Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 109

Thread: Μαλβίνα Κάραλη (και πολιτική σάτιρα γενικότερα)

  1. #91
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Δες την διαφορά με τον εθνικισμό του cybernaut ή όποιου άλλου μαλάκα, που δεν θα μπει ποτέ στην ουσία της ελληνικής γραμματείας πχ, αλλά θα μηρυκάσει ό,τι βρει απο δω κι απο κει στο youtube για να επιβεβαιώσει μια φαντασιακή ανωτερότητα «της φυλής του».
    τώρα το πρόσεξα αυτό διότι δεν πολυπροσέχω τις πομπώδεις αοριστολογίες του ικονοπλατς
    ο οποίος εσκεμμένα προσπαθεί να γίνει δυσνόητος χάριν εντυπωσιασμού καταλήγοντας συνήθως να μην έχει πεί τίποτα.

    Σου λέω λοιπον φιλαράκι πως την επόμενη φορά που θα αναφερθεις με αυτόν τρόπο προς το πρόσωπό μου θα σου σπάσω τα μούτρα
    Απλά και όμορφα. Σε κάποιο λάιβ, σε κάποια κοινή παρέα, όλο και κάποιος θα μου το σφυρίξει πως είσαι εκεί..
    Μετά κόπων και βασάνων αντιλαμβάνομαι πως έχεις κερδίσει αυτό που νομίζεις πως πλέον είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου,
    να ποστάρεις ωσάν το φόρα να είναι το τσιφλίκι σου δηλαδή, να βρίζεις κάθε μέρα κ άλλο άτομο, να μιλάς με αποτρόπαιο ύφος
    για ανθρώπους που δεν έχεις την παραμικρή ιδέα για το παρελθόν και το ποιόν τους, στηριζόμενος σε κάνα δυο προτάσεις, να χλευάζεις αυτά που δεν καταλαβαίνεις..
    Είναι επιβεβαιωμένα η τακτική σου, το κάνεις συνεχώς και τυφλά.
    Είσαι ο ορισμός του ψευτόμαγκα, ο ορισμός της φράσης 'κρύβομαι πίσω από το πληκτρολόγιο'.
    Συνέχισε τον επιμορφωτικό σου αγώνα για το τι κρύβεται πίσω από την Ευρωπαική και παγκόσμια κριση ιδωμένη μέσα από το πρίσμα του κομμουνιστή
    που δεν αφήνει περιθώρια λάθους για την αποψάρα του χωρίς εμένα ως παράδειγμα προς αποφυγή στα πάμπολλα άκυρα, φαιδρά
    παραδείγματά σου.

    [κακός] Σε μια δεύτερη σκέψη λέω να σου σπάσω τίποτα άλλο γιατί σιχαίνομαι τα σπυράκια στην μούρη σου ..
    Η καράφλα, το απύθμενο κόμπλεξ κ η αγαμία που σ' έχει βαρέσει κατακούτελα είναι κοινά χαρακτηριστικά με τον έταιρο φωστήρα
    attention whore παύλα 700 χιλιάδες ποστς σε ένα χρόνο. [/κακός]

    Επίσης δεν εχω κάνει λόγο ποτέ για κάποια ανωτερότητα «της φυλής μου», παρά μόνο για ανωτερότητα γλώσσας και παιδείας.
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  2. #92
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Επίσης δεν εχω κάνει λόγο ποτέ για κάποια ανωτερότητα «της φυλής μου», παρά μόνο για ανωτερότητα γλώσσας και παιδείας.
    Ουτε αυτο ισχυει ομως
    Let The Freak Flag Fly!

  3. #93
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    Καλά τα λέει ο ικόνοκλαστ μαλάκα.

  4. #94
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    Σου λέω λοιπον φιλαράκι πως την επόμενη φορά που θα αναφερθεις με αυτόν τρόπο προς το πρόσωπό μου θα σου σπάσω τα μούτρα
    μετράνε και τα ποστ μετά τις 23-06-2011 που έγραψε τα παραπάνω; αν ναι να ψάξω να σου στείλω μερικά να γίνει λίγο τζέρτζελο, από τον αιγέα είχε να πέσει ξύλο στο ίντερνετ.

  5. #95
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    κοινωνική προσφορά στο ER που θέλουμε!

    εντιτ:
    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Επίσης δεν εχω κάνει λόγο ποτέ για κάποια ανωτερότητα «της φυλής μου», παρά μόνο για ανωτερότητα γλώσσας και παιδείας.
    Ουτε αυτο ισχυει ομως
    για πες
    Last edited by cybernaut; 22-11-2012 at 00:49.
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  6. #96
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    πώς ορίζεται μια "ανώτερη γλώσσα"; Σε τι μετριέται αυτή η ανωτερώτητα;

  7. #97
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Ρωτήστε τον Θρασερ. Ξέρει κάποιες κοπέλες παραπάνω, που χειρίζονται την γλώσσα.

  8. #98

    Default

    ena efxaristo dialima kai mporite na sinexisete


    Spoiler







    Yippee-ki-yay, motherfucker.

  9. #99
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    Σου λέω λοιπον φιλαράκι πως την επόμενη φορά που θα αναφερθεις με αυτόν τρόπο προς το πρόσωπό μου θα σου σπάσω τα μούτρα
    Θα στα πω απλά γιατί έχεις και πρόβλημα με τις πομπώδεις αοριστολογίες: «Σοβαρές» κουβέντες με καμμένους εγώ δε κάνω, άρα ούτε και μαζί σου. Σε θεωρώ ΜΑΛΑΚΑ και μπορώ να στο πω με όσους τρόπους θες όπου με πετύχεις, σε ένα live, σε ένα μπαρ, στο ιντερνετ, στον ασύρματο, σε ένα πάρκο ή σε ένα ΚΕΠ. Δεν έχω πρόβλημα να έρθει ένας ΜΑΛΑΚΑΣ να με βρει για να μου σπάσει τα μούτρα απλά ίσως περιμένεις στη σειρά γιατί προηγούνται καμια 600.000 συμπολίτες μας πιο μαλάκες και πιο επικίνδυνοι από ενα τύπο που απλώς λέει ΜΑΛΑΚΙΕΣ στο ιντερνετ.

  10. #100

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    Σου λέω λοιπον φιλαράκι πως την επόμενη φορά που θα αναφερθεις με αυτόν τρόπο προς το πρόσωπό μου θα σου σπάσω τα μούτρα
    μετράνε και τα ποστ μετά τις 23-06-2011 που έγραψε τα παραπάνω; αν ναι να ψάξω να σου στείλω μερικά να γίνει λίγο τζέρτζελο, από τον αιγέα είχε να πέσει ξύλο στο ίντερνετ.
    οδός ελλήνων, οδός εκείνων

    Spoiler

  11. #101
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    Σου λέω λοιπον φιλαράκι πως την επόμενη φορά που θα αναφερθεις με αυτόν τρόπο προς το πρόσωπό μου θα σου σπάσω τα μούτρα
    ΘΑ ΤΟΥ ΚΛΑΣΕΙΣ Τ ΑΡΧΙΔΙΑ ΠΑΛΙΟΦΑΣΙΣΤΑ

  12. #102
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    να μαζευτουμε παιδια να στησουμε και κανα μπετ να ισιωσουμε
    αλλα ποσταρετε φωτος-ιστορικο κτλ να ξερουμε που θα πονταρουμε
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  13. #103
    Senior Member GraveMiasma's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    UK
    Posts
    964

    Default

    Yes Minister, politikh satyra tou BBC.Dekaetia 80. Seira me 20lepta epeisodia pou diadramatizetai se ena dwmatio. Sodomizei 8atseriko susthma kai synthrhtikh koinwnia.Para polu kalo xioumor, dialogoi kalyteroi apo blackadder. Tsekarete kai to monterno analogo Thick of It, an kai oxi toso kalh seira.

  14. #104
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Θα ήθελα να μπορούσα να σε μουτζώσω πολλές φορές:
    α) δεν διαδραματίζεται σε ένα δωμάτιο
    β) είναι κάργα θατσερική* προπαγάνδα (αυτό που είναι ο κύριος "στόχος" της σειράς είναι να παρουσιάσει μία διογκωμένη, διεφθαρμένη και δυσλειτουργική γραφειοκρατία του δημοσίου)

    Κατά τ' άλλα έχει πολύ γέλιο όντως, αλλά καλημέρα που ανακάλυψες το γιες μινιστερ/γιες πραημ μινιστερ το 2012.

    * Η ίδια η Θάτσερ έχει γράψει ένα δικό της σενάριο για το γιες μινιστερ
    this is radio freedom.

  15. #105
    Senior Member GraveMiasma's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    UK
    Posts
    964

    Default

    Apo poio shmeio fainetai oti to anakalupsa to 2012 ?

    Epeidh den katalabainw th logikh sou sto epomeno shmeio 8a h8ela na dieukrinhseis to exhs: "β) είναι κάργα θατσερική* προπαγάνδα (αυτό που είναι ο κύριος "στόχος" της σειράς είναι να παρουσιάσει μία διογκωμένη, διεφθαρμένη και δυσλειτουργική γραφειοκρατία του δημοσίου)"

    H aitiologhsh pou exeis ston asterisko den einai arketh giati h pragmatikh aitia einai oti h seira eixe megalh epityxia se bretania.

Similar Threads

  1. Replies: 594
    Last Post: 12-03-2016, 08:42
  2. Replies: 215
    Last Post: 20-07-2012, 12:51
  3. Replies: 11
    Last Post: 16-09-2008, 19:09
  4. Πολιτική κεράσματος
    By psychotron in forum General Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 28-01-2007, 03:59
  5. Γυναίκες και πολιτική
    By Raven Lord in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 18
    Last Post: 04-12-2004, 16:52

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •