View Poll Results: +

Voters
62. You may not vote on this poll
  • Φώτης Κουβέλης - Ανανεωτική Πτέρυγα

    14 22.58%
  • Αλέξης Τσίπρας - Αριστερό Ρεύμα

    48 77.42%
Page 16 of 17 FirstFirst ... 614151617 LastLast
Results 226 to 240 of 247

Thread: ΣΥΝ ΠΟΛΛ.

  1. #226

    Default

    με βάζεις τώρα να δικαιολογώ τον πιο σιχαμένο όλων τον πάγκαλο αλλά πως είναι δυνατό να έρθεις σε διάλογο με κάποιον που αρνείται το ολοκαύτωμα για παράδειγμα


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  2. #227
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    pes ta

  3. #228
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Προσεχε την αριστερη σου πλευρα παντως γιατι εθνικοσοσιαλιζει!
    1) e4, c5
    2) Νf3

  4. #229
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    Quote Originally Posted by nekrobutcher View Post
    με βάζεις τώρα να δικαιολογώ τον πιο σιχαμένο όλων τον πάγκαλο αλλά πως είναι δυνατό να έρθεις σε διάλογο με κάποιον που αρνείται το ολοκαύτωμα για παράδειγμα
    apo tous πιο σιχαμενους, πρεπει να καταλαβεις ομως οτι στις δικες σου πλατες συνεχιζει να φερεται ετσι..
    Ti exei na fovithei apo ton dialogo με εναν φασιστα λοιπον?
    Επισης ο Πλευρης δεν εχει αρνηθει το ολοκαυτωμα, αλλα το μεγεθος του (απο οσο γνωριζω κ εχω διαβασει στο βιβλιο του)
    Ενα βιβλιο που εσυ δεν θα διαβασεις ποτε -γιατι ειναι απαγορευμενο- κ θα μεινεις σε αυτα που νομιζεις πως ισχυριζεται.
    Υπαρχει τρελλη προπαγανδα απο πισω..
    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Προσεχε την αριστερη σου πλευρα παντως γιατι εθνικοσοσιαλιζει!
    αυτο συμβαινει γιατι ειμαι Ελληνας. Οποια ομως εθνικοτητα κ αν τυχαινε να εχω (στην περιπτωση που συνεχιζα να εχω τις ιδιες σκεψεις) τα ιδια θα λεγα.
    Ημουν τωρα στο facebook του Billy Anderson, εντελως τυχαιο παραδειγμα, την στιγμη που ανεφερε πως ειναι στην ελλαδα αμεσως κοσμος εξεφρασε θαυμασμο για την χωρα, για την ιστορία της κ την ομορφια της.
    Gina Bost Stewart: I have an affinity for Greece and want to go there more than any other place in the world. I hope you post lots of pics Billy.
    Τοσα κ τοσα λεγομενα και quotes k στο άλλο θρεντ.
    Γιατι ολος ο κοσμος να μπορει να το κανει ελευθερα κ οχι καποιος Ελληνας χωρις να κατηφορηθει αμεσως για εθνικισμο ?
    Δηλαδη δεν μπορω να αναγνωρισω την Ελληνικη ως την ωραιοτερη, πληρεστερη, ογκοδεστερη γλωσσα, ελευθερα, περα απο ακροδεξιες προκαταληψεις ?
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  5. #230
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    δικαίωμά σου να τ' αγαπάς και να τα θαυμάζεις όλ' αυτά από τη στιγμή που δεν προσπαθείς να τα επιβάλλεις σε άλλους, το θέμα για το διάλογο που αναφέρθηκε είναι πως βάσει γεγονότων υπάρχει μία αλήθεια για το τι έγινε κι οι αριθμοί είναι αριθμοί δεν είναι η προσωπική άποψη του καθενός , χωρίς αυτό να σημαίνει πως τα μεγέθη κάνουν τη μεγάλη διαφορά σε κάτι τόσο επαίσχυντο για την ανθρωπότητα όπως το ολοκαύτωμα των Εβραίων και το κάθε ολοκάυτωμα και λάβε υπόψη πως "μικρό ολοκαύτωμα" υφίσταται μόνο ως οξύμωρο σχήμα
    Last edited by menumission; 19-10-2010 at 03:22.

  6. #231

    Default

    συμφωνώ με τον menumission και θέλω να σε ρωτήσω μέσα σε ποιά πλαίσια και τι θεματολογία θα είχε ο διάλογος αυτός γαιτί δε πάει το μυαλό μου κάπου συγκεκριμμένα. Και μόνο η λέξη "απαγορευμένο" θα μπορούσε να με ιντριγκάρει αλλά όχι και τόσο ώστε να το διαβάσω. Τι είναι αυτό που σε κάνει να θυμάζεις τον Πλεύρη?


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  7. #232
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    γκομενάκι είναι φίλε, χώσου.
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  8. #233

    Default

    πουλιά στον αέρα


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  9. #234
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    Ημουν τωρα στο facebook του Billy Anderson, εντελως τυχαιο παραδειγμα, την στιγμη που ανεφερε πως ειναι στην ελλαδα αμεσως κοσμος εξεφρασε θαυμασμο για την χωρα, για την ιστορία της κ την ομορφια της.
    Gina Bost Stewart: I have an affinity for Greece and want to go there more than any other place in the world. I hope you post lots of pics Billy.
    Τοσα κ τοσα λεγομενα και quotes k στο άλλο θρεντ.
    Γιατι ολος ο κοσμος να μπορει να το κανει ελευθερα κ οχι καποιος Ελληνας χωρις να κατηφορηθει αμεσως για εθνικισμο ?
    Δηλαδη δεν μπορω να αναγνωρισω την Ελληνικη ως την ωραιοτερη, πληρεστερη, ογκοδεστερη γλωσσα, ελευθερα, περα απο ακροδεξιες προκαταληψεις ?
    Αν και στα συγκεκριμενα σχολια κανεις δεν ανεφερε του Ελληνες...Τεσπα. Καλα ειμαστε φιλε! Τουριστικος προορισμος τρελλος!Διακοπες! Σου αρκει αυτο; Σου αρκουν τα περασμενα μεγαλεια; Σου αρκει να σου λενε ΩΩΩΩΩ! Τι ωραια γλωσσα εχετε!ΩΩΩΩ τι υπεροχες παραλιες!ΩΩΩΩ τι σοφοι που ειστε!ΑΡΧΙΔΙΑ. Καταντια και μιζερια μου βγαζει. Ασε που τωρα ειμαστε και διεθνως ξεφτιλα. 1 καλο πνιγεται μεσα σε πληθωρα σκουπιδιων. Σεβομαι το παρελθον. Αλλα δεν ειναι δυνατον να μενουμε εκει. Δεν συνεχιζω γιατι ειπα οτι αποχωρω απο την συζητηση.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  10. #235
    καμαρωτὸς εὐνοῦχος BibleBlackBird's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Διατανος
    Posts
    407

    Default

    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    Quote Originally Posted by nekrobutcher View Post
    με βάζεις τώρα να δικαιολογώ τον πιο σιχαμένο όλων τον πάγκαλο αλλά πως είναι δυνατό να έρθεις σε διάλογο με κάποιον που αρνείται το ολοκαύτωμα για παράδειγμα
    apo tous πιο σιχαμενους, πρεπει να καταλαβεις ομως οτι στις δικες σου πλατες συνεχιζει να φερεται ετσι..
    Ti exei na fovithei apo ton dialogo με εναν φασιστα λοιπον?
    Επισης ο Πλευρης δεν εχει αρνηθει το ολοκαυτωμα, αλλα το μεγεθος του (απο οσο γνωριζω κ εχω διαβασει στο βιβλιο του)
    Ενα βιβλιο που εσυ δεν θα διαβασεις ποτε -γιατι ειναι απαγορευμενο- κ θα μεινεις σε αυτα που νομιζεις πως ισχυριζεται.
    Υπαρχει τρελλη προπαγανδα απο πισω..
    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Προσεχε την αριστερη σου πλευρα παντως γιατι εθνικοσοσιαλιζει!
    αυτο συμβαινει γιατι ειμαι Ελληνας. Οποια ομως εθνικοτητα κ αν τυχαινε να εχω (στην περιπτωση που συνεχιζα να εχω τις ιδιες σκεψεις) τα ιδια θα λεγα.
    Ημουν τωρα στο facebook του Billy Anderson, εντελως τυχαιο παραδειγμα, την στιγμη που ανεφερε πως ειναι στην ελλαδα αμεσως κοσμος εξεφρασε θαυμασμο για την χωρα, για την ιστορία της κ την ομορφια της.
    Gina Bost Stewart: I have an affinity for Greece and want to go there more than any other place in the world. I hope you post lots of pics Billy.
    Τοσα κ τοσα λεγομενα και quotes k στο άλλο θρεντ.
    Γιατι ολος ο κοσμος να μπορει να το κανει ελευθερα κ οχι καποιος Ελληνας χωρις να κατηφορηθει αμεσως για εθνικισμο ?
    Δηλαδη δεν μπορω να αναγνωρισω την Ελληνικη ως την ωραιοτερη, πληρεστερη, ογκοδεστερη γλωσσα, ελευθερα, περα απο ακροδεξιες προκαταληψεις ?

    Τωρα μιλαμε για τον ιδιο συνωστισμο σλαβων, τουρκοσπορων και λατινογενων κατοικων της ελλαδιτσας μας;

    Δεν ζουμε υποθετω στον χρυσο αιωνα του Περικλη ετσι;

    Τωρα για τα σχολια της στιουαρτ και των συναφη προφανως αναφερονται στον τοπο αποκλειστικα. Ναι συμφωνω, μπορω να κανω και εγω τις διακοπες μου στο σουπερ παρανταις στη μυκονο.
    Last edited by BibleBlackBird; 20-10-2010 at 01:49.

  11. #236

    Default

    και ειδικά πριν το ευρώ που ερχόντουσαν και έτρωγαν και έπιναν τζάμπα


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  12. #237
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    εσένα shadowking για χουνεράκι σε κόβω λόγω ροής του λόγου

  13. #238
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dis
    Posts
    1,179

    Default

    Quote Originally Posted by BibleBlackBird View Post

    Τωρα μιλαμε για τον ιδιο συνωστισμο σλαβων, τουρκοσπορων και λατινογενων κατοικων της ελλαδιτσας μας;

    Δεν ζουμε υποθετω στον χρυσο αιωνα του Περικλη ετσι;

    Τωρα για τα σχολια της στιουαρτ και των συναφη προφανως αναφερονται στον τοπο αποκλειστικα. Ναι συμφωνω, μπορω να κανω και εγω τις διακοπες μου στο σουπερ παρανταις στη μυκονο.
    Ναι ρε γαμημενε, για αυτους μιλαμε ακριβως. Δε ζουμε ουτε στον "χρυσο" αιωνα του Περικλη (που προκαλεσε τον Πελλοπονησιακο Πολεμο ο εν λογω κυριος) και ναι, απο το 146 π.Χ κατ' ελαχιστο, χανεται η φυλετικη συνεχεια αλλα αυτο ισχυει για ολα τα εθνη παγκοσμιως και ολα τα εθνη εχουν συνειδηση και ταυτοτητα. Ακομα και ο Πακιστανος κεμπαμπτζης που ετρωγα στο Manchester Αγγλος ενιωθε.

    Δεχεσαι το IQ σαν δεικτη, η το απορριπτεις;
    It happens sometimes. People just explode. Natural causes.
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Ρωχάμη, το debian είναι για ΓΥΝΑΙΚΕΣ;

  14. #239
    καμαρωτὸς εὐνοῦχος BibleBlackBird's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Διατανος
    Posts
    407

    Default

    Καταρχας αγορινα μου, που το πας; Εγω δεν ειπα τιποτα για ελλειψη εθνικης συνειδησης, ανεφερα απλως οτι απο τη στιγμη που ως 'εθνος' βιολογικα διαφερουμε απο τους κατοικους της εποχης εκεινης τα επιχειρηματα του Πλευρη και οποιουδηποτε οπαδου του δυσκολα στεκουν. Απο κει και περα προφανως πιστευω οτι ειναι καλο να ασπαζεσαι καποια πολιτισμικα στοιχεια απο τον 'τοπο' σου και προφανως να γνωριζεις την ιστορια του τοπου (γενικοτερα καποιες ιστορικες γνωσεις καλες ειναι).

    Και επιπλεον εσυ ακομα μιλας για εθνικη συνειδηση; Απο ποιον;

    Γαμησε με τωρα με τις τρολοσυνηθειες σου και τραβα να ποσταρεις στο μπλογκ του εσπρεσσο τιποτα.

  15. #240
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dis
    Posts
    1,179

    Default

    Quote Originally Posted by BibleBlackBird View Post
    Καταρχας αγορινα μου, που το πας; Εγω δεν ειπα τιποτα για ελλειψη εθνικης συνειδησης, ανεφερα απλως οτι απο τη στιγμη που ως 'εθνος' βιολογικα διαφερουμε απο τους κατοικους της εποχης εκεινης τα επιχειρηματα του Πλευρη και οποιουδηποτε οπαδου του δυσκολα στεκουν. Απο κει και περα προφανως πιστευω οτι ειναι καλο να ασπαζεσαι καποια πολιτισμικα στοιχεια απο τον 'τοπο' σου και προφανως να γνωριζεις την ιστορια του τοπου (γενικοτερα καποιες ιστορικες γνωσεις καλες ειναι).

    Και επιπλεον εσυ ακομα μιλας για εθνικη συνειδηση; Απο ποιον;

    Γαμησε με τωρα με τις τρολοσυνηθειες σου και τραβα να ποσταρεις στο μπλογκ του εσπρεσσο τιποτα.
    Λοιπον. παμε (συνοπτικτα) την αλφαβητα παλι...

    Υποθετω οτι πας να βγαλεις τον Πλευρη μαλακα, αλλα καπου την πατας. Πετας και εσυ το αυτονοητο "μα δεν εχουμε φυλετικη συνεχεια, τι μαλακιες λενε αυτοι, θα πηδηχτω απο το παραθυρο, παρτα πουστη Πλευρη". Λοιπον, οχι μονο δεν χρειαζεται να εχεις φυλετικη συνεχεια για να εισαι εθνος, μπορεις καλλιστα να φτασεις υπαγεσαι στην πολιτιστικη κληρονομια ενος εθνους ενω γεννηθηκες κατι αλλο. Λουκιανος ο Σαμοσατευς.

    Στο εθνικη συνειδηση, βαλε κανα κομμα, γιατι οπως το γραφεις εχει διττο νοημα! Για το περι IQ, μοκο (γιατι ρε τσακαλε, αφου υπερ σου θα εβγαινε!) και οσο για τα εσπρεσσο, εσυ εισαι της σοου-μπιζ, μαλλον τα ξερεις καλυτερα.
    It happens sometimes. People just explode. Natural causes.
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Ρωχάμη, το debian είναι για ΓΥΝΑΙΚΕΣ;

Similar Threads

  1. ΠΑΣΟΚ ΠΟΛΛ
    By ikonoklast in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 315
    Last Post: 09-12-2021, 17:11

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •