουρα δεν περιμένω από τον λαό να κάνει κάτι για να εφαρμοστούν οι νόμοι. Ωραία θα ήτανε, σαν παραμύθι, αλλά δεν γίνεται εδώ και 30 χρόνια και δεν νομίζω ειδικά τώρα να θριαμβεύσει ο λαός επί της διαφθοράς.

    Φυσικά η αποψάρα μου μπορεί να πάει στα σκουπίδια αν αύριο βρεθεί κάποιος ζέλας και πει, στα παπάρια μου, βρήκα αλλού και κάνω και χέστε με όλοι.

    Συνολικά για το θέμα, έχω εκφράσει ακριβώς την άποψή μου για τις ομάδες, Θρυλάρα ρομαντικά με δαφνοστεφανωμένο και γκάβλα μπαλάρα στον αντίπαλο είναι η ιδανική μου φάση. Άμα χάσω δεν το κάνω θέμα, υπάρχουν πολλά σοβαρότερα για να στενοχωρηθώ. Στην χαρά όμως δεν θα πω όχι. Το αντίθετο. Το αν η ομαδάρα/κομματάρα/θρησκειάρα/γκρουπάρα/μουνάρα με κάνει βλάκα και ζώον υπάρχει ένα θέμα. Αλλά υπάρχει παντού, εξίσου, είσαι προβατάρα ή δεν είσαι. Εν προκειμένω πάρα πολύ καλά κάνουν οι βάζελοι και θέλουν γήπεδο. Αν προκειμένου να γίνει το γήπεδο ευκαιριακά και συγκυριακά τα φάει ο βγενό και ο Πατέρας και ο Γιαννακόπουλος και οι Βαρδινογιάννηδες και ο Βωβός αντί να τα φάει ο Μπόμπολας, ο Μαρινάκης, ο Κόκκαλης, ο Κούγιας, ο Αλαφούζος, ο Χατζηνικολάου, ο Καραμανλής η ο Παπανδρέου, ή γενικώς κάποιος άλλος καρχαρίας, ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ τους και μεταξύ μας, προφανώς στα παπάρια τους. Αν θέλουν να μην τα φάει κανείς και να γίνουν ιδανικά και αγγελικά; Σίγουρα. Αν θα βγουν στον δρόμο για να μην κάνει γήπεδο ο βάζελος; Δεν είναι και μαλάκες. Γήπεδο θέλουν. Τίποτα δεν έχει η περιοχή, δεν είναι ότι θα γκρεμίσουν κάτι, θα έχει άλλα 9250 στρέμματα να κυλιέται όποιος κάτοικος θέλει γυμνός στα γρασίδια. Δεν φταίει αυτός. Δεν είναι δουλειά του να γίνουν σωστά τα πράγματα, είναι δουλειά της χώρας και κυρίως αυτών που κάνουν την γαμημένη την δουλειά.

    Αυτά. Μιλάω εκ μέρους βάζελων, αυτοβούλως είναι αλήθεια, γιατί δεν νομίζω ότι είναι θέμα βάζελου, θα έλεγα ακριβώς το ίδιο και για τον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ (με αυτή τη σειρά προτεραιότητας). Προφανώς εξ ονόματός μου μιλάω κατ'ουσίαν.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  8. #203
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    τα συγχαρηκια μου στον δημιουργο του thread
    εσπασε τα κοντερ της μαλακιας
    το μονο που μπορει ισως να το κοντραρει ειναι μπλογκ καντιρου με θεμα "πεοθηλασμος και αναδασωση"
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  9. #204
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann View Post
    επι τη ευκαιρια, συγνωμμη ΑΜΠΑΛΑΔΕΡΣ, αλλα με συνοπτικες διαδικασιες σπασαμε το συμβολαιο του Τζακ Δε Ριππερ ο οποιος εφτυσε στο σημα σας και δηλωσε αιωνια υποταγη στην Ιδεα των Generals FC και αποτουθε θα αγωνιζεται με την μαυροκοκκινη φανελα με τους λεοντες και τη μπυραρια.
    ξεφτίλες ....

    Spoiler
    και πουλημένο κορμί ... να προσέχεις όταν φτάνεις σπίτι στις γωνίες ...
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  10. #205
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

  11. #206

    Default

    Μονο 200 κ.Πατέρα?1 εκ. δωσατε σαν πριμ πέρυσι στους παίκτες του Βάζελου! Τέλος πάντων,πολύ καλή η κίνηση σας,την επικροτώ,και ελπίζω και σε δωρεές από άλλους επιχειρηματίες και όχι μόνο στην αστυνομία... Πατερα δε μας ειπες γιατι δεν πηρες τα 4,1 της χορηγιας για τον ΠΑΟ. Λαλιστατος εισαι αλλα αυτο το ξεχασες. Υ.Γ. Μπράβο για τη δωρεα. Να τα λεμε ολα.μπραβο νικολα!!πολυ σωστη και αξιαιπενη πραξη!! ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ Κο ΠΑΤΕΡΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΡΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ Όταν η Ελληνική κυβέρνηση απαξιώνει την ζωη αστυνομικών & την προστασία αυτής Ελληνων πολιτών.Κράτος ανύπαρκτο-διαλυμένο... ωραιος ο πατερας!!!!!!σεβασμος κ στα 2 παιδια που χαθηκαν Μπράβο ρε Νικόλα... ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΝΙΚΟΛΑ ΤΕΡΑΣΤΙΕ !ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΤΟΣ

    (από gazzetta.gr)
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  12. #207
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    200 εδινε και ο Μαρινακης στον Δαλουκα..
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  13. #208
    Funeral Frog Mayhem's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rue morgue
    Posts
    1,180

    Default

    μπράβο, τι καλός άνθρωπος

  14. #209

    Default

    φαντασιώνομαι εξώφυλλο ΤΑΥΡΟΥ με φωτογραφία Μαρινάκη, τίτλο "ο Βαγγέλης Μαρινάκης δώρισε 300.000 ευρώ στην Ομάδα Έψιλον" και πανω δεξιά "Δέλτα εσείς; Έψιλον εμείς".

    και τον μπέρνιν απλά να κοιτάζει το ερ για λίγο

  15. #210
    Custom User Title ari-m's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    PTR/PL3KL
    Posts
    1,352

    Default

    Quote Originally Posted by Giolvas
    i omada E den exei anagki ta psixoula tou patatokefte
    When did I realize I was God? Well, I was praying and I suddenly realized I was talking to myself.
    Hi, I 'm a signature Virus. Plz add me to your sig and help me conquer the world.
    ALERT! Signature Infected by Unknown Virus.
    Click Me

Similar Threads

  1. Replies: 45
    Last Post: 25-11-2010, 03:49
  2. σιχαμενες ομαδες πολ
    By attila in forum Athletics
    Replies: 56
    Last Post: 17-09-2010, 18:23
  3. Replies: 3
    Last Post: 05-10-2007, 03:37
  4. Replies: 51
    Last Post: 19-07-2006, 18:10
  5. Όσοι υποστηρίζετε Ελλάδα..
    By Dragonlord in forum Athletics
    Replies: 28
    Last Post: 23-06-2004, 19:48

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •