Page 66 of 107 FirstFirst ... 1656646566676876 ... LastLast
Results 976 to 990 of 1605

Thread: Musician's off topic chat

  1. #976
    Resident Κύπριος The Donnn's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    991

    Default

    Κάτι ακόμα, αυτή με τους χαμπουρκερς έχει 50's neck. Αν είσαι συνηθισμένος με λεπτά μανίκια στυλ ibanez etc, να είσαι προετοιμασμένος για έκπληξη. Είναι χοντρό και σου γεμίζει το χέρι. Δεν είναι κατ'ανάγκη κακό αυτό, απλά θέμα γούστου. Την πρώτη φορά που το δοκίμασα μου φάνηκε παράξενο, αλλά για μενα είναι αυτό που κάνει μια les paul. Θα σου έλεγα να βρεις μια να δοκιμάσεις για να είσαι σίγουρος.

  2. #977
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    http://smart.noiz.gr/details.php?id=64095 απο νοιζ.. χαχα
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

  3. #978
    clitsaw-buttdrill korrupt3r's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    into specks of light
    Posts
    770

    Default

    λοιπόν...
    1. την έχω απωθημένο μία les paul
    2. θέλω να μπορώ να έχω επιλογές από στυλ παιξίματος κ απ'ότι καταλαβαίνω αυτή με τους
    hum είναι ότι πρέπει.
    3. κοίταζα κ την PRS SE CUSTOM 24 αλλά είναι σχεδόν 100ευρά παραπάνω...
    In somewhat greater perspective of time
    You are practically non-existent




  4. #979
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Να μην πάρει les paul studio γιατί απλά είναι ένα όχι καλό όργανο. Άποψη μου. Είναι το φθηνότερο μοντέλο les paul και είναι φθηνό ακριβώς επειδή απευθύνεται σε κάποιον που θέλει μια les paul με λίγα χρήματα. Το όργανο αυτό καθεαυτό όμως δεν είναι καλό και πολύ απλά simply γράφει les paul.

    Αν απλά έχεις απωθημένο μια les paul, είναι μαλακία να πάρεις το όργανο αυτό.
    Ρώτησα τι θες να παίζεις, δεν μου είπες, αλλά απάντησες γενικά "θέλω να έχω επιλογές". Χαίρω πολύ, ξέρεις κάποιον που να μη θέλει;

    Εμπάσει περιπτώσει, ο good son σε αυτά τα χρήματα θα έπαιρνε μια ymaha mike stern αν ήθελε ένα versatile όργανο.

  5. #980
    clitsaw-buttdrill korrupt3r's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    into specks of light
    Posts
    770

    Default

    θέλω να δίνει βρωμιά, αλλά να έχει κ ψιλοζεστο καθαρό.
    για την PRS ούτε λόγος?
    http://www.prsguitars.com/secustom24/
    In somewhat greater perspective of time
    You are practically non-existent




  6. #981
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    file korrapter otan rwtaw ti eidos, profanws perimenw na mou apanthseis kati tou typou "fank" "rok "dethmetal". kai mhn mou apanthseis ligo apo ola. genika ti eisai re paidi mou, twra ksekinas?

    h prs h sigekrimeni einai to idio, to f8ino mondelo ths prs. proswpika thn protimw apo thn studio thn opoia exw paiksei kai apla thewrw kako organo. h prs pou exw paiksei (prepei na paiksa me to prohg montelo, afto apo oti vlepw einai to new) htan koble gia ta lefta ths.

    episis svise oti sou leei o kiprios. prwton giati einai kiprios kai defteron giati osa leei dne vgazoun nohma. magnites tha pareis analoga me to ti zhtas, o kathenas tha sou dwsei diaforetiko xrwma. den tha pareis soapbars giati "exeis ta alla kai thes poikilia". nomizw kai egw oti humbuckers tha protimisis pantws giati oi soapbars exoun idiaitero hxo kai den nomizw na thes na paizeis oute garage oute to soul sacrifice tou santana.

    episis ean h studio einai toso kali kai exei kai tous idious magnites me thn custom tou, pare thn studio kai pane se kapoion me standar kai zhta tou na thn antallaksete, na doume an tha sou pei "den exei binding kai den me aresei".
    Last edited by The Good Son; 11-03-2012 at 20:16.

  7. #982
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    το λοιπόν
    θέλω να πάρω μια κλασική κιθάρα για τον μπαμπά
    δεν έχω ιδέα από κλασικές οπότε πείτε μάρκες/μοντέλα/από που αγοράζουμε (για αθήνα εε)
    το μπάτζετ είναι στα 200 εβρά. άντε 250 με το ζόρι
    έχετε να προτείνετε κάτι αξιόλογο σ'αυτά τα λεφτά ή θα πάρουμε καυσόξυλο?

    υγ. η επιλογή αγόρασε απ'το ιντερνε δεν υπάρχει

    άντε πείτε
    I must have some booze. I demand to have some booze

  8. #983
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    εγω νικο δε ξερω απο κιθαρες, ξερω ομως οτι ειναι η ιδανικη εποχη για μεταχειρισμενα κα ιευκαιριες. κοιτα κανα νοιζ και καμια χρυση ευκαιρια. δε χανεις τιποτα
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  9. #984
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    εννοείται το πρότεινα αλλά δε θέλει μεταχείρα. έχει κόλλημα
    I must have some booze. I demand to have some booze

  10. #985
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    στα κολληματα παμε πασο. επειδη προσφατα εψαχνα καποιες βασεις και ολα τα καταστηματα τα ελληνικα ηταν απαραδεκτα, και το μονο που βρηκα που ηταν απλα πιο συμπαθητικο , ηταν αυτο
    http://www.karatzios.gr
    τσεκαρε το μπας και σε συμφερει παραπανω απο το να παρεις απο θωμα, λογω λιγοτερων μεταφορικων.δε χανεις και τιποτα... αν και με δευτερη σκεψη, τα 3 χρονια εγγυηση του θωμα ειναι ασφαλεια. τεσπα

    υγ. αν καποιος ξερει κανα αλλ ομεγαλο καταστημα με καλες τιμες στην ελλαδα ας πει. μη πειτε νακα και ντραμστορ , θα σφαχτουμε
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  11. #986
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    tuxaia epese se auto to site. full me ebooks gia ola ta organa
    http://rafael6strings.blogspot.com/s...l/Drum%20Books
    mporei na sas endiaferei
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  12. #987
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    τελικα καταλαβα οτι το superior drummer ειναι ψιλο για το πουτσο και αποφασισα να triggαρω ενα drum machine και και να επιλεξω εγω τα samples (προφανως εχω περισσοτερες και καλυτερες επιλογες απο τα samples της toontrack..). ξεκινησα να ψαχνω για samples και μεχρι τωρα εχω βρει πολλες γαματες μποτες.. 2 μετρια snare 2 καλα china κ splash και για το πουτσο toms high hat και cymbals.. ασχολειται κανας αλλος με Samples? ξερετε π μπορω να βρω καναν καλο ηχο για μεταλ drums?? μπερνιν εσυ ειδικα
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

  13. #988
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Το SD για μένα γαμάει. Μπορείς να πετύχεις δυναμικές ντράμμερ, κάτι που δε γίνεται με απλά μονά samples.

    Επίσης, φίλος μου λέει τα καλύτερα για το addictive.
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  14. #989
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    αυτο ειναι το θεμα.. δεν εχω απλα μονα samples.. εχω πχ 10 η 20 χτυπηματα απο το ιδιο snare πχ και ετσι ακουγεται αληθινο γιατι δεν ειναι καθε χτυπημα το ιδιο.. ειναι ενα προγραμα π στο κανει αυτο drumagog λεγεται
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

  15. #990
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    σταρχίδιασας εγώ ε

    πείτε κάνα μαγαζί να πάω να κοιτάξω τουλάχιστον
    ελεήστε
    I must have some booze. I demand to have some booze

Similar Threads

  1. the LOST chat, spoilers inside.
    By silencerius in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 2
    Last Post: 08-03-2006, 18:56
  2. Gigantour chat with Warrel
    By Odonian in forum Music Discussion
    Replies: 18
    Last Post: 08-09-2005, 20:55
  3. Direct chat..??
    By TheWS* in forum General Discussion
    Replies: 9
    Last Post: 15-05-2004, 03:25
  4. Saturday birthday chat in honor of Criss Oliva...
    By DrButcher in forum Music Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 07-04-2004, 21:36

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •