Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 83

Thread: Μαλακίες που έχετε αγοράσει κατά καιρούς

  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Για τις άλλες ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΕΣ με ΣΚΑΤΑ τύμπανα, δεν θέλω να επεκταθώ, όταν είσαι
    ρε κατιμά ,πετσό αυτάκια παντερίδη ΜΈΤΡΙΑ τύμπανα στο kotk ρε ΣΛΕ'Ι'ΕΡΑ? Έχεις ακούσει πολλές φορές suffle από τις μπάντες που γουστάρεις σαν το speed? Suffle που το συναντάς μόνο στα πιο τσαχπίνικα rythm'n'blues ρε Γενικί του metal. 4άρι που να γκρουβάρει γριά με πρόβλημα βαρηκο'ί'ας σαν αυτό του 21, Second To None που το άκουσες ρε ΆΜΠΑΛΕ? Στο Phobia μήπως? Κάλα ρε ,είσαι τσακωμένος με τον εγγεφαλό σου?

    Αυτά είναι τα μέτρια τύμπανα? Πάνε άκου το Arise και Show No Merci τότε να παραδειγματιστείς

    ΡΕ ΟΥΟΥΟΥΟΥ ΡΕ!
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  2. #62
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Leech άμπαλος για το Christ.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  3. #63
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post

    Rotting Christ - Sleep of the Angels
    δεν ήταν το πρώτο άλμπουμ που άκουσα από του christ, αλλά σίγουρα αυτό που με κράτησε πιο κολλημένο απόλα. λατρεύω πραγματικά τα thy mighty contract, non serviam, sanctus diavolos και φυσικά τα πρώτα passage to arcturo και satanas tedeum. έχουν δυνατά κομμάτια που δείχνουν ξεκάθαρα το ύφος της μπάντας, ριφιές γαμηστερές. άσε που βλέπουμε την απόλυτη μετάλλαξη της νεκροσαύρας θέμη που από το genesis και μετά ξεκινά να παίζει. καλώς ή κακώς όμως ό,τι με δίνει το sleep of the angels δεν με το δίνει κανένα. μελωδίες ανυπέρβλητες και συναίσθημα σε κομματάρες σαν after dark i feel, der perfekte traum, sleep the sleep of the angels, victoriatus και και και. απλά το απόλυτο αλμπουμ τους, όχι σαν την τωρινή μαλακία γαμώ το θεό τους

  4. #64
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    sorry παίδες, αλλά με το σερί που είχαν τότε οι κράιστ, αυτή ήταν από τις μεγαλύτερες σούπες που έχω πετύχει.
    11 χρόνια μετά δεν μπορώ να ακούσω ούτε ένα κομμάτι από κει μέσα.
    Εκτός από το Περφέκτε τράουμ που το ακούω όμως απ'το ΕΡ

  5. #65
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post



    Τα 2 πρώτα είναι υπέροχα, αυτό πάλι όχι.
    Mπορεί να μην είναι και υπέροχο, αλλα αν όντως το χεις μετανιώσει, εδώ είμαστε έ!
    Χαχ, αν ήταν το απλό στο χάριζα άνετα, αλλά είναι το limited box set με τις διάφορες πίπες που είχε μέσα οπότε το έχω έτσι για τη συλλογή.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  6. #66
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Quote Originally Posted by Leech View Post


    Την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του μάλιστα
    Τεράστια μουτζάρα, από εδώ ως το τέλος του σύμπαντος. Δεν θέλω να είμαι πολύ προκλητικός και να πω ότι είναι το καλύτερο Christ, αλλά σίγουρα στα τρία κορυφάια.
    Last edited by H.; 18-12-2010 at 20:42.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  7. #67
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Leech View Post


    Την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του μάλιστα
    Αμπαλος, τα μισα κομματαρες μεσα και τα αλλα μισα τουλαχιστον καλα. Απο τους καλυτερους δισκους των 90'ς στο ΜΕΤΑΛ

  8. #68
    μπήκα στη μέση Shrinebuilder's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,240

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    But I'm a creep, I'm a squirtle.



    τὸν Τᾶφο τὸν Πανάγιο στὸ Ἰσραῆλ γαμάω
    καὶ στῶν Ῥαββίνων τὰ ὄστὰ χούνω καὶ κατουρνάω

  9. #69
    Homework phoevan's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Northern Greece
    Posts
    27

    Default





    Το μόνο ευχάριστο ήταν πως ήταν μεταχειρισμένα και σχεδόν τσάμπα και τα δυο.
    I take the blame and child is my name.





  10. #70
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default

    Αυτό το thread θα γίνει, αν δεν έχει γίνει ήδη, το επίσημο thread για μούτζες

    Εγώ δε συνηθίζω να ρίχνω, αλλά αν θα έριχνα, ε η πρώτη θα πήγαινε στο χρήστη που πόσταρε το Kings of Metal....φιλικά πάντα ε

    Φορντ, το δεύτερο Abigail? Χμμμμ, σίγουρα δε συγκρίνεται με τα παλιά 80s πράγματα, αυτό ναι, κ από τα καινούρια, τα House of God + Puppet Master μ αρέσουν περισσότερο, αλλά το δίσκο δεν το λες κακό ιμο. Το μεγάλο μειονέκτημα είναι ο τίτλος που φέρει βασικά.

    Η δική μου συνεισφορά στο thread τώρα:

    Μπορεί στο παρελθόν αν έχω αγοράσει δίσκους που τότε μου άρεσαν αρκετά και να έχω να τους ακούσω κάτι χρόνια, αλλά 2 μου έχουν κάτσει από την αρχή πολύ άσχημα κ ακούστηκαν πραγματικά μία φορά.





    ήμουν μικρός τότε...
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  11. #71
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Quote Originally Posted by Witchkiller View Post

    ρε κατιμά ,πετσό αυτάκια παντερίδη ΜΈΤΡΙΑ τύμπανα στο kotk ρε ΣΛΕ'Ι'ΕΡΑ?
    Λάθος, ΣΚΑΤΑ ήθελα να πω. Τσακωμένος με τα drum fills, παίζει τα απολύτως απαραίτητα (νταπ ντουπ) σαν ΑΓΓΟΥΡΙ κλινικά αποστειρωμένος. Άμα θες αν παίξεις έτσι και να κλάσεις τα Ρέι Χάρτμαν τύμπανα (που δένουν άψογα με τα ριφ του Waters), τουλάχιστον παίξε με την φινέτσα και το προφέ του Mangini (που όσο τέρας και να είναι, δεν έβαλε φωτιά στο δρόμο στο τρίτο), ο Ράντι είναι απλά μετριότητα. Τι rhythm n' blues ρε μάστορα; Σιγά το shuffle να πούμε, αυτό εσύ το αποκαλείς δύσκολο; Για να είμαι ακριβοδίκαιος βέβαια δεν ευθύνεται μόνο ο Ράντι, και ο ήχος που έχει βγάλει ο Waters τον εκθέτει. 21! Καλά, άκου και το Knight Jumps Queen και σύγκρινε ήχο και παίξιμο (πάνω κάτω το ίδιο κομμάτι είναι έτσι κι αλλιώς!)

    Στο Phobia μήπως?
    Έχεις ψύχωση με τις μέτριες δουλειές γαμάτων συγκροτημάτων ε; Ποιο Φόμπια ρε ΓΙΩΤΑ ΑΜΠΑΛΟΠΟΥΛΕ, τι συζητάμε να πούμε;

    Αυτά είναι τα μέτρια τύμπανα? Πάνε άκου το Arise και Show No Merci τότε να παραδειγματιστείς
    Α, τώρα μου την είπες. Κακοί δίσκοι αυτοί, τους γαμάει το King of the Kill! ΑΧΑΧΑΧΑ!

    Πολλά ε; Μην μου αγχώνεσαι για τις εκφράσεις λατρεμένο αγόρι! Και ο άλλος ο λατρείας, ΟΚ, αγαπάτε αυτή την μούφα. Και εγώ αγαπάω Waters, γι'αυτό τα λέω, ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ!

    Δες εδώ τι ωραία που πάνε τα τύμπανα με το ίδιο σχεδόν ριφ με του ομώνυμου, και από μέτριο ντράμερ, που τουλάχιστον ξέρει ότι βαράει για μέταλ δίσκο!
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  12. #72
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    Quote Originally Posted by Krux View Post
    Quote Originally Posted by H. View Post
    Krux την έφαγες σχεδόν αυτόματα για το inner circle. Με απογοήτευσες τώρα :/
    μιλάμε για τραγικά άθλιο άλμπουμ ε.
    "τραγικά άθλια άλμπουμ" το inner circle με το φινάλε του when the walls go down.
    "τραγικά άθλιο". το inner circle.
    τώρα το είδα.

    ναι είναι ένα πραγματικά άθλιο άλμπουμ στο σύνολο του και ήταν και ο δίσκος με τον οποίο πήραν τον κατήφορο οι Σουηδοί. και αυτό συμβαίνει γιατί εδώ το prog/power τους είναι ανέμπνευστο, ανέραστο, αδιέξοδο. το prog τους εδώ πατάει σε κακές dream theater φόρμες ενώ το power τους σε ακόμα χειρότερες Nevermore. το ξαναλέω. το οτι πήραν την κάτω βόλτα μετά από αυτό το δίσκο δεν είναι διόλου τυχαίο. όποιος έχει ακούσει το In Search of truth και το Recreation day (που είναι η καλύτερη τους δουλειά) μπορεί να καταλάβει οτι κάπου εδώ η έμπνευση πάτησε φρένο.

    θέλω περισσότερο όμως να σταθώ σε αυτό που είπε ο κόμισαρ, σχετικά δηλαδή με το When the walls go down. το κομμάτι είναι με διαφορά το καλύτερο του δίσκου. είναι κυριολεκτικά το φως στο τέλος του τούνελ. όταν έχεις ακούσει ολάκερο τον δίσκο και προσπαθείς να συνέλθεις από τα απανωτά facepalms, σκάει αυτό στο τέλος και σε αφήνει λίγο μαλάκα. προσωπικά βεβαίως εκεί που τελειώνει η απαγγελία (κατάλαβες εκεί στο We have sinned.) και μπαίνει η europower Sonata Arctica δίκαση, θέλω να κάνω χαρακίρι. ειλικρινά δεν υπάρχει πιο όμορφος τρόπος από αυτόν για να πηδήξεις πραγματικά ένα κομμάτι που μέχρι εκείνη την στιγμή σε έχει γονατίσει.

    να το ακούσετε το κομμάτι πάντως, όσοι δεν. μέχρι το 4.24

    I'll bury you in your god's fucked garden

  13. #73

    Default

    Το inner circle είναι απλά μέτριο σε σχέση με τα έπη που έχουν βγάλει (S*D*T, In search of truth, Recreation).
    Ο ΠΑΤΟΣ είναι το monday morning apocalypse.




    (και οντοπικ)
    Last edited by JnB; 20-12-2010 at 22:16.

  14. #74
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by Once_Emperor View Post
    Αυτό είναι υπερβολική δισκάρα.

  15. #75
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by phoevan View Post
    Α.Μ.Π.Α.Λ.Ο.Σ.

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 31-05-2011, 20:55
  2. Φιντέλ και μαλακίες...
    By asimoulis in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 32
    Last Post: 22-02-2008, 18:15
  3. Replies: 30
    Last Post: 25-06-2007, 12:14
  4. PLZ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ
    By symposium_lexotanil in forum Music Discussion
    Replies: 13
    Last Post: 17-01-2007, 01:02
  5. Διάφορες μαλακίες βραδιάτικα
    By Antrikos in forum General Discussion
    Replies: 33
    Last Post: 30-08-2005, 16:19

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •