Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 92 of 92

Thread: The Office [UK]

  1. #91
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Είμαι τεράστιος fan του αγγλικού office και του P&R. Δεν θα έλεγα ότι το P&R μπαίνει στην πεντάδα μου, αλλά το αγγλικό office ισως μπαίνει.
    Άκαρδε μπάσταρδε!

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Δεδομένου ότι όλοι γύρω μου εκθειάζουν το αμερικανικό office ως "την καλύτερη κωμωδία έβερ", την ξεκίνησα μετά από πολλά χρόνια κι εγώ την τελευταία βδομάδα και επίσης μόλις τελείωσα την πρώτη σεζόν.
    Η κριτική μου: meh.
    Έχω πιάσει κι εγώ ένα τέτοιο vibe τελευταία σε κύκλους του περιβάλλοντός μου, αλλά δεν ανησυχώ ιδιαίτερα, αφενός διότι οι κύκλοι αυτοί ακούνε ραπ και μπάλκαν σκα ποπ, οπότε έχουν το ακαταλόγιστο, αφετέρου αισθητικά σε επίπεδο τηλεόρασης και σινεμά είναι σε προγλωσσικό στάδιο με μοναδικό σημείο αναφοράς τα περιεχόμενα του Νέτφλιξ. Κοινώς, Parks&Rec, Community, Arrested Development κλπ είναι άγνωστες έννοιες, οπότε καταλαβαίνεις.


    Στο θέμα μας, τώρα, είδα και καμια 10αριά επεισόδια της 2ης σεζόν. Αρονόου Δε βλέπω πως μπορεί αυτό το μακέτο να γίνει σειρά αξιώσεων, με όλες αυτές τις κακόμοιρες φάτσες που δε θα έβρισκαν δουλειά ούτε στην απογευματινή ζώνη του ΑΝΤ1, και αναρωτιέμαι κάθε φορά που βλέπω τα ονόματα του Ρίκι Ζερβέ και του Μέρτσαντ στα κρέντιτς, τι σκατά σκέφτονταν?!
    Resistance is useless

  2. #92
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Νομίζω πως είσαι στο κομβικό σημείο, casshern της καρδιάς μας. Αν μπεις στην 3η σεζόν κι ακόμα έχεις αυτό το αίσθημα, δεν σε έχει κερδίσει ο Michael o Scott (Scorn για τους απόκρυφους fans) και ο Dwight o Shcrutte ή ο δικός μου favorite, o Kevin ο Malone, παράτα το και δες Deep Space Nine.

    Morm, πόσο επεισοδιάρα και μπροστά απ' την εποχή του σκηνοθετικά το Rules of Engagement ρε φίλε; Όπως κάθε σειρά Star Trek, ψάχνει τα πατήματά της στην πρώτη σεζόν, αλλά το επίπεδο ανεβαίνει ανυπολόγιστα πολύ απ' τα μισά του δεύτερου κύκλου και πάει roller coaster μέχρι το τέλος.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

Similar Threads

  1. Microsoft Office 2007 Service Pack 1
    By Loader in forum PC & Games
    Replies: 2
    Last Post: 12-12-2007, 16:27
  2. The Office
    By Odonian in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 18
    Last Post: 02-09-2005, 20:43
  3. Open Office
    By Raven Lord in forum PC & Games
    Replies: 3
    Last Post: 04-02-2004, 22:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •