Page 248 of 249 FirstFirst ... 148198238246247248249 LastLast
Results 3,706 to 3,720 of 3727

Thread: The Welcome Thread ketsi. (Geia sou nee giouzer!)

  1. #3706
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    WBRB παμπαλαίουρας είσαι, ρητορική ερώτηση φαντάζομαι.
    Εφυγα γιατί δεν υπάρχει σοβαρή συζήτηση, θα διαφωνήσω εγώ μαζί σου σε πόλιτιξ, μουσική, θρηκευτικά θέματα, κοινωνικά κτλ, θα μου πεις άντε γαμήσου ρε αρχίδι, πάνε στο ρόκιν, ειρωνίες, βρισίδι, μαλακίες ,το ΕΡ που ξέρετε, δεν γίνεται να υπάρχει μπάτσος στο ΕΡ, δε διώνουμε κανένα κτλ...... και έτσι έμειναν τρεις και ο κούκος (από ένα γρήγορο ψαχτήρι σήμερα και χθες) που ποστάρουν τακτικά. Μια τρίχα από τα @@ του ρόκιν δηλαδή γίνατε.

    Δε με τρόμαξε κανείς, μεγάλωσα, δεν αντέχω τις μαλακίες.

    Με έκανε να γυρίσω το πόστ για τον Όλυμπο που διάβασα, ήθελα να πω κάτι γιατί ζήλεψα τον τσάκαλο που ανέβηκε, αν και τον έχω κάνει σουρωτήρι με τελευταία φορά προ πολλών ετών όμως δυστυχώς. Η αλήθεια είναι οτι έμπαινα κάθε τρίμηνο περίπου, διάβαζα τα τελευταία ποστ δεξιά κανα δίλεπτο και τέλος.

    Δε μου λείψατε
    Συμφωνω σε ολα, αλλα σταρχιδια μου ο Ολυμπος, ποιος χρηστης εισαι ομως, μη ντρεπεσαι, ειτε πεις ειτε δεν πεις, παλι γαμωσταυριδια θα ακουσεις

  2. #3707
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    εγώ κατάλαβα χοχοχοχοχ
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #3708
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    το rocking στο μεταξύ έχει ένα ποστ σε ένα θρεντ την εβδομάδα.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  4. #3709
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    WBRB παμπαλαίουρας είσαι, ρητορική ερώτηση φαντάζομαι.
    Εφυγα γιατί δεν υπάρχει σοβαρή συζήτηση, θα διαφωνήσω εγώ μαζί σου σε πόλιτιξ, μουσική, θρηκευτικά θέματα, κοινωνικά κτλ, θα μου πεις άντε γαμήσου ρε αρχίδι, πάνε στο ρόκιν, ειρωνίες, βρισίδι, μαλακίες ,το ΕΡ που ξέρετε, δεν γίνεται να υπάρχει μπάτσος στο ΕΡ, δε διώνουμε κανένα κτλ...... και έτσι έμειναν τρεις και ο κούκος (από ένα γρήγορο ψαχτήρι σήμερα και χθες) που ποστάρουν τακτικά. Μια τρίχα από τα @@ του ρόκιν δηλαδή γίνατε.

    Δε με τρόμαξε κανείς, μεγάλωσα, δεν αντέχω τις μαλακίες.

    Με έκανε να γυρίσω το πόστ για τον Όλυμπο που διάβασα, ήθελα να πω κάτι γιατί ζήλεψα τον τσάκαλο που ανέβηκε, αν και τον έχω κάνει σουρωτήρι με τελευταία φορά προ πολλών ετών όμως δυστυχώς. Η αλήθεια είναι οτι έμπαινα κάθε τρίμηνο περίπου, διάβαζα τα τελευταία ποστ δεξιά κανα δίλεπτο και τέλος.

    Δε μου λείψατε
    Ωραία *cracks fingers*

    Η ερώτησή μου δεν ήταν ρητορική. Ποτέ δεν ήταν. Σοβαρές συζητήσεις "δεν υπάρχουν" γιατί δυστυχώς, όπως έβαζε ο Κάιν στα fps που παίζαμε νίκ Marmagka_Ayth_Pou_Efage_Kosmo, έτσι και το η-αρ, και το 99% των φόρουμς που ξέρω, μέχρι και μεγαθήρια τύπου something awful και ex-portent/warseer, πεθάναν λόγω του φέιςμπουκ. Ο κόσμος είναι ματαιόδοξος, και θέλει να βάζεις τις φωτός του, αν όχι στο φέιςμπουκ, στο τουίτερ, στο ίνσταγκραμ, στο μάισπέις (λολ). Αλλά επίσης, ο κόσμος το ψιλοβαριέται πλέον τούτο, και λίγο λίγο, γυρίζει. Ίσως όχι μαζικά, αλλά λίγος γυρίζει. Δεν πρόκειται να δούμε ποτέ τις εποχές 2003-2006 (ο Φίξξξερ θα πεί ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ), δεν έχω αυταπάτες γι'αυτό, δεν νομίζω να έχει κανείς, αλλά και πάλι γιόλο.

    Όσον αφορά το βρισίδι, πάντα υπήρχε, πάντα θα υπάρχει, το 50% των χρηστών που μπαίνει σε φόρουμς βρίζονται με την ασφάλεια που προσφέρει η οθόνη, (γιατί η ανωνυμία πλέον έχει χαθεί). Το αστείο είναι ότι το σκεφτόμουν αυτό ακριβώς όπως ερχόμουν σήμερα για δουλειά. Κάποτε ο σύμπος, είχε πάει σε ένα μύτινγκ και με το που έφτασε είπε "καλησπέρα σας, γαμώ τα σπίτια σας". Τότε πολλοί είχαν παρεξηγηθεί και το συζητούσαν μέρες. Τότε κι εγώ (δεν ήμουν παρών) δεν το είχα καταλάβει, ντάξει το ψιλοπερίμενα απο το σύμπο, αλλά δεν το είχα καλοπιάσει. Κοιτάζοντας πίσω, και βλέποντας πώς είμαι τώρα και πώς ήμουν τότε, συνειδητοποιώ ότι χάλαγα το στομάχι μου για μαλακίες, δεν το έπαιρνα ποτέ στο ψιλό, δεν έκανα χαβαλέ, τα έβλεπα όλα πολύ σοβαρά. Τώρα, δεν θα με πολυνοιάξει αν κάποιος μου πεί κάτι, αν θα βριστώ με κάποιον, αν αν αν. Όχι, ντάξει, αν βρίσω εγώ κάποιον, θα χαλάσει το στομάχι μου και μετά θα τον ψάχνω να πώ συγνώμη. Εδώ τη λέμε ο ένας στον άλλο με τον Φίξξξερ και προχτές κοιτούσα τις φωτός μας απο το πρώτο 5χ5 η-αρ, και χαμογελούσα σα χαζός. Ναι, δεν διώχνουμε κανέναν, ο Σαμπρελίνο νομίζω το εισηγαγε αυτό, θα παραμείνει ότι δεν διώχνουμε κανέναν (αυτό είναι η οφφίσιαλ γραμμή του αδμίν τήμ) και ειλικρινά ποτέ δεν το κατάλαβα γιατί πρέπει να διώξουμε κάποιον. Μπορεί να πείς "είσαστε φιλανθρωπικό ίδρυμα ρε, μαζεύετε τον κάθε πειραγμένο, λέει τις παπαργιές του και δεν τον μπανάρετε". Μπορεί, δεν ξέρω. Αλλά πόσοι μπορούν να το πούν και να το ανεμίζουν με περιφάνεια? Το ρόκιν, σίγουρα όχι, μια φορά πήγα να γράψω εκεί, και σκληρύναν οι ρώγες μου απο την αδιαφορία. Το ρόκιν είναι μια τρίχα απο τις ρώγες μου λοιπόν.

    Όλοι μεγαλώσαμε, μερικοί έχουν και παιδιά, σε μερικά χρόνια και τα παιδιά τους θα γράφουν εδώ (ΛΟΛ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΑΝΤΙΡΟΥ ΛΕΕΙ). Πολλοί απο εμάς έχουν χάσει τις αντοχές τους επίσης. Θέμα είναι τι θέλεις να αντέξεις όμως.

    Ευχαριστούμε που μπαίνεις και διαβάζεις κάθε λίγο και λιγάκι, έστω αυτά τα 3 λεπτά. Δεν δίνεις αίμα, δίνεις 3 λεπτά απο το χρόνο σου.


    Κρίμα που δεν σου λείψαμε
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  5. #3710
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Συμφωνω σε ολα, αλλα σταρχιδια μου ο Ολυμπος
    αυτό πάρτο πίσω φιλαράκι
    Rock or Nothing

  6. #3711
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    εγώ κατάλαβα χοχοχοχοχ
    εγώ όχι, αλλά για ΒΠ μου κάνει
    Rock or Nothing

  7. #3712
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Τέλος πάντων, δε θα πω εγώ πως θα διευθύνετε το μαγαζί, αλλά για να μην έχει μπει (όσο κατάλαβα αυτές τις λίγες μέρες) ούτε ένα νέο ενεργό μέλος τα τελευταία 4 χρόνια κάτι πάει στραβά. Ναι είναι το γενικό κλίμα αλλά όχι μόνο αυτό.
    Εσύ μπορεί να ανεμίζεις με περηφάνεια τον κάθε πειραγμένο, αλλά για κάθε πειραγμένο μπορεί να χάνεις 10 καϊνάρια γιούζερς που θα πουν το κάτι νέο διαφορετικό και όντως θα προσφέρουν στο ΕΡ. Φαντάσου να είμαστε παρέα σε τραπέζι 5 άτομα και να φέρω εγώ ένα ζώο και μισό. Δε θα μου πεις, καλά τί μας τον έφερες αυτόν τώρα; Κάπως έτσι.
    Άντε φτάνει.

  8. #3713
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default


  9. #3714
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Τέλος πάντων, δε θα πω εγώ πως θα διευθύνετε το μαγαζί, αλλά για να μην έχει μπει (όσο κατάλαβα αυτές τις λίγες μέρες) ούτε ένα νέο ενεργό μέλος τα τελευταία 4 χρόνια κάτι πάει στραβά. Ναι είναι το γενικό κλίμα αλλά όχι μόνο αυτό.
    Εσύ μπορεί να ανεμίζεις με περηφάνεια τον κάθε πειραγμένο, αλλά για κάθε πειραγμένο μπορεί να χάνεις 10 καϊνάρια γιούζερς που θα πουν το κάτι νέο διαφορετικό και όντως θα προσφέρουν στο ΕΡ. Φαντάσου να είμαστε παρέα σε τραπέζι 5 άτομα και να φέρω εγώ ένα ζώο και μισό. Δε θα μου πεις, καλά τί μας τον έφερες αυτόν τώρα; Κάπως έτσι.
    Άντε φτάνει.
    ehm. vasika den eimaste mia parea pou fernei o kathenas kai apo enan malaka. alla eimaste mia parea malakwn pou dexomaste kai tous upoloipous malakes an mas antexoun. dhmokratika.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  10. #3715
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    αλλά για να μην έχει μπει (όσο κατάλαβα αυτές τις λίγες μέρες) ούτε ένα νέο ενεργό μέλος τα τελευταία 4 χρόνια κάτι πάει στραβά.
    κ εδώ λάθος είσαι. μπορώ να σου αναφέρω τουλάχιστο μία user.
    Rock or Nothing

  11. #3716
    Ημικρανία ang69's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Howondaland
    Posts
    2,782

    Default

    Γεια.

  12. #3717
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    παρουσία από τα παλιά
    Rock or Nothing

  13. #3718
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Δεν μου θυμίζει κάτι.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  14. #3719
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    είναι από τα πολύ παλιά. 2800 ποστ έχει η κοπέλα ρε, τι δε θυμάσαι?
    Rock or Nothing

  15. #3720
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Φωτογραφία παίζει; Με μαγιώ κατά προτίμηση. Αλλιώς δεν μπορώ να θυμηθώ. (Καλά, κάτι μου θυμίζει το νικ, απλά πάνε τόσα χρόνια)
    1) e4, c5
    2) Νf3

Similar Threads

  1. Na se pw to mellon sou..
    By ifinoi in forum General Discussion
    Replies: 39
    Last Post: 28-05-2009, 19:31
  2. O pio kvlt ER giouzer.
    By Eric Theodore Cartman in forum General Discussion
    Replies: 85
    Last Post: 30-05-2005, 11:23
  3. Eisagwgh Sto Marketing (ketsi)
    By _UnHoLyMaRtYr_ in forum General Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 24-06-2004, 02:18
  4. Egw, o neos giouzer...
    By _UnHoLyMaRtYr_ in forum General Discussion
    Replies: 55
    Last Post: 10-04-2004, 12:59
  5. Geia..
    By dreamer in forum AnorimoI
    Replies: 21
    Last Post: 12-09-2003, 01:08

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •