Page 20 of 20 FirstFirst ... 10181920
Results 286 to 300 of 300

Thread: ΕΣΣΔ

  1. #286
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    χοντρουλη πως ακριβως απετυχε μια επαναστασις οταν σταματησε ενα βαναυσο καθεστως και μετα ο λαος ειδε ασπρη μερα?
    οκ Σταλινας δεν ειμαι αλλα καλο ειναι να ξερομε τι ηταν η τσαρικη ρωσια ε?

    ο βυντρας εκανε ενα ποστ ''κολαφος'' κατα της ΣουΣουΔου το οποιο δεν διαφερει ουσιαστικα με τα οσα ποσταρει ο καθε νεοκανιβαλος στο phorum πχ προσπαθωντας να υποστηριξει τοβ Χιτλερα
    ΠΡΟΣΟΧΗ δεν ειμαι τοσο βλημα να τον πω ναζι τον ανθρωπο...απλα μερικα απο τα επιχειρηματα του, και του χωρου, ειναι καραφασιστικα ψεμματα...αυτο ας προβληματισει

    ειναι αλλο πραμα η συζητησις περι πολιτικης και αλλοο να κρινομε μια πολιτικη βαση λαθος ιστορικων δεδομενων

  2. #287
    Giagias me Jazzmaster Μελαγχολικός Χοντρούλης's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    589

    Default

    ενταξει αν σου καθεται βαρια η λέξη αποτυχία να την τροποποιήσουμε σε ''οχι τρομερή επιτυχία''
    δεν νομιζω να ηθελαν μονο να εκβιομηχανιστούν και να εχουν σοσιαλιστικού τύπου υγεία και παιδεία οι τύποι
    φαντάζομαι το ασπρη μερα το λες για το χιονι

    αλλα τέσπα ποιος ειμαι εγω να μιλαω για την εσσδ και τι σημασια εχει στη τελικη η αποψη μου
    εγω κρινω οτι απετυχε γιατι πλεον ο λιακο στηριζει την τιμια χώρα
    φιλελεύθερος παρακρατικός
    αλβανος χρυσαυγίτης
    gay παπας
    σουβλάκι καλαμάκι
    emocore-commando
    μεταλάς
    χριστιανός-κρυφορεφορμιστης-φανεροπορτουνιστης
    παραγωγός εισαγωγών
    αντι-αντι-ιμπεριαλιστης (ιμπεριαλιστής)

  3. #288
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    266

    Default

    απλα μερικα απο τα επιχειρηματα του, και του χωρου, ειναι καραφασιστικα ψεμματα...αυτο ας προβληματισει
    Να προσέξεις κιεσύ τα επιχειρήματα σου φίλε μου, γιατί εδώ που τα λέμε μόνο σταλίνες τα λένε αυτά που λές.

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    οκ Σταλινας δεν ειμαι αλλα
    ...ασχολίαστο!

  4. #289
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    γκατζας!!!!

  5. #290
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Quote Originally Posted by Μελαγχολικός Χοντρούλης View Post
    ενταξει αν σου καθεται βαρια η λέξη αποτυχία να την τροποποιήσουμε σε ''οχι τρομερή επιτυχία''
    με πέθανες,

    να γίνει επίσημη θέση του ER για την σοβιετική ένωση
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  6. #291
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    βυντρα οι χωρες τις βαλτικης ηταν αυτες με το υψηλοτερο βιωτικο επιπεδο στην επικρατεια...ναι αυτες που πηγαν με τα SS
    επισης οι αντιφρονουντες του Αρθρου 58 ηταν σε μερικς περιπτωσεις το 50% των γκουλαγκ...στις περισσοτερες ηταν γυρω στο 90% των ''σκληρων'' (οχι κλεφτες κλπ δηλαδη) εγκληματιων

    επισης ενημερωτικα τα γκουλαγκ ηταν τσαρικη υποθεσις και εννοειτε οτι τοτε ηταν ΟΝΤΩΣ στρατοπεδα θανατου και οχι συγκεντρωσεως οπως μετα
    βασικα για να τελειωνει και ο μυθος απλες αγροτικες φυλακες ηταν επι ΣουΣουΔου...οπως αυτες που υπαρχουν στην ελλαδα τωρα
    και οι παπαριες του Σολτσενιγκιν περι 60-110 (!) κατομυριων εχουν αποδειχτει απλα μυθευματα

    οχι η ΣουΣουΔου δεν ηταν κανας παραδεισος...αλλα καλυετερα να ασχολειθεις με την αμερικη πχ οπου σε 15 ΜΟΝΟ πολιτειες εχουν περισσοτερες φυλακες απο ολα,ΟΛΑ τα γκουλαγκς επι κουμμουνιζμου
    ο οποιος, φαση ΣουΣουΔου, μας περασε και δεν προκειτε να ξαναρθει

    εαν θες περισσοτερες πλεροφοριες να σε δωσω λινκ απο ποιο_αντικομμουνιστικο_φορουμ_πεθαινεις οπου τα λενε διαφοροι War Pigs που μεγαλωσαν εκει
    Το οτι κραζω τον σταλιν δεν σημαινει οτι το κανω για να βγαλω τον χιτλερ παναγια. Τον χιτλερ και το ναζιστικο καθεστως και οσα γιναν εκει τα θεωρω ακομα πιο καταπτυστα.

    Αντι-σταλινας ειμαι, οχι αντι-κομμουνιστης,κομμουνισμος --> αταξικη κοινωνια, εχουν ξαναειπωθει αυτα πολλες φορες δυστυχως καποιοι εχουν κανει τον κομμουνισμο βρισια.
    Let The Freak Flag Fly!

  7. #292
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    00i00 ανελυσε λιγο και το συμφωνο Μολοτοφ Ριμπεντροπ μυστικα πρωτοκολλα κλπ

  8. #293
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    εσυ κοιτα να κοψεις το phorum

    μπορω αν θες να σου αναλυσω την καταστασις στην ευρωπη αν δεν γινοταν το απο πανω συμφωνο

    Χανεμπου και Βριλλ θα περιπολουσαν πανω απο την Αθηνα και δε θα ειχαμε βρωμερους πακιστανους
    η εισοδος προς τις στοες κατω απο την ακροπολις θα ειχε αποκαλυφθει και επιτελους η αγορα θα επερνε μια βαθια ανασα αφου θα ειχαμε νταραβερια με τους τυπαδες της Κουφιας Γης
    ο πασοκικος ηλιος δεν θα ειχε υπαρξει ποτε, αντ'αυτου ο Ηλιακος Τροχος της σβαστικας θα ειχε φερει την δημοσιονομικη ταξις
    οι γερμανοι ως φορο τιμης στους ελληνες θα ειχαν στειλει τον πρωτο πυραυλο του Brown στον Δια με ελληνες αστροναυτες

    α κι ο δασκαλος του Βησαριονοβιτς στην Τζωρτζια ηταν οβραιος ε? αυτο να μην περασει by
    ειδικα απο εσενα

    Caffrey ξαναδιαβασε οτι εγραψα και επισκεψου το φορουμ για το οποιο εδωσα λινκ και γαμημενοι στρατιωτικοι παραθετουν στοιχεια με παραπομπες απο δυτικους μεταξυ αλλων
    εγω απαντησα σε συγκεκριμενα πραματα....αν βαση αυτων των απαντησεων με κανεις σταλινα τοτε εισαι για χειραψεια και γεια σου

  9. #294
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    Quote Originally Posted by MaX Payne View Post
    00i00 ανελυσε λιγο και το συμφωνο Μολοτοφ Ριμπεντροπ μυστικα πρωτοκολλα κλπ
    το μυστικο πρωτοκολλο προεβλεπε οτι θα μπει ο κοκκινος στρατος στο βερολινο.

  10. #295
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    με ταπωσατε

    00ι00 επειδη διαβασα καπως το λινκ που δινεις ολα αυτα που γραφεις για φυλακες, γκουλαγκ ,βαλτικες χωρες , ο λαος ειδε ασπρη μερα κλπ ειναι απο το συγκεκριμενο τοπικ που δινεις η' εχεις και αλλες πηγες ;

  11. #296
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    τι να σε απαντησω γενικα μωρε...ειναι φανερο οτι δεν καταλαβες ΤΙΠΟΤΑ απο το αρχικο μου ποστ

    βλεπω βιντεα με ΠΑΟΚ χουλιγκανς τωρα αλλιως θα απαντουσα με ΟΥΦΑ κλπ
    γενικα εισαι βαρετος παντως...εντελως φιλικα

  12. #297
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  13. #298
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Μπαμπ

    Ξέρει κανείς κανά βιβλίο που να ασχολείται αποκλειστικά με την πτώση Khrushchev; Όχι βιογραφία, ούτε επισκόπηση των πολιτικών του αλλά μια ανάλυση των αιτιών που μας την έκανε. Έχω τα memoirs του (δυνατό τρίτομο) αλλά σα σωστός Σοβιετικός δεν αποκαλύπτει πολλά. Όποιος βοηθήσει θα λάβει σχετική ανάλυση μετά από λίγο καιρό καθώς και την αγάπη του λεκέ (αυτήν αμέσως).
    Last edited by Λεκές; 28-02-2014 at 01:10.

  14. #299
    Forever Failure geologiko_karoto's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Toundra
    Posts
    4,474

    Default


  15. #300

    Default

    μη κλαιτε για την ΕΣΣΔ

    η ανθρωπια της ξαναζει στη Β.Κορεα
    A wife had a baby, but it was born with only a head and no body. 'Don't worry,' says the doctor. 'Bring him back in five years time and we'll probably have a body for him'. So five years go by, and there's Eddie the 'Ead, as his parents have called him, sitting on the mantelpiece, when in walks his dad. 'Son,' he says, 'today's a very special day. It's your fifth birthday and we've got a very special surprise for you.' 'Oh no,' says Eddie. 'Not another fucking hat!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •