Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 67

Thread: um like whatever

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    once upon the playground
    Posts
    1,900

    Default

    Με κάθε απάντηση πρήζεις όλο και περισσότερα αρχίδια, ευχαριστώ και αποσύρομαι.
    i said bye bye to you


  2. #32
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Καμιά άλλη πούτσα?
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the docks.
    Posts
    7,354

    Default

    Quote Originally Posted by H.
    Δηλαδή οι δίσκοι μετά το Ok δεν έχουν μπλιμπλίκια σε σημεία ambient ε mathcorάκο?
    το να μιλάς για τους radiohead και να αποκαλείς μπλιμπλίκια με την αρνητική έννοια σημεία του KidA, Amnesiac ή Hail To The Thief, ε, είναι μαλακία. To να εκθειάζεις τους Muse και να λες πως είχαν προσωπική πορεία και ήταν επιτυχημένοι, ε, είναι κι αφτό μαλακία. Το να λες ότι μόνο το Idioteque άξιζε από τη μετά-ΟΚcomputer εποχή, ε, είναι βλακεία(όχι μαλακία, γιατί το λέει και ο άφρολεφτ). E, αφτά.

  4. #34
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Πάμε λοιπόν ένα ένα γιατί τα παρεξήγησες:

    Μπλιμπλίκια με την αρνητική έννοια ναι, καθώς ποτέ δεν θεωρούσα ότι οι Radiohead 'το είχαν' στα συγκεκριμένα μουσικά μονοπάτια. Δε με χαλούσαν καθόλου οι ροκιές των πρώτων τριών δίσκων, καθώς εκεί οι heads δείξαν ότι έχουν απίστευτο ταλέντο, αλλά πιστεύω ότι ποτέ δεν έδεσε με την ιδιοσυγκρασία τους ήχος των KidA και Amnesiac. Αν σε όλα αυτά προσθέσεις και το γεγονός ότι δεν τα πολυπάω καλά και με την ambient και τα περίεργα μπλιμπλίκια (αδυνατώ να βρω άλλη λέξη, beats ίσως?) τότε go figure... Οπότε ναι, δεν είναι και το πιο ευχάριστο άκουσμα για μένα αυτά τα δύο albums. Το Hail To The Thief, δεν ξέρω γιατί, ίσως επειδή ήταν πιο πολύ στα νερά τους, το ακούω ευχάριστα. Εν τέλει είσαι βιαστικός.

    Μετά. Που εκθείασα ακριβώς τους Muse? Επειδή έχει κάνει το συγκρότημα επιτυχία (πράγμα που πιστεύω είναι αντικειμενική αλήθεια) τους εκθειάζω? Δε νομίζω. Οπότε είσαι βιαστικός.

    Με το ότι το Idioteque είναι το μόνο κομμάτι που αξίζει στη μετά Ok εποχή, εννοώ ότι είναι πραγματικά το μόνο κομμάτι που είναι χαρακτηριστικό, επιτυχημένα προοδευτικό και το θυμούνται όλοι, ακούν δεν ακούν Radiohead. Οπότε είσαι βιαστικός.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the docks.
    Posts
    7,354

    Default Re: um like whatever

    ok, πάμε άλλη μία και δεν ασχολούμαστε άλλο με απόφοιτους πολυτεχνείου γιατί ο χρόνος είναι χρήμα και γενικά βιαζόμαστε να ούμε.
    Quote Originally Posted by afroleft
    Κάθομαι και σκέφτομαι αν θα έπρεπε οι Radiohead να το είχαν παρατήσει το άθλημα αμέσως μετά την περιοδεία για το Ok computer, ή έστω αφού προλάβαιναν να κυκλοφορήσουν σε σινγκλάκι το Idioteque, αλλά αμέσως μετά απ' αυτό. Αφού είναι προφανές πως ό,τι ακολούθησε αυτού ήταν είτε κουραστικά αναμασήματα του παρελθόντος είτε ανούσιες αηδιούλες με πανέμορφα περιτυλίγματα. Προτείνω δε αν έρθουν ποτέ για συναυλία να μπούμε και να τους δείρουμε, να φάμε τα χοντογκζ και να πιούμε τα τζιν τους. Όλα αυτά φυσικά αν δε σοβαρευτούν και δε βγάλουν φέτος την απίστευτη δισκάρα-ορόσημο για τη δεκαετία και λοιπές τέτοιες υπερβολές, που περιμένουμε ούλοι από δαύτους αυτό το χειμώνα.
    Αναπτύξτε λαμβάνοντας σοβαρά υπόψη τόσο τη μουσική αξία του Bends όσο και τις καταστροφικές συνέπειες της ύπαρξής των (βλ. στο λήμμα "Muse" για περισσότερα), κατά πόσο νομίζετε ότι προσέθεσε κύρος στο όνομα των Radiohead η από_KidA_και_μετά περίοδος τους και εκτιμήστε, όσο αυτό είναι δυνατόν, τις προοπτικές της μπάντας τούτης.
    Quote Originally Posted by H.
    Γενικά ότι λες παίζει να ισχύει γερά. Τα μετά Ok Computer μπλιμπλίκια (και άσχημα κιόλα πλην Idioteque) δεν τους οδήγησαν πουθενά εκτός από την αδιαφορία.Περί Muse διαφωνώ. Τράβηξαν δικό τους δρόμο και αρκετά επιτυχημένο.
    ...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default

    Quote Originally Posted by H.
    Εσύ ειδικά με όλον αυτόν τον σιδεροφράχτη που φοράς στα δόντια σου θα πρέπει να φτύνεις και πολύ
    Aids eisai sokaristika vlakas.

    afroleft synelthe, ftiakse to mp3 player sou, akou to kid a se kapoia (vradyni) skopia kai tha paradexteis oti to omwnymo kommati einai o,ti sygklonistikotero exei ixografithei pote.

    genika an eprepe opwsdipote na ekfrasw mesw tou graptou logou tis skepseis mou gia tous radiohead, to teliko keimeno tha itan kapws etsi:

    .
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    top of the world, ma!
    Posts
    292

    Default

    χαχ, σε καμία περίπτωση δεν περίμενα τέτοια οργανωμένη όσο και αναίτια επίθεση εναντίον μου αλλά.

    εξακολουθώ να θεωρώ Αμνήζιακ και Χέηλ κακούς δίσκους, η μόνη παραχώρηση που μπορώ να κάνω είναι για το ΚιντΈι και αυτή με βαριά καρδιά. Αλλά πραγματικά δεν μπορώ να κατανοήσω πως γίνεται να υπάρχουν αμφιβολίες για το Μπεντς, δεν το χωράει ο νους μου.

    πείτε μου τώρα ποιος είναι ο Απόφοιτος Πολυτεχνείου, πως απέκτησε το προσωνύμιο τούτο, δώστε και καμιά δεκαριά λινξ να έχω να διαβάζω μέχρι μεθαύριο που φεύγω

    Η. δεν την παλεύεις και πολύ ε;
    πες μου πάλι πως θα βλέπω όνειρα κι όταν πεθάνω
    πως περισσότερο από τώρα θα μπορώ να σ' αγαπάω

  8. #38
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    τελικά το Eraser αξίζει;
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    εδώ
    Posts
    890

    Default

    ναι

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    3,388

    Default

    Quote Originally Posted by afroleft
    πείτε μου τώρα ποιος είναι ο Απόφοιτος Πολυτεχνείου
    Quote Originally Posted by afroleft
    Η.
    Quote Originally Posted by afroleft
    πως απέκτησε το προσωνύμιο τούτο
    Apofoithse ap' to polutexneio

    Quote Originally Posted by afroleft
    δώστε και καμιά δεκαριά λινξ να έχω να διαβάζω μέχρι μεθαύριο που φεύγω
    Exei s' auto to topic arketa

    Quote Originally Posted by afroleft
    Η. δεν την παλεύεις και πολύ ε;
    Ka8olou 8a elega...

  11. #41

    Default

    Βασικά δεν έχω ξεκολλήσει ακόμα από το Ok Computer για να μπορέσω να ακούσω κάποιον άλλο δίσκο ραδιοχεντ. Θέλω να πω, σκέφτομαι ραδιοχεντ, α να κατεβάσω το Amnesiac --> βάζω οκ computer --> μία ώρα μετά, το ξεχνώ.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    αφού παραπάτησα πατώντας ένα σάπιο ,στέκομαι στα πόδια μου και δηλώνω πως δεν υπάρχει κακός radiohead δίσκος

    imo το ok computer είναι ότι καλύτερο έγραψαν ποτε

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Στη σπηλια του Μαμ Ρα
    Posts
    300

    Default

    Quote Originally Posted by Bullet
    αφού παραπάτησα πατώντας ένα σάπιο ,στέκομαι στα πόδια μου και δηλώνω πως δεν υπάρχει κακός radiohead δίσκος

    imo το ok computer είναι ότι καλύτερο έγραψαν ποτε
    my point also.
    "Don't Regret The Rules I Broke, When I Die Bury Me In Smoke"

  14. #44
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    afroleft την παλεύεις στο στρατό ρε;

  15. #45
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Που λέτε, το OK Computer το αγαπάμε το ίδιο με το Kid A (και τ'αντίστροφο!) και αντί να τα συγκρίνουμε τα ακούμε και τα 2 μαζί και είμαστε ευτυχισμένοι
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •