Page 19 of 33 FirstFirst ... 9171819202129 ... LastLast
Results 271 to 285 of 483

Thread: Τ Ρ Ο Μ Ο Κ Ρ Α Τ Ι Α

  1. #271

    Default

    .
    Last edited by nikos_souvlas; 25-06-2014 at 03:41.

  2. #272
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    22

    Default

    Γιατί είναι επικίνδυνοι αυτοί;

  3. #273
    Rad Child Nasum's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Gomorrah
    Posts
    2,332

    Default

    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Γενικά έχω καταλήξει πως η τύπη που διαβάζουν ένα βιβλίο και συνειδητοποιούν πως βρήκαν πλέον την Αλήθεια είναι τα πιο επικίνδυνα κοινωνικά υποκείμενα.
    Για τον Van Der Lubbe ποιά είναι η αποψή σου;
    Мама Люба давай, давай, давай


  4. #274
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Δεν τον ξέρω.

    Quote Originally Posted by krats View Post
    Γιατί είναι επικίνδυνοι αυτοί;
    Διότι δεν έχουν δράμι πολυπρισματικής σκέψης και γενικότερα σφαιρικής θεώρησης μιας κατάστασης, αντίθετα είναι έρμαια ενός συναισθηματισμού τύπου "όπου φυσάει ο άνεμος" και σπεύδουν να τοποθετηθούν με πάθος αναφορικά με μια κατάσταση της οποίας την εικόνα κατέχουν ελάχιστα.

    Γτφ, έπρεπε να το εξηγήσω αυτό;
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  5. #275
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    22

    Default

    Ναι, δεν είμαι πολυ έξυπνη και θέλω να μου εξηγούν. Υποθέτω, αποκλείουμε την πιθανότητα να βρίσκουν όντως την αλήθεια τους ε;

  6. #276
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Ρε παιδί μου δεν αναφέρομαι σε περιπτώσεις ανθρώπων που διάβασαν αρκετά πράγματα, είδαν αρκετά πράγματα και τελικά έπεσαν πάνω σε μια θεωρία και είπαν "αυτό μου ταιριάζει", γι' αυτό άλλωστε και είπα ΕΝΑ βιβλίο πιο πάνω. Αναφέρομαι σε τύπους τύπους Αγοραφόμπικ_ΣΙ, Ντήθορ κλπ, μικρούς κατά κανόνα σε ηλικία που από ένα πολύ αφετηριακό στάδιο αποκτούν άποψη (ή και αποψάρα) βασιζόμενη αποκλειστικά σε ένα εκ των λίγων πραγμάτων που έχει τύχει να διαβάσουν/ακούσουν.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  7. #277

    Default

    Quote Originally Posted by krats View Post
    όχι ντε και βία καλέ, απλώς υπέθεσα ότι εφόσον αναγνωρίζεις όλα αυτά τα άσχημα στον τύπο αυτόν θα έχεις στο μυαλό σου και κάποιον που είναι καλούλης και για 25χρονους με κάποια προσωπικότητα. έχω ελεύθερο χρόνο και λέω να διαβάσω, οπότε θέλω να σε εκμεταλλευτώ.

    τι σε παραξενεύει στο κρατς, δεν ακούγεται πολύ ωραίο; κρααατς... τέλειο!
    κοίτα, γενικώς δεν ασχολούμαι με την ψυχολογία, οπότε και δεν έχω κάποιον ψυχολόγο που να έχει μια κάποια ποιότητα για κάποιον 25χρονο με κάποιο ελεύθερο χρόνο. Αλλά και να είχα, δεν θα είχε στιγματίσει την Σύγχρονη Ανθρώπινη Διανόηση.

    Αν όμως έχεις στα αλήθεια ελεύθερο χρόνο, γιατί δεν πας διακοπές; Είναι ιούνιος και ο καιρός είναι ό,τι πρέπει για μπανάκια και παιχνίδια στην παραλία. Ο user BURNIN_AMBITION είχε κάνει μέχρι εχτές 51 μπάνια.

  8. #278

    Default

    .
    Last edited by nikos_souvlas; 25-06-2014 at 03:42.

  9. #279
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Κουράστηκε, τι να κάνουμε.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  10. #280
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    22

    Default

    Καλά μωρέ, καλή καρδιά πάνω απ' όλα. Μη μου βιάζεσαι πάντως, θα κάνω και τα μπανάκια μου, αλλά όταν θα έχει ελεύθερο χρόνο κι ο στυλοβάτης του σπιτιού. Εντυπωσιακός πάντως ο BURNIN_AMBITION, μπράβο του! Έτσι είναι αν έχεις φιλοδοξίες.

  11. #281
    Rad Child Nasum's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Gomorrah
    Posts
    2,332

    Default

    Dythor,ο Van Der Lubbe ήταν ο Ολλάνδος πιτσιρικάς που κατηγορήθηκε και εκτελέστηκε από τους ναζί ως ο εμπρηστής του Reichstag.
    'Οταν πήγε για πρώτη φορά στο Βερολίνο προσπάθησε να έρθει σε επαφή με τους ντόπιους κομμουνιστές αλλά τον ενόχλησε ο τρόπος λειτουργίας του εκεί κόμματος.Αποφάσισε λοιπόν να ενεργήσει κάπως νετσαγιέφσκυ και έβαλε τη φωτιά,γεγονός το οποίο αργότερα η γκεμπελσική προπαγάνδα το χρησιμοποίησε για την ενδυνάμωση και ουσιαστικά την απόλυτη κυριαρχία του ναζισμού.
    Τι πιστεύεις;Αυτός ήξερε ή όχι την αλήθεια;
    Мама Люба давай, давай, давай


  12. #282
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Βασικά το έχεις ξεχειλώσει και ψόφησε. με την λογική σου όλοι είναι ανελεύθεροι, όλοι κάτι πιστεύουμε, κάτι κάνουμε και είμαστε δέσμιοι των επιλογών μας και ο τρομοκράτης που 24/7 βάζει βόμβες σπαταλάει λίγη παραπάνω ελευθερία να προσέξει μην τον δουν οι μπάτσοι το πρωί, ΟΚ.

    Εγώ γενικά συμφωνώ με το "μετά" που είχες πρωτοθίξει, αλλά με έχασες μετά με το που τσίμπησες στις παπαριές του ικονοκλαστ (το κάνει συχνά, δεν είναι προσωπικό, έχει πολιτικόμετρο και του αρέσει να το χρησιμοποιεί), γενικά μην αρπάζεσαι και δεν χρειάζεσαι να υπερασπίζεσαι κάτι που φανερά έχει ψοφήσει. ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΦΟΡΟΥΜ, πρέπει να ψηθείς στην ειρωνεία του πρώτα, έτσι λένε.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  13. #283
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    αμα του μπουμπουνισω μια του ραϊχ θα σου πω εγω "ανθρωπακος". επισης σουβλα, αν ειναι να ψαξεις μεγαλο βιβλιο του ραϊχ, ψαξε την σεξουαλικη επανασταση. ειναι κοντα 500 σελιδες.
    this is radio freedom.

  14. #284
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by Nasum View Post
    Dythor,ο Van Der Lubbe ήταν ο Ολλάνδος πιτσιρικάς που κατηγορήθηκε και εκτελέστηκε από τους ναζί ως ο εμπρηστής του Reichstag.
    'Οταν πήγε για πρώτη φορά στο Βερολίνο προσπάθησε να έρθει σε επαφή με τους ντόπιους κομμουνιστές αλλά τον ενόχλησε ο τρόπος λειτουργίας του εκεί κόμματος.Αποφάσισε λοιπόν να ενεργήσει κάπως νετσαγιέφσκυ και έβαλε τη φωτιά,γεγονός το οποίο αργότερα η γκεμπελσική προπαγάνδα το χρησιμοποίησε για την ενδυνάμωση και ουσιαστικά την απόλυτη κυριαρχία του ναζισμού.
    Τι πιστεύεις;Αυτός ήξερε ή όχι την αλήθεια;
    Τι; Γιατί, υπάρχει μία Αλήθεια; Εγώ δεν έκρινα το ποιός έχει κατακτήσει την Αλήθεια και ποιός όχι αλλά το πως φτάνει κάποιος στο να το νομίζει αυτό και ειδικότερα μια μικρή ομάδα αυτών.

    Γενικότερα δεν καταλαβαίνω πως σχετίζεται αυτό μ' αυτό που είπες, τη φάση όπως μου την περιέγραψες πάντως δεν τη στηρίζω και είναι αυτονόητο το γιατί (εξυπηρέτησε σαν πρώτης τάξεως λαβή για τους Γκέμπελς και Σια). Και γενικότερα ρε μαλάκες τι πρακτικές Κάλκι και Νετσαγιεφσίνες τώρα, πόσο αυταπόδεικτα καθυστερημένες είναι κάτι τέτοιες πίπες.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  15. #285

    Default

    .
    Last edited by nikos_souvlas; 25-06-2014 at 03:43.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •