Page 64 of 70 FirstFirst ... 14546263646566 ... LastLast
Results 946 to 960 of 1042

Thread: ΚΥΛΙΟΜΕΝΕΣ ΣΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟΙ.

  1. #946
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default


  2. #947
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Did I just watch someone die?

  3. #948
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default

    όχι, καλά είναι ο άνθρωπος. νομίζω

    http://www.topontiki.gr/article/2657...-matia-dekadon
    Last edited by Headphones; 26-03-2018 at 20:26.

  4. #949
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Δεν θα κάτσω δεξιά στις κυλιόμενες.
    Άμα θες πάρε ταξί η πάρ' τα αρχίδια μου.


  5. #950
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Το θέμα έχει λυθεί άπαξ και δια παντός.
    Όποιος βιάζεται σκαλιτσες ή να ξεκινάει 10 δευτερόλεπτα νωρίτερα από το σπίτι του. Όσο κερδίζει τρέχοντας σαν γραφικός στις κυλιόμενες.
    Παρακαλώ την νέα διοίκηση να κλειδώσει το θρεντ.

  6. #951
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Το θεμα εχει κλεισει οντως δια παντος.
    Οσοι καθεστε στα αριστερα ειστε ζωα.
    The rest is just

  7. #952
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Φίλε, έχει τις κανονικές τις σκάλες, έχει και τις κυλιόμενες, μην είστε σπασαρχίδες.
    Πήγαινε από τις κανονικές τρέχοντας, τόσο απλά λύνεται το ζήτημα.
    Αφήστε μας στην ησυχία μας. Τώρα που θα γίνει το μετρό σε 10-150 χρόνια στη Θεσσαλονίκη έλα να με σκουντήξεις για να περάσεις.

  8. #953
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Ανεξαρτητα απο το τι θα κανω εγω (που απλα θα περιμενω υπομονετικα στα αριστερα πισω απο οποιονδηποτε ηλιθιο αποφασισει απλα να καθεται εκει περα), αν καθεσαι στα αριστερα εισαι ζωο, τι δεν καταλαβαινεις? Υπαρχει πολυ συγκεκριμενος λογος για τον οποιον υπαρχει αυτος ο αγραφος κανονας σε ολοκληρο τον κοσμο, κυριολεκτικα σε καθε χωρα που εχει μετρο, και αν δεν καταλαβαινεις τον λογο, δε σου φταιει αυτος που βιαζεται, αλλα το κουφιο το κεφαλι σου.
    The rest is just

  9. #954
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Χωρίς καμμία μα καμμία λογική αυτό που θέλεις να ισχύει, αφού έχεις την εναλλακτική, δε μου λες γιατί θέλεις να με ξεβολεύεις, για ποιο λόγο ρε μεγάλε;
    Στη Ρώμη που πήγα πριν 6 χρόνια κανείς δεν καθόταν δεξιά σα βλάκας, όλοι ήταν φυσιολογικοί.
    Τέλος πάντων, δε χρειάζεται να απαντήσεις.

  10. #955
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Ε άμα το κάνανε στη Ρώμη πάσο ρε φίλε. Τώρα μιλάμε λογικά.

  11. #956
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Είπε ο Φάντομ σε κάθε χώρα που έχει μετρό, γι αυτό το ανέφερα, όχι σαν μέτρο σύγκρισης.

  12. #957
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Χωρίς καμμία μα καμμία λογική αυτό που θέλεις να ισχύει, αφού έχεις την εναλλακτική, δε μου λες γιατί θέλεις να με ξεβολεύεις, για ποιο λόγο ρε μεγάλε;
    Στη Ρώμη που πήγα πριν 6 χρόνια κανείς δεν καθόταν δεξιά σα βλάκας, όλοι ήταν φυσιολογικοί.
    Τέλος πάντων, δε χρειάζεται να απαντήσεις.
    Αναποδα τα χεις στο μυαλο σου. Εσενα δε σου κοστιζει τιποτα το να στεκεσαι στα δεξια αντι για τα αριστερα. Αντιθετα, καποιος μπορει να θελει να ανεβει τις σκαλες για τον οποιονδηποτε λογο, χωρις να θελει να σου δωσει αναφορα. Μια λωριδα για οσους στεκονται, μια λωριδα για οσους περπατανε. Δεν υπαρχει κατι πιο λογικο. Εσυ εισαι αυτος που ξεβολευει οσους θελουν να περπατανε, αφου απαιτεις να καθεσαι οπου γουσταρεις. Στην τελικη, καποιες φορες για να λειτουργησει η κοινωνια καλυτερα, πρεπει να βολευουμε τους αλλους, χωρις να θεωρουμε οτι ειναι δικο μας ξεβολεμα κατι τετοιο.

    Γαμω την ελληνικη ψευτοπερηφανεια, αν μη τι αλλο οποιες σκεψεις επαναπατρισμου δημιουργουνται λογω νοσταλγιας, με κατι τετοια διαλυονται ευκολα. Κι ενας τυπος που ειχε σπιτι στο Ματι δηλωσε πως "ειναι Ελληνας και θα χτισει οπου γουσταρει" ενω ειχε αυθαιρετο. Τι καταλαβε τωρα που του καηκε το σπιτι? Πως ακριβως τον εξυπηρετησε το να μην υπακουει σε καποιους κανονες (που εν προκειμενω ηταν νομος, οχι απλα κανονας)?

    Εξηγησε μου το γιατι να καθεσαι δεξια σε κανει βλακα.
    The rest is just

  13. #958
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Διότι θέλω να κάθομαι δίπλα δίπλα με το παιδί μου με τη γυναίκα μου, διότι βολεύομαι να ακουμπάω στον αριστερό αγκώνα, διότι έτσι μειώνεται η ουρά αν έχει πολύ κόσμο, διότι δε δημιουργώ κανένα μα κανένα πρόβλημα. Άσχετος ο παραλληλισμός με το αυθαίρετο.
    Εσύ εξήγησέ μου γιατί δεν τρέχεις στις σκάλες. Αυτός που θέλει να ανέβει τις κυλιόμενες χωρίς να μου δώσει αναφορά, ας πάει από τις κανονικές και ας μή δώσει αναφορά σε κανέναν.
    Ισχύει και στα εμπορικά ο άγραφος κανόνας; Στα αεροδρόμια με τον ευθύ κυλιόμενο διάδρομο;

  14. #959
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Να μην καθεσαι διπλα με τη γυναικα σου, ειναι πιο ρομαντικο και ομορφο να καθεσαι στο αμεσως αποκατω σκαλι απο αυτην και να την αγκαλιαζεις.
    Το παιδι σου δε χρειαζεται να καθεται διπλα σου, μπορεις να το εχεις μπροστα σου, μη μου γραφεις βλακειες τωρα.

    Η ουρα ΔΕΝ μειωνεται αν εχει πολυ κοσμο, το να περπατανε στην αριστερη λωριδα και να στεκονται στην δεξια ειναι μακραν ο πιο αποτελεσματικος τροπος αποσυμφορησης.
    Δημιουργεις μεγαλο προβλημα, απλα δε θελεις να το παραδεχθεις γιατι η περηφανεια σου μετραει περισσοτερο απο το να βοηθησεις στο να γινονται πιο σωστα τα πραγματα στην καθημερινη σου ζωη.

    Εγω αν βιαζομαι τρεχω στις σκαλες. Και μαντεψε, αν τρεξω στις κυλιομενες, θα φτασω πιο γρηγορα απο οτι αν τρεξω στις κανονικες.
    Δεν θελω να ανεβω τις κυλιομενες χωρις να σου δωσω αναφορα. Θελω να ανεβω τις κυλιομενες ΚΑΙ δε θα σου δωσω αναφορα οσον αφορα το γιατι.
    Στα εμπορικα δεν ισχυει, κατσε οπου γουσταρεις, κι εγω καθομαι ειτε αριστερα ειτε δεξια, οπου βολευει.
    Ουτε στα αεροδρομια ισχυει ο κανονας, αλλα αν εσυ δεις καποιον να βιαζεται στο αεροδρομιο, κατσε στη θεση σου πασα μου. Απλως αν χασει την πτηση για λιγα δευτερολεπτα, θα εισαι τρισμεγιστο βοδι που μπορουσες να εξυπηρετησεις και δεν το εκανες.
    The rest is just

  15. #960
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    το να κάθεσαι αριστερά στις κυλιόμενες το μόνο που δείχνει είναι κομπλεξισμό, ψευτομαγκιά και γενικότερα μια μίζερη προσέγγιση σε ένα τόσο, μα τόσο απλό ζήτημα.

    με τα μυαλά που κουβαλάς φαντάζομαι είσαι από αυτούς που πηγαίνουν με 90 στον περιφερειακό στην αριστερή λωρίδα. ο άγραφος κανόνας που θέλει την αριστερή λωρίδα να είναι το fast lane ισχύει και στις κυλιόμενες.

    τώρα αν το δικό σου πουλάκι συρρικνώνεται όταν κάποιος θέλει να σε προσπεράσει αυτό είναι άλλο θέμα.
    I'll bury you in your god's fucked garden

Similar Threads

  1. ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ 17 ΝΟΕΜΒΡΗ.
    By attila in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 3
    Last Post: 14-11-2007, 21:23
  2. ΤΣΑΤΙΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ
    By Coil in forum Music Discussion
    Replies: 64
    Last Post: 02-11-2007, 14:06
  3. ΝΤΕΡΜΠΥ ΚΑΙ ΦΩΤΟΣΟΠ.
    By Darkling in forum Athletics
    Replies: 9
    Last Post: 17-01-2006, 14:55
  4. ΠΑΠΑΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΟΥΡΟΒΙΖΙΟΝ
    By S-11 in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 23-05-2005, 01:03
  5. AMERICA KΑΙ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟΙ.
    By Mitsmann in forum General Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 23-04-2005, 19:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •