Θεωρώντας ως δεδομένο ότι κάνουμε κουβέντα σε χαλαρά επίπεδα και χωρίς κακία, να πω ότι πιστεύω ότι είσαι υπερβολικός. Δλδ έχοντας αυτή τη στιγμή ό,τι καλύτερο υπάρχει στην (δημοφιλή, mainstream, πες το όπως θες) τηλεόραση* και προτείνοντας ότι πρέπει να ζητήσουμε ακόμη καλύτερη τηλεόραση, αυτό φαίνεται ουσιαστικά ουτοπικό. Πάντα πιστεύω ότι κάνουμε παραδοχές σε ό,τι βλέπουμε, τίποτα δεν είναι τέλειο, από κει και πέρα ναι, το σημαντικότερο ρόλο παίζει το γούστο. Για μένα προφανώς παίζει επίσης σημαντικό ρόλο το ότι έχω ξεπεράσει προ πολλού τη φάση του πειραματισμού αναζητώντας να σοκαριστώ με κάποιο τρόπο με κάτι που βλέπω, πια αρκούμαι και απολαμβάνω περισσότερο αυτό που θα μου φανεί γνώριμο και θα μου φέρει νοσταλγία για πράγματα με τα οποία έχω συνδεθεί κάποια στιγμή στο παρελθόν. Και, πίστεψέ με, στα 39 σου, το να έχεις κάτι για να μη μασουλάς τα πασατέμπο σου ξεροσφύρι, θα είναι πολύ πιο σημαντικό από όσο σου ακούγεται τώρα.

*αν έχεις υπ'όψη σου κάτι καλύτερο που παίζει αυτή τη στιγμή, μπορείς να μου το προτείνεις ε.