Page 66 of 70 FirstFirst ... 16566465666768 ... LastLast
Results 976 to 990 of 1042

Thread: ΚΥΛΙΟΜΕΝΕΣ ΣΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟΙ.

  1. #976
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    προφανώς αυτός που τρέχει πάνω από το όριο αυτομάτως γίνεται αυτομάτως επικίνδυνος. βεβαίως το όλο θέμα με τον ελληνικό κοκ είναι ένα ατελείωτο ανέκδοτο, βλέπε προτεραιότητα σε κυκλικό κόμβο, όρια ταχύτητας (θυμάμαι είχαν κάνει ένα αθήνα - θεσ/νίκη τηρόντας όλα τα όρια και έκαναν 2 μέρες να φτάσουν πάνω), προτεραιότητα από δεξιά κλπ. προσωπικά μετά από 20+ χρόνια οδήγησης και πολλά χιλιόμετρα στο κοντέρ έχω καταλήξει οτι ο καθένας βάζει τα όρια που πρέπει στον εαυτό του, στις συνθήκες και στο κάρο που οδηγάει. οποιοδήποτε από αυτά τα 3 όρια ξεπεραστεί αμέσως γίνεσαι επικίνδυνος πρώτα για τον εαυτό σου και αμέσως μετά για όλους τους υπόλοιπους. είναι διαφορετικό να τρέχεις με 140 με ένα bmw x6 απ ότι με ένα fiat seicento. δεν τυχαίο επίσης οτι τα 2/3 τον ατυχημάτων οφείλονται σε υπερβολική ταχύτητα.

    κοινώς έχεις δίκιο σε οτι λες απλά μου έχει τύχει πραγματικά να βιαζομαι και ο άλλος να είναι κινητό, τσιγαράκι, στα αριστερά και πούτσα του. γι αυτό τον λόγο και εγώ όταν θέλω να πάω χαλαρά απλά αράζω δεξιά και αν χρειαστεί προσπερνάω.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  2. #977
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    ασκετο, η Σαλονικη δεν εχει περιφερειακη

  3. #978
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    κανοντας τα τελευταια δυο χρονια σχεδον καθημερινα 90χλμ σε αυτοκινητοδρομο εχω δει αρκετα πραγματακια.
    ο πιο ηλιθιος μακραν του δευτερου ηταν σε ενα μινι κουπερ που με προσπερασε με 160 ενω εβρεχε αρκετα και στην επομενη στροφη εφερε σβουρα και σταματησε καθετα στο δρομο πανω στην αριστερη λωριδα αγρατζουνιστο
    βραβειο επισης κερδιζει και το αυτοκινητο που εσερνε βαρκα με 60 στη μεσαια λωριδα

    υγ ερωτηση κυριως προς αυτους που οδηγουν δικυκλο:
    σμαρτ αλλαζει λωριδα μπροστα σας χωρις φλας μιλωντας στο κινητο
    τι κανετε? σταματατε, παιρνετε το κινητο απο τα χερια του/της/τ@ και το σπατε, η συνεχιζετε σαν να μη συνεβη τιποτε?

  4. #979
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by attila View Post
    κανοντας τα τελευταια δυο χρονια σχεδον καθημερινα 90χλμ σε αυτοκινητοδρομο εχω δει αρκετα πραγματακια.
    ο πιο ηλιθιος μακραν του δευτερου ηταν σε ενα μινι κουπερ που με προσπερασε με 160 ενω εβρεχε αρκετα και στην επομενη στροφη εφερε σβουρα και σταματησε καθετα στο δρομο πανω στην αριστερη λωριδα αγρατζουνιστο
    βραβειο επισης κερδιζει και το αυτοκινητο που εσερνε βαρκα με 60 στη μεσαια λωριδα

    υγ ερωτηση κυριως προς αυτους που οδηγουν δικυκλο:
    σμαρτ αλλαζει λωριδα μπροστα σας χωρις φλας μιλωντας στο κινητο
    τι κανετε? σταματατε, παιρνετε το κινητο απο τα χερια του/της/τ@ και το σπατε, η συνεχιζετε σαν να μη συνεβη τιποτε?

    Κάποτε σταματούσα και βριζόμουν και μανούριαζα. Γάντια με κόκαλα επίσης είναι γαμάτα για να χώσεις μια μπουνιά στον καθρεύτη και να τον πάρεις μαζί σου (δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά το έχω σκεφτεί άπειρες φορές). Πλέον δεν ασχολούμαι. Πατάω μια κόρνα, κάνω ένα κωλοδάχτυλο, φωνάζω και ένα "dickhole" (εδώ αυτό) και συνεχίζω. Αν μάλωνα με τον καθένα (ειδικά στην Ελλάδα) δεν ξέρω αν θα είχα επιβιώσει. Έχω δεί άτομο σε φανάρι, να κατεβαίνει απο τζιπάκι επειδή έκλεισε τον πίσω και ο πίσω κόρναρε, να τραβάει όπλο και να τον κατεβάζει απο το αυτοκίνητο να τον κάνει να χεστεί, και μετά έφυγε τρέχοντας με τα πόδια παρατώντας το τζιπάκι στο δρόμο.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  5. #980
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Και δε μου λετε.

    τωρα με το νεο συστημα μπαρας και ανετης αγορας εισιτηριων απ τα αυτοματα μηχαχαχααχχανηματα, δεν εχει πολυ σημασια αν θα χασετε το μετρο σας για την δουλεια για 4 δευτερολεπτα επειδη καποιος καθεται αριστερα ε?
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  6. #981
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    καλώς τον. είναι θέμα επιπέδου και όχι δευτερολέπτων...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  7. #982
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    https://seleo.gr/koinwnia/295018-ena...iomenhs-skalas

    Για να μαθαίνετε, καρναβάλια.

  8. #983
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    μόνον ηλίθιοι είναι όσοι στέκονται αριστερά. Λασπόνερα θεσσ/κη είσαι ε; θα το μάθεις και εσύ τώρα που σας έφτιαξε ο Συριζα μετρό.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  9. #984
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Καλά που ήταν ο μεγάλος ο οραματιστής ο Κούβελας.
    Θα στέκομαι αριστερά, έλα να με κουνήσεις εσύ και οι όμοιοί σου.

  10. #985
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Γιατι γαμας ε?
    Μπραβο.
    Kill the wise one!

  11. #986
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    καλύτερη συζήτηση στην ιστορία των φόρουμ, έβερ
    Rock or Nothing

  12. #987
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Για να τα λέμε όλα αν δεν είχε κάνει την τρύπα στο συντριβάνι ο Κούβελας σιγά να μην ήταν έτοιμος ο σταθμός εκεί τώρα.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  13. #988
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Καλά τα λέει ο Αρτ, με χρηματοδότηση Fm100 ρε, ιστορική ταμπέλα στον βαρδάρη, αλλά πού να ξέρετε.

  14. #989
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Γενικά, αν μιλάμε για τρούπες, σαν αυτή του Κοσμόπουλου απέναντι από το Υπουργείο, δεν έχει. Όσοι ζήσαμε/μεγαλώσαμε στις γειτονιές εκείνες και παίζαμε στην πλατεία, έχουμε ρίξει άφθονο καντήλι στον πιο καθυστερημένο (μέχρι σήμερα) άνθρωπο που διετέλεσε δήμαρχος της ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΛΕΥΟΥΣΑΣ.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #990
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Καλά που ήταν ο μεγάλος ο οραματιστής ο Κούβελας.
    Θα στέκομαι αριστερά, έλα να με κουνήσεις εσύ και οι όμοιοί σου.
    οι γιαγιάδες θα σε κουνάνε και θα λες και συγνώμη γιατί έχεις καλούς τρόπους.
    Οι άλλοι απλά θα σε σκουντάνε. Θα χορτάσεις. Μην ανησυχείς. Όλα θα γίνουν...
    Εγώ θα έρθω όταν συνδεθεί με το Αεροδρόμιο.
    Μόνο τότε θα καταδεχτώ να κατέβω στην Συμπρωτεύουσα.
    1) e4, c5
    2) Νf3

Similar Threads

  1. ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ 17 ΝΟΕΜΒΡΗ.
    By attila in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 3
    Last Post: 14-11-2007, 22:23
  2. ΤΣΑΤΙΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ
    By Coil in forum Music Discussion
    Replies: 64
    Last Post: 02-11-2007, 15:06
  3. ΝΤΕΡΜΠΥ ΚΑΙ ΦΩΤΟΣΟΠ.
    By Darkling in forum Athletics
    Replies: 9
    Last Post: 17-01-2006, 15:55
  4. ΠΑΠΑΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΟΥΡΟΒΙΖΙΟΝ
    By S-11 in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 23-05-2005, 02:03
  5. AMERICA KΑΙ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟΙ.
    By Mitsmann in forum General Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 23-04-2005, 20:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •