Quote Originally Posted by Ruthless
Quote Originally Posted by morphine
Όσο για τη φύση κλπ, θεωρώ πως αν ήταν στη φύση μας να τρώμε κρέας θα βγαίναμε να το σκοτώσουμε με τα χεράκια μας και δε θα χρειαζόμασταν να το μαγειρέψουμε για να μην αρρωστήσουμε.
Πες μου πως τρως τις πατάτες και τα φασόλια πχ ωμά, χωρίς να τα μαγειρεύεις. Και χωρίς να αρρωστήσεις βέβαια. Βασικά πως μπορείς και τα τρως, άσχετα με το αν αρρωσταίνεις. Γιατί στην ανάγκη ωμό κρέας θα φας, ωμή πατάτα που να χτυπάς τον κώλο σου κάτω δεν τρως. Ήμαρτον.

Επίσης ο Κουταλιανός μάσαγε σίδερα. Γιατί λοιπόν το 95% των χρηστών του ER ακούει μαλακίες και όχι καυτό ατσάλι [/άκυρη ερώτηση]
δεν απαντώ σε μεταλλάδες που λένε ανοησίες. Σε παραπέμπω στο προηγούμενο ποστ.

Quote Originally Posted by BLi
[zER]
Quote Originally Posted by morphine
το ζώο πονάει ενώ το φυτό όχι.
Thelo pragmatika na matho pou to sthrizeis ayto
στο ότι δεν έχω ακούσει ποτέ "απίστευτα διαπεραστικό και μακρύ τσίριγμα" από καμιά ντομάτα, οι οποίες ομολογουμένως μου αρέσουν ιδιαίτερα και γίνεται συχνά σφαγή των στην κουζίνα μου. Ε είναι κι εκείνο το νευρικό σύστημα που λέγαμε πριν, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Σε κάθε περίπτωση, δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, δεν προσπαθώ να πείσω κάποιον, εγώ ξέρω γιατί έχω διαλέξει να τρώω ό,τι τρώω και δε με απασχολεί να αλλάξω τις διατροφικές συνήθειες κανενός. Η vegetarian/vegan society σίγουρα θα με είχε αποκηρύξει γι'αυτή μου την ΠΡΟΔΟΣΙΑ, αλλά πραγματικά δε με ενδιαφέρει, δεν το κάνω για να αλλάξω τον κόσμο. Για το λόγο αυτό δεν καταλαβαίνω το κόλλημα των κρεατοφάγων να μας βγάλουν ηλίθιους :ρ
Το ποστ του καντιρού το αγνοώ επιδεικτικά