Quote Originally Posted by regularpaul
Παντως με αυτες τις αποψεις που εκφραζετε καποιοι [δεν το λεω αποκλειστικα για τον up the hammers, ούτε και μόνο για τους gayρους που μια τάση προς την μαλακία την έχουν, εξ επιλογής], δειχνετε οτι ναι μεν παρακολουθειτε ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο, ναι μεν αγαπάτε την ομάδα σας, ναι μεν παίζετε καλό φμ, ναι μεν πιάνετε κανένα στοίχημα, αλλά με τον αθλητισμό σαν έννοια δεν την πολυπαλεύετε.

Δηλ. αντί να χαιρόμαστε το χτεσινό ματς, που οι ΑΕΚτζήδες στις εξέδρες κατάφεραν σχεδόν να κλέψουν την παράσταση από την απίστευτη ομάδα που έβλεπαν, στέκεστε σε όλες τις μικρότητες και τις μαλακίες του παρελθόντος.

Να έβγαζαν γέλιο όλα αυτά, να πω ας πάει στο διάολο, χαβαλέ κάνουμε.
Μα εσείς φαινεστε να τα γράφετε σοβαρά

Χωρις πλακα και ουτε ορεξη για κοροιδιες, εγω το χαρηκα το ματς χτες. Αλλα εγω δεν ειμαι ΑΕΚ. Και η Λυων στο Καραισκακη επαιξε απολυταρχικο ποδοσφαιρο (...) για κανα μισαωρο και μα την πιστη μου δε μου φανηκε καθολου χαρουμενη εμπειρια. Το μισο γηπεδο χειροκροτησε τοτε στο τελος τους Γαλλους αλλα καθε αλλο παρα χοροπηδαγαν στις κερκιδες. Εγω δεν λεω να μη κανουν οπως νιωθουν. Το θεμα ειναι οτι το ολο θεμα ξεφυγε και μονο νταουλια δεν κατεβασαν την ωρα που η Σεβιλλη εμφανως εδειχνε στο γηπεδο οτι ΑΝ ηθελε 8 γκολ για να περασει θα εβαζε 9. Ασε που κατα την αποψη μου και κοντρα στις περιγραφες των ματς, για μενα η Σεβιλλη το πρωτο 20λεπτο εκατσε συνειδητα πιο πισω "ζυγιζοντας" τον αντιπαλο και οταν καταλαβε με τι ειχε να κανει εγινε του Αγ Βαρθολομαιου στο χορτο. Και στην τελικη δε γινεται ας πουμε ο Ολυμπιακος να ξεφτιλιζει την ελλαδα μας, τα βουνα και τους καμπους μας και την γαλανη μας τη σημαια και οι αλλοι χτες να εχουν κατεβει για παρτυ. Και ποιος ειχε το ρολο του κλοουν?