Page 65 of 67 FirstFirst ... 15556364656667 LastLast
Results 961 to 975 of 1005

Thread: Smoking ban update

  1. #961
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837
    Last edited by menumission; 29-12-2012 at 13:40.

  2. #962
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Καλά, κοροϊδευόμαστε τώρα, στην τελική είναι υποκειμενικό πρόβλημα υγείας για ένα άτομο, ο καπνός αντικειμενικά επιβαρύνει την υγεία όλων.
    απ' τις μεγαλύτερες μαλακίες που υπάρχουν στην κοινή κουλτούρα το συγκεκριμένο. για μενα υγεία μπορεί να είναι πρωτίστως η ψυχική (υπήρξαν - πχ ινδιανοι - και υπάρχουν - πχ τσιγγανοι- πολλές ιστορίες φυλών που είχαν τέτοιες προτιμησεις). Μπορει για μενα το σωστο να ειναι η άνετη ζωή 30 χρονων (δεν μιλαω καν για το συνετο καπνισμα, παιρνω την ακραια περιπτωση) και οχι το να ζησω νευρωτικος 500 χρονια. η απαγορευση σου πλήττει την ψυχική μου υγεία και δεν το λέω απ' την φαντασία μου, έζησα κοντα 3 μηνες στην γερμανια που υπαρχει αυτη η απαγορευση και μου προκαλουσε τεραστιο προβλημα το να μην έχω έναν γαμημένο κλειστό χώρο να κάτσω να απολαύσω εναν καφέ/ποτό και το τσιγάρο μου. Ή ας πούμε, με βολεύει πάρα πολύ να διαβάζω σε ήσυχες καφετέριες, περισσότερο απ' ότι στο σπίτι μου. Τι θα κάνω για αυτό; Θα μου αλλάξεις εσύ ή το κάθε_πυροβολημένο_τσουτσέκι_εσύ καθολικά την ζωή μου; Α γαμησου κι εσυ κι η γιόγκα σου να πουμε.
    Δε νομιζω οτι το ειχα δει αυτο το ποστ Καλκι



    Last edited by Κωλαράκι Τορνευτό; 30-12-2012 at 06:03.

  3. #963
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Αυτό είπε κι αυτός. Ότι ποστς (σου) μπορούν επίσης να προκαλέσουν καρκίνο, εκτός του καπνίσματος.


    Kι ότι πριν λίγο πέτυχα αυτό:



    http://www.flickr.com/photos/43248710@N05/6268819622/

  4. #964
    Meth Swastika Lyse's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Kι ότι πριν λίγο πέτυχα αυτό:
    [1996]
    Στην Λιφο το πέτυχες και αυτό;

  5. #965
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Προφέρεται ΛΑΪΦΟ, βλαχάκι!

  6. #966
    Meth Swastika Lyse's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Προφέρεται ΛΑΪΦΟ, βλαχάκι!
    Συγγνώμη αλλά δεν το έχουμε με την βλάχικη γλώσσα, πάντως θα προσπαθήσω να στο εξηγήσω ξανά:

    ΜΝΤΜΑ - ΟΧΙ ΜΠΟΥΚΑΛΙ - ΓΡΑΜΜΗ ΑΠΟ ΠΟΥΛΙ - ΛΑΙΦΣΤΑΙΛ (lifestyle? - βοηθησε με εδω) - ΤΕΚ ΧΑΟΥΖ - ΜΠΟΜΠ - ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΙ ΝΕΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΦΙΛΤΡΟ ΠΑΝΩ

  7. #967
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Ικονοβλαξ, αν θεωρεις οτι το ποστ καλκι ειναι μια κραυγη_διαμαρτυριας_εναντια_στο_κατεστημενο και στον φασισμο, εισαι περισσοτερο επαναστατης χωρις αιτια απο οτι νομιζα
    Δε με ενδιαφερει το θεμα του καπνισματος, απλα δε μπορω τα καθυστερημενα ποστ, σορρυ ε

  8. #968
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Βλακεία ήταν το ποστ καλκι, ακόμα μεγαλύτερη βλακεία ο κουραστικός φίξερ που Εξανίσταται Γιατί Θίχτηκε Η Λογική και ακόμα μεγαλύτερη η βλακεία όλων όσων τοποθετήθηκαν ποτέ στα σοβαρά υπερασπιζόμενοι ένα από τα πιο γελοία νομοθετήματα της μεταπολίτευσης, του «αντικαπνιστικού νόμου».

    Lyse, δεν νομίζω ότι μπορείς να καταφέρεις να εξηγήσεις κάτι σε κάποιον.
    Last edited by ikonoklast; 30-12-2012 at 08:36.

  9. #969
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Εχει ενα δικιο ο καλκι σε οσα λεει παντως, θα επρεπε κι εγω να εχω το δικαιωμα να μπορω να πινω καφε, να περπαταω στο δρομο, να παω σε ενα μπαρ που μαρεσει, χωρις να υπαρχει η πιθανοτητα να πεσω πανω του ή ακομα χειροτερα πανω σου. Ειναι ακρως ειρωνικο να μιλας εσυ για φασισμο αλλωστε, ο μεγαλυτερος μπατσος του ΕΡ. Δεν εχεις πρωινιατικα καμια δουλεια? Να γραψεις κανα εκπληκτικα αστειο μπλογκποστ για το λουμπεν, κραζοντας αλλες κατηγοριες ανθρωπων που τις βρισκεις γελοιες και υποδεεστερες σου? Ελα σου δινω και τροφη για σκεψη, γραψε για τους αντικαπνιστες.

  10. #970
    Meth Swastika Lyse's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    666

    Default

    Την επομενη θα σου κοτσαρω Helvetica σε μαυρο τριγωνο να την ανεβασεις στο Facebook να σου κανουν ΛΑΙΚ (like).

  11. #971
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Αν μπορείς κότσαρε (sic) και μια σειρά από 100 πρεζοgif και φωτό από αυτά που σπαμάρεις για να το βάλω και στο tumblr να μου κάνουν reblog.

  12. #972
    Meth Swastika Lyse's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    666

    Default

    Ελα τωρα, με τις εικονες που εχεις στο facebook (like!) γαμας στο Tumblr(λολ).Αλλα ποιο Tumblr?Εδω παιζουν νεες πλατφορμες, σαν χιπ τυπος θα επρεπε να τα ξερεις αυτα.Επισης αν θες να καταλαβεις απο σπαμ, ελα να σε παρω απο το χερακι για μια εικονικη βολτα στα ρωσικα botnet.

  13. #973
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    λολ
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  14. #974
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    δεν ηταν βλακεια το ποστ του: ιδού
    Spoiler
    Quote Originally Posted by menumission View Post
    Jewel, fifteen feet behind me, looking
    straight ahead, steps in a single stride through the window. Still staring
    straight ahead, his pale eyes like wood set into his wooden face, he crosses the
    floor in four strides with the rigid gravity of a cigar store Indian dressed in
    patched overalls and endued with life from the hips down, and steps in a single
    stride through the opposite window and into the path again just as I come around
    the corner. In single file and five feet apart and Jewel now in front, we go on
    up the path toward the foot of the bluff.

    Eπίσης δεδομένου πώς το J'accuse του Damien Saez που περιέχει και το Cigarette -το οποιο αποτελει δριμύ κατηγορώ στο γαλλικό κατεστημένο του σιχαμενου μαλακα Sarkozy συμπεριλαμβανομένης και της καπνοαπαγορευσης ως κυβερνητικό μέτρο κλείνοντας με τους στιχους "Et les gitanes qui dansent, et les gitanes qui dansent ..." , σαφής αναφορά στην απέλαση των Roma εν ετει 2009 κι όχι 1831 (χρονια έκδoσης της Παναγίας των Παρισίων του Βικτορ Ουγκώ ο οποίος σημειωτέον είχε υπάρξει και πολιτικός εξόριστος)- κυκλοφόρησε το 2010, δε μπορούμε παρά να παραδεχτούμε την αντιληπτική του δεινότητα οσον αφορά τα σημεία των καιρών, το πόσο εύστοχα τοποθετήθηκε και δεν ξέρω αν ήταν σκόπιμο αλλά η τελευταία φράση του ποστ "Α γαμησου κι εσυ κι η γιόγκα σου να πουμε." εμενα μου 'φερε στον νου συσχεστισμο στασεων γιογκα και σεξ και κατ'επεκταση δε μπορει να μην κανεις τον συνειρμο καμα σουτρα, Ινδία - Ινδιάνοι κτλπ. Ο κάλκι είναι ιδιοφυία και το εν λόγω ποστ ήταν κάθε άλλο παρά "βλακεία."
    Last edited by menumission; 30-12-2012 at 20:14.

  15. #975
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837
    Last edited by menumission; 30-12-2012 at 15:57.

Similar Threads

  1. And the ban goes to...
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 725
    Last Post: 07-11-2014, 14:25
  2. Smoking Kills...
    By Tonosalata in forum Music Discussion
    Replies: 77
    Last Post: 09-04-2008, 01:16
  3. ban
    By iskra in forum General Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 28-11-2006, 15:48
  4. [Cinema] Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998)
    By Gabriel in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 28
    Last Post: 12-04-2005, 13:51
  5. kante ban
    By Buddy Lackey in forum General Discussion
    Replies: 77
    Last Post: 06-10-2004, 22:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •