Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 99

Thread: linkin park naiiiiiiii porwsi again

  1. #31
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    δεν διαφωνούμε σε τίποτα όσον αφορά το δήθεν και την ψευτιά του όλου θέματος. είναι βέβαια κάτι που παρατηρείται σε ολόκληρη σχεδον την εμπορική chart-oriented χαζοποπ, οι linkin park και το συνάφι τους δεν εξαιρούνται μόνο και μόνο επειδή είχαν κιθάρες. υπέροχο παράδειγμα ο papa roach να σκούζει για το διαζύγιο των γονιών του αν θυμάμαι καλά, και να είναι ξερωγω 35 χρονών. το infest ήταν ωστόσο ένας ωραίος δίσκος για την εποχή εκείνη. όλοι ξέρουμε (φανταζόμαστε, τέλος πάντων) λίγο-πολύ πώς δουλεύει η ποπ βιομηχανία, αυτό δεν σημαίνει οτι δεν έχουν προκύψει μερικά πολύ διασκεδαστικά και καλοκατασκευασμένα (λέξη κλειδί το κατασκευασμένα, φυσικά) τραγουδάκια. όπως επίσης, και για να εξηγήσω την ένστασή μου στο θρεντ, δεν σημαίνει και οτι εν έτει 2009 θα μας απασχολήσει ένα live των falco ας πούμε.

    ε και γενικά μιας και είναι προδιαγεγραμμένο οτι ανα μερικά χρόνια θα βρίσκεται πάλι στα πάνω του κάποιας μορφής "σκληρός" ήχος δεν σημαίνει οτι ακόμα κι αν βλέπεις τις πραγματικές διαστάσεις του θέματος δεν μπορείς να το διασκεδάσεις τουλάχιστον.

    και για το pour some sugar on me να ανοίξουμε κουβέντα, κάποιος θα βρεθεί να πει "ρε φίλε όποτε το ακούω σκάω χαμόγελο από αυτί σε αυτί."

    και για να ξανάρθουμε στους λινκιν παρκ, όλοι για απωθημένο μίλησαν, όχι για ουσία και αξία.

    (αρνούμαι να μπω σε χαζή αντιπαράθεση μαζί σου για υφάκια και μαλακίες, προσπερνάω λοιπόν κι εγώ αυτό το "να μην επαναληφθεί" και σε διαβεβαιώ οτι το θέμα είναι όχι λήξαν, μη υπάρχον)
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  2. #32
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    "να μην επαναληφθει" ώστε να εχω διαθεση να απαντησω εννοουσα, ειμαστε ΟΚ
    λοκαστ, νιωσε λιγο τι εγραψες
    αν δεν τα καταφερεις, διαβασε το αρθρο του Harvestman (ας δωσει καποιος το λινκ)

    θα επανελθω λιγο αργοτερα

  3. #33
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    στινκιν πορκ.

    [πορωτικος παυλος]ε αντε σπασε ρε μαλακα επιτελους, ακομα περιμενεις?
    οι Wipers ξεπερασαν τα ορια απο τα 70's, εσυ ακομα? [/μας καρακαυλωσες παυλο]
    βεντουζα.
    η αιτια που σιχαινομουν ολες αυτες τις μπαντες (με εξαιρεση τους deftones που απλα ειχαν ενα επιπεδο ρε παιδι μου) ηταν οτι μουσικα ειχαν το πιο αθλιο υποβαθρο(μιξη καθυστερημενου μεταλ με ακομα πιο καθυστερημενης ραπ) και στιχουργικα ηταν οτι πιο μπουλικο,δηλαδη να ακουω εναν 30φευγα να κλαψουριζει για την γκομενα του με το ιδιο στυλ που θα το εκανε και ενας 13χρονος ή να ακουω για μια γενια που προσπαθει να επαναστατησει το σαββατο το βραδυ για να δειξει κακια στην γκομενα μου γυρνουσε τα αντερα.
    εκεινο ομως που μου γυρνουσε ΑΚΟΜΑ πιο πολυ το στομαχι ηταν η εξης στιχομυθια αναμεσα στους οπαδους τους.
    -"τι ακους?"
    -"α!εγω ακουω hardcore.limp bizkit,slipknot,korn,linkin park"
    και εγω τα ακουγα αυτα και κατεβαζα χριστους.

    και μην ακουσω μαλακιες περι grunge στα 90ς,μιας και αυτο το κινημα ειχε ΚΑΙ το υποβαθρο ΚΑΙ την παιδεια.ασχετα αν οι πολυεθνικες το ξεζουμισαν και το πηδηξαν.βρηκαν λεφτα και ορμηξαν.

    πραγματικα,τα τελη 90ς/00ς ηταν η πιο μαυρη περιοδος.δεν μπορουσα να πιστεψω οτι υπηρχε ΤΟΣΟ πολυς κοσμος που να ακουει τετοιες τσιχλοφουσκες.
    οκ,ακουω καζανακια και σαπιλα.συνεχιστε.

    α!
    και παυλο,θυμισου μια ποιες μπαντες ηταν τεραστιες στην Ελλαδα και εντελως υποτιμημενες σε ολο τον υπολοιπο κοσμο.και ειχαν εδω φανατικο κοινο.
    tuxedomoon,wipers,dead moon.γεματα κλαμπ,οπαδοι μεχρι το κοκκαλο.
    καποτε ο γραικος ηξερε να ακουει λιγη μουσικη,τωρα dead moon 150 ατομα.
    Last edited by Reject; 17-03-2009 at 14:18.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  4. #34
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default

    reguralpaul αυτό που έγραψε ο φιξξξερ εννοούσα. Η κάθε γενιά δεν μπορεί να καταλάβει τα γούστα της επόμενης, σε καμία περίπτωση δεν κάνω σύγκριση νιρβάνα με λινκινπαρκ.

    πάνκη πάς να γίνεις ο ρουθλες του πανκ
    Last edited by locust; 17-03-2009 at 14:25.
    [/URL]

  5. #35
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    μια χαρά καταλαβαίνω τα γούστα της επόμενης γενιάς και της μεθεπόμενης
    δεν ειμαι κολλημενος στα παλια
    οι αμενρα και οι καθαρσις
    (που εμαθα εδω απο πιτσιρικαδες, αρα ειμαι ανοιχτος στο νεο και ωραιο)
    αυτης της γενιας ειναι, οχι των προηγουμενων

    απλα τυχαινει να εχω και γουστο

  6. #36
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    λοκαστ νιωθεις?που αναφερθηκα στο πανκ ρε συ στο προηγουμενο ποστ μου?διαβασε το μια καλα.ελα παμε.αλλη μια.
    "η καθε γενια δεν μπορει να καταλαβει τα γουστα της επομενης".πιστευω πως αυτο ειναι πολυ ευστοχο σχολιο.
    η καλη μουσικη ειναι καλη μουσικη.στα αρχιδια μου τι ακουν τα πιτσιρικια,αν μου αρεσει θα το ακουσω και εγω.
    ας κανουμε ομως μια λογικη συνδεση.
    nirvana->korn->my chemical romance.oi πιο μεηνστρημ μπαντες στο ειδος τους στην εποχη τους.
    ποια να ηταν η πιο σοβαρη?(και εποχη αλλα και μπαντα).
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  7. #37
    grafeiokraths
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    1,677

    Default

    to swstotero post tharrw pws htan (to prwto) tou pavlou, parolo pou diafwnw katheta. oson afora to deutero

    ''αυτου του τυπου οι μπαντες απο την αρχη βγαζουν
    μια αγανακτηση να το πω, teenage angst να το πω?
    που ομως ευθυς εξαρχης ειναι τιγκα στο δηθεν''

    nai ok apla uparxei kai to eks isou megalo pososto to opoio doesn't really give a shit about teenage angst kai koitaei na goustarei me ta kommatakia tous. les kai prepei na dinoume enan anwtero skopo se oti akoume

    p.s. logw apwthimenou tha ithela kai gw na tous dw, alla auto den simainei pws den apolamvanw akoma tous palious tous diskous. & gnk, ean arxiza na spazomai me ti mousiki pou akouei o diplanos mou tote mallon tha prepe na epaneksetasw ta kritiria pou diepoun ta gousta mou ki akoma perissotero to giati diamorfwthikan etsi ta gousta mou. pragma pou den isxuei gia atoma tupou pavlos alla you catch my drift oson afora tis gnkoteres gkrinies pou paizoun apo dw ki ap ekei
    there is no stronger drug than reality

  8. #38
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    λοκαστ νιωθεις?που αναφερθηκα στο πανκ ρε συ στο προηγουμενο ποστ μου?διαβασε το μια καλα.ελα παμε.αλλη μια.
    "η καθε γενια δεν μπορει να καταλαβει τα γουστα της επομενης".πιστευω πως αυτο ειναι πολυ ευστοχο σχολιο.
    η καλη μουσικη ειναι καλη μουσικη.στα αρχιδια μου τι ακουν τα πιτσιρικια,αν μου αρεσει θα το ακουσω και εγω.
    ας κανουμε ομως μια λογικη συνδεση.
    nirvana->korn->my chemical romance.oi πιο μεηνστρημ μπαντες στο ειδος τους στην εποχη τους.
    ποια να ηταν η πιο σοβαρη?(και εποχη αλλα και μπαντα).
    Ε μην κολλάς , ενοούσα αυτή την νοοτροπία με τους πιτσιρικάδες, λές και αν αυτός θεωρεί τους λιμπισκιτ χαρντκορ, εσύ πρέπει να σταματήσεις να ακούς απο τη ντροπή σου.

    Έχω την εντύπωση ότι δίνετε στη μουσική που ακούνε οι άλλοι περισσοτερη σημασία απ'οσο θα έπρεπε
    [/URL]

  9. #39
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Quote Originally Posted by locust View Post
    Quote Originally Posted by Reject View Post
    λοκαστ νιωθεις?που αναφερθηκα στο πανκ ρε συ στο προηγουμενο ποστ μου?διαβασε το μια καλα.ελα παμε.αλλη μια.
    "η καθε γενια δεν μπορει να καταλαβει τα γουστα της επομενης".πιστευω πως αυτο ειναι πολυ ευστοχο σχολιο.
    η καλη μουσικη ειναι καλη μουσικη.στα αρχιδια μου τι ακουν τα πιτσιρικια,αν μου αρεσει θα το ακουσω και εγω.
    ας κανουμε ομως μια λογικη συνδεση.
    nirvana->korn->my chemical romance.oi πιο μεηνστρημ μπαντες στο ειδος τους στην εποχη τους.
    ποια να ηταν η πιο σοβαρη?(και εποχη αλλα και μπαντα).
    Ε μην κολλάς , ενοούσα αυτή την νοοτροπία με τους πιτσιρικάδες, λές και αν αυτός θεωρεί τους λιμπισκιτ χαρντκορ, εσύ πρέπει να σταματήσεις να ακούς απο τη ντροπή σου.

    Έχω την εντύπωση ότι δίνετε στη μουσική που ακούνε οι άλλοι περισσοτερη σημασία απ'οσο θα έπρεπε
    οχι ρε συ λοκαστ,καμια σχεση!
    δεν μου την σπανε οι οπαδοι τους,η μουσικη που βγαζουν ειναι που μου την δινει.και το γεγονος οτι αυτη η μουσικη για μια 5ετια βρισκοταν ΠΑΝΤΟΥ.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  10. #40
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    to nu metal to suxainomai
    group tupou limp bizkit kai ta sxetika ta eixa aforisei
    no mousiki apla prospathisan sta 00kai 90s feuga na kanoun oti ekane to metal sta 80s. apetuxan stis kardies mas petuxan oson afora tis pwlhseis. linkin park den eixa akousei pote alla tous pire to kazani opws ola ta nu metal
    prwth fora linkin akousa persu to mai tuxaia
    den exetazw stixous genika sta agglika spania exw tautistei me exoun agixei stixoi.stixoi me agizan otan eperna original cd me ta vivliarakia kai diavaza stixous. twra paparia sunhthws
    an thelw na me agixou nstixoi vazw karra(nai gelate gelate malakaes)
    i mousiki twn linkin park einai eupepti mexri ahdias
    emena omws san mainstream mousiki pou einai mou aresei
    de mporw na toussugrinw me kanena apo ta pragm,atika porwtika kai agahmena group. tha xasoun oi lp hands down
    omws gia to na pernaw euxarista pou kai pou th wra einai mia xara
    e kai gia na dw live goustarw

    a tha kanw kai kontomaniko gia na xtupaw mounakia
    sovara
    auto

    kai paule

    to post to ekana gia na to paixw intellectual psagmenos. einai alhthinh istoria omws

    esu paule sunexise na mas mathaineis mammoth volume ktl kai eisai theos
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  11. #41
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    burnin' το ποστ σου μου αρεσε πολυ
    τρελλαινομαι να ακουω για ιστοριες μουσικοφιλων
    ανεξαρτητως ειδους
    απλα εθεσες το θεμα σε βαση mainstream Vs underground
    που δεν ειχε να κανει με αυτο που ελεγα

    τωρα σε αυτο που λετε μερικοι περι σχολιασμου του γουστου του αλλου
    και μην τα βλεπουμε ολα τοσο σοβαρα
    και σχολιασμου του τι ακουει ο διπλανος κλπ
    ε μην νομιζετε οτι εχουμε βγει εγω ή ο πανκης με τσεκουρια
    και παιρνουμε κεφαλια απο οπαδούς λινκιν παρκ (αυτα ούτε ο ρουθλεςς δεν τα κανει)
    θελω να πω οτι επειδη λεμε κανενα σχολιο εδω μεσα για την κακογουστια μερικων =p
    δεν σημαινει τπτ περισσοτερο

    εδώ με τον μιτσμανν μαλακιζομαστε διαρκως επειδη ειναι γαυρος
    αυτο δεν σημαινει οτι μολις βρεθουμε δεν θα πιουμε 28 μπυρες
    και δεν θα κατσω να τον ακουω επι ωρες να μου μιλαει για τους αναϊλειτορ

    αλλα δεν μπορω και να μην σκεπτομαι ποσο πιο ωραιος θα ηταν ο κοσμος
    αν 10χιλ κοσμου πηγαιναν στους τρατζεντυ
    και αγνοουσαν λαιβ των λινκιν παρκ ή των take that (!)

    αυτα

  12. #42
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    ε τότε θα είμασταν αυτοί ρε παύλο. θα χορεύαμε στα κρυφά σε αχυρώνες και αποθήκες να πούμε.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  13. #43
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    υπαρχουν κι αλλες λυσεις ρει
    http://www.youtube.com/watch?v=mqlWw6uqbd0

    (αν καταλαβα τι εννοεις )

  14. #44
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    οκ, όσο ακούω για "κακό γούστο" και "φωλς τύποι που δημιουργήθηκαν από πολυεθνικές άρα είναι σκατά" μου ρχονται στο μυαλό οι τρουμεταλλάδες (και γενικά οι τρου-*random μουσικό είδος, απλά για να καταλαβαινόμαστε) και δε θέλω να σκέφτομαι τέτοια για άτομα που εκτιμώ (μουσικά και μη).

    δλδ ΟΚ, πιστοποιητικά αυθεντικότητας θα ζητάμε τώρα για να ακούμε λίγη μουσική που γουστάρουμε; το καταλαβαίνω ότι οι LP είναι "μέταλ" για έφηβους και δε διεκδικούν δάφνες "αντικειμενικής ποιότητας", εγώ χωρίς να έχω ακούσει το πρώτο τους lp μάλλον τώρα θα άκουγα ακόμα darude και goin' through, τι να κάνουμε. αν ο ακροατής δεν είναι στόκος, από κάθε μουσική θα πάρει τα καλά και θα προχωρήσει, αν είναι χλιμίτζουρας θα ακούει κάθε εποχή ό,τι είναι τρεντυ, από νιρβάνα μέχρι πρόντιτζυ μέχρι τερζή μέχρι ρουσλάνα. θέλω να πω, κι εγώ για πλάκα θα δουλέψω κάποιον που ακούει the used επειδή "έτσι πρέπει", αλλά κακό γούστο; τι είμαστε, αισθητική αστυνομία;

    και επειδή είπε ο Παύλος για μπάντες που με το καλημέρα πούλαγαν εκατομμύρια: το πρώτο korn έχει πουλήσει στην Αμερική μέσα σε 15 χρόνια και μετά από την έκρηξη που είχαν 2 μύρια, ενώ το πρώτο deftones δεν μπήκε καν στα charts. Φυσιολογική φάση- αποθήκες, προβάδικα, lives 100 ατόμων, ε τι να κάνουμε που γούσταραν οι πολυεθνικές και υπέγραφαν ό,τι ατάλαντο άμουσο παλτό έβρισκαν που ραππάρει με κιθάρες.

    Δεν είμαι ο τύπος που υπερασπίζεται τα mainstream σκατά για να φανεί ανοιχτόμυαλος, ξέρω ότι ακούω και πραγματικά ΣΚΑΤΑ (για διάφορους λόγους- πχ point), αλλά έχω ξεπεράσει προ πολλού τη φάση "ντρέπομαι γιατί ακούω ότι γουστάρω" κι έχω καταλήξει ότι δεν υπάρχει ουσιαστικά κακή μουσική, αλλά κακοί ακροατές- αν ακούς κάτι επειδή δεν το γουστάρεις αλλά γιατί "πρέπει", τότε και μόνο είσαι ένας τέτοιος.

    γιατί πόσο διαφέρουν κάτι guerilla radio από το μιαρό nu metal;

  15. #45
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    ε ρε πούστη, σαν τοποθέτηση σε συνέλευση είναι το τελείωμα.

Similar Threads

  1. south park studio
    By sfinotouvlaki in forum General Discussion
    Replies: 109
    Last Post: 30-07-2008, 00:43
  2. linkin park terra vive 25-6-08
    By BURNIN AMBITION in forum Live Reports
    Replies: 53
    Last Post: 04-07-2008, 12:18
  3. linkin park
    By BURNIN AMBITION in forum Live & Events Talk
    Replies: 17
    Last Post: 25-06-2008, 17:00
  4. ψαχνω gorky park...
    By atom_smasher in forum Music Discussion
    Replies: 13
    Last Post: 27-07-2004, 13:05
  5. linkin fart.
    By rockavlon in forum Music Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 18-03-2004, 15:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •