View Poll Results: Να φύγει ή να μείνει;

Voters
117. You may not vote on this poll
  • ΝΑ ΦΥΓΕΙ

    58 49.57%
  • ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ

    59 50.43%
Page 7 of 24 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 91 to 105 of 359

Thread: Firestorm : H Tελική Κρίση.

  1. #91
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    σκατόφλωρε
    αυτό το φλώρε να το κόψετε κάτι ατομάκια σαν τα μούτρα σου και σαν τον αποκάτω



    ούτε για το ίντερνετ δεν σας παίρνει.
    'Ελα μη γίνεσαι μαλάκας και εσύ, με αυτή την πικ τον συμπάθησα περίπου 7 φορές περισσότερο.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  2. #92
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    o firestorm ΔΕΝ ειναι 16.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #93
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Krux , χωρις πλάκα τώρα, αφού είσαι καλό παιδί, μη γίνεσαι εμετός.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  4. #94
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    δεν έχει σημασία αυτό, και 40 να πάει, θα είναι πάλι ο εαυτός μας στα 16.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  5. #95

    Default

    Θα κάνω σοβαρό ποστ για σένα και μόνο Χελμ. Όσα είπα περι pcgames και μοντ προφανώς κατάλαβες το ύφος μου.

    Χέλμ έχω ζήσει την Ολοκληρωμένη ER εμπειρία με τα όλα της. Όσο είμαι εδώ κάθε μέρα είναι μια επανάληψη. Δεν υπάρχουν νέες συγκινήσεις (ελάχιστες). Νεα φόρουμ δε με ψήνουν, δεν έχει νόημα. Συνεχίζω να παίζω το ρόλο μου να δω που θα πάει, και εννοείται θέλω να βγώ νικητής!! Πλάκα έχει, δε συμφωνείς;

  6. #96
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    σκατόφλωρε
    αυτό το φλώρε να το κόψετε κάτι ατομάκια σαν τα μούτρα σου και σαν τον αποκάτω



    ούτε για το ίντερνετ δεν σας παίρνει.
    Τι σχετικά με τη φωτογραφία μου πριν από ένα μασκέ πάρτυ; Τι σχετικά με αυτήν αν ντυνόμουν έτσι καθημερινώς και όχι πριν από ένα μασκέ πάρτυ; Τι σχετικά με το γεγονός ότι με γουστάρει η γκόμενά σου και την πίνω απ' τα λεφτά σου, και με ροζάκι;

    Τι σχετικά με την αυταπάτη σου ότι κάποιος που γουστάρει άντρες που γουστάρουν άντρες, πηγαίνει σε πάρτυ που φιλιούνται άντρες μεταξύ τους και μπορεί να το κάνει κι ο ίδιος δε μπορεί να σου σαπίσει το μουτράκι;
    Last edited by Dythor; 29-11-2011 at 19:17.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  7. #97
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Γενικά είναι καθυστερημένος, αλλά ειδικά προσκυνώ, επειδή γράφει στ'αρχίδια του κάθε κανόνα του φόρουμ καθημερινώς και παρολαυτά φθάσατε να κάνετε ΚΑΙ πολλ.

    Αν ήμουν αντμίν και δεν εμπλεκόταν ο Αμνήζιακ, θα είχα ξηλώσει τους μοντζ από τη ρίζα.


    αυτο που λες ειναι λαθος.
    Προσωπικα δεν σβηνω/εντιταρω κανενα ποστ και ειμαι μοντ απ το 2004. Το εχω κανει μονο 3 η 4 φορες (σε 7 χρονια) κι αυτο επειδη μου ζητηθηκε απο χρηστες, ειτε γιατι το ποστ ηταν εντελως σιχαμερο, ειτε γιατι ειχε μεσα προσωπικα ινφο και το ζητησαν οι θιγομενοι, κατι που θα κανα για τον οποιονδηποτε, ειτε τον παω ειτε οχι.
    Γραφεις σαν να μη το ξερεις αυτο και εισαι απ την ιδια εποχη μεσα. Δε καταλαβα γιατι θα πρεπε να παρουμε "παραπανω μετρα", κατι που δεν θελω ετσι κι αλλιως.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  8. #98
    και με γεύση μέντας croissant429's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    σε περιπτερα και επιλεγμενα βιβλιοπωλεια....
    Posts
    579

    Default

    sorry που πετάγομαι σαν πούτσα σε όσα συναρπαστικά διαδραματίζονται,αλλά ο εικονιζόμενος νέος ποιος είναι....?

    edit: η απορία μου λύθηκε εντός δεκάτων του δευτερολέπτου.....(γαμεί το er!!!)
    don't break the fucking circle

  9. #99

    Default

    Είναι ο Dythor και είναι ΚΑΒΛΑΣ.

  10. #100
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Πρώτα απ'όλα, εννοείται ότι δεν πρόκειται να "ψηφίσω".
    Και ναι, εννοείται ότι όλο αυτό έχει τρελή πλάκα, αλλά κατανοώ και τη θέση των mods.

    Από κει και πέρα, Firestorm: Έχεις υποσχεθεί 35 φορές ότι θα κόψεις τη μαλακία και μετά πας και ποστάρεις ξέρω γω πούτσους σε άσχετα topics. Άλλες τόσες φορές έχεις φάει μπαν ή/και έχεις αποχωρήσει ηχηρά ("δεν ξανασχολούμαι μαζί σας", "δεν ξανασυμμετέχω στη συζήτηση" κλπ) και άλλες τόσες έχεις επιστρέψει. Δεν είσαι ανήλικος και, από τα λεγόμενά σου, δε θες να σε θεωρούν οι άλλοι μειωμένης αντίληψης ή κάτι τέτοιο, ε τότε πώς στο διάολο εξηγείς όλες αυτές οι μεταπτώσεις; Πώς απαιτείς από τους γύρω σου να σε σέβονται και να σου φέρονται με μια δέουσα σοβαρότητα όταν εσύ ο ίδιος τσαλαπατάς τον εαυτό σου καταπατώντας συνεχώς τον ίδιο σου το λόγο; Με τι μούτρα αποδίδεις εσύ ο ίδιος αξιοπιστία στον εαυτό σου και πώς περιμένεις να τη δουν και οι άλλοι σε σένα και να μη σε θεωρούν γτπ και ότι λες συνεχώς μαλακίες (μη μπερδεύεσαι, κι αυτοί που ψήφισαν να μείνεις δε νομίζω να σε θεωρούν κανένα σούπερ άτομο, απλά το έκαναν ίσως επειδή έχουν μια πιο "φιλελελυθερίζουσα" στάση και ίσως γουστάρουν λίγο το χάος και την πλάκα);
    Πραγματικά δε με απασχολεί αν θα μείνεις ή όχι, αλλά, πέρα από το ER (το οποίο είναι απλά ένα γαμημένο φόρουμ στο γαμημένο ίντερνετ), αν θες τη συμβουλή μου, κοίτα να τα βρεις πρώτα εσύ με τον εαυτό σου (επειδή προφανώς έχεις σοβαρά issues) και η αποδοχή από τους υπόλοιπους θα έρθει μόνη της. Ή απλά ωρίμασε ξέρω γω, πάρε όποια εκδοχή θες.

  11. #101
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    το αστείο είναι ότι ιστορικά έχει υπάρξει μόνο μία δηλωμένη αποχώρηση από το er που κράτησε το λόγο της, η μυθική enehy.

  12. #102
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann View Post
    αυτο που λες ειναι λαθος.
    Προσωπικα δεν σβηνω/εντιταρω κανενα ποστ και ειμαι μοντ απ το 2004. Το εχω κανει μονο 3 η 4 φορες (σε 7 χρονια) κι αυτο επειδη μου ζητηθηκε απο χρηστες, ειτε γιατι το ποστ ηταν εντελως σιχαμερο, ειτε γιατι ειχε μεσα προσωπικα ινφο και το ζητησαν οι θιγομενοι, κατι που θα κανα για τον οποιονδηποτε, ειτε τον παω ειτε οχι.
    Γραφεις σαν να μη το ξερεις αυτο και εισαι απ την ιδια εποχη μεσα. Δε καταλαβα γιατι θα πρεπε να παρουμε "παραπανω μετρα", κατι που δεν θελω ετσι κι αλλιως.
    Α δεν ξέρω τι κάνει ο καθένας. Επίσης, με φόβο να παρεξηγηθώ, θα πω τα παρακάτω.

    Υποτίθεται ότι οι μοντζ (γενικότερα ε, όχι εδώ μόνο) υπάρχουν για να εξυπηρετούν πολύ συγκεκριμένο σκοπό, τον οποίο δεν έχει χρόνο/διάθεση ο αντμίν. Όταν έχει φτάσει ένα ολόκληρο φόρουμ να ασχολείται, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, με ένα συγκεκριμένο χρήστη (με 14 fakes), κάτι δεν πάει καλά ε. Επίσης, κάτι δεν πάει καλά, όταν οι μοντζ ζητούν τη συμβουλή/συγκατάθεση των χρηστών για ένα θέμα, το οποίο αφορά αποκλειστικά τους πρώτους.

    Τώρα, πιο ειδικά, σχετικά με την τελευταία σου πρόταση, οκ, απλά ακυρώνεις οτιδήποτε είπα παραπάνω. Αλλά μαζί με αυτά ακυρώνεις και την έννοια του μοντ σε πάσης φύσεως δημόσιο ηλεκτρονικό κομμιούνιτι. Δε θα το αναλύσω. Όπως τη βρίσκει ο καθένας. Δεν είναι δικό μου το φόρουμ.

    ΥΓ. Δε σε μούτζωσα εγώ ε
    Life begins at 45°.

  13. #103

    Default

    Φαιαρστορμ είμαι ένας περίεργος ο οποίος όταν οι ανθρώποι κάνουν 'πλάκα' ακούει προσεκτικά και κρατάει σημειώσεις, επειδή τότε φαίνεται το φαντασιακό τους πραγματικά. Κατάλαβα μια χαρά το text σου, το sub-text σου και τα λοιπά.

    Η ολοκληρωμένη ER εμπειρία απαιτεί και ποστ αποχώρησης (τσεκ) 2 χρόνια στην εξορία (νοτ τσεκ'ντ!). Αυτή είναι η Νέα Συγκίνηση, πίστεψέ με! Και όταν την έχεις ολοκληρωμένη-ολοκληρωμένη αυτην ER εμπειρία, με λίγη καλή τύχη θάχεις ζήσει και 2 χρόνια πλούσια στην πραγματική ζωή και δεν θα σου φαίνεται και τόσο σημαντική. Προκαλείς ταράκουλο ψυχικό επειδή είσαι απεγνωσμένος. Άστα τα 'λολ, έχει πλάκα'. Είσαι στην κόψη του ξυραφιού να καταλάβεις_πράγματα_για_τον_εαυτό_σου και πας με υπεκφυγές να χορέψεις. Πλάκα έχει αυτό το θρεντ, ναι. Αλλα δεν έχεις πλακά, είσαι απλώς η πρόφαση. Αξιοπρέπεια και αυτοεξορία. Λιγο πούτσο θέλει ακόμα. ΜΠΟΡΕΙΣ, ER!!!
    Last edited by Helm; 29-11-2011 at 19:32.

  14. #104

    Default

    Χελμ δε θυμάμαι καν πότε είχα μιλήσει με σένα και αν ήμουν ειρωνικός, όπως και ναχει θεωρώ πως είσαι από τα πιο πραγματικά έξυπνα άτομα εδώ μέσα και καθόλου δήθεν. Όσο για τα 2 χρόνια εξορία...ποιός ζει...ποιός πεθαίνει μέχρι τοτε είναι μετάλλαξη το να γυρίσεις μετά απο 2 χρόνια και να το βρείς τελείως αλλαγμένο.

    Το πολλ ειναι 36-40, -3 απο βαρβαρα και -2 απο spiritcrusher και serge που ειναι ο ιδιος και με τρολλαρει ο βλακας. Βάλτε τα δυνατά σας =)

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    999

    Default

    Λοιπόν, πιθανότατα θα το μετανιώσω αυτό το ποστ αλλά δε γαμιέται.

    Όπως έχω πει πολλές φορές, για μένα είναι προφανές ότι ο Firestorm απλώς έχει ανάγκη την προσοχή των υπολοίπων. Αποζητά ακριβώς όλο αυτό το τζέρτζελο που συμβαίνει εδώ και μερικές σελίδες, αποζητά ακριβώς ποστς όπως αυτό που γράφω αυτή τη στιγμή, αποζητά γενικά να ασχολείται κόσμος μαζί του. Για μένα είναι επίσης προφανές ότι ο ίδιος συνειδητοποιήσε νωρίς ότι αν πόσταρε "σοβαρά" απολύτως κανείς δεν θα ασχολείτο μαζί του και θα ήταν άλλος ένας ανύπαρκτος ER user από εκείνους που δεν ξεχωρίζουν ο ένας από τον άλλον. Οπότε κάποια στιγμή αποφάσισε συνειδητά να υιοθετήσει αυτή την τρολλική περσόνα ώστε να τραβήξει την προσοχή του κόσμου. Μπορεί αυτός ο κόσμος να μην ασχολιόταν μαζί του λόγω του χιούμορ του, της ευρυμάθειάς του ή της ευφράδειάς του αλλά τουλάχιστον θα ασχολιόταν, που είναι και το σημαντικό. Και εγένετο Firestorm1, 2, 10, 1917.

    Όλα αυτά είναι ωραία και ενδιαφέροντα με μονάδικο πρόβλημα το εξής, το ER δεν είναι group therapy. Αν ο Firestorm έχει βαθιές ανασφάλειες οι υπόλοιποι δεν έχουμε καμία υποχρέωση να υπομένουμε όλες του τις κρίσεις. Και δεν είναι θέμα προσωπικής κόντρας, δεν είναι θέμα ελευθερίας του λόγου, είναι θέμα του να μπαίνεις σε σοβαρά threads στο politics και να μη βλέπεις φρικαλεότητες από το πουθενά.

    Λοιπόν, το να καθόμαστε και να ασχολούμαστε 24/7 μαζί του απλώς του δίνει αυτό που θέλει και διαιωνίζει την όλη κατάσταση. Η λύση είναι το οριστικό ban και delete σε όλα τα posts και accounts του και καμία περαιτέρω κουβέντα για αυτόν. Και είναι βαθιά ΦΛΩΡΟΣ ο Amnesiac που έβγαλε το ban επειδή ήρθε κόσμος και του κλάφτηκε, λες και πρέπει με κάποιο μαγικό τρόπο να τους κρατάμε όλους ευχαριστημένους μη τυχόν και μας κρατήσει κανείς κακία. Και που επιπλέον ζητάει δημοκρατική νομιμοποίηση για μία απόφαση που είναι καταφανώς σωστή, δηλαδή το να φάει ban ένας spammer.

    Αυτά, αρκετά.
    Last edited by ubu; 29-11-2011 at 19:55.
    See that cockroach? Tomorrow morning we'll be dead and it'll be alive. It will have more contact with my wife and child than I will. I'll be nothing and it'll be alive.

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 24-05-2012, 12:38
  2. Κρίση!
    By ikonoklast in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 18
    Last Post: 29-01-2008, 03:34
  3. Replies: 31
    Last Post: 11-09-2005, 06:12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •