Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35

Thread: η πραξε η σκασε.

  1. #31

    Default

    βασικά, τί φάση προβλήματα εννοούμε; Πχ έχω ένα φίλο 3 μήνες χωρισμένο, κολλημένο άσχημα, που ενώ υποφέρει και θέλει να τελειώνει αυτή η ιστορία, απλά δεν γίνεται. Είναι σε φάση: ρε μαλάκα μου έχει κάνει αυτά και αυτά η καριόλα. Θα επρεπε να την μισώ αυτή τη στιγμή. ΓΙΑΤΙ δεν την μισω; Για κανα μήνα εντελώς άυπνος σε φάση πέφτει στο κρεβάτι κομμάτια και το μάτι ξαφνικά γαρίδα, και σκέφτεται τη γκόμενα κλπ.
    Σε τέτοιες φάσεις εκτός του ότι δεν υπάρχει συγκεκριμμένη λύση, το συναίσθημα μπλοκάρει τη λογική και θέλει πολύ χρόνο και πολύ πρήξιμο παπαριών προς φίλους.
    και ενώ του λέμε κλασσικές ατάκες του στύλ: να απασχολείσαι με πράγματα όλη μέρα για να μην σκέφτεσαι, πάνε τρέξιμο, πάνε καράτε, πάνε δούλεψε, νταξ δεν θέλει να κάνει τπτ.
    Ε δεν μπορώ να πω ότι δεν τον καταλαβαίνω ούτε καν έχω σκεφτεί ποτέ "η πράξε ή σκάσε".

    Επίσης το να πείς εσύ μια λύση σε κάποιον που έχει πρόβλημα, εννοείται δεν μετράει ε. Καλώς ή κακώς πρέπει να έρθει επιφοίτηση στον ίδιο. δηλαδή ατάκες του στυλ: "εγώ μαλάκα σου έχω πει τι πρέπει να κάνεις αλλά εσύ κωλοβαράς" imo είναι άδικες προς τον φίλο και μάλλον εγωιστικές.
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  2. #32
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    thathela polu na xlevasw to filo sou alla

  3. #33
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Γιατί, ποιος δεν το έχει πάθει?
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  4. #34
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    vevaia.

  5. #35

    Default

    νομίζω ότι οι άνθρωποι που έχουν τέτοια προβλήματα όπως αυτά που αναφέρει ο μπιζάριος και αναβάλλουν/νιώθουν αδύναμοι να τα λύσουν στην πραγματικότητα δε ξέρουν τι θέλουν, ή καλύτερα κοροϊδεύουν τον εαυτό τους για το τι θέλουν, είτε από κοινωνικά επιβαλλόμενη άποψη όσον αφορά το τι θα έπρεπε να είναι και να κάνουν, είτε επειδή είναι βολεμένοι με τα λίγα και φοβούνται την αβεβαιότητα και την προσπάθεια. Δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό, πχ καλύτερα να είσαι χαρούμενος ειλικρινής άχρηστος παρά νευρωτικός αποτυχημένος γιάπι με τάσεις μεγαλομανίας.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •