Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 147

Thread: Assassin's Creed

  1. #61
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    η απάντηση στον marillion, να γίνει και shooter.

    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  2. #62
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    είναι ασύνδετο το σενάριο και δεν πάει πουθενά. και να πήγαινε δεν έχει ενδιαφέρον γιατί δεν υπάρχει character development στον ezio εδώ και 2 παιχνίδια. ξεκινά το παιχνίδι έτοιμος για να πάει στο φινάλε. τα ίδια λέμε. ο λόγος που έμεινα ήταν επειδή μου λες πως απορείς όταν εξηγώ αναλυτικότατα ότι οι 2/3 δεν μου είπαν πολλά πράγματα. δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην γουστάρεις altair πάντως. συνεχίζει από κει που τέλειωσε το πρώτο, εξηγεί τα οράματα του ezio, δείχνει γιατί ήταν τόσο σημαντικός και το προσωπικό του δράμα ήταν το Highlight τoυ νέου. περί ορέξεως όμως...

    τώρα για το μισό θετικό εντάξει, ήξερα σε development ενός χρόνου να μην περιμένω λαγούς με πετραχήλια. δεν νοείται άνθρωπος πάντως που γούσταρε το gameplay του brotherhood και να μην γούσταρε εδώ. προσθηκες υπάρχουν, το να μην αρέσουν γούστα. το tower defence δεν είναι τόσο κακοφτιαγμένο, απλά ήθελε περισσότερο polish. ο γάντζος είναι mechanic γιατί εφαρμόζεις έναν νέο μηχανισμό στο gameplay. η νέα κωλοτούμπα που περνάς τον άλλον από πάνω, επίσης.

    περί γραφικών glitches, δεν θα επαναλαμβάνομαι κάθε φορά. δεν έχει τπτ τέτοιο το ps3 version λέμε.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  3. #63
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Και πάλι συμφωνώ με τις ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ (έτσι όπως το λες είναι το σωστό), συνεχίζω να λέω ότι δεν τα λες mechanics γιατί δεν είναι συστατικά στοιχεία ποτέ (ο γάντζος συνεισφέρει όσο συνεισέφερε και το extra αλματάκι με το ίδιο κουμπί μάλιστα στο brotherhood, την δε κωλοτούμπα πόσες φορές την έχεις χρησιμοποιήσει? Εγώ μετά την αρχή του παιχνιδιού που στη μαθαίνει αν δε μου την μνημόνευες τώρα δεν θα θυμόμουν ποτέ ότι υπάρχει ).

    Playstation δεν έχω για να ξέρω πώς είναι εκεί απλά σύμφωνα με όλα τα υπόλοιπα cross platform παιχνίδια, δεν περίμενα να υπάρχει μια ΤΕΤΟΙΑ μεγάλη διαφορά, μιλάμε για πραγματική ασχήμια, δεν λέω μαλακίες. Για τον χρόνο του development επίσης έχεις δίκιο, αντιλαμβάνεσαι όμως ότι δεν είναι δικαιολογία για την εταιρεία ε. Κάντο σε παραπάνω χρόνο κύριε και δώσε το creed που λαχταράμε και όχι προχειράτζες.

    Για το σενάριο σε παραπέμπω και στο review του eurogamer (αν γενικά το σέβεσαι το site, εγώ από εδώ το έμαθα και μου φαίνεται αρκετά αντικειμενικό), δεν είναι θέμα ομορφιάς τα κομμάτια του altair, είναι ότι χαλάνε το ήδη μέτριο coherency στο σενάριο του παιχνιδιού (εγώ βασικά δεν πολυβγάζω άκρη, αλλά πες είμαι χαζός, ακόμα κι έτσι είναι στην καλύτερη μέτριο πιστεύω). Εκεί βέβαια θα διαβάσεις και μια τρελή εμμονή στην κοροϊδία του γάτζου που βγάζει αρκετό γέλιο.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  4. #64
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    Καλό είναι το eurogamer αν και προτιμώ gamasutra gameinformer και edge. Ειδικά το edge. Δεν το διάβασα το review αλλά γενικά όλα αυτά τα ''σοβαρά'' gaming sites ήδη κυνηγάνε την σειρά για τα εμφανή Dan Brown-isms της. Eίναι fanboy art πλέον και θα γίνει σαν το lost των videogame franchises αν συνεχίσουν τα mindfucks & cliffhangers δίχως να δώσουν σοβαρές απαντήσεις. Δεν ψάχνω εξονυχιστικά μια συνέπεια στην σειρά, έτσι δεν μπαίνω σε σοβαρό debate για να πω τι έγινε και πως (κάτι για πολλαπλά apple of eden λένε και για tease νέου χαρακτήρα που εγώ δεν έπιασα καν) απλά μπορώ να απολαυσω μερικά cinematics (ειδικά του φινάλε) γιατί προσεγγίζουν μια δυνατή κινηματογραφική εμπειρία και αυτό για το μέσο θέλει μεγάλη επένδυση στην τεχνολογία. Συνεχίζω να πιστεύω πως ο Altair ήταν μακράν ότι πιο ενδιαφέρον εδώ μέσα & η μοναδική ιστορία που είχε ψωμί αλλα μπορούμε να συνεχίσουμε να διαφωνούμε. Σε κάθε περίπτωση, το βρίσκω επίπεδα πάνω στο γράψιμο απ'το Brotherhood που σαν ας πούμε μεταβατικό στάδιο (και με αλλαγή writer ενδιάμεσα στο σενάριο) ήταν μεγάλη απογοήτευση για το source material που είχε. Ε και εννοείται πως το 2ο ήταν μακράν το καλύτερο σε αυτόν τον τομέα.

    Ναι η ubi αντιμετωπίζει το Ac σαν επικερδές franchise και θα το φτάσει μέχρι εκεί που δεν πάει. Βέβαια η άλλη πλευρά λέει πως για τόσο μικρό development time, το τελικό προιον είναι ένα 20ωρο game γεμάτο content, με multiplayer. Οπότε για την ώρα μπαλαντζάρει πάνω σε ένα τεντωμένο σχοινί χωρίς να πέφτει.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  5. #65
    Resident Κύπριος The Donnn's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    991

    Default

    Μαρίλλιε, και γω σε ps3 το έπαιξα και μου έκανε glitches. Ντάξει δεν χάλασε ο κόσμος, δεν ήμουν στο μέσο αποστολής...καλύτερα να μην υπήρχανε όμως.

    Τα mini games με τον Ντεσμοντ είναι εμετικά at best...μηδέν γραφικά, ζαλιστικό gameplay, εντελώς αχρείαστο....πολύ καλύτερα τα puzzles των προηγουμενων.

    Η ιστορία επίσης τί απέγινε; Νιώθω πως δεν ήξεραν τί να κάνουν, και το άφησαν να αιωρειται. Ασαφείς συζητήσεις εκτός Animus με τον ράντομ ξένο (Luke, I am your Father), τη Ρεμπέκα και τον Σον, καμία λογική εξήγηση για το (επικό) τέλος του brotherhood όταν κάρφωσες τη Λούση, μέχρι και ο νέος θεός που έφεραν να μιλήσει στο τέλος φαίνεται να βαριέται (και το λέει)!!! Οι αποστολές με τον Αλταΐρ είναι μεν συγκίνησις, αλλά κάπως άσχετες. Αντί να ασχολείται με το creed, τα μήλα, το codex κλπ, επιμένει να επικεντρώνεται στη κόντρα του με τον άλλο που του έβρισες τον πατέρα. Γενικά, πολλά κενά. Τί στο διάολο είχε η βιβλιοθήκη μέσα τελικά; Πού πάει η πλοκή; Γιατί το Animus να θέλει να σε σβήσει; Εκείνοι οι Ναΐτες της Abstergo τί απέγιναν; Σου δίνει την αίσθηση πρόχειρης παρένθεσης σε έκθεση 4ης δημοτικού...αυτό μου την έσπασε.

    NPC's?? Στα προηγούμενα είχες τον θείο σου (it's-a me, Mario!!), τον ΘΕΟ στρατόκαβλο Bartolomeo με το σπαθί τη Μπιάνκα, τον Λεονάρτο Ντα Βίντσι, μέχρι και οι κακοί ήταν γαμάτοι - βλέπε Cesare, Rodrigo, κλπ. Εδώ τί έχεις; Ένα χλιαρό Assassin που ώρα με την ώρα περιμένεις να αρχίσει να σου κάνει παζάρι να σου πουλήσει copy dvds, τον Piri Reis (που θυμίζει μπαρμαν σε τριάστερο ξενοδοχείο - ΒΑΡΙΕΤΑΙ ασχοληθεί μαζί σου) ένα σπυριάρη έφηβο που την είδε ιντελλέ, και μέσα από προβλέψιμο plot twist, ίσως τον πιο ΑΔΙΑΦΟΡΟ κακό - ούτε το όνομα του καν δεν θυμάμαι..

    To tower game δεν το σχολιάζω, ανέκαθεν τα μισούσα άρα η γνώμη μου είναι υποκειμενική. Είναι πιό εύκολο όμως να κάτσεις να χάσεις, και να καθαρίσεις τον Ναΐτη διοικητή ξανά στο καπάκι. Μέσα σε 30" επανακτάς την περιοχή.

    Οι βόμβες είναι μια χαρά...δεν χρησιμοποιησα το skunk oil, lamb's blood, fool's gold κλπ - δεν σου δίνεται και το κατάλληλο κίνητρο σε κάποια αποστολή να τα ψάξεις. Μόνο splinter/caultron και smoke βρήκα χρήσιμα. Καλό θα ήταν να έκαναν αποστολές με τουλάχιστο προαιρετικό στόχο να βάψεις κάποιον με ψεύτικο αίμα, ή να χρησιμοποιήσεις το πλήθος να διαφύγεις με το να τους ρίξεις χρυσάφι, κάτι τέλοσπαντον.

    Το hookblade ναι μεν σου δίνει κάποια επιπρόσθετα προτερήματα, αλλά η απουσία του δεν θα ήταν καθόλου αισθητή.

    Σημειώστε, στο PS3 συμπεριλαμβάνεται και ΟΛΟΚΛΗΡΟ το 1 για install. "Απολογούμαστε που το παιχνίδι είναι μικρό και ατελές, πάρτε ΚΑΙ ΤΟ 1 για θυμηθήτε ΠΟΣΟ βελτιωθήκαμε - για να μην μας κράξετε".

  6. #66
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    ρε αυτό το er με την παραπληροφόρηση κάτι έχει. σταματήστε να λέτε ότι ειναι μικρό, 20+ ώρες για σημερινό action game είναι φαινομενική διάρκεια.

    στο θέμα των glitches, εντάξει donn, έχει glitches, σας το έκρυβα γιατί τα παίρνω απ'την ubi (...).

    βαριέμαι να αναλωθώ στα του στόρυ, νομίζω είναι ανώφελο να περιμένουμε συνοχή και προσχεδιασμένο φινάλε. το πάνε όπως τους βγει. δεν λέμε τπτ διαφορετικό. το brotherhood, δεν είχε bartolomeo, mario, rodrigo, leonardo da vinci (ουσιαστικά δλδ) και ο Cesare ήταν γελοίος σαν κακός όμως. επίσης ωραίο φινάλε desmond αλλά γτπ ezio ε. για το 2 μάλλιασε η γλώσσα μας να λέμε ότι ειναι το καλύτερο.
    Last edited by Marillion; 05-12-2011 at 18:03.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  7. #67
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    Quote Originally Posted by Marillion View Post
    ρε αυτό το er με την παραπληροφόρηση κάτι έχει. σταματήστε να λέτε ότι ειναι μικρό, 20+ ώρες για σημερινό action game είναι φαινομενική διάρκεια.
    εγω παντως εχω περιπου 6 -7 ωρες gameplay και το εχω σχεδον τερματισει... εχει πολυ μικρο Storyline.. και κακο ειναι π ξεκινας και τα εχεις ολα ξεκλειδωμενα κινησεις οπλα κτλ... αλλα μαλλον βιαζοντουσαν να τελειωσουν καπως την ιστορια τ ezio για να μπει ο καινουριος το 2012.. ps: εγινε κατι στην φωνη του altair η εχω καιρο να τον ακουσω??
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

  8. #68
    Resident Κύπριος The Donnn's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    991

    Default

    Άλλαξε όντως η φωνή του Αλταΐρ, αλλά μου άρεσε

  9. #69
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    Quote Originally Posted by stevecross View Post
    Quote Originally Posted by Marillion View Post
    ρε αυτό το er με την παραπληροφόρηση κάτι έχει. σταματήστε να λέτε ότι ειναι μικρό, 20+ ώρες για σημερινό action game είναι φαινομενική διάρκεια.
    εγω παντως εχω περιπου 6 -7 ωρες gameplay και το εχω σχεδον τερματισει... εχει πολυ μικρο Storyline.. και κακο ειναι π ξεκινας και τα εχεις ολα ξεκλειδωμενα κινησεις οπλα κτλ... αλλα μαλλον βιαζοντουσαν να τελειωσουν καπως την ιστορια τ ezio για να μπει ο καινουριος το 2012.. ps: εγινε κατι στην φωνη του altair η εχω καιρο να τον ακουσω??
    stevecross πας από αποστολή σε αποστολή και δεν κάνεις τπτ άλλο. το παιχνίδι δεν είναι μικρό, εσύ βιάζεσαι να το τελειώσεις κάνοντας τα απολύτως απαραίτητα. και το Skyrim μικρό είναι έτσι.
    επίσης, τα όπλα δεν είναι ξεκλειδωμένα απ'την αρχή. όσο προχωράει το στόρυ ανοίγουν και άλλα. άσε που χρειάζεσαι χρήματα για να τα αγοράσεις, τα οποία για να τα μαζέψεις πρέπει να έχεις αγοράσει την μισή πόλη.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  10. #70
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    Quote Originally Posted by Marillion View Post
    Quote Originally Posted by stevecross View Post
    Quote Originally Posted by Marillion View Post
    ρε αυτό το er με την παραπληροφόρηση κάτι έχει. σταματήστε να λέτε ότι ειναι μικρό, 20+ ώρες για σημερινό action game είναι φαινομενική διάρκεια.
    εγω παντως εχω περιπου 6 -7 ωρες gameplay και το εχω σχεδον τερματισει... εχει πολυ μικρο Storyline.. και κακο ειναι π ξεκινας και τα εχεις ολα ξεκλειδωμενα κινησεις οπλα κτλ... αλλα μαλλον βιαζοντουσαν να τελειωσουν καπως την ιστορια τ ezio για να μπει ο καινουριος το 2012.. ps: εγινε κατι στην φωνη του altair η εχω καιρο να τον ακουσω??
    stevecross πας από αποστολή σε αποστολή και δεν κάνεις τπτ άλλο. το παιχνίδι δεν είναι μικρό, εσύ βιάζεσαι να το τελειώσεις κάνοντας τα απολύτως απαραίτητα. και το Skyrim μικρό είναι έτσι.
    επίσης, τα όπλα δεν είναι ξεκλειδωμένα απ'την αρχή. όσο προχωράει το στόρυ ανοίγουν και άλλα. άσε που χρειάζεσαι χρήματα για να τα αγοράσεις, τα οποία για να τα μαζέψεις πρέπει να έχεις αγοράσει την μισή πόλη.
    ακριβως... απλα τα προηγουμενα δεν ειχαν τοσα πολλα side quest.. και εχω συνηθησει να πηγαινω απο αποστολη σε αποστολη.. τωρα βσκ κοντευω να το τελειωσω και σταματησα το στορυ και κανω ολα τα αλλα... αα και..
    Spoiler
    ενα τσεκουρι που εχουν μερικοι φρουροι π ειναι καπως στρογγυλη η λεπιδα του ειναι το πιο δυνατο που εχω βρει.. στα στατσ του ειναι τα παντα φουλαρισμενα..
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

  11. #71
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default





    Μολις εγιναν leak οι παραπανω πικς. Πληροφοριες λενε οτι θα παιζεις ως ενας ινδιανος στον εμφυλιο της Αμερικης.

  12. #72
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    ξέρω, φαινεται γελοίο το αρτ πάνω αλλά δεν σας δουλευει ο aleister. μολις επισημοποιήθηκε



    αρχικά είπα meh, αλλά τώρα που το σκέφτομαι λεω cool.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  13. #73
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    ναι αλλά στο αμέρικα οι μασώνοι δεν ήταν οι καλοί που φκιάσανε το έθνος;
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  14. #74
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    οχι οι ινδιανοι ηταν οι πραγματικοι μασώνοι και μετά εκαναν τα καζίνο


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  15. #75
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    ναι αλλά στο αμέρικα οι μασώνοι δεν ήταν οι καλοί που φκιάσανε το έθνος;
    στο παιχνιδι αν θυμαμαι καλα ο Jefferson (founding father/maswnos) ηταν με τους Templars (aka τους κακους)

Similar Threads

  1. DEW-SCENTED / Suicidal Angels / Great Black / Damned Creed
    By Illdisposer in forum Live & Events Talk
    Replies: 4
    Last Post: 22-02-2009, 12:40
  2. Assassins Creed
    By Waldstein in forum PC & Games
    Replies: 26
    Last Post: 20-04-2008, 14:12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •