Page 26 of 36 FirstFirst ... 162425262728 ... LastLast
Results 376 to 390 of 530

Thread: Ti eksoplismo exete (guitars,amps,effects etc.)

  1. #376
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Neuroscar, μεγειά κι απο'δω για το μαναρι σου, ειναι σκετη τρελα. Πωπωπω και με flats και με χαμηλο στησιμο... πωπωπωπω... πινκ!

    Coroner ειναι κι εσενα το μπεμπε σου ωραιο, αλλα πιο πολυ κολλησα και ζαχαρωνα την ..."ατμομηχανη" που βρισκεται στο φοντο - - - call me Dual Rectifier - - -


    Επισης, να ρωτηξω κι εγω μια που φαινεσθε γνωστες:
    Οκει, για τις vintage modified ξερουμε. Για τις ντιπ φτηνες της Squier, τι ξερουμε; Στην σχεση παντα τιμης/ποιοτητας.
    Συγκεκριμενα ειναι πολυ νοστιμουλα τουτη εδω.

    Deafening, painstaking, BB King

  2. #377
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Ποζεριά με την Schecter.



    Eδit: Θέμα φωτογράφισης: Chilean Metal God - DIY στο σπίτι με φόρμα & παντόφλα.
    Last edited by Dr.Gonzo; 18-01-2011 at 17:44.

    Deafening, painstaking, BB King

  3. #378
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Coroner View Post
    Συ ποια στρατ έχεις;
    την eric johnson

    Gonzo, στο Noiz.gr έχει άρθρα για οδηγό αγοράς strat που είναι κατατοπιστικότατος. Αλλά για να τα διαβάσεις πρέπει να είσαι μέλος. Ξεκινάει με τις squier.

    edit: den einai sta ar8ra, alla sto forum.
    Last edited by The Good Son; 18-01-2011 at 17:20.

  4. #379
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Τενκιο goodson, θα τσεκαριστω!

    Deafening, painstaking, BB King

  5. #380
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    συγκάτοικος ψάχνει ακουστικό μπάσο ως 300 ευρώ. αξίζει τον κόπο για τόσα λεφτά; πού να ψάξουμε; τι να κοιτάξουμε;

    έντιτ: θεσνίκη ε;
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  6. #381
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Γενικά πάντως στην συγκεκριμένη που πόσταρες εγώ θα ξενέρωνα με το μανίκι. Δεν μου αρέσει η αφή του. Ηλεκτρικά και ιστορίες αλλάζουν. Oπότε θα σου πρότεινα να πάρεις αυτή του κόρονερ (που την προτείνουν και στο φόρουμ που σου είπα).

    Κόρονερ όσον αφορά το floating καταλαβαίνω τι λες και συμφωνώ. Λόγω άπειρων χρόνων με floyd θες να κατασταλάξεις στην ηρεμία της σταθερής γέφυρας. Εγώ είχα 1 χρόνο floating, τώρα την ξαναέκανα fixed και μου λείπει λίγο. Μπορεί να κουράζει στο κούρδισμα ή στο σπάσιμο χορδής και στο bending αλλά έχει τρομερά πλεονεκτήματα και σκάσιμο στο οποίο νόμιζα δεν θα καταλαβαίνω διαφορά αλλά τελικά το νιώθεις. Επίσης δεδομένου ότι νομίζω πως για να βάλεις τον διπλό έσκαψες, καθώς το κανονικό μοντέλο έχει μονό στο bridge, γιατί δεν έβαλες διπλό σε συσκευασία μονού (stack);

  7. #382
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Γενικά πάντως στην συγκεκριμένη που πόσταρες εγώ θα ξενέρωνα με το μανίκι.
    (spam) εσυ το παρατησες το μπουζουκι τελικα?
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

  8. #383
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    συγκάτοικος ψάχνει ακουστικό μπάσο ως 300 ευρώ. αξίζει τον κόπο για τόσα λεφτά; πού να ψάξουμε; τι να κοιτάξουμε;

    έντιτ: θεσνίκη ε;
    mexri 300e fusika de pairneis kati na vgazei hxo. prosopika thewrw ta "akoustika" bassa axrista. eidika ta fthna. tespa. stous thwma exei ena harley benton pouxa paiksei kai htan aksioprepestato

  9. #384

    Default

    Quote Originally Posted by Xtikio View Post
    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    συγκάτοικος ψάχνει ακουστικό μπάσο ως 300 ευρώ. αξίζει τον κόπο για τόσα λεφτά; πού να ψάξουμε; τι να κοιτάξουμε;

    έντιτ: θεσνίκη ε;
    mexri 300e stous thwma exei ena harley benton pouxa paiksei kai htan aksioprepestato
    xtikio free post
    Μπλε

  10. #385
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    ti thes na peis ?

  11. #386
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Γενικά πάντως στην συγκεκριμένη που πόσταρες εγώ θα ξενέρωνα με το μανίκι. Δεν μου αρέσει η αφή του. Ηλεκτρικά και ιστορίες αλλάζουν. Oπότε θα σου πρότεινα να πάρεις αυτή του κόρονερ (που την προτείνουν και στο φόρουμ που σου είπα).

    Κόρονερ όσον αφορά το floating καταλαβαίνω τι λες και συμφωνώ. Λόγω άπειρων χρόνων με floyd θες να κατασταλάξεις στην ηρεμία της σταθερής γέφυρας. Εγώ είχα 1 χρόνο floating, τώρα την ξαναέκανα fixed και μου λείπει λίγο. Μπορεί να κουράζει στο κούρδισμα ή στο σπάσιμο χορδής και στο bending αλλά έχει τρομερά πλεονεκτήματα και σκάσιμο στο οποίο νόμιζα δεν θα καταλαβαίνω διαφορά αλλά τελικά το νιώθεις. Επίσης δεδομένου ότι νομίζω πως για να βάλεις τον διπλό έσκαψες, καθώς το κανονικό μοντέλο έχει μονό στο bridge, γιατί δεν έβαλες διπλό σε συσκευασία μονού (stack);
    Αρχικά να σου πω ότι γαμιέσαι για την EJ...

    Ίσως τη δοκιμάσω κάποια στιγμή σε floating φάση, αλλά προς το παρόν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος όπως είναι. Γουστάρω άπειρα fixed, γιατί άμα λάχει τζαμάρει και ένα Van Halen σε drop D. Σκάψιμο δε χρειάστηκε γιατί κάτω από το pickguard είναι σκαμένη από εργοστάσιο, οπότε μπορείς να κάνεις ότι συνδυασμούς θες από μαγνήτες απλά αλλάζοντας ή κόβοντας το pickguard.

    Στην αρχή έλεγα για stack, αλλά μετά από ψάξιμο έλεγαν ότι είναι ενδιάμεση φάση μεταξύ μονών και διπλών, οπότε άλλαξα γνώμη και το έψαξα για hot μονούς. Πήγα να παραγγείλω, αλλά αυτός που ήθελα δεν υπήρχε ελλάδα, οπότε έπρεπε να περιμένω και εν τέλει τσίμπησα τον SD SH-11 custom custom. Άλλαξα pickguard, pots etc., έβαλα και ένα πυκνωτή παράλληλα στο volume και έτσι είμαι σούπερ κομπλέ ακόμα και σε μονοκάναλο ενισχυτή.

    Άμα θες κάνουμε ανταλλαγή με την EJ συν φράγκα από τη μεριά σου για να ρθούμε στα ίσα.
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  12. #387
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Gonzo και για τις bullet λέγονται καλά λόγια, ωστόσο αν μπορείς να πας στα 300 € τσίμπα CV. Κοίτα και noiz που σε είπε ο Πάρης.
    Last edited by Coroner; 18-01-2011 at 23:24.
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  13. #388

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    συγκάτοικος ψάχνει ακουστικό μπάσο ως 300 ευρώ. αξίζει τον κόπο για τόσα λεφτά; πού να ψάξουμε; τι να κοιτάξουμε;

    έντιτ: θεσνίκη ε;
    Γιατί το θέλει; Από ένταση συχνά είναι σκατά, ειδικά σε αυτά τα λεφτά. Συνήθως και σε φολκοτέτοια γκρουπς παίζουν ηλεκτρικό. Αν επιμένει πάντως, κι εγώ θα ξεπέρναγα το θέμα της θεσ/κης και θα πήγαινα τόμαν που λέει κι ο χτικιός.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  14. #389
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by babality View Post
    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Γενικά πάντως στην συγκεκριμένη που πόσταρες εγώ θα ξενέρωνα με το μανίκι.
    (spam) εσυ το παρατησες το μπουζουκι τελικα?
    poio mpouzouki?

    koroner ean htan idi skammeni, ennoeitai allagi pickguard. kali fasi. oso gia thn antallagi, den exw arketa lefta sori :/

  15. #390
    Senior Member Jimmy's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    209

    Default



    O EXOPLISMOS MOU

Similar Threads

  1. Pedulla thunderbolt 5 bass for sale!+ EBS amps
    By bassakos in forum Musicians Chat
    Replies: 15
    Last Post: 27-12-2008, 19:03
  2. 7 stringed guitars
    By Evarian in forum Musicians Chat
    Replies: 83
    Last Post: 12-05-2007, 19:26
  3. Apo poy noikiazo mousiko eksoplismo?
    By Ethir in forum General Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 02-12-2003, 11:11

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •