Page 68 of 70 FirstFirst ... 18586667686970 LastLast
Results 1,006 to 1,020 of 1042

Thread: ΚΥΛΙΟΜΕΝΕΣ ΣΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟΙ.

  1. #1006
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Όμως ο 1/10 θέλει να τρέξει, το οποίο σημαίνει οτι μένουν κενές 10 θέσεις αριστερά για να τρέξει ένας.
    αυτό που λες προϋποθέτει να έχεις στα χέρια σου στατιστική μελέτη ή τουλάχιστο την απαραίτητη εμπειρία στη χρήση μητροπολιτικών σιδηροδρόμων. επειδή υποψιάζομαι ότι δεν έχεις τίποτα από τα δύο, δεν μπορώ να το λάβω σοβαρά υπόψη.
    Rock or Nothing

  2. #1007
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Το ζω εδώ και 20 χρόνια περίπου. Όταν τα ξύνω κάθομαι δεξιά. Όπως και στην οδήγηση. Είναι απλό και διευκολύνει την ζωή όλων μας. Ζηστω και θα με θυμηθεις. Α και εσύ έχεις στο μυαλό σου μια μικρή κυλιόμενη σκαλα. Αλλά είναι δύο συνηθως. ναι αλλα Για την γόπα δεν είπες τίποτα. Τεσπά πάω να πάρω την μηχανή γιατί βαρέθηκα με την συγκοινωνία όλο τον χειμώνα.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  3. #1008
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    316

    Default

    Ρε παιδια,αυτο που εχω καταλαβει εγω μεχρι τωρα ειναι οτι οποιος βιαζετε θα διαλεξει τον δρομο που αυτος κρινει ταχυτερο.
    Αν τελικα αργησει,δεν του φταιει κανεις,γιατι τελικα δεν ζυγησε τα πραγματα σωστα.
    Πχ να τρεχω εγω στην κιλιομενη και ξαφνικα να πεσω σε μια μανα με καροτσακι που ειναι στην κιλιομενη γιατι δεν μπορει απο την κλασικη σκαλα,η οποια θελει να κανει στην ακρη,αλλα το καροτσακι δεν χοραει,και να βλεπω την κλασικη σκαλα αδεια,ε τοτε καλα να παθω.
    Και επηδη παντα θα υπαρχουν αυτοι για τους οποιος φτιαχτηκαν αυτες οι σκαλες ΑΚΑ οποιοι δεν μπορουν να ανεβουν τις κλασικες σκαλες (παππουδες με το ενα ποδι+το μπαστουνι στον ταφο,ΑΜΕΑ,καροτσακια,αυτοι που ειναι πιο αργοι και απο το ΙΚΑ κτλ) και οχι για τα μαιμουνια 5-35 χρονων που νομιζουν οτι ο κοσμος τους ανικει οι τον καθε χασομερη που βιαζετε την τελευταια στηγμη.
    Εγω εχω παρατηρησει οτι οταν βιαζομαι δεν παιρνω ουτε ασανσερ,ουτε κιλιομενες.

    ΥΓ για τους τεμπεληδες δεν το σηζιτω καν.Αυτοι πρεπει να εξαφανηστουν μια για παντα.Δε γινετε μια ζωη να υποφερουμε για αυτους

  4. #1009
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Το ασανσέρ είναι μόνο για γονείς με παιδιά καροτσάκι, ποδήλατα, παππούδες. Οι υπόλοιποι την βρίσκουμε την άκρη από τις κυλιόμενες. Κοίτα σε μεγάλες πόλεις που θες 35 λεπτα ή και παραπάνω για Λονδίνο, συγκοινωνία κάθε λεπτό μετράει. Γιατί όταν χάνεις ένα χάνεις την ανταπόκριση, κλπ. Εγώ πχ παιρνω 3 συγκοινωνίες για δουλειά. Αν χάσω το λεωφορείο (25 λεπτά αργότερα δουλειά) ή όταν περνάει πιο αργά (2 λεπτά καθυστέρηση) έχω αργήσει 15 στην καλύτερη στην δουλειά. Όταν η δουλειά σου λέει να είσαι 00 ακριβώς εδώ μου δημιουργεί πρόβλημα. Όταν έχω να αλλάξω από μέτρο σε τραίνο έχω να ανέβω 2 σκάλες. Έχω ήδη κατέβει δύο στο μετρό. Συνήθως έχω 1-2 λεπτά. Αλλιώς περιμένω επιπλέον 7. Σκέψου ότι κάθε καθυστέρηση πάει 10 πτο. Τις προάλλες απολυσανε κάποιον φίλο ενός γνωστού. Άργησε 2 φορές 10 λεπτά. Έχει βίζα μόνο με δουλειά και παιδί εδώ. Μάντεψε τι θα συμβεί μόλις λήξει η βίζα. Δεν θα ξαναδεί το παιδι του εκτός αν η μάνα του παιδιού του πει ποιος είναι ο πατέρας ή το πάει να το δει. Δεν θα το εδένα κόμπο ότι θα κάνει κάποιο απ' τα δύο. Οι ρυθμοί ζωής σας φαίνονται άρρωστοι και είναι αλλά μέχρι να μπορούμε όλοι να μένουμε σε απόσταση 5 λεπτών απ' την δουλειά μας θα τρέχουμε σαν ζόμπι.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  5. #1010
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Μάλλον δεν έχεις μπει ποτέ στο μετρό του Συντάγματος κατά τις 5-6 το απόγευμα. Η πλειοψηφία τρέχει για να προλάβει τις ανταποκρίσεις της, ενώ προσωπικά μου έχει τύχει να δω να περπατάνε ΚΑΙ στη δεξιά.
    Όσο για το "φύγε 2" νωρίτερα από το σπίτι σου", ο κόσμος βιάζεται κυρίως όταν σχολαει από τη δουλειά του, από την οποία φεύγει μια πολύ συγκεκριμένη ώρα, και θέλει να φτάσει σπιτάκι του μια ώρα αρχυτερα.

  6. #1011
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Τις προάλλες απολυσανε κάποιον φίλο ενός γνωστού. Άργησε 2 φορές 10 λεπτά.
    ΟΚ, αν το αφεντικό είναι αλήτης και απολύει επειδή κάποιος άργησε 10 λεπτά είναι έτερον εκάτερον και δε χρειάζεται να κατηγορούμε τους μαλάκες που κάθονται στην αριστερή πλευρά
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  7. #1012
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    όλο το θρεντ συνοψίζεται σε αυτό.

    δεν σου κοστίζει τίποτα να κάτσεις μισό βήμα παραδίπλα, ενδέχεται όμως να κοστίσει κάτι σε κάποιον που πραγματικά βιάζεται εκείνη την στιγμή, για λόγους που δεν σε αφορούν.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  8. #1013
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    316

    Default

    Mr. ατομ μενω 1300 μετρα απο το μαντρι,ενας φιλος μου εχει το πατρικο του (οπου ζουσε μεχρι να παντρευτει) στο ιδιο οικοπεδο με τον σταυλο του.Δεν θυμαμαι ποτε καποιον απο τους 2 μας να μην βιαζετε στο πανε-ελα

  9. #1014
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Ορισμένα πράγματα για να τα καταλάβεις, πρέπει να τα ζήσεις. Το πολύ απλό της μετακίνησης σε μεγαλούπολη, φαίνεται πολύ απλό στο μυαλό, αλλά στην πράξη είναι διαφορετικά τα πράγματα.
    Kill the wise one!

  10. #1015
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Τις προάλλες απολυσανε κάποιον φίλο ενός γνωστού. Άργησε 2 φορές 10 λεπτά.
    ΟΚ, αν το αφεντικό είναι αλήτης και απολύει επειδή κάποιος άργησε 10 λεπτά είναι έτερον εκάτερον και δε χρειάζεται να κατηγορούμε τους μαλάκες που κάθονται στην αριστερή πλευρά
    Μεγάλη εταιρεία, απλά Ευρώπη. Το αλητης είναι δεν λέει κάτι...ρε συ βοσκιζω, περπατώντας πας έρχεσαι και το πολύ πολύ να καθυστερήσεις αν στραμπουληξεις κανέναν αστράγαλο. Εδώ μιλάμε για περνάω σουβλάκι την πόλη απ' την μια άκρη στην άλλη την ίδια ώρα με άλλο ένα μυριο Τσε βάλε.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  11. #1016
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    316

    Default

    Θελω να καταληξω στο οτι τελικα ολοι βιαζομαστε γιατι μας εχει γινει συνιθιο.
    Δεν ειναι ουτε οι αποστασεις,ουτε οι χρονοι που μας πιεζουν.Ναι,οκ,υπαρχουν και αυτοι που δεν βιαζοντε,γιατι κοιτανε να εποφελιθουν απο την βιασινη των αλλων

  12. #1017
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Έχεις ζήσει σε μεγάλη πόλη; Ας πούμε Θεσσαλονίκη και πάνω; Συνήθεια είναι να είσαι σα χάμστερ σε τροχό; Μπα απλά αρρωστημενοι και αγχωτικοι ρυθμοί ζωής.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  13. #1018
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    316

    Default

    Σπουδασα θεσσαλονικη και γιαννενα.
    Εγω βλεπω πως ακωμα και για καφε να παμε,παμε σαν αθλητες του βαδιν.Περιτο να πω πως ακωμα και για φαγιτο να κατσουμε σε 5 λεπτα το τσακισαμε.οποτε ναι συμφωνω οτι εχουμε αγχωτικους ρυθμους ζωης και μας βγαινει η βιασινη παντου πλεον ασυνηδητα

  14. #1019
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Συμφωνώ.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  15. #1020
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Boskizo gidia View Post
    Σπουδασα
    Quote Originally Posted by Boskizo gidia View Post
    ακωμα
    σόρρυ συνήθως δεν είμαι grammar nazi αλλά αυτό μου βγήκαν τα μάτια
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


Similar Threads

  1. ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ 17 ΝΟΕΜΒΡΗ.
    By attila in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 3
    Last Post: 14-11-2007, 22:23
  2. ΤΣΑΤΙΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ
    By Coil in forum Music Discussion
    Replies: 64
    Last Post: 02-11-2007, 15:06
  3. ΝΤΕΡΜΠΥ ΚΑΙ ΦΩΤΟΣΟΠ.
    By Darkling in forum Athletics
    Replies: 9
    Last Post: 17-01-2006, 15:55
  4. ΠΑΠΑΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΟΥΡΟΒΙΖΙΟΝ
    By S-11 in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 23-05-2005, 02:03
  5. AMERICA KΑΙ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟΙ.
    By Mitsmann in forum General Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 23-04-2005, 20:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •