Page 81 of 147 FirstFirst ... 3171798081828391131 ... LastLast
Results 1,201 to 1,215 of 2198

Thread: My Life Rocks \m/

  1. #1201

    Default

    dafuq, είναι τόσο ηλίθια η συζήτηση που απελπίστηκα πριν αρχίσω να γράφω. ό,τι είπαν ένι, μάγια, μιτς.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #1202
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default

    Quote Originally Posted by cloud View Post
    Quote Originally Posted by Mitsmann View Post
    Δηλαδη μεσες ακρες, αν το φαι μου το φτιαξει ο ΜΠΑΛΤΑΣ του Κυρ Ερικ του κρεοπωλη, δεν τρεχει μια, αλλα αν το πετυχω εγω με την ολοκαινουρια Γουιντσεστερ μου (7 σφαιρη), ειναι κτηνωδης πραξη.
    σωστα?
    Στην μια περίπτωση επηρρεάζεις ένα οικοσύστημα, στην άλλη όχι. Αυτή είναι η βασικότερη διαφορά κατ' εμέ.
    Μη σοκαριστείς λοιπόν αν ρωτήσεις έναν επιστήμονα και σου πει ότι με το νόμιμο κυνήγι επηρεάζεται θετικά ένα οικοσύστημα.

  3. #1203
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    αυτό το "κι αμα σταματησω εγω να τρώω, θα συνεχίζουν να τα σφάζουν" δεν το αντέχω. Λες και άμα η ζήτηση έπεφτε στο μηδέν, θα συνεχιζόταν η εκτροφή και θα τα στέλναν στις χωματερές τα σφαγμένα. Λες κι η αύξηση του αριθμού ζώων έγινε ανεξάρτητα από τη ζήτηση για κρέας. Λες και ο καταναλωτής δε ρυθμίζει αυτός την προσφορά-ζήτηση-τιμή του προιόντος. Βικοτνι συνέχισε να τρως μιμικο, μόνο μην το παίζεις φιλόζωος
    δεν το παίζω τίποτα, είμαι φιλόζωος όσο κι αν δεν με χωνεύεις. προσπάθησε να καταλάβεις τι συζητάμε πρώτα και μετά έλα να ξαναποστάρεις.

    overdriven η νομιμότητα δεν μου λέει απολύτως τίποτα, λολ. η μάχη της επιβίωσης που δίνουν τα ζώα είναι μεταξύ τους, αν θες να μπεις στον χορό κάνε την καλύβα σου και μπες μέσα! /enitharmon mode off

    τέλος πάντων, βαρέθηκα, αντίο!
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  4. #1204
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Quote Originally Posted by overdriven View Post
    Δεν παρακολουθώ το τσατ, κάτι ασυνάρτητα μπινελίκια βλέπω εκεί από άτομα που μάλλον έχουν δικά τους προηγούμενα. Αυτό που λες για την πιθανότητα συνέχισης της ζωής των πουλιών είναι πολύ σχετικό. Διότι η ζωή στο δάσος δεν είναι όπως στα παραμύθια. Τα ζώα εκεί δίνουν μία καθημερινή μάχη επιβίωσης, όπου το γεράκι τρώει την τσίχλα, η αλεπού τον λαγό κοκ.
    Αν, για κάποιο λόγο, έμενες κι εσύ στο δάσος, κανένας δε θα διαφωνούσε αν συμμετείχες κι εσύ σε αυτήν την μάχη. Αλλά μην παρουσιάζεις το κυνήγι σαν μέσο επιβίωσης γιατί δεν είναι. Οι περισσότεροι κυνηγοί που γνωρίζω το βλέπουν καθαρά σαν άθλημα και σαν χόμπι. Και γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο τηρούν τα στεοιχειώδη, σκεπτόμενοι ιδιοτελώς (γιατί αν δεν το κάνεις την επόμενη σεζόν ενδέχεται να πάρεις ταρχίδια σου).

  5. #1205
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default

    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post
    Quote Originally Posted by overdriven View Post
    Ένας ηθικός κανόνας λοιπόν είναι ότι ποτέ δεν τουφεκάς λαγό στο γιατάκι του. Είναι 100% νόμιμο αλλά αν έχεις μπέσα δεν το χτυπάς το ζώο την ώρα που είναι ακίνητο και προσπαθεί να κρυφτεί. Είναι μπαμπέσικο πως να στο πω... Αυτός είναι ένας ηθικός κανόνας του κυνηγιού. Επίσης αν χτυπήσεις με την παρέα σου έναν λαγό, τα μαζεύεις και φεύγεις, δεν συνεχίζεις να ψάχνεις για δεύτερο (επιτρέπεται ένας λαγός ανά άτομο).
    th grammh poios thn travaei sto ti einai h8iko? ennow, pws einai anh8iko auto pou les ki oxi to oti kynhgas me eksoplismo poy den kataskeuases esy (ypothetw)? emena autos o kanonas mou fainetai perissotero ws kanonas pou krataei th synarpastikothta tou kynhgiou sto paixnidi para ws h8ikos kanonas.
    Οι ηθικές αξίες μεταφέρονται από γενιά σε γενιά και νομίζω ότι αυτό που περιγράφω (η εκτέλεση ενός λαγού στο γιατάκι του) είναι πέρα για πέρα ανήθικο. Το γεγονός ότι χρησιμοποιώ αγορασμένη καραμπίνα δεν έχει να κάνει με την ηθική, έτσι κι αλλιώς απαγορεύεται να κυνηγάς με τόξα κλπ (Ελλάδα πάντα).

  6. #1206
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    τρωω φανατικα κρεας και η φαση χορτοφαγος ειναι πιο σιχαμενη και απο το ποστ ροκ
    αλλα οι κυνηγοι ειναι μαλωμενοι με την αληθεια γραφικοι μπιχλομαλακοτσοπανηδες

    οποτε χ-φασκελα και στους 2
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  7. #1207
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default

    Quote Originally Posted by cloud View Post
    Quote Originally Posted by overdriven View Post
    Δεν παρακολουθώ το τσατ, κάτι ασυνάρτητα μπινελίκια βλέπω εκεί από άτομα που μάλλον έχουν δικά τους προηγούμενα. Αυτό που λες για την πιθανότητα συνέχισης της ζωής των πουλιών είναι πολύ σχετικό. Διότι η ζωή στο δάσος δεν είναι όπως στα παραμύθια. Τα ζώα εκεί δίνουν μία καθημερινή μάχη επιβίωσης, όπου το γεράκι τρώει την τσίχλα, η αλεπού τον λαγό κοκ.
    Αν, για κάποιο λόγο, έμενες κι εσύ στο δάσος, κανένας δε θα διαφωνούσε αν συμμετείχες κι εσύ σε αυτήν την μάχη. Αλλά μην παρουσιάζεις το κυνήγι σαν μέσο επιβίωσης γιατί δεν είναι. Οι περισσότεροι κυνηγοί που γνωρίζω το βλέπουν καθαρά σαν άθλημα και σαν χόμπι. Και γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο τηρούν τα στεοιχειώδη, σκεπτόμενοι ιδιοτελώς (γιατί αν δεν το κάνεις την επόμενη σεζόν ενδέχεται να πάρεις ταρχίδια σου).
    Μα δεν είμαι τόσο ηλίθιος να ισχυρίζομαι ότι εγώ κυνηγώντας δίνω μάχη για επιβίωση. Προφανέστατα είναι άθλημα. Απλώς η ιδιαιτερότητά του είναι τέτοια που σε αναγκάζει να προσπαθήσεις να γίνεις μέρος της φύσης, να μελετήσεις συμπεριφορές, να μελετήσεις τον καιρό, τα ίχνη, τον αέρα. Και αυτό είναι μαγικό. Τα περί ιδιοτέλειας δεν με αφορούν, σέβομαι πολύ περισσότερο από εσένα αυτό που θηρεύω.

  8. #1208

    Default

    xestikame gia to oti den skotoneis ena lago sto skataki tou
    kai parade3ou oti o logos pou den to kaneis einai gia na mi se koroidevoun oi filoi sou epidi htan efkolo kai ase tis i8ikes mpourdes

    kai oxi den exw tipota me to kinigi kai kreas trow kai xesmena ta exw ta zwakia apla sas 8eoro varetous malakes esas tous kinigous
    Yippee-ki-yay, motherfucker.

  9. #1209
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default

    Quote Originally Posted by Coloubra View Post
    xestikame gia to oti den skotoneis ena lago sto skataki tou
    kai parade3ou oti o logos pou den to kaneis einai gia na mi se koroidevoun oi filoi sou epidi htan efkolo kai ase tis i8ikes mpourdes

    kai oxi den exw tipota me to kinigi kai kreas trow kai xesmena ta exw ta zwakia apla sas 8eoro varetous malakes esas tous kinigous
    Ντάξει μωρέ, στα αρχίδια μου σε γράφω έτσι κι αλλιώς.

  10. #1210
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    ψωλαρας κυνηγος ξαδερφος τσακ νορις
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  11. #1211
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Οι κυνηγοί και οι ψαράδες είναι τρισμέγιστοι και τιτανοτεράστιοι ψεύτες.
    Αυτό ξέρω εγώ.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  12. #1212
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default

    Όχι ηλίθιε δεν είμαι ψωλαράς. 9/10 φορές που βγαίνω, παίρνω τα αρχίδια μου και γυρνάω με άδεια χέρια... άντε κάνα μανιτάρι που θα βρω να μαζέψω. Αλλά σε άνθρωπο που δεν με ξέρει και έχει βγάλει συμπέρασμα ότι "είμαι αυτός και το κάνω γιαυτό" ε δεν θα κάτσω να του απαντήσω με ευγένεια.

  13. #1213
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    το μανιταρι το πυροβολεις φιλε?
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  14. #1214

    Default

    den zitisa thn evgenia sou flore alla thn ilikrinia sou
    Yippee-ki-yay, motherfucker.

  15. #1215
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default

    Όχι το τηγανίζω και πίνω και ένα τσίπουρο. Γαμάει

Similar Threads

  1. Rocking Under The Rocks, Καλαμπάκα, 11-12-13/07/2008
    By Raven Lord in forum Live & Events Talk
    Replies: 3
    Last Post: 21-07-2008, 17:21
  2. [TV] Life
    By ang69 in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 6
    Last Post: 20-01-2008, 19:47
  3. [Cinema] Pop Rocks (2004)
    By Antonisjk in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 2
    Last Post: 29-10-2007, 17:36
  4. The Art of Life
    By V0lcaN0 in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 16-01-2005, 22:09
  5. Half Life 3
    By dead in forum PC & Games
    Replies: 2
    Last Post: 22-11-2004, 00:18

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •