Page 18 of 19 FirstFirst ... 816171819 LastLast
Results 256 to 270 of 284

Thread: Xioumor

  1. #256

    Default

    OK, ένα ρεζουμέ γιατί μερικοί ακόμα δεν έχουν καταλάβει τι λέω (και πιθανότατα δε θα καταλάβουν ποτέ αλλά τέσπα).

    Ο solo βρήκε έναν (ομολογουμένως έξυπνο) τρόπο να πει τη γνώμη του στο συγκεκριμένο topic. Ήξερε επίσης ότι κάποιοι θα ενοχληθούν. Προσωπικά δεν ενοχλήθηκα (σε πρώτο επίπεδο) επειδή έβρισε τον ΑΜΧ ή επειδή ήθελα να αναλάβω το ρόλο του υπερασπιστή του (κι εγώ πιστεύω πως δεν θα είχε πρόβλημα), αλλά επειδή κολλάω γενικά όταν βλέπω posts του Ξυδά, σκαλώνω άσχημα όταν βλέπω το όνομά του στο κινητό μου (και όχι, δεν μπορώ να το σβήσω), οπότε πόσο μάλλον με κάτι τέτοιο. Ο solos λοιπόν το ήξερε αυτό, ότι κάποιοι θα αισθανθούν άσχημα. Τι έκανε λοιπόν; Στ' αρχίδια του, εφόσον τον ίδιο δεν τον ενοχλούσε και αυτός και οι φίλοι του το βρήκαν αστείο και έξυπνο το πόσταρε, κι όποιος ήταν να στεναχωρηθεί ας στεναχωρηθεί.

    Σε δεύτερο επίπεδο, αυτό που με εκνεύρισε περισσότερο ήταν ότι όχι μόνο ήξερε πως κάποιοι θα ενοχληθούν, αλλά το περίμενε χαιρέκακα. Απόδειξη; Τρία (3) λεπτά μετά το post μου όπου τού τη λέω ποστάρει το εξής.
    Quote Originally Posted by Solo Carriera
    αχαχαχαχαχαχ, τα ρέστα μου.
    Μετά γράφει ότι βρήκαν κι άλλοι εκτός από τον ίδιο αστείο το post του. Το ίδιο το post, όπως είπαν και άλλοι, ήταν χοντροκομμένο.
    Quote Originally Posted by cancer
    btw to post apo mono tou itan toso travigmeno pou gelio den evgaine. oute kan sta plaisia tou thread. proswpika gelasa skeptomenos ta eperxomena replies kai tin terastia anti8esi pou entopizetai sto oti o idios o ksydas 8a to briske petiximeno.
    Να τονίσω άλλη μία φορά ότι εδώ δε μιλάω για τον Ξυδά, ούτε για το αν θα τον ενοχλούσε ούτε τίποτα. Ο Ξυδάς ούτως ή άλλως είναι ο μόνος στον οποίο το post δεν απευθύνεται, για ευνόητους λόγους (...). Και αν μπήκα στη διαδικασία του flame για το συγκεκριμένο θέμα είναι επειδή δεν θεωρώ πως έχει στο επίκεντρο τον ΑΜΧ ή τη συμπεριφορά του solo προς αυτόν αλλά τη συμπεριφορά του solo προς τους υπόλοιπους τη στιγμή που ήξερε ότι κάποιοι θα ενοχληθούν/στεναχωρηθούν με αυτό το post. Ok, ο solo ούτως ή άλλως τους τελευταίους μήνες σχεδόν αποκλειστικά πικρόχολες/μικρόψυχες μαλακίες ποστάρει, αλλά αν θες να είσαι μέλος μιας οποιασδήποτε κοινότητας οφείλεις να σεβαστείς πέντε βασικά πράγματα. Όταν κάποιος έχει χάσει έναν δικό του άνθρωπο (και δε μιλάω για μένα) και ξέρεις ότι αυτό μπορεί να τον ενοχλήσει, ε δεν το κάνεις επειδή σου φαίνεται (σε σένα και σε πέντε φίλους σου) έξυπνο. Λιιιίγη ανθρωπιά χρειάζεται (ναι, γελοιοποιημένη λέξη αλλά δε βρίσκω κάτι καλύτερο).

    Για τους παραπάνω λόγους νομίζω πως είναι απολύτως λογικό να ενοχληθεί από το post του solo και κάποιος που δεν ήξερε τον ΑΜΧ (όπως και συνέβη). Αυτό για όσους τούς φαίνεται περίεργο. Όπως είπε και ο solo, δε γράφει όπως ο mitsmann γιατί δεν είναι ο mitsmann, οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί περιμένετε να αντιδράσουμε όπως θα αντιδρούσε ο ΑΜΧ. Σε μας απευθύνεται άλλωστε το post.

    Μμμ και μια εκκρεμότητα από το flame:
    Quote Originally Posted by Solo Carriera
    όπως επίσης δεν με νοιάζει για το "μέλος" που ήθελε να με βρήσει αλλά δεν το έκανε γιατί "αυτό θέλω" (σιγά μην είμαι και ο τζέκιλ και ο χάιντ) μια και και για μένα είναι ιδιαίτερα εύκολο να μιλήσω για "μέλη" που συμφωνούσαν μαζί μου αλλά δεν ήθελαν να το εκφράσουν ανοιχτά στο φόρουμ. και μάλιστα και μη ουρακοτάνγκοι!
    Ότινάναι. Δεν εννοούσα ότι υπάρχουν κι άλλοι που συμφωνούν μαζί μου (δε χρειαζόταν να πω ότι υπάρχει κι άλλος ένας ανώνυμος), το έγραψα για να απαντήσω σε κάποιον που είπε ότι "τι κάθεστε και ασχολείστε, αφού αυτό θέλει". Ότι απλά, μπαίνοντας στη διαδικασία, ήξερα πως μεταξύ άλλων επιζητούσε την αντίδραση. Μπορείς να κάνεις όσα λογικοφανή posts θέλεις για να γράψεις το αντίθετο, η εντός τριών λεπτών θριεμβευτική σου "αχαχαχαχαχ" απάντηση θα είναι εκεί για να αποδεικνύει το αντίθετο. Ούτως ή άλλως μιλάω πάντα για τον εαυτό μου, και κανείς να μη συμφωνούσε πάλι τα ίδια θα έλεγα. Σιγά μην μπω στην "us vs. them" λογική σου. Προτείνω στο επόμενο post να αραδιάσεις και nicks υποστηρικτών σου για να δείξεις ότι έχεις τη στήριξη του λαού.

    Τέλος, το ερώτημα του Darkling (φυσικά και) έμεινε αναπάντητο. Στη μάνα του δε θα κάναμε τέτοια αστειάκια, στους κολλητούς του όμως είναι ok. Solo ο Πονομετρητής. Εφόσον δεν θα το κάνατε στη μάνα του είναι άκυρη η άποψη που ήθελε να εκφράσει ο solo με το αρχικό post (ότι μπορούμε να κάνουμε χιούμορ με τα πάντα), οπότε το μόνο που μένει είναι ένα post που επιζητούσε τις αντιδράσεις.

    Έγραψα αυτό το σχετικά μεγάλο και αναλυτικό post για να καλύψω οποιονδήποτε έχει διαφωνίες, δε θέλω να επανέλθω σε τούτο το topic.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #257
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    κατ' αρχήν να πω ότι, ανεξάρτητα απ' ότιδήποτε άλλο, η "δεν ξαναποστάρω σε αυτό το θρεντ" στάση είναι μεγάλη καραγκιοζιά.

    εν συνεχεία, το "χααχαχαχ, τα ρέστα μου" το είπα επειδή ο μόνος τρόπος να φανείς πιο προβλέψιμος απ' ότι φάνηκες ήταν μου χώσεις μπαν. με άλλα λόγια, ήσουν ο πρώτος που ήμουν σίγουρος ότι θα αντιδράσει και, βεβαίως, με επιβεβαίωσες. εξού και η παραπάνω απάντηση.

    Εφόσον δεν θα το κάνατε στη μάνα του είναι άκυρη η άποψη που ήθελε να εκφράσει ο solo με το αρχικό post (ότι μπορούμε να κάνουμε χιούμορ με τα πάντα), οπότε το μόνο που μένει είναι ένα post που επιζητούσε τις αντιδράσεις.
    έχεις ελπίδες; μαλάκα μου, συνειδητοποιείς τι λες; ναι, μπορούμε να αστειυόμαστε με τα πάντα, αλλά όσο το αστείο δεν γίνεται κακοήθες. και πρέπει να είσαι πολύ αναίσθητος για να αστειευτείς στην μάνα του νεκρού. την διαφόρα ερ - μάνα νεκρού μπορείς να την συλλάβεις; και σε όποιον τυχόν πληγώθηκε από ένα πασιφανώς άκακο και καλοπροαίρετο post, λυπάμαι, αλλά δεν έχω να τους πω απολύτως τίποτα.

    επίσης, για τελευταία φορά, ούτε το έκανα για να γελάσω "με τους φίλους μου", ούτε για να την βρω με τις αντιδράσεις. και στην τελική:

    I don't want to spend my whole life explaining myself - either you get it,or you don't.

  3. #258
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    Quote Originally Posted by Solo Carriera
    κατ' αρχήν να πω ότι, ανεξάρτητα απ' ότιδήποτε άλλο, η "δεν ξαναποστάρω σε αυτό το θρεντ" στάση είναι μεγάλη καραγκιοζιά.
    Quote Originally Posted by Solo Carriera
    I don't want to spend my whole life explaining myself - either you get it,or you don't.
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  4. #259
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    πράγμα που σημαίνει ότι δεν θα ξαναποστάρω εδώ.










    oops!

  5. #260
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    Υπάρχει μια στοιχειώδης διαφορά (ναι! και σε αυτό το ζήτημα! κοίτα που δεν είναι όλα ίσιωμα!) μεταξύ του "δεν ΘΕΛΩ να ξαναποστάρω" και του "δεν θα ξαναποστάρω". Νομίζω πως ήταν υπέρ του δέοντος σαφές εκ μέρος του dlord.
































    Μ?
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  6. #261
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    έλα όμως που παραμένει εξίσου κατάπτυστη στάση!! κανείς μας δεν θέλει να λέει τα ίδια και τα ίδια και όλοι μας θέλουμε να έχουμε τον τελευταίο λόγο!! κάτι μας είπες τώρα!!

  7. #262
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    Ναι. ΟΚ. Έχει κόμπλεξ ε.
    Ο άνθρωπος λέει πως κάνει μια σούμα όσων πιστεύει, δεν λέει τίποτα καινούριο, δεν ανοίγει κάποιο νέο μέτωπο, και εσύ το παίρνεις ως "θέλει να έχει την τελευταία κουβέντα".

    Και άσε με να μαντέψω, εγώ τώρα είμαι ο ντάβας του και ο προστάτης του και ο ιππότης με την πανοπλία? Μ?

    Άντε κλείσου σε καμια σπηλιά επιτέλους να γνωρίσεις τον έρωτα με την ηττοπάθειά σου.

    Άντε, πες την τελευταία κουβέντα σου να τον παίζεις μετά περήφανος.
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  8. #263
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    ούτε νταβάς, ούτε προστάτης, ούτε ιππότης. απλά ηλίθιος.

  9. #264
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    o dlord 3eka8arise some things sto posttou k xairomai mauto

    atheist eilikrina to parakaneis ligo e.btw den katalaba ti h8eles na peis me to kommati tou quote mou.

    solo stamata na postareis mpas kai stamathsei to flame.

    kataferate na dwsete terastia diastash se kati pou den eprepe kata th gnwmh mou.mprouse poly apla o panos na kanei mia poly aplh systash ston solo na mhn kanei tetoies kafriles giati enoxloune kai na lh3ei ekei.Den nomizw oti osoi htan an stenaxwrh8oun poly kai na fri3oun apo to post tou solo 8a xairontai na blepoun olo auto to ever going flame thread e?doesn't it make things worse?Doesn't everyone want to forget painful things?

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  10. #265
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ego prosopika eida to post tou Solo os ena poly kalo point. Anthropoi pou yposthrizoun oti mporeis na kaneis humour me ta panta, pithanotata tha antidrousan me kati tetoio. Opote nai htan eksypno apo ayth thn apopsh. Den to vrhka oute asteio, oute complexiko, oute tpt sxetiko. Just making a point. Vevaia einai mono h apopsh mou (xoris na exo diavasei tis teleytaies 200 selides pou analyete tis paparies sas).

    Kai tora kleidoste to na leme malakies se kana allo thread giati tou exete gamhsei th mana.
    Life begins at 45°.

  11. #266
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default


    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  12. #267
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    yup, γενικά συμφωνώ και το μετάνιωσα που έκατσα και έκανα τέτοια ανάλυση, με αποτέλεσμα σε τόσες δεκάδες ποστς να πω και κάμποσες μαλακίες. γενικά, ένα ποστ που θα καθιστούσα σαφές ότι ούτε προσπαθώ να προσβάλλω τον ξυδά ή οποιονδήποτε άλλο, ούτε θα έπρεπε να ενοχληθεί κανείς από ένα ξεκάθαρα καλοπροαίρετο ποστ (τουλάχιστον όχι περισσότερο απ' όταν πετυχαίνει ένα παλιό ποστ του ξυδά τυχαία, κοιτώντας παλιότερα θρεντς) αρκούσε.

    τεσπα, το ξεχείλωσα και 'γω.

    αυτά.

  13. #268
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    EDIT: Edo eixa grapsei guro stis 2 selides prospathontas na ftiaxo ton kosmo, alla den exei noima. Psofiste oloi osoi prepei.

  14. #269
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    www.xombified.com
    Posts
    2,456

    Default

    afhste ton an8rwpo na anapautei...........

  15. #270
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    down by lol.
    Posts
    3,224

    Default

    we'll try to keep it down.......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •