Page 115 of 119 FirstFirst ... 1565105113114115116117 ... LastLast
Results 1,711 to 1,725 of 1775

Thread: Το ER που θέλουμε.

  1. #1711
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Απαντώ σοβαρά γιατί είδα μια απαράδεκτη ταινία στο σινεμά και μου έχει φύγει οποιαδήποτε διάθεση για ύπνο.

    Πάμε μια βολτούλα από τους κανόνες λειτουργίας του ηαρ, τους οποίους προφανώς δεν έχω γράψει εγώ, εγώ είμαι απλά ένα Όργανο της Εξουσίας και δουλειά μου είναι να διασφαλίζω την ομαλή λειτουργία του ηαρ και άλλες τέτοιες μαλακίες.

    Ας δούμε στα γρήγορα ποιούς κανόνες παραβιάζει κατ'εξακολούθηση ο φιρεστορμ :

    2. Μην κάνετε spam και μη γράφετε μαλακίες. Σεβαστείτε το ότι καθημερινά μπαίνουν εκατοντάδες άτομα για να παρακολουθήσουν τις συζητήσεις στο ER και να βρουν κάτι ενδιαφέρον σ'αυτές. Αν δεν έχετε όντως κάτι να προσθέσετε, δε χρειάζεται να κάνετε register - ή μπορείτε να περιοριστείτε στο "Official off-topic thread" του General Discussion.

    3. Αν είστε βλάκες μη γραφτείτε. Δεν έχουμε κάτι με τη βλακεία, αρκεί να μη βρίσκει το δρόμο της για την οθόνη του υπολογιστή μας μέσα από το Electric Requiem.

    4. Μην είστε επιθετικοί απέναντι σε άλλους χρήστες για πράγματα πέραν των εδώ λεγομένων τους.

    6. Τηρείτε τους κανόνες και τις ιδιομορφίες του κάθε forum - θα τις βρείτε επίσης στο "Πού πάει τι".

    14. Ο κάθε χρήστης μπορεί να χρησιμοποιεί ένα account. Τα fake accounts απαγορεύονται.

    16. Για καλό και για κακό, ξαναδιαβάστε τον κανόνα 3.

    Κανόνες τύπου "μη γράφετε με κεφαλαία" και "προσέξτε την ορθογραφία σας" τους αφήνουμε για ευνόητους λόγους.

    Ο κατηγορούμενος έχει φάει μέχρι στιγμής 650 μπαν και έχει ξαναγραφτεί, έχουν σβηστεί ποστς του που δημιουργούσαν πρόβλημα σε χρήστες που μπαίναν από τη δουλειά τους και τα έχει ξαναποστάρει, όποτε του λέμε να σκάσει απαντάει κάτι τύπου "είστε κακιασμένοι Αθηναίοι και σας γράφω στα παπάρια μου" ενώ και τώρα η απάντηση του ήταν ένα μουνί.

    Επίσης η πλειοψηφία των ενεργών χρηστών έχει διαμαρτυρηθεί πάνω από μια φορά είτε σε μένα είτε σε άλλον είτε στον ίδιο.

    Και έρχεσαι ρε μαν και μου λες για προσωπική εμπάθεια; Αυτό είναι δηλαδή το πρόβλημα στη ΦΑΣΗ;

    Αν θες να το πάμε με τους κανόνες, θα πρέπει να κάθομαι να του ρίχνω μπαν μέχρι να γίνει 25 χρονών και να σοβαρέψει ή να βρει άλλα ενδιαφέροντα στη ζωή του. Ε δε θα το κάνω, σόρρυ κιόλας.

    Γενικά το βρίσκω λίγο υποκριτικό να κάθεστε να τον βρίζετε όλη την ώρα για το σπαμμάρισμα του και μόλις του κάνω έντιτ 2-3 ποστς (τα οποία πάλι με βάση τους κανόνες είχα δικαίωμα να το κάνω γιατί τους παραβαίναν) να μου κάνετε κήρυγμα για προσωπική εμπάθεια.

    Αν το πρόβλημα πάλι είναι ότι αντί να τα σβήσω εντελώς έβαλα φωτογραφία του Τσάκα, τι να πω, DIKASTE ME.

    Αυτά.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  2. #1712
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Με Super Mod είμαστε εν προκειμένω..
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  3. #1713
    凸(╹◡╹)凸
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    WoR
    Posts
    526

    Default

    Καλα ρε μαλακα εισαι σοβαρος; Αυτο ειναι το Αποστομοτικο Ποστ του Αmnesiac; Αυτους και ΑΛΛΟΥΣ τοσους κανονες τους παραβιαζουν ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ των ERιτων, και βρηκες να τους εφαρμοσεις πανω μου; Αυτο ειναι το επιχειρημα σου ρε; Τι σκατα βρηκες, το ΕΞΙΛΑΣΤΗΡΙΟ ΘΥΜΑ σου ειμαι;

    Επισης σε ποιον τα πουλας τα παραμυθια με τα 650 μπαν, πες μου λιγο. Ειναι λογος να φανε ban ΔΥΟ account για το λογο του οτι σπαμμαρα τους στιχους του ΑΓΝΗ ΠΑΡΘΕΝΕ ΔΕΣΠΟΙΝΑ στο chatbox; Εκτος του οτι ΣΚΙΖΕΙ ΤΗ ΓΗ ΣΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΓΑΜΑΕΙ ΤΟ ΜΕΤΑΛ ΣΑΣ, αυτο το Αγιο Ασμα ομιλει την Αληθεια και ολοι πρεπει καποια στιγμη να μπειτε στον Αληθινο Δρομο του Θεου. Στη τελικη υπαρχει και το ignore, ποσες φορες θα το πουμε;

    Και ηρθες τωρα και μας το παιζεις ΑΘΩΟΣ οτι τα ποστ μου ηταν ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ και εβαλες τη φωτογραφια του τσακα ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΑ ΣΒΗΣΕΙΣ; Ποια η δικαιολογια σου για το αβαταρ μου που αλλαξες 50 συνεχομενες φορες και εκανα refresh καθε λεπτο για να το ξαναλλαξω; Ειναι επιθετικη η Terra; Προσβαλει καναν χρηστη;

    Αυτη τη γαμημενη ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ σας οταν το παιζετε Προστατες του Καλου δεν την ανεχομαι. Θελουν 10-15 ατομα να με διωξουν και βρισκουν σιχαμενους τροπους για να υποστηριξουν τα λεγομενα τους. Και το σιχαινομαι καθε φορα που γινεται αυτο. Πεταγεται ο καθε Ιπποτης του Πληκτρολογιου και συναμα Ηρωας της Κοινης Γνωμης και εξαπολυει επιθεσεις επι του προσωπικου που ο ιδιος τις ΕΚΡΑΖΕ και εγινε ολοκληρο θεμα. Εσυ εισαι το ΣΙΧΑΜΑ ρε ΜΑΛΑΚΑ. Εν τελει, μπορει το spam μου να ειναι καθυστερημενο αλλα ο τροπος που με κραζετε ειναι ΤΡΕΙΣ φορες πιο καθυστερημενος.

    Τα πινκ και οι μουτζες και οι μουτζοθυελλες και κανω Login να μουτζωσω τον H. και τον Dythor και ΟΛΟ ΜΑΛΑΚΙΕΣ.


    Τελοσπαντων το διασκεδασα αλλα δε το συνεχιζω αλλο, σταματαω το αλογιστο spam και τον ΠΑΟΚ. Αλλωστε σημερα ξαναειδα ΑΥΤΟ και οι μανογουαρ με πειθουν για στροφη 180 μοιρων.

    Spoiler
    ή και όχι.

  4. #1714
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Ώχου βρε παπάρα.

    Τους κανόνες που πόσταρα ΔΕΝ τους παραβιάζει καθημερινά η πλειοψηφία των χρηστών. ΔΕΝ σπαμμάρει η πλειοψηφία, ΔΕΝ έχει φέικ ακκάουντς και ΔΕΝ ποστάρει μουνιά σε άκυρα τόπιξ.

    Τη φάση με την Αγνή Παρθένα την έχασα, κάνας αντμίν θα σε μπάναρε, τα ρέστα εκεί πέρα.

    Το άβαταρ στο άλλαξα 2 φορές χθες και μια σήμερα και όχι 50, δε βαριέμαι τόσο πολύ και το έκανα για καθαρά αισθητικούς λόγους, για να ταιριάζουν με τα εντιταρισμένα ποστς. <---Εδώ να σταθείς, τα υπόλοιπα μη τα διαβάσεις, μαλακίες γράφω.

    Το θέμα με το ιγκνόρ είναι μια μαλακία και μισή, ενοχλείς ΠΟΛΥ κόσμο και όχι 10 άτομα και όχι ρε μαν, δε θα πρέπει να μπει ο καθένας που ενοχλείται στη διαδικασία να σε κάνει ιγκνόρ, εσύ είσαι που δημιουργείς το θέμα και εσύ θα σταματήσεις να το κάνεις.

    Αυτά τα "κάνω λογκίν για να μουτζώσω" ξεπεράστε τα, κανείς δε το κάνει (εκτός από σένα ίσως), γενικά όταν βλέπετε πολλές μούτζες συνεχόμενα σκεφτείτε και καμιά φορά ότι παίζει να κάνετε κάτι λάθος, δεν κάνει κακό.

    Επίσης κανείς δε θέλει να φύγεις από το ηαρ. Καλά οκ μάλλον ψέμα είναι αυτό, σε κανέναν δε πέφτει λόγος τελοσπάντων, το να σταματήσεις να ενοχλείς είναι το ζητούμενο. Γενικά κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβεις ότι το ηαρ δεν είναι το προσωπικό σου μπλογκ για να ποστάρεις ό,τι μαλακία σου κατέβει, αλλά φόρουμ που μπαίνουν μερικές εκατοντάδες άνθρωποι.

    Επίθεση επί προσωπικού (με την Η. έννοια) δε σου έχω κάνει ποτέ και ούτε πρόκειται.

    Καμιά άλλη απορία;
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  5. #1715
    Into glory ride FIREWIND's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    257

    Default

    ama 3anapiaseis gia spamming tous manowar sta vromoxila sou, 8a fas aytokratoriko gamisi, SKYLI! opws pidi3ame kai to stamatuko..............................

  6. #1716
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    firestorm έκανα login μόνο για να σε μουτζώσω, amnesiac κι εσένα το ίδιο, για τη φάση και τίποτε άλλο, το er που θέλουμε τέλος πάντων


  7. #1717
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Oh good, drama!


    Amniziak, gia tis moutzes sygkekrimena exeis la8os pantws. Px, auto to post 8a faei apeires moutzes xwris kanena logo, mono k mono giati kapoios 8a kanei thn arxh

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  8. #1718

    Default

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Το άβαταρ στο άλλαξα 2 φορές χθες και μια σήμερα και όχι 50, δε βαριέμαι τόσο πολύ και το έκανα για καθαρά αισθητικούς λόγους, για να ταιριάζουν με τα εντιταρισμένα ποστς. <---Εδώ να σταθείς, τα υπόλοιπα μη τα διαβάσεις, μαλακίες γράφω.
    τι λες μαρί?
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  9. #1719
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default

    εγώ θα μπάναρα οποιονδήποτε χρησιμοποιεί τη φράση "για το λόγο του ότι". ας μιλήσουμε τη γλώσσα της αλήθειας.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  10. #1720
    凸(╹◡╹)凸
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    WoR
    Posts
    526

    Default

    αμνηζιακ δεν ισχυει ΤΙΠΟΤΑ απ'οσα εγραψες, τα χουν κανει αλλοι χρηστες και μη λες μαλακιες. δε μπαινω στο κοπο να πω ποιος και τι, εισαι τελειως εκτος

    κοιταξτε αυτη τη στιγμη το τσατροομ. γαμω το χριστο και τη παναγια του, ΚΑΘΕ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΜΕΡΑ μιλαει στο τσατμποξ και με κραζει διχως λογο. πουστοπαιδο και πουστοπαιδο. δηλαδη λες 'οκ σταματαω σπαμ με παοκ και ιστοριες' και αυτος το βιολι του. τι θα γινει ρε; στον υπνο σου με βλεπεις ρε ΜΑΛΑΚΑ σκαλανι;

    νταξει η κατασταση εχει ΞΕΦΥΓΕΙ τα ορια καθυστερησης, δε γινεται αυτοι οι ανθρωποι να ειναι 25+ χρονων. απλα δε γινεται.

  11. #1721
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Γενικά το βρίσκω λίγο υποκριτικό να κάθεστε να τον βρίζετε όλη την ώρα για το σπαμμάρισμα του και μόλις του κάνω έντιτ 2-3 ποστς (τα οποία πάλι με βάση τους κανόνες είχα δικαίωμα να το κάνω γιατί τους παραβαίναν) να μου κάνετε κήρυγμα για προσωπική εμπάθεια.
    Γενικά το βρίσκω λίγο υποκριτικό να ποστάρεις τους κανόνες του ER για να δικαιολογήσεις το ότι άλλαξες το άβαταρ χρήστη, και άλλα τέτοια. Ιδίως όταν περιλαμβάνεις και τον 3, σε σοβαρό υποτίθεται ποστ. Και τον 16.

    Πέρα από τα παράπονα, απλά έκανες και την πλάκα σου. Ντάξει, την έκανες, είσαι μοντ, τουλάχιστον μην το δικαιολογείς, ρίξε ένα πινκ και πες "σόρι, είχα όρεξη".
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  12. #1722
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    αυτό που λέει ο Harbinger, δεν χρειάζεται να το τεντώνετε και να φτάσετε στο σημείο "εσείς μας λέτε οτι σας πρήζει τ'αρχίδια, τώρα τι μας κάνετε κριτική που θέλουμε να τον βάλουμε στην θέση του" με χαζά επιχειρήματα

    γενικά πολύ μεγάλο θέμα για το τίποτα, είναι πολύ απλά τα πράγματα, αν ενοχλεί και πρέπει να φύγει, να φύγει, αν δεν ενοχλεί τόσο, στ'αρχίδια μας, αν μπορεί να σπαμμάρει λιγότερο (γιατι να το κόψει τελείως δεν γίνεται, το αλόγιστο του πράγματος είναι που πρήζει αρχίδια) τότε να μείνει με την αγάπη όλων κτλ.

    να γίνει πολλ!
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  13. #1723

    Default

    Αλληλεγγύη στον χρήστη Firestorm.

    Όχι στο τρομοφόρουμ του amnesiac και στα αθώα θύματά του.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  14. #1724
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    να γίνει πολλ!
    Πάλι;
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  15. #1725
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Να πεταχτώ και γω

    Για τον αμνιζιακ.
    Δεν ξέρω τι είχαν τα ποστ του φαιαρστορμ, οπότε δεν μπορώ να κρίνω το εντιτ που έκανε στα συγκεκριμένα. Αν είχαν κάτι άσχετο/προσβλητικό, κάτι τεσπά που να μην κολλάει εκεί που έγιναν, καλά έκανε. Για το άβαταρ, μαλακία που το άλλαξε, αλλά οκ, δεν είναι και για λιθοβολισμό. Παρολαυτά θα μπορούσε να μην είχε γίνει.

    Για τον φαιαρστορμ.
    Ρε καμάρι μου, είσαι 20 χρονώ, είσαι πανέξυπνος, έχεις κάποιες ασχολίες, μην μαλακίζεσαι το περισσότερο μέρος της μέρας. Δεν χρειάζεται να γίνεσαι εριστικός/προσβλητικός για να πείσεις τον άλλον. Για να απαντήσεις σε ποστ που διαφωνείς, κάντο με όμορφο τρόπο. Ακόμα και εκεί που πραγματικά μπορείς να βοηθήσεις, πετάς κάτι και είσαι πάλι απλά αντιπαθητικός. Δεν ξέρω γιατί ασχολούμαι αυτή την στιγμή, αλλά είναι κρίμα να είσαι έξυπνο παιδάκι και παρόλαυτα το προφίλ που δείχνεις να είναι τόσο μαλακισμένο.Γιατί να κάνεις 43232 φέικς ανά διαστήματα? Σου δίνει χαρά? Οκ, το έκανες, μια, δύο, πέντε, δέκα, ε φτάνει, δεν είναι αστείο πιά. Να το κάνεις μια φορά για να τρολλάρεις κάποιον επίτηδες άντε πάει στο καλό. Ο τρολολολ είχε την πλάκα του. Αλλά φτάνει, δεν είναι αστείο πια. Τις μαλακίες που γράφεις με τα φεικς μπορείς να τα γράψεις και με το κανονικό σου ακκάουντ. 5 γαμημένα απλούς κανόνες έχει αυτό το φόρουμ, προσπαθησε να τους ακολουθήσεις, θα είμαστε όλοι ευτυχισμένοι.

    Σε αυτό που είπε ο αμνίζιακ συμφωνώ, προσπαθησε να το σεβαστείς:
    Γενικά κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβεις ότι το ηαρ δεν είναι το προσωπικό σου μπλογκ για να ποστάρεις ό,τι μαλακία σου κατέβει, αλλά φόρουμ που μπαίνουν μερικές εκατοντάδες άνθρωποι.
    Kill the wise one!

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 16:34
  2. που?
    By Tonosalata in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 06-10-2008, 15:48
  3. Ξέρετε που..
    By carheart in forum Literature
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2008, 16:47
  4. που βάζει σε σκέψεις
    By Antrikos in forum General Discussion
    Replies: 38
    Last Post: 03-10-2005, 01:50
  5. Replies: 22
    Last Post: 13-06-2004, 11:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •