Page 167 of 179 FirstFirst ... 67117157165166167168169177 ... LastLast
Results 2,491 to 2,505 of 2680

Thread: ΣΤΟΙΧΗΜΑ

  1. #2491
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    δεν το γνωριζα για την 365. ομολογω οτι με ξενερωσε. θα την κοψω στην πρωτη ευκαιρια. betfair ωραια και αρχιζω να την χρησιμοπιοω πιο πολυ. κυριως για λαιβ ομως ενδεικνυται.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  2. #2492
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Για πείτε την ιστορία για 365 γιατί κι εγώ εκεί είμαι, οπότε με ενδιαφέρει. Φίλος που μου την είχε προτείνει πριν από 2 χρόνια μου είχε πει πως είχε καλό support όταν το χρειάστηκε.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  3. #2493
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Γενικά η εν λόγω εταιρεία θεωρείται καλή εταιρεία και με καλό support.Αυτό που ανέφερα είχε να κάνει με τον τρόπο που φέρεται στους εργαζομένους της. Μπορώ να αναφέρω μια σειρά από παραδείγματα.

    - Απαγορεύεται στους υπαλλήλους να μιλάνε και να γράφουν ο ένας στον άλλον στην γλώσσα τους, εννοώ όταν επικοινωνούν με συναδέλφους από την ίδια χώρα, ακόμα και αν είναι πχ η ελληνική, ή ιταλική, ή οποιαδήποτε ομάδα τέλος πάντων.
    - Απαγορεύεται στους υπαλλήλους να αρρωστήσουν έστω και για μία μέρα. Αν απουσιάσουν τότε χάνουν όλα τα benefits που λαμβάνουν για εκείνο τον μήνα, εκτός αν αναπληρώσουν την μία μέρα με κάποιο ρεπό τους και αυτό μόνο αν το αποδεχθεί ο, πάντα, Βρετανός προϋστάμενος. Και μιλάμε για ποσό που φτάνει το 1/3 του μηνιάτικου.
    - Αυτό που ανέφερα, η ΠΟΛΥ μεγάλη πλειοψηφία των ξένων που εργάζονται σε αυτήν βρίσκονται σε απλές θέσεις ανεξαρτήτως προσόντων και προυπηρεσίας. Οποιαδήποτε θέση ανωτέρου καλύπτεται από Βρετανούς, ή British wannabees, ανεξαρτήτως προσόντων και προυπηρεσίας. Ακόμα και ο αρχηγός, αν υπάρχει, της ελληνικής ή της ιταλικής ή της σουηδικής ομάδας μπορεί να είναι Βρετανός.
    - Έχουν χρησιμοποιηθεί κανονισμοί όπως: ο υπάλληλος υποχρεούται να ζητήσει άδεια για να πάει τουαλέτα....
    - Και τελευταίο που μπορώ να θυμηθώ, αλλά πιο σημαντικό από όλα κατά τη γνώμη μου, σχεδόν ΚΑΝΕΝΑΣ υπάλληλος δεν έχει αποχωρήσει από την εταιρεία παίρνοντας όλο το ποσό που του αντιστοιχεί για τελευταίο μηνιάτικο. Πρώτα από όλα έχουν σαν κανονισμό πως όποιος αποχωρεί χάνει αυτόματα όλα τα benefits όπως ανέφερα πριν. Να ξεκαθαρίσω εδώ πως τους πληρώνει έναν ελάχιστο βασικό όποιος πολλαπλασιάζεται ανάλογα με το τί ώρα δουλεύει ο καθένας και αυτό ουσιαστικά είναι που τους δίνει ένα καλό μηνιάτικο. Ουσιαστικά δηλαδή τους αφαιρεί αυτόν τον πολλαπλασιαστή και τους δίνει μόνο τον ελάχιστο βασικό. Από κει και πέρα όλο και κάτι άλλο σκαρφίζεται η εταιρεία για να δικαιολογήσει το τελευταίο εξευτελιστικό μηνιάτικο ακόμα πιο πολύ.

    Μπορεί κάποια ή και όλα αυτά να φαίνονται λογικά και κανονικά, σε σύγκριση και με τις εργασιακές συνθήκες στην Ελλάδα ξέρω γω, αλλά έχοντας ζήσει και δουλέψει στο εξωτερικό για χρόνια και για αρκετές εταιρείες, όλα αυτά μόνο πρωτόγνωρα μπορώ να τα χαρακτηρίσω.

    Να προσθέσω εδώ πως είναι εταιρεία που προέρχεται και εδρεύει στο Stoke. Η μεγάλη πλειοψηφία των υπαλλήλων της επίσης προέρχεται από το Stoke και την γύρω περιοχή. Ίσως αυτό να δικαιολογεί κάποια πράγματα.

    Η ουσία είναι πως υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια, στην τελική το 0.01 διαφορά σε μια απόδοση δε κάνει διαφορά.
    Last edited by Art In Haste; 08-09-2011 at 17:35.

  4. #2494
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    εμενα με επεισες. σε πρωτη ευκαιρια θα αποσυρω τα χρηματα και θα στειλω και ενα μειλ που θα ενημερωνω και για τον λογο.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  5. #2495
    Senior Member Lazyass's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    782

    Default

    και πάλι ως άσχετος να ρωτήσω.μπορώ σε πρακτορείο να παίξω ότι θα βάλει τουλάχιστον ένα goal η lazio π.χ.??

  6. #2496
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    δε νομιζω οτι εχουν τοσο ειδικο.
    το πιο κοντινο που μπορω να σκεφτω ειναι το g/g (oτι θα σκοραρουν και οι 2 ομαδες ασχετως ποσα γκολ) και n/g (οτι μια απ τις 2 η και οι 2 δε θα σκοραρουν)
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  7. #2497
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    Παίζω εδώ και 4 χρόνια στη betfair, ψιλοπράματα βέβαια, αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Καλή η paysafe, αλλά έχω ένα πιο εύκολο τρόπο να μην ξεμένω ποτέ απο χρήματα και σε ονλαιν αγορές.
    Πες οτι έχω τα λεφτά μου στην εθνική, ανοίγω έναν λογαριασμό ακόμα και συνδέω σε αυτόν μια χρεωστική, όσο έχω στον λογαριασμό μέσα ψωνίζω δηλαδή. Μετά μέσω internet banking μεταφέρω από τον έναν λογαριαμό που έχω τα χρήματά μου, στον άλλον που είναι συνδεδεμένος η κάρτα. Οπότε πριν αγοράσω κάτι, κάνω μια μεταφορά και ψωνίζω με κάρτα χωρίς επιπλέον έξοδα.

  8. #2498
    Senior Member Lazyass's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    782

    Default

    και μόνο στη bwin έχει αυτή την επιλογήμ δηλαδή να σκοράρει η ομάδα τάδε.

  9. #2499
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Και η betclic το έχει, πχ. Η γηπεδούχος ομάδα να σκοράρει ή Η φιλοξενούμενη ομάδα να σκοράρει.

  10. #2500
    Senior Member Lazyass's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    782

    Default

    Και κάτι τελευταίο.Τα κέρδη πως ρευστοποιούνται;

  11. #2501
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Ανάλογα τον τρόπο κατάθεσης που θα χρησιμοποιήσεις, όλες οι εταιρείες έχουν αναλυτικές πληροφορίες για μεθόδους κατάθεσης/ανάληψης και μπορείς πάντα να επικοινωνήσεις με την Εξυπηρέτηση Πελατών, γενικά είναι αρκετά εξυπηρετικοί στις πιο πολλές εταιρείες.

  12. #2502
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    0 στους 4 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Παιδιά μην εμπιστεύεστε αυτές τις εταιρίες,λεφτά που δεν τα παίρνεισ με το που κερδίζεις δεν υφίστανται.
    Ελάτε στην οπαπάρα να περάσουμε καλά.

  13. #2503
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    3 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Βάλτο στα ανέκδοτα.

  14. #2504
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    THIS IS THE OPAP POWER.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  15. #2505
    Senior Member Lazyass's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    782

    Default

    χρησιμοποιεί κανείς western union?μου παν να παίρνω τα τυχόν κέρδη από bwin μέσω western union,που συνεργάζεται με αβ βασιλόπουλος,αλλά μολις είδα ότι η western έχει τέλη 20 ευρώ και έχει ελάχιστο ποσό για μεταφορά 100 ευρώ.Άρα τι κάνω;Εναλλακτικούς τρόπους ανάληψης έχει:VISA/VISA Electron, Τραπεζικό έμβασμα, NETeller, Moneybookers, PayPal.(πλήρωσα μέσω Paysafe)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •