Page 23 of 23 FirstFirst ... 13212223
Results 331 to 334 of 334

Thread: Λονδίνο - London

  1. #331
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Όχι σχετικό με Λονδίνο αλλά με Αλβιόνα γενικότερα αλλά αφού δεν υπάρχει θρεντ το πετάω εδώ.

    Κάτι φίλοι ανοίξαν αυτό http://www.4023.co.uk/. Το σκεπτικό είναι να βρουν μόνιμο stall σε κάποιο food market αλλά μέχρι να γίνει αυτό θα γυρνάνε από φεστ σε φεστ και θα σπρώχνουν την φάση.

    Σκέφτομαι να ανέβω το σουκού 2-3 Νοέ που θα είναι κοντά στο Λονδίνο να τους τιμήσω.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  2. #332
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Παίζει δυνατά να είμαι Λόντρα για 2 ημέρες, 20-21 Νοεμβρίου. Δεν έχω κοιτάξει ακόμα σοβάρα για διανυκτέρευση/διαμονή και θέλω να ακούσω συμβουλές εμπειρίας. Ψάχνω κρεβάτι και λουτροκαμπινέ για 1 άτομο, σε χαμήλες τιμές, ιδανική περιοχάρα Finsbury Park, στο πολύ γενικό. Επίσης, αν υπάρχει Λονδρέζος Ηαρίτης που ψηνέται για φιλοξενία φανταστικού μεταλλά... τώρα είναι η ώρα να μιλήσει!....

    Deafening, painstaking, BB King

  3. #333
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    tha katebw telh augoustou gia ena psk. prwth fora...to erwthma einai pame apo ta klopimaia?
    1) e4, c5
    2) Νf3

  4. #334
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Τελικά δεν σας είπα πως πέρασα εις το Λονδίνο. Ακολουθεί ποστ σεντόνι:
    Spoiler
    Εντάξει ωραία ήταν. Θα ξαναπάμε.
    Spoiler
    Αρχικά φτάσαμε καθυστερημένα κατα 1,5 ώρα. Είχαμε πάει και 2,5 ώρες νωρίτερα στο αεροδρόμιο γιατί μας σκότισαν με τις ουρές και έλεγχο διαβατηρίων κλπ κλπ και τελικά είχε κάπου καταιγίδα και φύγαμε αργότερα. Οπότε φτάσαμε στο πάρτυ κατευθείαν για γλυκό στις 00:00 σχεδόν. Το διαλύσαμε κατα τις 5 αφού είχαμε γυρίσει στο διαμέρισμα αφότου έκλεισε το μπαρ. Την επόμενη μέρα ξυπνήσαμε, συνήλθαμε λίγο και φύγαμε για την γέφυρα των αυτοκτονιών όπου βγάλαμε και τα σέλφι μας, όχι πέφτοντας. Είδα και μια ανακοίνωση κάποιας οικογένειας που είχε χάσει κάποιον από εκεί. Έλληνας ήταν μάλλον. ή Κύπριος. Τέσπα, στην συνέχεια περάσαμε ένα πάρκο και πήγαμε στο νεκροταφείο του μαρξ και του σπενσερ και του Νταγκλας ανταμς. κατόπιν κατεβήκαμε κέντρο και περάσαμε και από το σίτι για να κατευθυνθούμε τελικώς προς μια περιοχή με μπαράκια και φαγάδικα που δοκιμάσαμε κάτι μπέργκερ. Οκ, σε τιμές φαγητού το Λονδίνο γενικά μου φάνηκε παράδεισος σε σχέση με ότι έχω κακοσυνηθίσει. Μετά από 2-3 μπύρες και κουβέντα το λήξαμε. Επόμενη μέρα είχε στριτ φουντ μαρκετ κάπου δίπλα σε κάτι γραμμές του τραίνου που ήταν πολύ ωραία και νόστιμα. Είχε και έλληνες που πούλαγαν και κέρασα την παρέα λουξ. Πήγαμε στην συνέχεια και είδαμε το lion king και γάμησε. Συστήνω ανεπιφύλακτα. Σπίτι φαί και 2 ώρες ύπνο γιατι Δευτέρα πετάγαμε 6 οπότε κατα τις 2:30 ήρθε να μας πάρει θεούλης Βρετανός ταρίφας που δεν κατάλαβα λέξη απ όσα είπε. Επόμενη φορά θα δούμε και τίποτα τουριστικά.
    Last edited by atom_smasher; 02-09-2017 at 14:30.
    1) e4, c5
    2) Νf3

Similar Threads

  1. London
    By Neue regel in forum Music Discussion
    Replies: 16
    Last Post: 04-11-2008, 10:54
  2. Replies: 11
    Last Post: 19-05-2008, 02:10
  3. Replies: 3
    Last Post: 18-05-2008, 14:15
  4. London after Midnight
    By Neuroscar in forum Live & Events Talk
    Replies: 1
    Last Post: 06-10-2007, 10:21
  5. Replies: 186
    Last Post: 10-08-2005, 17:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •